Aion Bank opinie

Aion Bank opinie

author
Aleksandra Gościnna
27 września 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Kategoria

Aion Bank jest nowością na polskim rynku finansowym. Bank proponuje Klientom zupełnie nowe podejście do usług bankowych. Opłata subskrypcyjna pozwala Klientom na nieograniczony dostęp do usług, bez konieczności jednorazowych opłat za konkretne aktywności. Sprawdzamy, jakie usługi oferowane są przez Aion Bank, a także czy są dobrze oceniane przez Klientów w Polsce. Masz doświadczenia z tym bankiem? Podziel się swoją opinią.

Co to jest Aion Bank?

Aion Bank to instytucja bankowa, która utworzona została z myślą o zmieniającej się rzeczywistości. Proponuje bowiem usługi z zastosowaniem najnowszych technologii. Aion Bank powstał w Belgii, jednak jego założyciel jest Polakiem. Jest to bank w pełni cyfrowy, który oferuje nieco inny rodzaj usług od znanych dotychczas ofert bankowych.
Co oznacza pojęcie banku cyfrowego? Jest to rodzaj banku, który nie posiada swoich stacjonarnych placówek bankowych, funkcjonuje wyłącznie na poziomie bankowości internetowej. Z usług Aion Banku w Polsce korzystać można od sierpnia 2021 roku. Klienci nowego banku nie będą mieli jednak możliwości skorzystania ze znanych już dotąd standardowych ofert bankowych. Aion Bank oferuje bowiem subskrypcyjny model bankowości.
Usługi subskrypcyjne są już znane nam z różnych platform rozrywkowych, kiedy to uiszczamy stałą, miesięczną opłatę, która umożliwia nam na korzystanie z usług w ramach wybranego pakietu. Tak jest także w przypadku Aion Banku – Klienci mają do wyboru jeden z trzech pakietów. Każdy z nich opiera się na modelu subskrypcyjnym, a różni się od pozostałych ceną oraz zakresem oferowanych usług.

Aion Bank – opinie Klientów

Aion Bank jest nowym bankiem na polskim rynku finansowym, Klienci mają możliwość skorzystania z nowego modelu bankowości – modelu subskrypcyjnego. Obecnie oferta skierowana jest do Klientów indywidualnych, ale zaplanowane zostało rozszerzenie usług również na Klientów biznesowych. Aktualnie nie jest znana jednak dokładna data poszerzenia usług. W Aion Banku spotykamy się z połączeniem sprawdzonych usług bankowych z różnych miejsc i umieszczeniu ich w jednym.
Klientom oferowane są karty wielowalutowe z możliwością korzystnej wymiany walut. Proces zakładania konta jest w całości cyfrowy – bez konieczności wychodzenia z domu, co bez wątpienia jest atutem dla wielu osób. Dodatkowo Klienci chwalą także możliwość posiadania jednego podstawowego rachunku, do którego podpiąć można nawet 5 kart debetowych. A wszelkie przelewy, zarówno krajowe, jak i zagraniczne, wykonywać można bez dodatkowych opłat.
Przejdź do opinii o Aion Banku i dodaj swoją.

Plusy i minusy Aion Banku

+ bankowość w pełni cyfrowa
jeden rachunek z możliwością podpięcia 5 kart debetowych
+ pełna dostępność usług od razu po założeniu konta
+ intuicyjna aplikacja mobilna
+ przelewy krajowe i zagraniczne bez opłat
+ możliwość wyboru pakietu
+ rachunki walutowe w EUR, USD, GBP i CHF
+ wysoko oprocentowane konta oszczędnościowe


brak placówek stacjonarnych
brak możliwości płatności BLIK
wysoka opłata za płatne pakiety

Historia Aion Banku

Korzenie Aion Banku sięgają założonego w 1472 roku we Włoszech Banca Monte de Paschi di Siena. W roku 1947 powstała filia banku w Belgii działająca pod nazwą Monte Paschi Belgio. Dopiero w roku 2018 spółka belgijska została sprzedana do Warburg Pincus – amerykańskiego funduszu inwestycyjnego. Po posiedzeniu walnym w 2019 roku spółka zmieniła nazwę na Aion. Liderem banku został wtedy Wojciech Sobieraj, który znany był już na rynku bankowym jako twórca i prezes Alior Banku.
Aion Bank jest bankiem komercyjnym, którego siedziba główna znajduje się w Belgii, natomiast w Polsce znajduje się Oddział Polski z siedzibą w Warszawie. Na rynku polskim bank funkcjonuje dzięki licencji wydanej przez belgijski nadzór finansowym działający pod zwierzchnictwem Narodowego Banku Belgii. Aion Bank współpracuje technologicznie z Mastercard i jest certyfikowanym członkiem programu Mastercard Fintech Express.

