Microsoft i Bank Pekao SA nawiążą współpracę - to już pewne. Gigant technologiczny i jeden z największych banków zawarli porozumienie dotyczące strategicznego partnerstwa. Przedmiotem wsparcia w programie „Cyfrowe podróże” będzie działanie na rzecz digitalizacji polskich firm i społeczeństwa polskiego. 

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 04.09.2018
Udostępnij:

Umowa została podpisana podczas największej imprezy gospodarczej w Polsce – Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Wstępne ustalenia zakładają, że realne działania zostaną podjęte prze partnerów jeszcze w tym roku. Umowa jest elementem ogólnej Strategii Pekao 2000, która zakłada gruntowną przemianę cyfrową banku.

„Współpraca Microsoft i lidera polskiego sektora bankowego – Banku Pekao SA będzie koncentrowała się na dzieleniu się wiedzą i najlepszymi praktykami dotyczącymi projektów z całego świata. Przy wykorzystaniu technologii takich jak Internet rzeczy, big data czy analityka biznesowa powstaną rozwiązania wspierające klientów indywidualnych i instytucjonalnych banku w ich cyfrowej podróży” – tak mówi o współpracy Magda Taczanowska, która jest członkiem zarządu polskiego oddziału Microsoftu.

Dlatego też program współpracy banku i Microsoftu otrzymał nazwę „Cyfrowe podróże”. Partnerzy opierają swój plan na trzech głównych filarach, za którymi idą realne działania biznesowe. 

I. Cyfrowe Społeczeństwo 
Założenie: Wykorzystanie bliskich relacji z Klientami w celu wprowadzenia ich w innowacyjne rozwiązania. 
Działania: Tworzenie społeczeństwa obeznanego w cyfrowych rozwiązaniach z naciskiem na wsparcie w tym zakresie uczniów i studentów.

II. Cyfrowa Edukacja
Założenie: Wyposażenie Klientów w wiedzę i kompetencje niezbędne do istnienia we współczesnym świecie.
Działania: Edukacja przedsiębiorców i klientów indywidualnych (w tym najmłodszych).

III. Cyfrowa Transformacja MŚP
Założenie: Wprowadzenie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w nowoczesne cyfrowe rozwiązania.
Działania: Zapewnienie przedsiębiorcom narzędzi i kompetencji, które pozwolą na większą produktywność działań biznesowych. 

„Utrzymanie tak wysokiego tempa wzrostu gospodarczego, jaki osiągamy obecnie nie będzie możliwe, bez zmiany profilu polskiej gospodarki. Wyczerpują się proste paliwa wzrostu i nastał czas na prawdziwą cyfrową rewolucję. Bank Pekao S.A. jako lider bankowości dla firm i czołowy bank detaliczny czuje się odpowiedzialny za wsparcie swoich klientów w tym procesie. Dlatego łączymy siły z firmą Microsoft, jednym z globalnych liderów gospodarki cyfrowej i wspólnie będziemy oferować klientom nie tylko profesjonalną wiedzę, ale także najnowsze rozwiązania produktowe” – powiedział o współpracy Prezes Zarządu Banku Pekao S.A., Michał Krupiński.

Oceń:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Średnia: 5 / 5, łącznie 1 ocen
Komentarze (0)

no prosze, ale pko sie rozwija! dobrze dobrze, polskie przedsiebiorstwa do boju!!