10 lat PKO Junior

author
Dominika Byczek
12 lipca 2023
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Kategoria

PKO Junior, konto dla najmłodszych w jednym z największych banków w Polsce, obchodzi swoje 10. urodziny! Konto dla dzieci w wieku 0-12 lat założyło już prawie 730 tysięcy dzieci.

Spis treści:

 1. PKO Junior świętuje 10 lat z rewolucyjnymi zmianami!
 2. Nowa wersja aplikacji PKO Junior dostępna dla systemów Android i iOS
 3. Aplikacja PKO Junior łączy się z serwisem internetowym
 4. PKO Junior - dekada sukcesu i oszczędzania dla najmłodszych klientów
 5. PKO Junior - kompleksowa oferta dla najmłodszych klientów
 6. Budowanie finansowej świadomości najmłodszych
 7. Od PKO Junior do PKO Konta dla młodych
Zwiń spis treści

PKO Junior świętuje 10 lat z rewolucyjnymi zmianami!

Z okazji 10. rocznicy, PKO Junior przygotował rewolucyjne zmiany w swojej aplikacji mobilnej, które podkreślają zaangażowanie w zapewnienie najlepszego doświadczenia dla swoich najmłodszych klientów. Nowy wygląd, łatwiejsze logowanie i usprawniona nawigacja to tylko wstęp do dalszych innowacji, które jeszcze bardziej ułatwią zarządzanie finansami dla dzieci i ich rodziców.

Na starcie młodzi użytkownicy zyskują dostęp do jeszcze łatwiejszych sposobów logowania, które obejmują PIN, odcisk palca oraz rozpoznawanie twarzy. Aplikacja otrzymuje też nową oprawę wizualną oraz zoptymalizowaną nawigację, obejmującą bardziej intuicyjny ekran startowy oraz wyszukiwanie funkcji w dolnym menu. Zwiększono także bezpieczeństwo poprzez wzmocnienie niewidocznych dla użytkownika elementów związanych z ochroną danych. To jednak tylko początek zmian w aplikacji PKO Junior dla dzieci i ich rodziców. W kolejnych wersjach aplikacji, użytkownicy będą mieli dostęp do nowych funkcji i udogodnień, takich jak płatności BLIKIEM, które stopniowo wzbogacą ofertę.

Jednym z celów strategii PKO Banku Polskiego na lata 2023-25 „Przygotowani do wyzwań, nastawieni na przyszłość” jest wzmocnienie naszego wizerunku jako banku innowacyjnego, który jest atrakcyjny dla młodych klientów. Nowa aplikacja PKO Junior jest jednym z elementów służących do osiągnięcia tego celu – właśnie staje się atrakcyjniejsza dla młodych użytkowników i będzie też wygodniejsza do zarządzania przez rodziców. Jest nowoczesna wizualnie, a dzieci mogą łatwiej i bardziej intuicyjnie jej używać. Dzięki aplikacji dziecko pod czujnym okiem rodziców zdobywa praktyczną umiejętność obsługi mobilnego konta bankowego, uczy się podstawowych umiejętności związanych z zarządzaniem swoimi pieniędzmi i oszczędzaniem oraz rozwija systematyczność. Aplikacja PKO Junior łączy w sobie cele społeczno-edukacyjne oraz biznesowe i wierzymy, że dzięki niej zwiększy się nie tylko baza naszych młodych klientów, ale również świadomość usług finansowych – wskazuje Katarzyna Dziwulska, Dyrektor Pionu Strategii i Transformacji Cyfrowej w PKO Banku Polskim.

Nowa wersja aplikacji PKO Junior dostępna dla systemów Android i iOS

Bez względu na to, czy używasz telefonu z systemem Android czy iOS, możesz teraz cieszyć się nową aplikacją PKO Junior. Dzięki aktualizacji, użytkownicy otrzymują jeszcze lepsze narzędzia do zarządzania finansami dla dzieci. Bezpieczne, intuicyjne i pełne nowych funkcji, aplikacja PKO Junior zapewnia najmłodszym klientom i ich rodzicom wygodne i nowoczesne doświadczenie.

