Współpraca Nest Banku i Warty

Współpraca Nest Banku i Warty

author
Patryk Byczek
15 stycznia 2019

Nest Bank wprowadza do swojej oferty nowy produkt. Mowa o „Nest Spokojne Lata” – polisę ubezpieczeniową przygotowaną wraz z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie „Warta”.

Nest Spokojne Lata jest polisą, która pozwala na jednoczesne oszczędzanie i finansowe zabezpieczenie. Jest to polisa z gwarantowaną wypłatą.

Nest Bank – rozwój oferty ubezpieczeniowej

Nest Bank już wcześniej zapowiadał, że będzie chciał rozwinąć obszar oferty inwestycyjno-ubezpieczeniowej. Wówczas mówiono również o nawiązywaniu współpracy z różnymi firmami reprezentującymi zarówno rynek ubezpieczeniowy, jak i kapitałowy. Owocem tych założeń jest nawiązanie współpracy z TU Warta i wprowadzenie do swojej oferty elastycznego rozwiązania ubezpieczeniowego z gwarantowaną wypłatą.

Niepewność i obawa finansowa

Z badania Indeksu Bezpieczeństwa Finansowego, zleconego przez Nest Bank wynika, że o przyszłość finansową obawia się 41% Polaków. Ponadto 63% z nich potwierdza, że bezpieczeństwo finansowe jest w pewnym sensie synonimem posiadania oszczędności w nagłych i nieprzewidzianych przypadkach. To właśnie do tych osób Nest Bank i TU Warta kierują produkt Nest Spokojne Lata. To dzięki niemu Klienci będą mogli być spokojni o rodzinę i najbliższych podczas nagłych sytuacji, w których gotówka będzie potrzebna.

Nest Spokojne Lata – dla kogo polisa?

Umowę o ubezpieczenie mogą złożyć osoby mające od 18 do 55 lat. Dokumenty można złożyć w oddziale Nest Bank, a samą polisę można zawrzeć na 10, 15 lub 20 lat. W przypadku umowy na okres 20 lat Klient musi mieć ukończone 45 lat.

Podczas składania umowy o polisę wylicza się składkę ubezpieczenia. Musi być ona opłacana zgodnie z terminem zapłaty, w zależności od wybranej opcji opłaty. Można wybrać płacenie miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne. Dodatkową opcją przygotowaną dla Klientów jest możliwość zawieszenia opłacania składki na pół roku. Można tego dokonać po trzech latach obowiązywania polisy, raz na pięć lat.

Nest Bank

Nest Bank to założony w 1995 roku bank uniwersalny. Na początku działał pod nazwą FM Bank SA, lecz w 2013 roku doszło do fuzji z Polskim Bankiem Przedsiębiorczości SA, w wyniku czego powstał FM Bank PBP SA. Działał on pod dwiema markami handlowymi:

– BIZ Bank,
– Bank Smart.

W listopadzie 2016 roku miał miejsce rebranding i obie marki zastąpiono jedną nową nazwą – Nest Bank. Głównym produktem Nest Banku jest Nest Konto. Jego cechą charakterystyczną jest całkowity brak opłat za posiadanie konta i wykonywanie podstawowych operacji bankowych.


Źródło:

Nest Bank

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt gotówkowy Bochnia
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
19 maja 2022

Kredyt gotówkowy Bochnia

„Wspieramy rozwój Polski i Polaków” – nowa strategia PKO BP
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
20 listopada 2019

„Wspieramy rozwój Polski i Polaków” – nowa strategia PKO BP

Santander Bank Polska w Jaworze
Oddziały
author
Patryk Byczek
20 maja 2019

Santander Bank Polska w Jaworze

BNP Paribas oddziały w Oławie
Oddziały
author
Patryk Byczek
21 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Oławie

NOTUS Finanse – oddział w Rybniku
Wpisy
author
Patryk Byczek
22 sierpnia 2018

NOTUS Finanse – oddział w Rybniku

Porównaj