Historia Alior Banku
Alior Bank jest jednym z kilku uniwersalnych banków w Polsce. Jego siedziba jest zlokalizowana w Warszawie. Instytucja działa na polskim rynku bankowym od 17 listopada 2008 roku. Dwie kolejne siedziby, które tworzą Biura Centrali Alior Banku, zlokalizowane są w Gdańsku oraz w Krakowie. Akcje Alior Banku, od 2014 roku, notowane są na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i znajdują się one w składzie WIG20 – głównego indeksu giełdowego. Należy również wiedzieć, że największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która ma w swoim posiadaniu około 32% akcji Alior Banku.
Oferta banku skierowana jest do zarówno Klientów indywidualnych, jak i biznesowych, przedstawiając im produkty oraz usługi ściśle dopasowane do profilu Klienta. Z oferty Alior Banku Klienci mogą skorzystać w ponad ośmiuset placówkach w całej Polsce, jak i za pośrednictwem strony internetowej, całkowicie zdalnie. Alior Bank posiada w swojej ofercie stworzony przez siebie bank internetowy oraz bankowy internetowy kantor walutowy. Ponadto w rękach instytucji była w przeszłości odpowiedzialność za uruchomienie pierwszej na polskim rynku finansowym wideoweryfikacji podczas składania wniosków o konta osobiste.
Alior Bank jest spółką reprezentującą polski sektor bankowy, która na przestrzeni ostatnich kilku lat niewątpliwie odniosła sukces i rozwinęła swoją ofertę do tego poziomu, że Klienci postanowili powierzyć instytucji swoje środki pieniężne. Wszystko to, prawdopodobnie, za sprawą hucznego hasła reklamowego, pod którym podpisuje się Alior Bank, dumnie brzmiącym: „Alior Bank – Wyższa kultura bankowości”.
Oferta Alior Banku
Oferta Alior Banku jest bardzo szeroka – znajdziemy w niej praktycznie wszystko, czego możemy poszukiwać w standardowej ofercie bankowej. Podstawowym produktem dostępnym w Alior Banku są oczywiście konta bankowe – możliwe jest założenie konta firmowego oraz osobistego – zarówno przez Internet, jak i w oddziale banku. W tym banku możemy założyć także konto oszczędnościowe oraz skorzystać z usługi biura maklerskiego.
Ponadto bank ma w ofercie także cały szereg produktów kredytowych i pożyczkowych – począwszy od szybkich pożyczek na krótki okres, przez kredyty konsolidacyjne, po kredyty mieszkaniowe na bardzo duże kwoty. W ofercie banku są również lokaty oszczędnościowe. Można także zamówić kartę kredytową Alior Banku.
Alior Bank w liczbach
Z roku na rok liczba placówek i pracowników Alior Banku się zwiększa. Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane statystyczne o Alior Banku:
– rok założenia – 2008 rok,
– liczba pracowników – 8000 osób,
– liczba placówek – 861,
– wysokość aktywów – 73 000 000 000 złotych,
– zysk za 2019 roku – 252 832 złotych (netto).
Nasza opinia o Alior Banku
Alior Bank to jeden z tych banków, które posiadają najwięcej Klientów. Liczba ta o czymś świadczy – z pewnych powodów to właśnie ten bank, a nie inne, jest jednym z największych banków w Polsce.
W naszej ocenie głównym atutem Alior Banku jest oferta kredytowa i pożyczkowa, kierowana do naprawdę szerokiego grona odbiorców. Doradcy służą pomocą na każdym etapie procesu wnioskowania o pożyczkę lub kredyt. O postępach w przetwarzaniu naszego wniosku jesteśmy na bieżąco informowani.
Bardzo dobre w naszej ocenie są także liczne promocje oferowane przez Alior Bank “na start”. Klienci z innych banków często mogą liczyć na specjalne oferty cenowe, szczególnie przy zakładaniu konta bankowego.
Klienci często skarżą się nam natomiast na obsługę Alior Banku na infolinii. Czas oczekiwania często jest wydłużony, a wielu spraw po prostu nie da się załatwić przez telefon (a więc mimo czekania na połączenie, jesteśmy zmuszeni do tego, by i tak udać się do oddziału).
Alior Bank – co wyróżnia?
1. Bank ten oferuje swoim Klientom aplikację, dzięki której mogą mieć oni nieograniczony dostęp do swojego konta w formule mobilnej. Aplikacja ta cieszy się bowiem dokładnie tymi samymi funkcjonalnościami, co bankowość internetowa tego banku.
2. Alior Bank oferuje aplikację Alior Mobile, dzięki której można kupić bilet komunikacji miejskiej oraz zapłacić za postój swojego pojazdu w strefie płatnego parkowania w dowolnym mieście.
3. W ostatnim czasie bank zasłużył na aż 3 wygrane pierwszego miejsca: w rankingu “Forbesa” bank ten zwyciężył w kategorii “Bank przyjazny firmie”, a w rankingu “Newsweeka” udało mu się zająć pierwsze miejsca w kategoriach „Bankowość tradycyjna” (tu za najlepszą jakość obsługi w oddziałach) oraz „Bankowość zdalna” (tu za bankowość internetową i mobilną).
4. Wizytę w 46 oddziałach Alior Banku można już umówić w popularnej aplikacji Booksy. Opcja działa obecnie w Warszawie, Krakowie oraz we Wrocławiu.
5. Konto w Alior Banku można założyć przez selfie, zupełnie bez wychodzenia z domu i z wykorzystaniem jedynie naszego telefonu komórkowego. Do potwierdzenia tożsamości wykorzystywane jest tzw. VideoSelfie, w którym musimy nagrać swój głos i twarz.
Wszystkie komentarze
Usiłowałam wpłacić niewielka gotówkę na moje konto osobiste w placówce w Złotowie gdyż musialam dokonać niezbędny przelew z konta jakież było moje zdumienie kiedy nie mogłam tego dokonać. Nie dlatego że ta placówka nie wykonuje tego typu usług tylko muszę się z nimi umówić podkreślam chodzi o niewielka kwotę 1000 zł. Rozumiem że wypłata większej gotowki wymaga umówienia ale co to jest a bank w którym nie można wpłacić na swoje osobiste konto pieniędzy. Nie chcę mieć więcej z tym bankiem nic do czynienia i w najbliższym czasie zamierzam zrezygnować z jego usług.
Ludzie piszą prawdę o Alior Bank
Sprzedają dane osobowe .kradną oszukują klijentow .handel bronią i narkotykami ...obsługa jest tragiczna na infolini i banku..jeden z najgorszych banków
Będąc w podróży służbowej w Niemczech usiłowałem przelać środki na pocztowy express gotówkowy,niestety bank mi to uniemożliwił odrzucając przelew bez uzasadnienia,rozmowa z konsultantem niczego nie zmieniła ! W tym banku niemożna rozporządzać gotówka z konta ! Odradzam ,sam najprawdopodobnie też po latach przeniose się do bardziej przyjaznego banku!