Jeśli już korzystasz z aplikacji PKO Junior na swoim smartfonie, już wkrótce otrzymasz automatyczną aktualizację, która wprowadzi wszystkie nowe zmiany. Ci, którzy jeszcze nie mają aplikacji lub preferują ręczną aktualizację, mogą samodzielnie odwiedzić sklep z aplikacjami, pobrać najnowszą wersję i cieszyć się wszystkimi nowymi możliwościami.

Nowa wersja PKO Junior daje nowe możliwości i ułatwia życie użytkownikom – teraz dziecko może logować się PIN-em oraz biometrią, czyli odciskiem palca lub identyfikacją twarzy. Aplikacja ma też odświeżony nowoczesny wygląd oraz nawigację zgodną z obecnymi standardami technologii mobilnych. Dzięki temu dziecko może łatwiej i bardziej intuicyjnie się po niej poruszać np. wyszukiwanie funkcji jest teraz w zasięgu kciuka – w menu na dole ekranu. Nowa aplikacja jest tworzona w technologii Flutter, dzięki czemu wszelkie udogodnienia i zmiany będą wprowadzone szybciej i równolegle na obu głównych platformach mobilnych Android i iOS – dodaje Łukasz Kuc, Dyrektor Biura Kanałów Cyfrowych w PKO Banku Polskim.

Aplikacja PKO Junior łączy się z serwisem internetowym

Opisywane powyżej zmiany to tylko początek zmian, jakie czekają użytkowników aplikacji PKO Junior i serwisu internetowego. Wkrótce pojawią się kolejne funkcje i udogodnienia, w tym możliwość korzystania przez dzieci z usługi BLIK oraz rozszerzone zarządzanie aplikacją dla dzieci przez rodziców za pośrednictwem serwisu internetowego iPKO oraz aplikacji mobilnej IKO.

W nadchodzącym roku szkolnym, PKO Bank Polski zaproponuje również uczniom szkół ponadpodstawowych specjalny program edukacji finansowej. Program ten wykorzysta innowacyjne narzędzia, takie jak gogle VR, aby nauczyć dzieci zasad cyberbezpieczeństwa i podnieść ich świadomość finansową.

PKO Junior - dekada sukcesu i oszczędzania dla najmłodszych klientów

PKO Bank Polski, jako pierwszy bank na polskim rynku, zaproponował kompleksową ofertę kont dla dzieci, wraz z dedykowanym serwisem transakcyjnym i aplikacją mobilną. Serwis internetowy PKO Junior został uruchomiony 1 lipca 2013 roku (aplikacja od maja 2016 roku) i stanowił pionierskie rozwiązanie na skalę światową, łącząc bankowość internetową z programem edukacji finansowej dla najmłodszych.

W ciągu ostatniej dekady, niemal 730 tysięcy dzieci skorzystało z oferty PKO Junior. Obecnie, aż 80% dzieci, które mają PKO Konta Dziecka w ramach tej oferty, regularnie otrzymuje środki na swoje konta, najczęściej w postaci “kieszonkowego” od rodziców. Łącznie na dziecięcych kontach w PKO Banku Polskim (PKO Junior, Pierwsze Konto Oszczędnościowe poniżej 13. roku życia, konta SKO dla uczniów) zgromadzono imponującą kwotę 2 miliardów 174,5 milionów złotych. Dzieci przeprowadzają średnio 9 bezgotówkowych transakcji miesięcznie, a aż 98,7% wszystkich ich transakcji to płatności kartą. Najmłodsi klienci nie tylko wydają środki, ale również starannie oszczędzają, przydzielając swoje oszczędności na cele takie jak “gry”, “komputer”, “smartfon”, “przyszłość/marzenia” oraz “wakacje/wyjazd”.

