3700 pracowników Ubera do zwolnienia

3700 pracowników Ubera do zwolnienia

author
Dominika Sobieraj
09 maja 2020

Uber poinformował o perspektywie zwolnienia prawie 4000 pracowników pełnoetatowych. Powód? Przez ograniczenia związane z koronawirusem przewozów jest o wiele mniej, więc pracownicy nie mają kogo obsługiwać.

Zwolnienia będą dotyczyć 14% siły roboczej

Uber wdraża plan redukcji zatrudnienia ze względu na trudną sytuację wywołaną pandemią trawiącą gospodarkę niemalże wszystkich krajów. Przez ograniczenia władz różnych krajów, mające zmierzać do ograniczenia transmisji wirusa w społeczeństwie, przewozy zmniejszyły się w ostatnim czasie nawet o 60%. 

Dodatkowym utrudnieniem dla Ubera jest fakt, że pandemia dotyka głównie duże miasta (gdzie ta transmisja jest naprawdę szybka), a to właśnie duże miasta generowały największy zarobek. Firma, by przetrwać, musi na siebie zarabiać, więc Uber zdecydował się na dostosowanie kosztów do osiąganych zysków. W związku z tym wielu pracowników pełnoetatowych po prostu straci pracę. 

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki dostępne w czasie pandemii – aktualne oferty firm

Wypowiedzenie otrzyma dział obsługi Klienta i rekrutacji

Grupami, których dotkną zwolnienia, będą głównie działy obsługi Klienta oraz działy rekrutacji. Taka decyzja jest zrozumiała – po cóż Uber miałby prowadzić rekruacje nowych pracowników, skoro nie jest w stanie opłacić nawet obecnych. Dział obsługi Klienta natomiast może zostać zredukowany z tego względu, że Klientów jest po prostu dużo mniej. 

Dla zwolnionych będą odprawy

Uber zapewnia jednak, że zwolnieni nie pozostaną bez wsparcia. Na koszty związane z odprawami i zwolnieniami firma zabezpieczyła już 20 mln dolarów. 

„Ponieważ nie wiemy, jak długo potrwa odzyskiwanie środków, już dzisiaj podejmujemy kroki w celu dostosowania naszych kosztów do wielkości naszej działalności” – powiedział przedstawiciel Ubera cytowany przez BBC (tłumaczenie własne).

Uber za darmo dla pracowników szpitali

Kryzys jest tak duży, że nawet dyrektor rezygnuje z pensji

Żeby wspomóc własny biznes, dyrektor generalny Ubera, Dara Khosrowshahi, zdecydował się na zrezygnowanie z własnej pensji podstawowej. Będzie to na pewno duża ulga finansowa dla firmy (trudno dokładnie oszacować zaoszczędzoną na tym działaniu kwotę, ale dla porównania można wskazać, że w 2019 roku pensja ta wynosiła £809,690, czyli około milion dolarów). 

Pocieszający jest natomiast fakt, że wzrasta popularność usługi Uber Eats – ludzie siedzący w domach, a chcący wspomóc finansowo lokalne restauracje i kawiarnie, masowo zamawiają ciepłe posiłki za pomocą tej usługi. 


Źródło:

https://www.bbc.com/news/business-52563384

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Expander w Kędzierzynie Koźlu
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
29 stycznia 2015

Expander w Kędzierzynie Koźlu

Szybkie pożyczki Kępno
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
08 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Kępno

IKEA Lublin – kontakt, godziny otwarcia
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
25 stycznia 2022

IKEA Lublin – kontakt, godziny otwarcia

Bank Pekao w Nasielsku
Oddziały
author
Patryk Byczek
05 sierpnia 2019

Bank Pekao w Nasielsku

Alior Bank w Lęborku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
07 lipca 2019

Alior Bank w Lęborku

Deutsche Bank Polska żądał za dużo za historię spłaty kredytu
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
18 sierpnia 2020

Deutsche Bank Polska żądał za dużo za historię spłaty kredytu

Porównaj