Ile kosztuje akademik w Sopocie?

Ile kosztuje akademik w Sopocie?

author
Dominika Sobieraj
04 września 2019

Pytanie o cenę akademika nurtuje chyba wszystkich przyszłych studentów, a tym bardziej ich rodziców, na których często spada konieczność opłacania lokum swoich dzieci. Sprawdziliśmy, ile kosztuje mieszkanie w sopockich akademikach w trakcie roku akademickiego 2019/2020.

Każda uczelnia wyższa ma swoje własne akademiki o różnym standardzie, różnym wyposażeniu i lokalizacji, a co za tym idzie – różnej cenie. Zanim przyjrzymy się ofertom cenowym akademikom poszczególnych uczelni, możemy powiedzieć, że ceny w Sopocie są nieco wyższe niż w innych miastach posiadających uczelnie.

Akademik Sopot – średnia cena

Im większy komfort i mniejsza odległość od uczelni, tym oczywiście cena jest wyższa. Nie wszyscy studenci mogą pozwolić sobie na pokoje jednoosobowe – te są zwykle najdroższe i często dostępne jedynie dla osób niepełnosprawnych lub kobiet z dzieckiem.

Niektórzy, by móc pozwolić sobie na mieszkanie w domu studenckim, są zmuszeni skorzystać z pożyczek dla studentów. Nie wszystkie akademiki są jednak drogie – miejsce w pokoju kilkuosobowym możemy znaleźć już niewiele ponad 300 zł.

Akademiki – Uniwersytet Gdański

Opis: 

Uniwersytet Gdański swoim studentom zakwaterowanie w 9 domach studenckich rozmieszczonych w różnych lokalizacjach Gdańska i Sopotu. Łącznie we wszystkich akademikach Uniwersytetu Gdańskiego co roku może zamieszkać ponad 1700 osób.

Konkretne domy studenckie Uniwersytetu Gdańskiego są różnicowane pod względem standardu i – co za tym idzie – cen. W cenę pojedynczego miejsca wliczone są wszystkie media (nielimitowane zużycie) oraz dostęp do Internetu.

Wszystkie akademiki w Sopocie należą do Uniwersytetu Gdańskiego. Na terenie tego miasta zlokalizowano 3 budynki akademickie, z czego Dom Studencki nr 9 w Sopocie (ul. Bitwy pod Płowcami 64) jest nieczynny w latach 2018/2020 ze względu na generalny remont.

Zakres cen: 

355 zł  – 529,20 zł od osoby

Cennik:

pokój 1-osobowy – 440 zł/os. – 576 zł/os.

pokój wieloosobowy – 355 zł/os. – 529,20 zł/os

Lokalizacje:

Dom Studencki nr 7 (ul. Armii Krajowej 111, 81-824 Sopot)

Dom Studencki nr 8 (ul. 1 Maja 12, 80-828 Sopot)

Dom Studencki nr 9 (ul. Bitwy pod Płowcami 64, 81-731 Sopot)

Dom Studencki nr 7 jest najbardziej pożądany przez studentów ze względu na niedawny remont oraz wysoki standard oferowanych pokojów. Jednocześnie w akademiku tym może zamieszkiwać 176 osób (dziewcząt i chłopców).

Ten dom akademicki znajduje się bardzo blisko Wydziału Ekonomicznego i Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego – czas dojścia do obu wydziałów jest nie dłuższy niż 3 minuty. Ponadto siódemka jest również zlokalizowana bardzo blisko dworca PKP (dojście tam z walizką zajmuje około 10 minut).

W Domu Studenckim nr 7 znajdują się także dodatkowe udogodnienia:

  • sala TV,
  • pokój cichej nauki,
  • suszarnia z pralnią,
  • pomieszczenie na rowery,
  • sala do gry w ping-ponga,
  • studencki klub zlokalizowany na najniższym piętrze akademika.


Źródła:

https://ug.edu.pl/studenci/studia_i_i_ii_stopnia_oraz_jednolite_magisterskie/sprawy_socjalne/akademiki

https://ug.edu.pl/uniwersytet/struktura_ug/administracja_centralna/rektor/kanclerz/zastepca_kanclerza_ds_administracyjnych/dzial_studenckich_spraw_socjalnych/domy_studenckie_uniwersytetu_gdanskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Nest Bank wprowadzi płatności BLIK
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
25 lipca 2020

Nest Bank wprowadzi płatności BLIK

Bank Pekao w Jejkowicach
Oddziały
author
Patryk Byczek
05 lipca 2019

Bank Pekao w Jejkowicach

mBank placówki w Oświęcimiu
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
04 lutego 2019

mBank placówki w Oświęcimiu

25 sposobów, jak zwiększyć zdolność kredytową
Zdolność kredytowa
author
Dominika Sobieraj
25 listopada 2022

25 sposobów, jak zwiększyć zdolność kredytową

9/10 płatności bezgotówkowych dokonujemy zbliżeniowo
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
30 maja 2020

9/10 płatności bezgotówkowych dokonujemy zbliżeniowo

Porównaj