PKO Junior - kompleksowa oferta dla najmłodszych klientów

PKO Bank Polski zapewnia najmłodszym klientom szeroką gamę usług i korzyści w ramach oferty PKO Junior. Oto co wchodzi w skład tej kompleksowej oferty:

 1. Oprocentowane PKO Konto Dziecka: Dzieci mogą założyć oprocentowane konto, które pozwala im na samodzielne zarządzanie swoimi finansami. Konto Dziecka stanowi doskonałe narzędzie do nauki oszczędzania oraz rozwijania odpowiedzialności finansowej.
 2. Karta debetowa PKO Junior: Dzieci otrzymują kartę debetową PKO Junior, która umożliwia im wygodne dokonywanie płatności i wypłaty gotówki. To doskonała okazja dla najmłodszych klientów, aby nauczyć się odpowiedzialnego korzystania z kart płatniczych.
 3. Aplikacja i serwis PKO Junior: Dostępna aplikacja mobilna PKO Junior oraz serwis internetowy zapewniają łatwy dostęp do konta i pełne zarządzanie finansami. Dzięki nim dzieci mogą kontrolować swoje saldo, sprawdzać historię transakcji i korzystać z różnych narzędzi finansowych.
 4. Oprocentowane Pierwsze Konto Oszczędnościowe: PKO Junior oferuje również oprocentowane Pierwsze Konto Oszczędnościowe dla dzieci. To doskonały sposób na zachęcenie najmłodszych do regularnego oszczędzania i budowania dobrych nawyków finansowych.
 5. Ubezpieczenie NNW dzieci i młodzieży: W ramach oferty PKO Junior, dzieci w wieku od 0 do 20 lat mogą skorzystać z ubezpieczenia NNW, które zapewnia im dodatkowe bezpieczeństwo i ochronę w codziennych sytuacjach.
 6. Materiały edukacyjne: PKO Bank Polski zapewnia także materiały edukacyjne, które pomagają najmłodszym klientom zrozumieć podstawy finansów, budować umiejętności oszczędzania i rozwijać świadomość finansową już od najwcześniejszego wieku.

Dzięki tej kompleksowej ofercie, PKO Junior staje się nie tylko miejscem do przechowywania pieniędzy, ale również platformą edukacyjną, która wprowadza dzieci w świat finansów i pomaga im zdobywać cenne umiejętności zarządzania swoimi finansami.

Budowanie finansowej świadomości najmłodszych

Badanie przeprowadzone przez agencję IQS na zlecenie PKO Banku Polskiego ujawnia, że najmłodsi klienci bankowi, czyli dzieci w wieku od 7 do 13 lat, wyraźnie preferują korzystanie z kart płatniczych, podczas gdy dorośli rodzice doceniają możliwość kontrolowania wydatków. Ponadto, większość badanych rodziców uważa, że dzieci powinny mieć własne pieniądze, aby nauczyć się wartości pieniądza, gospodarowania, zarządzania i oszczędzania.

Badanie jakościowe obejmowało 24 wywiady online przeprowadzone z rodzicami i dziećmi oraz 6 grup dyskusyjnych online, w których uczestniczyło łącznie 6 rodziców (moderowanych przez badacza). Wyniki pokazują również, że dzieci coraz wcześniej zaczynają rozumieć pojęcia takie jak bank, konto czy bankomat, choć większość z nich jeszcze nie korzysta z wypłat gotówki z urządzeń bankowych. W najmłodszym pokoleniu popularne stają się płatności BLIK i mobilne aplikacje bankowe.

Badanie to potwierdza rosnącą świadomość finansową dzieci i rosnące zainteresowanie nimi nowoczesnymi technologiami płatniczymi. PKO Bank Polski jest gotowy sprostać tym potrzebom, oferując innowacyjne rozwiązania, takie jak karty płatnicze dla dzieci i mobilne aplikacje, które umożliwiają bezpieczne i edukacyjne zarządzanie finansami już od najmłodszego wieku.

