500 testów na koronawirus dla pracowników medycznych od BNP Paribas

500 testów na koronawirus dla pracowników medycznych od BNP Paribas

author
Patryk Byczek
25 kwietnia 2020

Bank BNP Paribas jest partnerem akcji Badamy-Wspieramy, w związku z którą sfinansował pracownikom służb medycznych 500 testów na obecność koronawirusa. Tym samym liczba testów kupionych przez BNP Paribas wzrosła do tysiąca pięciuset sztuk.

BNP Paribas od początku epidemii wspiera zarówno swoich Klientów, jak i służbę zdrowia. Obecnie nie wszyscy pracownicy służb ratujących Polaków są objęcie badaniami finansowanymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia. To właśnie dlatego Grupa DIAGNOSTYKA wystartowała z programem Badamy-Wspieramy oferując bezpłatne badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 dla pracowników służb medycznych. Testy skierowane są między innymi do:

– lekarzy,
– stomatologów,
– pielęgniarek,
– ratowników medycznych,
– diagnostów laboratoryjnych.

Kluczowe dla walki z pandemią są badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. Dlatego tak ważne jest zwiększenie liczby testów, zwłaszcza w grupie najbardziej narażonych osób, czyli przedstawicieli służby zdrowia. Wychodząc z tego założenia podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do projektu Badamy-Wspieramy, realizowanego przez Grupę Diagnostyka i sfinansowaniu 500 testów dla przedstawicieli zawodów medycznych. Mamy nadzieję, że dzięki dodatkowym testom będziemy o krok bliżej wygrania walki z pandemią.

– mówiła cytowana w komunikacie Maria Krawczyńska, Dyrektor Biura CSR – Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

Testy od Grupy DIAGNOSTYKA

Testy od Grupy DIAGNOSTYKA wykonywane są metodą RT-PCR z certyfikatem CE-IVD i są zgodne z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Próbki do testów pobierane są w specjalnie przygotowanych do tego Punktach Pobrań typu „Drive&Go-Thru”.

Od poniedziałku do piątku medycy mogą poddać się bezpłatnym badaniom w określonych przez danych punkt godzinach. Aby tego dokonać należy posiadać przy sobie dokument, który potwierdzi prawo do wykonywania zawodu.

Pracownicy służby zdrowia odgrywają kluczową rolę w walce z koronawirusem, stanowiąc przy tym grupę podwyższonego ryzyka zachorowania na Covid-19. Problem stanowi ograniczony dostęp do testów dla personelu medycznego, co może mieć wpływ na dalsze rozprzestrzenianie się epidemii, a bez medyków trudno byłoby nam mierzyć się z pandemią. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu, razem z Bankiem BNP Paribas zrealizujemy bezpłatne testy na obecność SARS-CoV-2 dedykowane pracownikom medycznym.

– mówił cytowany w komunikacie prof. Jakub Swadźba, Prezes Zarządu Diagnostyka.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródła:
https://media.bnpparibas.pl/pr/501967/bnp-paribas-sfinansowal-500-testow-dla-pracownikow-zawodow-medycznych
https://diag.pl/pacjent/koronawirus/akcja-badamy-wspieramy-medykow/

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

AlfaKredyt – kolejna pożyczka
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
22 listopada 2019

AlfaKredyt – kolejna pożyczka

Santander Bank Polska w Kielcach
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
21 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Kielcach

Szybkie pożyczki Trzebnica
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
08 lutego 2019

Szybkie pożyczki Trzebnica

Sto lat śmiałych decyzji – jubileusz PKO BP
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
09 lutego 2019

Sto lat śmiałych decyzji – jubileusz PKO BP

Pożyczki bez BIK Gostynin
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
25 grudnia 2021

Pożyczki bez BIK Gostynin

Alior Bank w Gostyninie
Oddziały
author
Patryk Byczek
10 lipca 2019

Alior Bank w Gostyninie