Strona główna Bez kategorii Zrzeszenie BPS w czołówce rankingu dot. kredytu technologicznego

Zrzeszenie BPS w czołówce rankingu dot. kredytu technologicznego

patryk
Patryk Byczek
09 września 2021

Bank BPS poinformował w komunikacie prasowym, że Banki Zrzeszenia BPS znalazły się w samej czołówce rankingu instytucji finansowych, które udzielają kredytów technologicznych z unijnym dofinansowaniem małym i średnim firmom. Sprawdzamy szczegóły.

Bank Gospodarstwa Krajowego podsumował działania odnośnie do „Kredytu na innowacje technologiczne”, który jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój i finansowany ze środków Funduszy Europejskich.

Grupa BPS w czołówce

Ostatni, siódmy nabór wniosków o dofinansowanie w ramach wspomnianego wyżej programu zakończył się w styczniu 2021 roku. Właśnie w tej edycji do konkursu wpłynęły 923 wnioski na kwotę dofinansowania wynoszącą ponad 3 840 000 000 złotych. W związku ze zgłoszeniami przyznano 337 promes premii technologicznej na kwotę, która wyniosła ponad 1 470 000 000 złotych. Bardzo ważną rolę odegrały w tym zestawieniu Banki Spółdzielcze Grupy BPS, które w tej edycji konkursu wydały łącznie 114 promes kredytu technologicznego dla swoich klientów na łączną kwotę blisko 310 000 000 złotych. To właśnie dlatego znalazły się one na trzecim miejscu w rankingu wszystkich banków, które brały udział w procesie ich wydawania.

Zmiany technologiczne oraz globalna konkurencja stanowią siłę napędową wzrostu gospodarczego. Popularność kredytu technologicznego pokazuje, że małe i średnie firmy to dostrzegają i coraz chętniej inwestują w nowe technologie. Promesy kredytu, wydane przez Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS w ostatnim naborze, stanowią ponad jedną trzecią wszystkich promes od początku trwania programu. To pokazuje dużą aktywność naszych Klientów i świadomość, że rozwój technologiczny przedsiębiorstwa prowadzi do zwiększenia jego konkurencyjności i efektywności.

– mówił cytowany w komunikacie Artur Adamczyk, Prezes Zarządu Banku BPS.

Bank BPS

Bank Polskiej Spółdzielczości działa na polskim rynku od 1992 roku. Obecnie zrzesza w sobie 308 banków spółdzielczych, tworząc tym samym największe zrzeszenie banków spółdzielczych w naszym kraju. Oferta instytucji skierowana jest ku Klientom indywidualnym, korporacyjnym oraz małym i średnim przedsiębiorstwom. Zarówno Bank BPS, jak i banki zrzeszone są bankami spółdzielczymi, które działają wyłącznie w ramach kapitału rodzimego. Instytucje również dbają i kultywują polski charakter.


Źródło: https://bankbps.prowly.com/154430-zrzeszenie-bps-wsrod-najlepszych-bankow-udzielajacych-kredytu-technologicznego

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Kredyt samochodowy Lipno
Wpisy Inne
patryk
Patryk Byczek
19 grudnia 2017

Kredyt samochodowy Lipno

Szybkie Pożyczki Tarnowskie Góry
Wpisy Inne
aleksandra
Aleksandra Gościnna
09 stycznia 2021

Szybkie Pożyczki Tarnowskie Góry

Zmiany w najmie krótkoterminowym?
Wpisy Inne
halszka
Halszka Gronek
28 sierpnia 2018

Zmiany w najmie krótkoterminowym?

PKO BP z czterema nagrodami w rankingu „Instytucja Roku”
Bez kategorii
patryk
Patryk Byczek
25 marca 2021

PKO BP z czterema nagrodami w rankingu „Instytucja Roku”

Kasa Stefczyka Ruda Śląska
Oddziały
patryk
Patryk Byczek
23 października 2020

Kasa Stefczyka Ruda Śląska

Nowe legitymacje emeryta-rencista
Wpisy
aneta
Aneta Jankowska
11 lutego 2017

Nowe legitymacje emeryta-rencista