Cavaliada z PKO BP w Krakowie #Zkopyta

Cavaliada z PKO BP w Krakowie #Zkopyta

author
Dominika Sobieraj
19 lutego 2020

W dniach 20-23 lutego do Krakowa zawita Cavaliada, czyli wyjątkowe wydarzenie jeździeckie, którego głównym sponsorem jest PKO Bank Polski. To już trzecia odsłona zawodów w ramach Cavaliada Tour 2019/2020. Poprzednie wydarzenia odbyły się w Poznaniu i Lublinie.

Cavaliada z PKO BP – Kraków 2020

W programie wydarzenia jest wiele widowiskowych pokazów jazdy konnej – głównie skoków przez przeszkody oraz rywalizacji sportowej.

Tegoroczna krakowska edycja jest o tyle wyjątkowa, że będzie zaliczana zarówno do światowego rankingu i Cavaliada Tour, jak i do kwalifikacji Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej.

W ramach Cavaliada Tour 2020 odbyły się już zawody w Poznaniu i w Lublinie. W obu miastach wyłoniono zwyciężczynie Grand Prix – w Poznaniu wygrała Janika Sprunger ze Szwajcarii na koniu King Edward, a w Lublinie nagrodę przyznano Aleksandrze Kierznowskiej na klaczy Badorette. Finał rozgrywek będzie miał miejsce w Warszawie podczas marcowej Cavaliady (12-15.03.2020).

"

W Krakowie zawody odbywają się po raz drugi. W ubiegłym roku zainteresowały aż 14 tysięcy osób. Nic dziwnego, bo Cavaliada to wyjątkowe połączenie sportu, rozrywki i widowiska! Jesteśmy na półmetku zawodów w tym sezonie. Emocje rosną, bo oprócz krakowskiego, został jeszcze tylko turniej w Warszawie. Kibicujmy wszystkim zawodnikom!

wskazuje cytowana w komunikacie PKO BP Iwona Kubańska, p.o. dyrektora Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Krakowie.

Cavaliada Kraków – atrakcje dla najmłodszych

Najmłodsi również będą mogli skorzystać z wielu atrakcji podczas wydarzenia. Przede wszystkim przygotowano dla nich rozgrywki dzieci na kucach w ramach Cavaliada Future. Widzowie natomiast będą mogli dodatkowo bezpłatnie zwiedzić Cavaliadę.

Zwiedzanie zaplanowano na piątek (21 lutego) – w godzinach od 9:00 do 15:00 “grupy szkolne i przedszkolne będą mogły z bliska zobaczyć, jak wyglądają międzynarodowe zawody jeździeckie” – informuje PKO BP w komunikacie.

Dla dzieci zaplanowano również warsztaty kreatywne z tworzenia maskotek albo własnoręcznego ozdabiania kapeluszy kowbojskich. Na terenie wydarzenia będzie również ustawiona specjalna fotobudka, w której będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Organizatorzy chcą iść na rekord

W tym roku organizatorzy krakowskiej Cavaliady serdecznie zapraszają do wspólnego bicia rekordu w liczbie publiczności podczas cavaliady. Szczególną zachęcą może być to, że wszystkie osoby, które przyjdą na miejsce widowiska w sobotę, otrzymają od organizatorów upominek.


Cavaliada Tour

Cavaliada Tour jest jedynym w naszym kraju cyklem halowych zawodów jeździeckich autoryzowanych przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Jest to jednocześnie jedna z najważniejszych imprez w Europie.

Marka Cavaliada powstała już w roku 2010 w Poznaniu. W 2012 roku odbyły się pierwsze zawody w Warszawie, a rok później w Lublinie. Do Krakowa Cavaliada zawitała w po raz pierwszy w 2018/2019 roku.

Sponsorem głównym imprezy jest PKO Bank Polski. Bank od kilku lat angażuje się w projekty sportowe, m.in. prowadzi autorski program biegowy „PKO Biegajmy razem” i wspiera ok. 50 imprez biegowych rocznie. Od 2018 roku PKO Bank Polski jest partnerem głównym i oficjalnym bankiem Ekstraklasy, a od 2019 roku sponsorem tytularnym.


Źródło:

https://media.pkobp.pl/86706-zkopyta-rusza-cavaliada-w-krakowie-zaprasza-pko-bank-polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

10 najbardziej zadłużonych osób w Polsce
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
15 czerwca 2019

10 najbardziej zadłużonych osób w Polsce

Santander Consumer Bank Wolsztyn
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
25 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Wolsztyn

Kim jest pokolenie Henryków
Wpisy
author
Aneta Jankowska
11 kwietnia 2017

Kim jest pokolenie Henryków

Przedawnienie sprzymierzeńcem dłużnika
Porady
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
19 grudnia 2012

Przedawnienie sprzymierzeńcem dłużnika

Bank Pekao w Ozorkowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
22 lipca 2019

Bank Pekao w Ozorkowie

Porównaj