Od PKO Junior do PKO Konta dla młodych

Po ukończeniu 13. roku życia, PKO Konto Dziecka automatycznie przekształca się w PKO Konto dla Młodych, które jest dostępne aż do 26. urodzin. Z myślą o młodzieży, która aktywnie korzysta z nowych technologii, rachunek ten jest w pełni obsługiwany przez internet i mobilną aplikację IKO.

Dzięki IKO, młodzi użytkownicy mogą wygodnie sprawdzać stan swojego konta oraz dokonywać płatności w sklepach i internecie za pomocą BLIKA. PKO Konto dla Młodych umożliwia bezpłatne prowadzenie rachunku oraz wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. Dodatkowo, rodzic, który również jest klientem PKO Banku Polskiego, ma możliwość monitorowania transakcji dokonywanych przez dziecko poprzez swój system bankowości internetowej iPKO.

Do konta dla młodych użytkowników wydawana jest karta debetowa z funkcją wielowalutową, którą można zamówić poprzez serwis transakcyjny iPKO i aplikację IKO. W ramach oferty dostępne są różne karty płatnicze, w tym karty z Galerii Oficjalnych Kart Ekstraklasy. Większość kart wydanych dla posiadaczy PKO Konta dla Młodych jest aktywna płatniczo. Młodzież najczęściej decyduje się na płatności BLIKIEM. Klienci w tej grupie wiekowej preferują bardziej bezgotówkowe płatności zarówno w sklepach, jak i w internecie – aż 98,7% transakcji to płatności POS, z czego 75% to płatności zbliżeniowe.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

NOTUS Finanse – oddział w Strzelcach Opolskich

NOTUS Finanse to jedna z trzech największych firm pośrednictwa finansowego w Polsce. Firma od początku swojej działalności nie była powiązana z żadną grupą finansową czy bankową.

author
Patryk Byczek
29 sierpnia 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Santander Bank Polska z tytułem Instytucji Roku 2018

Santander Bank Polska oficjalnie poinformował o tym, że został pięciokrotnie uhonorowany tytułem Instytucji Roku 2018. Instytucja otrzymała tytuł w pięciu kategoriach. Konkurs Instytucja Roku przygotowali eksperci z serwisu mojebankowanie.pl.

author
Patryk Byczek
06 marca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Szczepionka na COVID-19 – ile będzie kosztować?

Pierwsze firmy już podały szacowany koszt szczepionki na COVID-19. Okazuje się, że za jedną dawkę w USA trzeba będzie zapłacić od 20 do 40 dolarów, czyli od 80 do nawet 160 zł. Dla pełnej skuteczności przewiduje się podanie jednej osobie co najmniej dwóch dawek, a więc koszt dla jednej osoby rośnie jeszcze dwukrotnie.

author
Dominika Byczek
12 sierpnia 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Aktualizacja cyfryzacji hipotek w Banku Millennium

Bank Millennium poinformował w komunikacie prasowym o wprowadzeniu kolejnego etapu cyfryzacji hipotek. Od teraz osoby niebędące jeszcze Klientami Banku Millennium również mogą śledzić status wniosku hipotecznego w aplikacji mobilnej instytucji.

author
Patryk Byczek
31 grudnia 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Bank Spółdzielczy w Wisznicach sesje przychodzące i wychodzące

Chcesz sprawdzić, o której godzinie pieniądze dotrą na konto w Banku Spółdzielczym w Wisznicach ? A może chcesz wiedzieć, o jakiej porze przelew zostanie realnie wysłany z konta w tym banku? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Bank Spółdzielczym Wisznice.

author
Patryk Byczek
20 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Wyróżnienia konkursowe ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski poinformował w komunikacie prasowym o dwukrotnym docenieniu przez Gazetę Bankową w jej konkursach. Instytucja zajęła drugie miejsce w konkursie Najlepszy Bank 2020 oraz zamknęła podium w konkursie TechnoBiznes 2020 w kategorii bankowość.

author
Patryk Byczek
22 czerwca 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj