Aion Bank kod SWIFT/BIC

Aion Bank kod SWIFT/BIC

author
23 września 2021

Potrzebujesz danych do przelewu na konto w Aion Banku? Sprawdź najważniejsze informacje: kod SWIFT, BIC oraz IBAN. Zobacz również adres Aion Banku do przelewu.

Kod SWIFT to kod, który składa się z 8 lub 11 znaków. Przyznawany jest instytucjom finansowym, aby ułatwić ich identyfikacje w obrocie międzynarodowym. W praktyce kody SWIFT wykorzystywane są głównie przy zagranicznych przelewach.
 
Kod BIC (Bank Identifier Code) to nazwa zamienna dla kodu SWIFT. Jest to więc dokładnie ten sam numer. W Polsce najczęściej używane jest określenie SWIFT, natomiast na całym świecie BIC.
 
IBAN składa się z 28 znaków, z czego 2 pierwsze to identyfikator kraju. Pozostałe 26 to cyfry numeru rachunku. Jest to więc międzynarodowy numer rachunku, który przeważnie wykorzystywany jest przy przelewach zagranicznych.

KOD SWIFT = KOD BIC

Aion Bank – kod SWIFT, BIC oraz IBAN

 
Kod SWIFT Aion Bank: BMPBBEBBVOD
 
Kod BIC Aion Bank: BMPBBEBBVOD
 
IBAN Aion Bank: PL + pełny numer rachunku
 


Adres Aion Banku do przelewu:
Aion Bank SA Spółka Akcyjna Oddział w Polsce
ul. Dobra 40,
00-344 Warszawa


Kiedy potrzebny będzie IBAN?

Numer IBAN stworzony został przez Europejski Komitet Standardów Bankowych, aby bez problemów można było dokonywać przelewów zagranicznych. W tym przypadku chodzi nie tylko o przelewy do państw na terenie Europy, lecz także np. Dominikana czy Kuwejt.
Co do zasady, numery IBAN przeważnie wyglądają bardzo podobnie. W niektórych państwach mogą się różnić jednak długością. Obecnie najdłuższy kod IBAN przypisany jest Malcie i składa się za 31 znaków, czyli o 3 więcej niż w przypadku polskiego kodu IBAN.
IBAN przydatny będzie więc dla osób, które wykonują przelewy zagraniczne. Najczęściej korzystają z niego przedsiębiorcy prowadzący transakcje poza granicami kraju. Podanie kodu IBAN potrzebne jest zawsze przy przelewach SEPA.

Do czego służy kod SWIFT/BIC?

Kod SWIFT/BIC ma swój stały schemat. Cztery pierwsze litery to litery identyfikujące instytucję, następne dwie oznaczają państwo. W przypadku dwóch kolejnych znaków chodzi o oznaczenie lokalizacji (miasta), natomiast kolejne trzy znaki mogą wskazywać na oznaczenie oddziału – nie jest to jednak konieczne.
Z kodu SWIFT/BIC korzysta się w celu ułatwienie identyfikacji instytucji, do której wysyłany jest przelew. Konieczność wpisania numeru pojawia się w przypadku przelewów międzynarodowych. Pozwala to uniknąć dodatkowych opłat z tego tytułu.


Źródło:
https://aion.eu/pl-pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Szybkie pożyczki Strzegom
Pożyczki miasta
author
16 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Strzegom

Pożyczki bez zaświadczeń Krotoszyn
Pożyczki miasta
author
08 września 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Krotoszyn

Maluch Plus – program wsparcia dla polskich rodzin
Wpisy
author
31 stycznia 2017

Maluch Plus – program wsparcia dla polskich rodzin

Kredyt konsolidacyjny Szczytno
Kredyty miasta
author
27 czerwca 2022

Kredyt konsolidacyjny Szczytno

Bank Pekao w Lidzbarku Warmińskim
Oddziały
author
20 lipca 2019

Bank Pekao w Lidzbarku Warmińskim

Polacy polubili pizzę – raport Banku BGŻ
Wpisy
author
22 lutego 2017

Polacy polubili pizzę – raport Banku BGŻ