1 400 pracowników Santander Bank Polska straci pracę do końca roku. Instytucja przygotowuje się na grupowe zwolnienia.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 11.01.2019
Udostępnij:

Masowe zwolnienia do końca roku

Około 11% wszystkich zatrudnionych pracowników przez Santander Bank Polska może stracić swoje stanowiska.

Jak podaje PAP Biznes, bank poinformował w oficjalnym komunikacie, że do końca 2019 roku planuje przeprowadzenie zwolnień grupowych, w wyniku których pracę straci nawet do 1 400 osób.

Proces zwolnień ma objąć cały bank, czyli połączone funkcje centralne oraz sieć placówek instytucji.

Zarząd Banku w dniu 10 stycznia 2019 r. powiadomi zakładowe organizacje związkowe o przyczynach zamierzonego grupowego zwolnienia oraz zwróci się do organizacji związkowych o przystąpienie do konsultacji. Ponadto Zarząd Banku powiadomi urząd pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w Banku” – czytamy.

Aktualnie trwają konsultacje z organizacjami związkowymi. Zgodnie z zapowiedziami, mają one potrwać do końca stycznia. Po nich Santander opublikuje kolejny komunikat, w którym poinformuje o szacowanej wysokości rezerwy związanej z restrukturyzacją zatrudnienia w banku, która obciąży jego wyniki.

Skąd tak liczne zwolnienia? Z informacji banku dowiadujemy się, że instytucja podjęła decyzję o uruchomieniu programu zwolnień ze względu na potrzebę „przeorganizowania modelu biznesowego, poprawę sprawności i efektywności kosztowej organizacji, w tym redukcję dublujących funkcji i procesów„.

Santander zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby zwolnienia były jak najbardziej klarowne i uwzględniały poszanowanie wszystkich zasad. Co więcej, pracownikom, którzy odejdą z pracy, zapewni program wsparcia w ponownym wejściu na rynek.

Santander Bank Polska S.A.  jest trzecim pod względem wielkości aktywów bankiem w Polsce, oferującym rozwiązania finansowe dla osób indywidualnych, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz polskich i międzynarodowych korporacji.

Komentarze