Strona główna Aktualności Santander Bank Polska partnerem 3. edycji Digital Festivalu

Santander Bank Polska partnerem 3. edycji Digital Festivalu

author
Patryk Byczek
04 października 2021

Santander Bank Polska poinformował w komunikacie prasowym, że został partnerem trzeciej edycji Digital Festivalu – największego tego typu wydarzenia w Polsce. Cały event trwa od 1 do 10 października 2021 roku. Sprawdzamy szczegóły.

Posiadanie wiedzy w zakresie środowiska cyfrowego bardzo ułatwia funkcjonowanie zarówno w strefie prywatnej, jak i zawodowej. Oczywiście w dłuższej perspektywie cyfrowe kompetencje staną się bardzo ważną cechą codziennego egzystowania w rozwoju nowoczesnego społeczeństwa. Jednym z priorytetowych wyzwań jest obecnie edukacja cyfrowa. Z raportu „Technologie w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0” przygotowanego w ramach wydarzenia wynika, że blisko 60% Polaków nie wie, jakich nowych umiejętności cyfrowych powinni się uczyć.

Na przykładzie naszych usług widzimy, jak łatwo nasi Klienci przyzwyczajają się do nowoczesnej bankowości elektronicznej oraz mobilnej i jak chętnie z niej korzystają. Z drugiej strony, u wielu osób obserwujemy nadmierną ostrożność i niepewność wobec cyfrowego świata. Chcemy promować rozwój kompetencji cyfrowych, dlatego na co dzień prowadzimy projekty związane z edukacją w tym obszarze, z tego powodu też Santander Bank Polska zaangażował się w trzecią edycję Digital Festival.

– mówił cytowany w komunikacie Piotr Hibner, Chief Digital Officer w Santander Bank Polska.

Digital Festival

Digital Festival to aktualnie największa edukacyjno-technologiczna inicjatywa w Polsce, którą przygotowała Fundacja Digital Polska. Tegoroczna, trzecia już edycja, odbywa się od 1 do 10 października pod hasłem Digital to nie rewolucja. To ewolucja!”. Najważniejszym celem wydarzenia jest przybliżenie Polakom cyfrowych technologii, które są coraz bardziej widoczne w naszej codzienności. Program całej akcji jest skierowany do osób, które chcą przezwyciężyć swoje obawy i rozpocząć digitalową przygodę oraz do tych, którzy chcą poszerzyć już posiadane umiejętności.
Punktem wyjścia festiwalu będzie rozpoznanie cyfrowych kompetencji Polaków oraz diagnoza wyzwań w tym właśnie obszarze. W ramach inauguracji trzeciej edycji Festiwalu odbędzie się publikacja raportu „Technologie w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0” oraz poświęcony mu panel dyskusyjny.


Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jest bankiem uniwersalnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Obecnie jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów i liczby posiadanych placówek. Pod koniec 2018 roku aktywa SBP wynosiły ponad 206 000 000 000 złotych. Bank obsługiwał aż 611 placówek, w których pracowało 611 pracowników. Prezesem instytucji jest Michał Gajewski.
Santander Bank Polska przejął działalność Banku Zachodniego WBK. Ten powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w 2001 roku. Od 2011 roku należał do hiszpańskiej grupy Santander.
W listopadzie 2018 roku SBP przejął również wydzieloną część Deutsche Bank Polska. W związku z tym Santander Bank Polska zyskał blisko 400 000 nowych Klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych.


źródło: https://media.santander.pl/pr/697991/santander-bank-polska-partnerem-digital-festival

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

BNP Paribas oddziały w Mikołowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
23 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Mikołowie

100 najbogatszych Polaków – ranking Forbes
Blog
author
Patryk Byczek
26 lutego 2018

100 najbogatszych Polaków – ranking Forbes

Santander Bank Polska w Jastrowiu
Oddziały
author
Patryk Byczek
16 maja 2019

Santander Bank Polska w Jastrowiu

KredytOK w Grudziądzu
Oddziały
author
Marta-Bogacka-Nowak
18 lutego 2017

KredytOK w Grudziądzu

Alior Bank w Sulejówku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
10 lipca 2019

Alior Bank w Sulejówku