Oferta Aion Banku

Obecnie dostępna oferta skierowana jest wyłącznie do Klientów indywidualnych. W przyszłości planowane jest jednak poszerzenie usług o Klientów biznesowych. Data rozpoczęcia działalności tych usług nie jest jeszcze jednak znana. Do teraz dla Klientów indywidualnych przygotowana została oferta składająca się z trzech planów subskrypcyjnych: Light, Smart i All-Inclusive.
Plan Light jako jedyny jest planem darmowych. Oznacza to, że nie ma żadnej miesięcznej opłaty w ramach subskrypcji. Osoby korzystające z tego plany mają możliwość korzystania z podstawowych usług bankowych, wypłat z bankomatów na całym świecie kompletnie za darmo (max. 900 zł w miesiącu). Co ciekawe, w tym pakiecie liczyć można również na naprawdę korzystne oprocentowanie kont oszczędnościowych.
Natomiast w przypadku pakietów płatnych mamy do wyboru Plan Smart za 29,99 zł miesięcznie oraz Plan All-Inclusive za 49,99 zł miesięcznie. Im droższy pakiet, tym większy wybór usług bankowych. Klienci tych planów uzyskają dodatkowo np. możliwość wykonywania nielimitowanych przelewów natychmiastowych na konta krajowe oraz zagraniczne.
Poniżej przedstawiamy szczegóły oferty w poszczególnych planach:

Plan:LightSmartAll-Inclusive
Miesięczna opłata:0 zł29,99 zł49,99 zł
Nielimitowana wymiana walut po kursie międzybankowym:TakTakTak
Bezpłatne wypłaty z bankomatów na całym świecie:do 900 zł miesięcznieTakTak
Przelewy krajowe i zagraniczne: 0 zł0 zł0 zł
Przelewy natychmiastowe krajowe i zagraniczne:4,99 zł0 zł0 zł
Konto oszczędnościowe w polskiej walucie:1%1,25%1,5%
Konto oszczędnościowe w Euro:0,5%0,75%1%
Aion ubezpieczenie samochodowe/Aion rachunki:19,99 zł za miesiąc19,99 zł za miesiąc0 zł
Aion zakupy online:NieNieTak
Globalne inwestycje w ETFy:19,99 zł za miesiącTakTak

Uwaga! Promocyjna oferta pozwala bezpłatne korzystanie z Planów Smart oraz All-Inclusive przez pierwszy miesiąc.

Aion Bank – pożyczka gotówkowa

Nie trzeba być Klientem Aion Banku, aby skorzystać z usług banku. Dla osób, które nie są Klientami przygotowano bowiem ofertę pożyczki gotówkowej. Pożyczając po raz pierwszy, możemy uzyskać od 500 do nawet 50 000 zł. Co ważne, kolejna pożyczka udzielona może być już w wysokości nawet 90 000 zł, a do pożyczki w wysokości 5500 zł nie jest naliczana prowizja.
Czas spłaty pożyczki może wynosić od 3 do 84 miesięcy (7 lat). Dobra informacja jest również taka, że o pożyczkę ubiegać można się w pełni bez wychodzenia z domu – przez Internet. Wnioski weryfikowane są po zalogowaniu do bankowości internetowej, a tożsamość potwierdzana jest za pomocą weryfikacji wideo. Pieniądze na koncie można mieć już po pół godziny od otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej.
Ile kosztuje pożyczka w Aion Banku? Poniżej przedstawiamy przykładowy koszt pożyczki:
1000 zł na 3 miesiące – do spłaty 1067,4 zł
5000 zł na rok – do spłaty 5168,8 zł
Pożyczka gotówkowa w Aion Banku – szczegóły oferty:

