Santander Bank Polska partnerem 3. edycji Digital Festivalu

Santander Bank Polska partnerem 3. edycji Digital Festivalu

author
04 października 2021

Santander Bank Polska poinformował w komunikacie prasowym, że został partnerem trzeciej edycji Digital Festivalu – największego tego typu wydarzenia w Polsce. Cały event trwa od 1 do 10 października 2021 roku. Sprawdzamy szczegóły.

Posiadanie wiedzy w zakresie środowiska cyfrowego bardzo ułatwia funkcjonowanie zarówno w strefie prywatnej, jak i zawodowej. Oczywiście w dłuższej perspektywie cyfrowe kompetencje staną się bardzo ważną cechą codziennego egzystowania w rozwoju nowoczesnego społeczeństwa. Jednym z priorytetowych wyzwań jest obecnie edukacja cyfrowa. Z raportu „Technologie w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0” przygotowanego w ramach wydarzenia wynika, że blisko 60% Polaków nie wie, jakich nowych umiejętności cyfrowych powinni się uczyć.

Na przykładzie naszych usług widzimy, jak łatwo nasi Klienci przyzwyczajają się do nowoczesnej bankowości elektronicznej oraz mobilnej i jak chętnie z niej korzystają. Z drugiej strony, u wielu osób obserwujemy nadmierną ostrożność i niepewność wobec cyfrowego świata. Chcemy promować rozwój kompetencji cyfrowych, dlatego na co dzień prowadzimy projekty związane z edukacją w tym obszarze, z tego powodu też Santander Bank Polska zaangażował się w trzecią edycję Digital Festival.

– mówił cytowany w komunikacie Piotr Hibner, Chief Digital Officer w Santander Bank Polska.

Digital Festival

Digital Festival to aktualnie największa edukacyjno-technologiczna inicjatywa w Polsce, którą przygotowała Fundacja Digital Polska. Tegoroczna, trzecia już edycja, odbywa się od 1 do 10 października pod hasłem Digital to nie rewolucja. To ewolucja!”. Najważniejszym celem wydarzenia jest przybliżenie Polakom cyfrowych technologii, które są coraz bardziej widoczne w naszej codzienności. Program całej akcji jest skierowany do osób, które chcą przezwyciężyć swoje obawy i rozpocząć digitalową przygodę oraz do tych, którzy chcą poszerzyć już posiadane umiejętności.
Punktem wyjścia festiwalu będzie rozpoznanie cyfrowych kompetencji Polaków oraz diagnoza wyzwań w tym właśnie obszarze. W ramach inauguracji trzeciej edycji Festiwalu odbędzie się publikacja raportu „Technologie w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0” oraz poświęcony mu panel dyskusyjny.


Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jest bankiem uniwersalnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Obecnie jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów i liczby posiadanych placówek. Pod koniec 2018 roku aktywa SBP wynosiły ponad 206 000 000 000 złotych. Bank obsługiwał aż 611 placówek, w których pracowało 611 pracowników. Prezesem instytucji jest Michał Gajewski.
Santander Bank Polska przejął działalność Banku Zachodniego WBK. Ten powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w 2001 roku. Od 2011 roku należał do hiszpańskiej grupy Santander.
W listopadzie 2018 roku SBP przejął również wydzieloną część Deutsche Bank Polska. W związku z tym Santander Bank Polska zyskał blisko 400 000 nowych Klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych.


źródło: https://media.santander.pl/pr/697991/santander-bank-polska-partnerem-digital-festival

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Rządowy program Stołówka Plus
Ekonomia
author
05 lipca 2018

Rządowy program Stołówka Plus

Jak wygląda aplikacja komornicza?
Poradnik
author
26 września 2018

Jak wygląda aplikacja komornicza?

Od dziś w Biedronce można zapłacić telefonem
Wpisy
author
21 października 2013

Od dziś w Biedronce można zapłacić telefonem

Promocja „Podwójny prezent na święta” w Banku Millennium
Bez kategorii
author
19 grudnia 2019

Promocja „Podwójny prezent na święta” w Banku Millennium

Ile kosztuje przedszkole?
Bez kategorii
author
24 czerwca 2019

Ile kosztuje przedszkole?