Zmiany w zarządzie Getin Noble Bank

Zmiany w zarządzie Getin Noble Bank

author
Patryk Byczek
04 grudnia 2018

Zaszły zmiany w zarządzie Getin Noble Banku. Z funkcji członka zarządu, 30 listopada bieżącego roku, zrezygnował Marcin Kuksinowicz Tego samego dnia, na wniosek Rady Nadzorczej Getina, do zarządu dołączyli Maja Stankowska i Wojciech Tomasik.

W ostatnim czasie wiele mówi się o problemach w banku Leszka Czarneckiego. Nowe nazwiska mają najprawdopodobniej pomóc instytucji w powrocie na dobre tory.

Nowi członkowie zarządu

Pierwszą nową twarzą jest absolwentka Wydziału Ekonomiczno-Społecznego warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej – Maja Stankowska. Dodatkowo Stankowska ukończyła rownież Studia Master of Business Administration – Europejska Akademia Umiejętności Menedżerskich – MBA. Pani magister ekonomii może pochwalić się również Międzynarodowym Certyfikatem Coacha – International Coaching Community. Ponadto brała ona także udział w HARVARD Leadership Academy – programie rozwoju menedżerów, zorganizowanym przez Raiffeisen Bank Polska. Przez ostatnie 19 lat Stankowska współpracowała z Raiffeisen Bank Polska, a jej ostatnim zajmowanym stanowiskiem był dyrektor departamentu zarządzania odpowiedzialny za kapitał ludzki.

Drugą nową twarzą jest absolwent warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej – Wojciech Tomasik. W latach 1993 – 1998 kończył on kierunek zarządzanie i marketing. Jego doświadczenie to efekt pracy zawodowej w obszarze bankowości detalicznej. Dodatkowo ukończył on wiele wymagających szkoleń ściśle związanych z bankowości. Tomasik przez 13 lat współpracował z Bankiem Millennium, natomiast od 2016 roku pracuje dla Getin Noble Banku, gdzie zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego obszarem sieci sprzedaży.

Rezygnacja członków zarządu

Marcin Kuksinowicz w zarządzie spędził nieco ponad rok. Stanowisko członka zarządu objął we wrześniu 2017 roku. Powody rezygnacji nie są znane, lecz bez wątpienia zbiegły się one z problemami wiszącymi nad Getin Noble Bankiem. W listopadzie tego roku ze stanowiska wiceprezesa zarządu zrezygnował Jerzy Pruski, który przeszedł do Idea Banku.

Problemy Getin Noble Banku

Getin na swojej drodze napotyka ostatnio same problemy. Instytucji obniżono rating o dwa oczka, w związku z regularnie generowanymi stratami. Z pewnością kłopoty także wynikają z braku zaufania ze strony inwestorów, którzy od długiego czasu wyprzedają swoje akcje. Wiąże się to oczywiście ze spadkiem wartości, która w ciągu ostatniego roku obniżyła się o ponad miliard złotych. Dodatkowo wszystkiemu nie sprzyja także afera KNF po ujawnionych przez Czarneckiego nagraniach, które ostatecznie pogrążyły byłego już przewodniczącego KNF – Marka Ch.

Getin Noble Bank

Getin Noble Bank powstał 4 stycznia 2010 roku. Bank utworzono z połączenia Noble Banku SA z Getin Bankiem. Akcje instytucji notowane są na GPW w Warszawie. W lipcu tego roku bank uruchomił dla Klientów usługę płatności Apple Pay, z której korzysta coraz więcej osób. Bank w trzecim kwartale odnotował ponad 14 000 000 złotych straty netto. Prezesem instytucji jest Artur Klimczak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Polacy nie chcą pracować sezonowo za granicą
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
22 lipca 2019

Polacy nie chcą pracować sezonowo za granicą

Santander Bank Polska w Pruszkowie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
09 października 2020

Santander Bank Polska w Pruszkowie

Alior Bank w Bielanach Wrocławskich
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
21 czerwca 2019

Alior Bank w Bielanach Wrocławskich

Promocja: „Na nowe środki – edycja XV” w Getin Banku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
25 grudnia 2018

Promocja: „Na nowe środki – edycja XV” w Getin Banku

Porównaj