Nazwa produktu:Pożyczka gotówkowa
Maksymalna kwota pożyczki:90 000 zł
Czas spłaty:do 84 miesięcy (7 lat)
Wniosek:W pełni online
Weryfikacja:Wideoweryfikacja
Wypłata:Przelewem na konto
RRSO: 10,9%
Prowizja:8%
Oprocentowanie:7,20%
Czas oczekiwania:30 minut po pozytywnej decyzji
Konieczność posiadania konta w Aion Banku:Nie
Brak prowizji:do 5500 zł

Nasza opinia o Aion Banku

Aion Bank to ciekawa oferta w polskiej branży bankowej. Jest to bank w pełni cyfrowy, bez możliwości odwiedzin placówki stacjonarnej, gdyż takich po prostu nie ma. Z tego powodu Aion Bank przypadnie z pewnością do gustu osobom, które cenią sobie załatwianie spraw za pomocą urządzeń mobilnych.
W ofercie znajduje się wiele ciekawych usług bankowych, a dzięki temu, że do wyboru mamy jeden z trzech dostępnych planów, to bez problemu każdy może znaleźć odpowiednią ofertę dla siebie.
Aion Bank polecamy osobom, które regularnie korzystają z usług bankowych i często podróżują za granicę. W takim przypadku jest to bowiem jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych w Polsce.

Na co narzekają Klienci Aion Banku?

Klienci Aion Banku mogą narzekać na ubogą ofertę pożyczkową i kredytową. Obecnie skorzystać można bowiem wyłącznie z jednej oferty pożyczki gotówkowej. Nie będzie to zatem bank idealny dla osób, które często korzystają z oferty dodatkowych finansowań.
Dla niektórych problemem jest również brak stacjonarnych placówek, do których można udać się w razie trudności. Do dyspozycji Klientów dostępna jest pomoc pracownika wyłącznie za pomocą czatu w aplikacji, maila lub infolinii. Nie spotkamy się fizycznie z pracownikiem Aion Banku.
Najczęściej wskazywane wady Aion Banku to:
brak placówek stacjonarnych,
brak możliwości płatności BLIK,
wysoka opłata za płatne pakiety,
– słabo rozbudowana oferta kredytowa i pożyczkowa.

Z czego są zadowoleni Klienci Aion Banku?

Jest również wiele atutów Aion Banku, dzięki którym przypadka on poszczególnym Klientom do gustu. Bankowość w pełni mobilna bez wątpienia jest jednym z większych plusów dla osób, które unikają stania w kolejkach i lubią załatwiać wszystkie sprawy z poziomu swojego urządzenia mobilnego. Dodatkowe plusy Aion Banku to:
– jeden podstawowy rachunek bankowy,
– możliwość wyboru planu,
– przejrzysta aplikacja mobilna,
– darmowe przelewy na rachunki w kraju i za granicą
– korzystne oprocentowanie konta oszczędnościowego.

Co wyróżnia Aion Bank?

Aion Bank to wyjątkowa instytucja bankowa pośród innych dostępnych w Polsce. Jest to bowiem bank w pełni cyfrowy, dostępny w całości online. Nie znajdziemy żadnych placówek stacjonarnych. Wszystkie usługi, łącznie z samym założeniem konta, załatwimy w pełni przez Internet.
W Aion Banku można korzystać z wielowalutowej karty debetowej, dzięki której można płacić w wielu walutach bez konieczności wymiany banknotów i opłat prowizyjnych. Jest to więc świetne rozwiązanie dla osób często wyjeżdzających poza granice kraju.
Konta oszczędnościowe w Aion Banku charakteryzują się oprocentowaniem na wysokim poziomie. W najwyższym planie oprocentowanie wynosi aż 1,5%, czyli znacznie więcej niż w przypadku konkurencyjnych ofert. Klienci mają dodatkowo możliwość skorzystania z tańszych ubezpieczeń i opłat rachunkowych.

