Setka firm zarządza PPK we współpracy z PKO TFI

Setka firm zarządza PPK we współpracy z PKO TFI

author
Halszka Gronek
17 lipca 2019

Proces wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych ruszył wraz z początkiem lipca. Pierwsze uprawnione firmy przystąpiły do programu, a część z nich skorzystała w tym celu z fachowej pomocy. PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych poinformowało, że na ten moment przedstawiciele spółki podpisali pierwsze sto umów o zarządzanie PPK. Kolejne przedsiębiorstwa już czekają, na skorzystanie z oferty Towarzystwa. 

W lipcu 2019 roku rozpoczął się proces wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych wśród polskich zakładów pracy. Na pierwszy ogień poszły największe firmy, a dokładniej przedsiębiorstwa zatrudniające conajmniej 250 osób. W przypadku tak ogromnych kadr zarządzanie PKK pracowników może okazać się problematyczne. Dlatego właśnie wiele firm zdecydowało się na skorzystanie z fachowej pomocy ekspertów na codzień zajmujących się obsługa funduszy inwestycyjnych. 

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych działające pod marką PKO Banku Polskiego (PKO TFI S.A.) przyznało, iż na ten moment przedstawiciele spółki podpisali pierwsze sto umów dotyczących zarządzania Kapitałowymi Planami Inwestycyjnymi. Za największe atuty oferty bez wątpienia uznać można nowoczesne narzędzia obsługi zarówno internetowej, jak i tradycyjnej. Co więcej, PKO TFI oferuje aktywne wsparcie osobowe oraz technologiczne przy wdrożeniach.

"

Pracownicze Plany Kapitałowe to nie tylko długoterminowy biznes, zgodny z misją i strategią Grupy PKO Banku Polskiego, ale także znakomita okazja do edukacji ekonomicznej Polaków. PPK dają szansę na wyrobienie i utrwalenie nawyków oszczędzania i inwestowania przez miliony uczestników tego programu.

– przyznaje Zbigniew Jagiełło, Prezes PKO Banku Polskiego.


Sprawdź nasz kalkulator PPK – dowiedz się, ile otrzymasz pieniędzy, przechodząc na emeryturę.

Szczegóły oferty zarządzania PPK

PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. to niezaprzeczalnie jedno z największych i cieszących się renomą wsród klientów towarzystw ds. inwestycji. Spółka należy do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, której głównym ogniwem jest PKO BP – niekwestionowany lider polskiego sektora bankowego. Towarzystwo istnieje od 22 lat i obecnie zarządza blisko 35 miliardami aktywów należącymi do ponad 600 tysięcy inwestorów – zarówno biznesowych, jak i indywidualnych. Z tego względu ofertę PKO TFI można uznać za „pewną” i bezpieczną. 

Towarzystwo podaje, iż usługa dotycząca Pracowniczych Planów Kapitałowych oparta jest o fundusz parasolowy “PKO Emerytura”. Działa on w oparciu o subfundusze inwestycyjne zdefiniowanej daty. Oznacza to, iż inwestycje uczestnika automatycznie i inteligentnie dopasowują się do jego wieku. Im bliżej inwestorowi do przykładowo 60. roku życia, tym więcej środków pracuje na jego przyszłość w bezpieczniejszych instrumentach finansowych.

Warto dodać, iż przez pierwszy rok funkcjonowania PPK Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PKO nie zamierza pobierać opłat za zarządzanie usługą. Co więcej, dla uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych Towarzystwo oferuje ceniony wśród konsumentów Pakiet Emerytalny PKO TFI (IKE+IKZE) z tak zwaną specjalną jednostką uczestnictwa z atrakcyjnym poziomem opłat za zarządzanie.

"

Mamy już pierwszych 100 umów o zarządzanie PPK. Bardzo cieszy to, że coraz więcej firm decyduje się nie czekać z decyzjami, co pozwala – przy naszym pełnym wsparciu – na spokojnie przygotować wdrożenie PPK.

– zdradza Łukasz Kwiecień, wiceprezes Zarządu PKO Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych.


Sprawdź więcej informacji na temat PKO Banku Polskiego: https://www.zadluzenia.com/pko-bp-opinie/

Pracownicze Plany Kapitałowe – nowość w polskich zakładach pracy

Uchwalona pod koniec ubiegłego roku ustawa o pracowniczych planach kapitałowych (Dz.U. 2018 poz. 2215) zarządziła start programu, licząc od 1 lipca 2019 roku. Wtedy to właśnie największe polskie firmy, czyli te zatrudniające powyżej 250 osób, przystąpiły do PPK. Kolejna tura wdrożeń rozpocznie się wraz z początkiem 2020 roku. W czasie jej trwania PPK zostanie wprowadzone do firm zatrudniających od 50 osób wzwyż. 

Z założenia w ramach Pracowniczego Planu Kapitałowego pracownik będzie odkładał od 2% do 4% swojej pensji na przyszłą emeryturę. Do tego doliczyć należy 1,5% wynagrodzenia, które pokryje pracodawca (choć i w jego przypadku możliwe jest zwiększenie tej stawki do 4%). Co więcej, na indywidualne konto PPK państwo wpłaci jednorazową kwotę powitalną w wysokości 250 zł. Za każdy kolejny rok państwo przelewać będzie natomiast po 240 zł.

Oczywiście skorzystanie z Pracowniczego Planu Kapitałowego będzie dla pracownika całkowicie dobrowolne. Niemniej jednak firmy i tak muszą przygotować się na wdrożenie całego systemu – tak, by umożliwić zatrudnionym skorzystanie z programu. Jak podaje ministerstwo finansów, każdy pracownik „z automatu” zostanie podłączony pod PPK, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wycofać się z programu, i to niemal w każdej chwili, na podstawie pisemnej deklaracji. 


Źródła:
https://media.pkobp.pl/komunikaty-prasowe/informacje-o-banku/100-umow-o-zarzadzanie-ppk-podpisanych-przez-pko-tfi/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Mariusz
Mariusz
2019-07-27 15:22:34

Nie wiem jakie są statystyki u nas w firmie, ale my z żoną ostatecznie póki co będziemy w ppk. Dylemat byl w sumie do konca przed wystartowaniem, ale ostatecznie niech bedzie póki co. Grunt zeby obserwowac na bieżąco co sie zadzieje na koncie

karka
karka
2019-07-27 08:53:50

Czyli wygląda na to, że te ppk naprawdę jest traktowane poważnie i ludzie widzą naprawdę w tym szansę i potencjał. Ale to chyba dobrze

Podobne artykuły

PKO BP w Węgrowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
12 września 2019

PKO BP w Węgrowie

Kredyt gotówkowy Piotrków Trybunalski
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
24 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Piotrków Trybunalski

Sprzedaż kredytów w styczniu 2020
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
29 lutego 2020

Sprzedaż kredytów w styczniu 2020

BGK uruchamia partnerski program innowacji z Izraelem
Wpisy
author
Aneta Jankowska
06 listopada 2018

BGK uruchamia partnerski program innowacji z Izraelem

PKO BP w Godzieszach Wielkich
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
16 października 2019

PKO BP w Godzieszach Wielkich

Pożyczki Świętochłowice
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
25 stycznia 2022

Pożyczki Świętochłowice

Porównaj