Aktywacja bonu turystycznego z poziomu serwisów PKO BP

Aktywacja bonu turystycznego z poziomu serwisów PKO BP

author
Patryk Byczek
03 sierpnia 2020

Bon turystyczny występuje w formie elektronicznej, dlatego żeby go aktywować, odbiorcy rządowej propozycji muszą potwierdzić swoje dane na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS. Klienci PKO Banku Polskiego mogą zalogować się do platformy bezpośrednio z bankowości internetowej iPKO lub Inteligo.

Klienci największego Banku w Polsce mają możliwość aktywowania bonu bezpośrednio z poziomu serwisów internetowych Banku, przechodząc do platformy ZUS. Sam proces aktywacji bonu jest bardzo prosty. Klienci muszą:

1) Zalogować się do platformy.
2) Wybrać zakładkę „Ogólny” i następnie przejść do opcji „Polski Bon Turystyczny” > „Mój bon”.
3) W odpowiednie rubryki wpisać aktualny adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego.
4) Odebrać wiadomość, w treści której Klienci zobaczą szesnastocyfrowy numer bonu turystycznego.

Z bonu turystycznego, którego wartość to 500 złotych, skorzystają dzieci do ukończenia osiemnastu lat. Dodatkowe 500 złotych otrzymają dzieci z niepełnosprawnościami. Należy wiedzieć, że bonem turystycznym można płacić wyłącznie w Polsce i tylko za:

– noclegi w hotelu lub agroturystyce,
– usługi turystyczne,
– zorganizowane wyjazdy na wakacje lub ferie.

Bazę turystyczną, która koordynuje działania związane ze skorzystaniem z bonu, aktualizuje na bieżąco Polska Organizacja Turystyczna.

Osoby nieposiadające aktualnie profilu na PUE ZUS, mogą go założyć logując się wcześniej do serwisu internetowego iPKO lub Inteligo. Klienci logując się do swojej bankowości internetowej muszą następnie przejść do zakładki „e-Urząd” > „Przejdź do portalu PUE ZUS”, gdzie należy wpisać kod autoryzacyjny.

Po tych czynnościach Klient z bankowości internetowej zostanie automatycznie przeniesiony do serwisu pue.zus.pl. W tym momencie na ekranie pojawi się formularz rejestracyjny, w którym Klient musi wpisać: adres e-mail i numer telefonu komórkowego. Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z regulaminem profilu na PUE ZUS i przejście na stronę własnego profilu na platformie. Klienci otrzymają dane do zalogowania w wiadomości wysłanej na skrzynkę elektroniczną.

PKO Bank Polski był pierwszym bankiem w Polsce, który już w 2016 roku udostępnił swoim Klientom usługę pozwalającą na zakładanie profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS z poziomu bankowości elektronicznej. Klienci logujący się do platformy uzyskują dostęp do informacji, które znajdują się na ich koncie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Po zalogowaniu się do PUE ZUS Klienci mogą:

– składać wnioski i dokumenty online,
– skorzystać z kalkulatora emerytalnego,
– sprawdzić stan konta w ZUS,
– sprawdzić wysokość składek.

PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w trzecim kwartale 2019 roku wyniósł ponad 1 230 000 000 złotych. Pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała aktywa na poziomie ponad 342 000 000 000 złotych. Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku mobilna aplikacja IKO była aktywna na ponad 4 000 000 urządzeń. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


źródło: https://media.pkobp.pl/104781-aktywuj-bon-turystyczny-przez-serwisy-pko-banku-polskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Jakie są nawyki finansowe Polaków?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
27 sierpnia 2019

Jakie są nawyki finansowe Polaków?

InPost wprowadza samochody elektryczne
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
24 listopada 2018

InPost wprowadza samochody elektryczne

Kreditech Polska ze zmienioną nazwą
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
12 maja 2020

Kreditech Polska ze zmienioną nazwą

Zerowy PIT dla młodych obniży klin podatkowy?
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
02 sierpnia 2019

Zerowy PIT dla młodych obniży klin podatkowy?

SKOK Chmielewskiego Hajnówka
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
01 maja 2021

SKOK Chmielewskiego Hajnówka

Inbank laureatem e-Commerce awards 2017
Wpisy
autor wpisu
Marek_Rutkowski
18 listopada 2017

Inbank laureatem e-Commerce awards 2017

Porównaj