Aion Bank – podstawowe dane

Nazwa banku: Aion Bank
Data powstania Oddziału w Polsce:
5 sierpnia 2021 r.
Siedziba:ul. Dobra 40,
00-344 Warszawa
KRS:0000807333
REGON:384549659
NIP:1080023480

Siedziba główna i administracyjna:

Avenue de la Toison d’Or 26-28
1050 Ixelles, Bruksela

 


Adres korespondencyjny Oddziału w Polsce:

Aion Bank SA Spółka Akcyjna Oddział w Polsce
ul. Dobra 40,
00-344 Warszawa

 


OPINIE O AION BANKU

Masz pozytywne lub negatywne doświadczenia dotyczące współpracy z Aion Bankiem? Podziel się swoją opinią.
Dodaj swoją opinię na temat Aion Banku.


Źródła:   
https://aion.eu/pl-pl
https://pl.wikipedia.org/wiki/Aion_Bank
 

author
Aleksandra Gościnna
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Thort
Thort
2022-05-13 18:03:46

Hehe, opcja dla debili, bank bez oddziału, bez infolinii, też się dałem skusić. Po 4 miesiącach , nagle komunikat w bankomacie " twój bank odrzucił transakcje", ... I się zaczęło... żadnego fizycznego kontaktu, żadnego żywego człowieka - napisz maila i odpowiemu o co chodzi... średnio po 3 tygodniach.. możesz ewentualnie nagrać się na pocztę głosowa... Od 2 miesięcy nie mam dostępu do środków i dalej nie wiem o co chodzi.... Pozdrawiam frajerów

Trabant
Trabant
2022-03-05 10:03:25

Nie ma już darmowego konta. Moje zamykają od końca stycznia i zamknąć nie umieją. Unikać jak ognia.

Mac
Mac
2021-12-08 10:50:10

Dno i amatorszczyzna

Podobne artykuły

PKO BP – rekordowe spadki na giełdzie

W ostatnim czasie doszło do pewnego paradoksu z PKO Bankiem Polskim w roli głównej. Spółka jest na świetnej drodze do tego, by bieżący rok zakończyć z kolejnym rekordowo wysokim zyskiem. W tym samym czasie jednak na giełdzie spółka odnotowuje rekordowe spadki. Dlaczego tak się dzieje?

author
Alicja Hirsekorn
14 grudnia 2019
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Bank Spółdzielczy w Nawojowej – oddziały, kontakt, kod SWIFT, IBAN

Bank Spółdzielczy w Nawojowej to polski bank, który jest zrzeszony w Grupie BPS. Sprawdzamy oddziały banku, godziny otwarcia, kod SWIFT, infolinię oraz dane kontaktowe.

author
Patryk Byczek
05 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PZU zaprasza studentów na płatne praktyki

Kampania “Praktycznie – fantastycznie” ma zachęcać do odbycia płatnych praktyk w Powszechnym Zakładzie Ubezpieczeń (PZU), do których nabór rozpoczął się 4 marca. Z oferty mogą skorzystać studenci i absolwenci uczelni wyższych. Sprawdzamy szczegóły praktyk.

author
Aneta Jankowska
04 marca 2019
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Chwilówki Andrychów

Poszukujesz szybko finansowania? Sprawdź nasz ranking chwilówek dostępnych w Andrychowie. Pieniądze dostaniemy w całości bez wychodzenia z domu i bez zaświadczeń o dochodach. Maksymalna kwota chwilówki to nawet 15 000 zł.

author
Aleksandra Gościnna
28 stycznia 2022
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Rentier – jak nim zostać?

Rentier to pojęcie, które niemal każdy z nas choć raz w życiu słyszał, lecz mało kto wie, co tak naprawdę ono oznacza. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy więc, kogo nazywa się rentierem, jakie korzyści płyną z takiego statusu i w jaki sposób zostać rentierem na polskim rynku.

author
Halszka Gronek
10 maja 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Bank Spółdzielczy w Kłodzku sesje przychodzące i wychodzące

Chcesz sprawdzić, o której godzinie pieniądze dotrą na konto w Banku Spółdzielczym w Kłodzku? A może chcesz wiedzieć, o jakiej porze przelew zostanie realnie wysłany z konta w tym banku? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Bank Spółdzielczym Kłodzko.

author
Patryk Byczek
30 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj