100 pracowników księgarni Mole Mole do zwolnienia

100 pracowników księgarni Mole Mole do zwolnienia

author
Dominika Sobieraj
08 maja 2020

Mole Mole to kameralne księgarnie zlokalizowane dotychczas w wielu dużych miastach w Polsce. Dotychczas, ponieważ ich właściciel – Empik – podjął właśnie decyzję o ich zamknięciu. W związku z likwidacją pracownicy księgarni tej marki utracą zatrudnienie.

Mole Mole do likwidacji

Do likwidacji przeznaczonych jest wszystkich 35 księgarni Mole Mole – poinformował portal dlahandlu.pl za Wirtualnym Wydawcą. O zamknięciu placówek zdecydowała Grupa Empik, która, ze względu na obecną sytuację wynikającą z rozprzestrzeniającej się pandemii, nie widzi potencjału do rozwoju sieci.

Można więc powiedzieć, że księgarnie Mole Mole padły ofiarą koronawirusa. Najbardziej ucierpią na tym fakcie pracownicy, którzy – mimo i tak trudnej sytuacji gospodarczej – utracą dodatkowo zatrudnienie. Wypowiedzenie wręczono już około 100 osobom zatrudnionym dotychczas w księgarniach Mole Mole.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki dostępne w czasie pandemii – aktualne oferty firm

Księgarnie nie powróciły do działania po ich zamknięciu w związku z zakazem handlu w galeriach handlowych wdrożonym przez polski rząd od 21 marca 2020 roku.

Mole Mole – gdzie podziały się księgarnie?

Księgarnie Mole Mole zlokalizowane były w największych miastach w Polsce. Były to niewielkie sklepiki o księgarnianym wystroju przypominającym Empik, tylko w wersji kilkukrotnie mniejszej pod względem powierzchni. Księgarnie te miały od 70 do 250 metrów kwadratowych.

Zasoby ich były porównywalne z Empikiem, z tym że materiały były oczywiście wybiórcze – jeżeli w Empiku dział książek historycznych zajmował 2 potężne regały, to w Mole Mole tym książkom poświęcone było zaledwie kilka półek. W Mole Mole oferowano głównie nowości i hity sprzedażowe, często można było także skorzystać z ciekawych promocji na najnowsze książki.

Księgarnie te oferowały także wybór podstawowych artykułów papierniczych i akcesoriów do pakowania prezentów (w tym kartek okolicznościowych). Były oazą dla tych, którzy w księgarnianym markecie po prostu się nie odnajdują. Tutaj znaleźć można było spokój, cichą muzykę i kameralną atmosferę.

“Mole książkowe znajdą u nas spokój, wyjątkową atmosferę i świetną selekcję tytułów. Na wygodnych siedziskach w otoczeniu drewna i jasnych kolorów można się zatrzymać, zaczytać i zapoznać z naszą ofertą.

Nasze wnętrza to jedno, ale wiemy, że klimat tworzą ludzie. W naszych księgarniach pracują miłośnicy książek – osoby, które chętnie udzielą Ci rady, polecą ciekawe tytuły lub po prostu porozmawiają o literaturze” – tak pisał zespół Mole Mole na stronie internetowej molemole.com w zakładce “O nas”.

Co ze sklepem MoleMole.com?

Sklep MoleMole.com również zostanie zlikwidowany. Zamieszczamy tutaj zrzuty ekranu ze sklepu, póki jeszcze on istnieje:

źródło: https://molemole.com

W sklepie oferowano korzystne ceny zakupu książek. Można było je zamówić z dostawą kurierem lub poprzez Paczkomat InPost.


Źródło:

https://www.dlahandlu.pl/detal-hurt/wiadomosci/empik-rezygnuje-z-projektu-molemole-ksiegarnie-zostana-zamkniete,87657.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Kłobucku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
18 września 2019

PKO BP w Kłobucku

Promocja: „Promocja otwarta na dzisiaj” w BNP Paribas
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
10 czerwca 2019

Promocja: „Promocja otwarta na dzisiaj” w BNP Paribas

Alior Bank w Płońsku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
04 czerwca 2019

Alior Bank w Płońsku

Spłata zadłużenia
Porady
autor wpisu
Maciej_Stanko
02 stycznia 2013

Spłata zadłużenia

Porównaj