Zwolnienia grupowe w Santander Bank Polska

Zwolnienia grupowe w Santander Bank Polska

author
Aneta Jankowska
11 stycznia 2019
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Kategoria

1 400 pracowników Santander Bank Polska straci pracę do końca roku. Instytucja przygotowuje się na grupowe zwolnienia.

Masowe zwolnienia do końca roku

Około 11% wszystkich zatrudnionych pracowników przez Santander Bank Polska może stracić swoje stanowiska.

Jak podaje PAP Biznes, bank poinformował w oficjalnym komunikacie, że do końca 2019 roku planuje przeprowadzenie zwolnień grupowych, w wyniku których pracę straci nawet do 1 400 osób.

Proces zwolnień ma objąć cały bank, czyli połączone funkcje centralne oraz sieć placówek instytucji.

Zarząd Banku w dniu 10 stycznia 2019 r. powiadomi zakładowe organizacje związkowe o przyczynach zamierzonego grupowego zwolnienia oraz zwróci się do organizacji związkowych o przystąpienie do konsultacji. Ponadto Zarząd Banku powiadomi urząd pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w Banku” – czytamy.

Aktualnie trwają konsultacje z organizacjami związkowymi. Zgodnie z zapowiedziami, mają one potrwać do końca stycznia. Po nich Santander opublikuje kolejny komunikat, w którym poinformuje o szacowanej wysokości rezerwy związanej z restrukturyzacją zatrudnienia w banku, która obciąży jego wyniki.

Skąd tak liczne zwolnienia? Z informacji banku dowiadujemy się, że instytucja podjęła decyzję o uruchomieniu programu zwolnień ze względu na potrzebę “przeorganizowania modelu biznesowego, poprawę sprawności i efektywności kosztowej organizacji, w tym redukcję dublujących funkcji i procesów“.

Santander zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby zwolnienia były jak najbardziej klarowne i uwzględniały poszanowanie wszystkich zasad. Co więcej, pracownikom, którzy odejdą z pracy, zapewni program wsparcia w ponownym wejściu na rynek.

Santander Bank Polska S.A.  jest trzecim pod względem wielkości aktywów bankiem w Polsce, oferującym rozwiązania finansowe dla osób indywidualnych, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz polskich i międzynarodowych korporacji.

author
Aneta Jankowska
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Gniezno

Santander Consumer Bank to jeden z większych banków detalicznych w Polsce. Profesjonalizuje się w kredytach gotówkowych, ratalnych oraz samochodowych. Sprawdź oddziały Santander Consumer Banku w Gnieźnie – adres, telefon, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Dorota Grycko
24 czerwca 2021
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Santander Bank Polska Kolno

Santander Consumer Bank to jeden z większych banków detalicznych w Polsce. Profesjonalizuje się w kredytach gotówkowych, ratalnych oraz samochodowych. Sprawdź oddziały Santander Consumer Banki w Kolnie – adres, telefon, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Dorota Grycko
11 czerwca 2021
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Komornik Sądowy Adam Jordan

Obecnie w kraju funkcjonuje ponad 1300 komorników sądowych. Jednym z nich jest Adam Jordan – komornik przy Sądzie Rejonowym w Sieradzu.

author
Dominika Byczek
13 października 2015
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Revolut Pay Later – jak działa?

Revolut kolejny raz proponuje nowy produkt, tym razem jest to Pay Later. Posiadacze konta Revolut mogą skorzystać z usługi odroczonej płatności. Jeżeli zdolność kredytowa Klienta Revolut okaże się wystarczająca będzie mógł on zapłacić za swoje zakupy w późniejszym terminie. Sprawdźmy na czym polega nowa usługa Pay Later, kto może z niej skorzystać, a także jak ją uruchomić.

author
Julia Wierciło
16 maja 2023
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Promocja: „Karta kredytowa Mastercard z kartą paliwową BP – II edycja” w BGŻ BNP Paribas

Kolejna edycja promocji dla zmotoryzowanych w Banku BGŻ BNP Paribas. Złóż wniosek o kartę kredytową, podpisz umowę, płać i wypłacaj kartą promocyjną, a zdobędziesz kartę paliwową BP SuoerCard o wartości 200 złotych. Liczba kart promocyjnych jest ograniczona i wynosi 1400. Promocja trwa do 16 września 2018 roku.

author
Patryk Byczek
03 września 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO BP w Supraślu

PKO BP to największy bank w Polsce. Sprawdziliśmy placówki i oddziały w Supraślu – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
19 października 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj