Strona główna Wpisy Inne Alior Bank opinie

Alior Bank opinie

dominika
Dominika Sobieraj
10 listopada 2020

Alior Bank jest jednym z najmłodszych banków na polskim rynku oraz jedną z najszybciej rozwijających się instytucji finansowych. Chcąc otworzyć konto, wziąć kredyt, czy zawnioskować o kartę kredytową, najczęściej szukamy opinii Klientów w Internecie. Poniżej postaramy się przybliżyć ofertę Alior Banku oraz wskazać jego plusy i minusy. Sprawdź opinie Klientów o Alior Banku.

Alior Bank – opinie Klientów

Alior Bank to jeden z najpopularniejszych banków w Polsce. Instytucja jest bardzo widoczna w przekazach medialnych: w telewizji, Internecie i radiu, gdzie na bieżąco reklamuje swoje produkty oraz usługi. Tym samym zachęca obecnych oraz potencjalnych Klientów do zagłębienia się w szczegóły posiadanej oferty.

Instytucja posiada bardzo szeroką ofertą, rozpoczynającą się na kontach osobistych, przechodząca przez karty kredytowe i konta oszczędnościowe, a kończąca się na ubezpieczeniach czy biurze maklerskim. W propozycji ofertowej Alior Banku każdy Klient na pewno znajdzie dla siebie to, czego potrzebuje lub szuka.

Przejdź do opinii Klientów o Alior Banku i dodaj swoją.

Plusy i minusy Alior Banku

+ rozbudowana oferta
kompetentni doradcy na infolinii
+ możliwość korzystania z oferty przez Internet
+ godziny pracy placówek
+ oddziały dostosowane do potrzeb Klientów
+ sporo metod płatności mobilnych
+ możliwość założenia konta dla dziecka
duża liczba placówek
+ pomoc techniczna na wysokim poziomie
+ promocje na start


długi czas oczekiwania na połączenie z infolinią
problemy przy zleceniach stałych
– opłaty za bankomaty
nieczytelne wnioski ratalne
prowizja przy transakcjach bezgotówkowych

Historia Alior Banku

Alior Bank jest jednym z kilku uniwersalnych banków w Polsce. Jego siedziba jest zlokalizowana w Warszawie. Instytucja działa na polskim rynku bankowym od 17 listopada 2008 roku. Dwie kolejne siedziby, które tworzą Biura Centrali Alior Banku, zlokalizowane są w Gdańsku oraz w Krakowie. Akcje Alior Banku, od 2014 roku, notowane są na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i znajdują się one w składzie WIG20 – głównego indeksu giełdowego. Należy również wiedzieć, że największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która ma w swoim posiadaniu około 32% akcji Alior Banku.

Oferta banku skierowana jest do zarówno Klientów indywidualnych, jak i biznesowych, przedstawiając im produkty oraz usługi ściśle dopasowane do profilu Klienta. Z oferty Alior Banku Klienci mogą skorzystać w ponad ośmiuset placówkach w całej Polsce, jak i za pośrednictwem strony internetowej, całkowicie zdalnie. Alior Bank posiada w swojej ofercie stworzony przez siebie bank internetowy oraz bankowy internetowy kantor walutowy. Ponadto w rękach instytucji była w przeszłości odpowiedzialność za uruchomienie pierwszej na polskim rynku finansowym wideoweryfikacji podczas składania wniosków o konta osobiste.

Alior Bank jest spółką reprezentującą polski sektor bankowy, która na przestrzeni ostatnich kilku lat niewątpliwie odniosła sukces i rozwinęła swoją ofertę do tego poziomu, że Klienci postanowili powierzyć instytucji swoje środki pieniężne. Wszystko to, prawdopodobnie, za sprawą hucznego hasła reklamowego, pod którym podpisuje się Alior Bank, dumnie brzmiącym: „Alior Bank – Wyższa kultura bankowości”.

Oferta Alior Banku

Oferta Alior Banku jest bardzo szeroka – znajdziemy w niej praktycznie wszystko, czego możemy poszukiwać w standardowej ofercie bankowej. Podstawowym produktem dostępnym w Alior Banku są oczywiście konta bankowe – zarówno osobiste, jak i firmowe.

Ponadto bank ma w ofercie także cały szereg produktów kredytowych i pożyczkowych – począwszy od szybkich pożyczek na krótki okres, przez kredyty konsolidacyjne, po kredyty mieszkaniowe na bardzo duże kwoty. W ofercie banku są również lokaty oszczędnościowe.

Najczęściej wybierane produkty Alior Banku:

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy

Kwota kredytu: od 500 do 150 000 zł

Spłata: od 2 do 5 lat

W całości przez Internet

Bez wizyty w placówce banku

Dostępny kalkulator kredytowy

RRSO 13,38%

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny

Kwota kredytu: od 30 000 do 150 000 zł

Spłata: od 3 miesięcy do 10 lat

Formalności bez wychodzenia z domu

Dodatkowa gotówka na dowolny cel

Minimum formalności

RRSO 10,86%

Kantor Walutowy

Kantor Walutowy

0 zł za prowadzenie rachunku

0 zł za kartę wielowalutową

24h/7 dni w tygodniu

Płatności Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay

23 waluty: PLN, EUR, USD, CHF i inne

Środki gwarantowane przez BFG

Więcej informacji o Kantorze Alior Banku znajdziecie w tym miejscu.

Alior Bank w liczbach

Z roku na rok liczba placówek i pracowników Alior Banku się zwiększa. Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane statystyczne o Alior Banku:

– rok założenia – 2008 rok,
– liczba pracowników – 8000 osób,
– liczba placówek – 861,
– wysokość aktywów – 73 000 000 000 złotych,
– zysk za 2019 roku – 252 832 złotych (netto).

Nasza opinia o Alior Banku

Alior Bank to jeden z tych banków, które posiadają najwięcej Klientów. Liczba ta o czymś świadczy – z pewnych powodów to właśnie ten bank, a nie inne, jest jednym z największych banków w Polsce.

W naszej ocenie głównym atutem Alior Banku jest oferta kredytowa i pożyczkowa, kierowana do naprawdę szerokiego grona odbiorców. Doradcy służą pomocą na każdym etapie procesu wnioskowania o pożyczkę lub kredyt. O postępach w przetwarzaniu naszego wniosku jesteśmy na bieżąco informowani.

Bardzo dobre w naszej ocenie są także liczne promocje oferowane przez Alior Bank “na start”. Klienci z innych banków często mogą liczyć na specjalne oferty cenowe, szczególnie przy zakładaniu konta bankowego.

Klienci często skarżą się nam natomiast na obsługę Alior Banku na infolinii. Czas oczekiwania często jest wydłużony, a wielu spraw po prostu nie da się załatwić przez telefon (a więc mimo czekania na połączenie, jesteśmy zmuszeni do tego, by i tak udać się do oddziału).

Na co narzekają Klienci Alior Banku?

Klienci korzystający z oferty Alior Banku bardzo często w przeznaczonych do tego miejscach zamieszczają swoje opinie na temat współpracy z instytucją. Nie zawsze jednak są one pozytywne. Klienci starają się dzielić również tymi negatywnymi aspektami współpracy. Klienci Alior Banku narzekają na:

– długi czas połączenia z infolinią,
– kłopoty po ustawieniach zleceń stałych,
– częsta niedostępność systemu bankowości elektronicznej,
– ponoszone prowizje podczas transakcji bezgotówkowych,
– opłaty za wypłacanie gotówki w bankomatach,
– sporo formalności podczas wnioskowania o kredyt w oddziale,
– ograniczony wybór wzorów kart płatniczych,
– problemach podczas składania wniosków o zakupy na raty,
– brak możliwości załatwienia wielu sprawę przez infolinię,
– częste odrzucanie wniosków o zakupy na raty.

Z czego są zadowoleni Klienci Alior Banku?

Klienci Alior Banku, poza negatywnymi opiniami, wystawiają również te pozytywne. Jest wiele obszarów i elementów, które przez Klientów instytucji są szczególnie doceniane. Klienci Alior Banku są zadowoleni z:

– szerokiej oferty,
– wykwalifikowanych doradców na infolinii,
– sporej ilość metod płatności mobilnych,
– możliwości założenia konta dla dziecka,
– bardzo dużej liczby oddziałów i placówek partnerskich,
– możliwości korzystania z oferty banku z poziomu bankowości elektronicznej,
– rozwiniętej pomocy technicznej,
– organizowanych promocji na start,
– dopasowanych do wymagań Klientów oddziałów,
– czas pracy placówek i oddziałów.

Alior Bank – co wyróżnia?

1. Bank ten oferuje swoim Klientom aplikację, dzięki której mogą mieć oni nieograniczony dostęp do swojego konta w formule mobilnej. Aplikacja ta cieszy się bowiem dokładnie tymi samymi funkcjonalnościami, co bankowość internetowa tego banku.

2. Alior Bank oferuje aplikację Alior Mobile, dzięki której można kupić bilet komunikacji miejskiej oraz zapłacić za postój swojego pojazdu w strefie płatnego parkowania w dowolnym mieście.

3. W ostatnim czasie bank zasłużył na aż 3 wygrane pierwszego miejsca: w rankingu “Forbesa” bank ten zwyciężył w kategorii “Bank przyjazny firmie”, a w rankingu “Newsweeka” udało mu się zająć pierwsze miejsca w kategoriach „Bankowość tradycyjna” (tu za najlepszą jakość obsługi w oddziałach) oraz „Bankowość zdalna” (tu za bankowość internetową i mobilną).

4. Wizytę w 46 oddziałach Alior Banku można już umówić w popularnej aplikacji Booksy. Opcja działa obecnie w Warszawie, Krakowie oraz we Wrocławiu.

5. Konto w Alior Banku można założyć przez selfie, zupełnie bez wychodzenia z domu i z wykorzystaniem jedynie naszego telefonu komórkowego. Do potwierdzenia tożsamości wykorzystywane jest tzw. VideoSelfie, w którym musimy nagrać swój głos i twarz.

Alior Bank – podstawowe dane

Nazwa banku:Alior Bank
Data powstania:2008 rok
Siedziba banku:Warszawa
Rodzaj banku:bank uniwersalny
Prezes banku:Iwona Duda
Forma prawna:spółka akcyjna
KRS:0000305178
NIP:1070010731

Siedziba Banku:

Alior Bank Spółka Akcyjna

ul. Łopuszańska 38D

02-232 Warszawa


Adres korespondencyjny:

Alior Bank SA

ul. Postępu 18 B

02-676 Warszawa


OPINIE O ALIOR BANKU

Dodaj swoją opinię na temat Alior Banku.

Masz pozytywne lub negatywne doświadczenia dotyczące współpracy z Alior Bankiem ? Podziel się swoją opinią.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

MARK DAVSON ZARZĄDZANIE INWESTYCJAMI
MARK DAVSON ZARZĄDZANIE INWESTYCJAMI
2021-10-23 19:31:37
Uwaga: Jestem kierownikiem administracyjnym MARK DAVSON INVESTMENT MANAGEMENT. Jesteśmy firmą zajmującą się inwestycjami finansowymi, która szuka firm lub osób do inwestowania. Wróć do nas, jeśli jesteś zainteresowany. informujemy, że nasza firma inwestuje w firmy lub osoby prywatne, które potrzebują kapitału do rozpoczęcia działalności lub projektów. Musisz nam zweryfikować, czy potrzebujesz krótkoterminowego kapitału pożyczkowego, czy długoterminowego. Tymczasem nasza inwestycja finansowa w krótkoterminową pożyczkę wynosi od 10 000 000,00 USD do 100 000 000,00 USD. Dlaczego nasza inwestycja w długoterminowe pożyczki wynosi od 100 000 000,00 USD do 300 000 000,00 USD i więcej Dziękuję Ci Pan Mark Davson MARK DAVSON ZARZĄDZANIE INWESTYCJAMI E-mail:[email protected] WhatsApp:+ 447404320361
GLOBAL
GLOBAL
2021-10-23 19:30:13
Oferujemy pożyczki na całym świecie z oprocentowaniem 2%, oferujemy pożyczki biznesowe, pożyczki osobiste, pożyczki samochodowe, pożyczki inwestycyjne, pożyczki mieszkaniowe i wiele innych. Oferujemy pożyczki z zakresu od 50 000,00 USD do 50 000 000,00 USD, Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy: [email protected] Finansujemy również projekt biznesowy, Jesteśmy zainteresowani współpracą z Twoją firmą, ponieważ dążymy do dywersyfikacji naszego portfela finansowego na rentowne i lukratywne projekty biznesowe, które są tego warte, Najbardziej interesują nas partnerskie przedsięwzięcia biznesowe, takie jak projekty medyczne i zdrowotne, projekty nieruchomościowe, projekty wydobywcze, projekty rolnicze, projekty energii odnawialnej, projekty typu start-up i ekspansje biznesowe / Pożyczka z niższą stopą procentową. Twoja szybka odpowiedź jest bardzo potrzebna. Usługi Global Express Easy Loan E-mail: [email protected]
Wojciech Gąsiorek
Wojciech Gąsiorek
2021-05-27 22:09:53
NIE!!! NIE!!! polecam Bank masakra ! Brak zadłużeń . nie wielka kwota kredytu , a tu odmowa . brak wyjaśnień z jakiego powodu , Ludzie na infolinii nie kompetentni zero pomocy w rozwiązaniu problemu. Brak możliwości wprowadzania poprawek w składanym wniosku po wysłaniu do akceptacji , nie życiowe ! NIE POLECAM !!!! Epoka Kamienia .
Hora Hoh
Hora Hoh
2021-05-22 17:17:06
Uważać na umowy z pośrednikami.
Domino
Domino
2021-05-19 18:41:21
Ten bank to jest jedna wielka tragedia, nie polecam nikomu zakładania tam konta, same problemy, infolinia tylko po to żeby niczego nie załatwić i niczego się nie dowiedzieć, nie wiem po co ona w ogóle istnieje, idę do banku załatwić sprawę, pani upewnia że wszystko już będzie dobrze, przychodzę do domu i jest dokładnie ten sam problem, nic się nie zmieniło Dno dna i tyle

Podobne artykuły

Kredyt samochodowy Wadowice
Wpisy Inne
patryk
Patryk Byczek
12 grudnia 2017

Kredyt samochodowy Wadowice

Międzynarodowy Fundusz Walutowy podnosi prognozy dla Polski
Bez kategorii
halszka
Halszka Gronek
18 kwietnia 2019

Międzynarodowy Fundusz Walutowy podnosi prognozy dla Polski

Citibank o bezpiecznych zakupach w Internecie
Bez kategorii
patryk
Patryk Byczek
14 maja 2020

Citibank o bezpiecznych zakupach w Internecie

Darmowa pożyczka w KredytOK
Wpisy
lukasz_zubrzycki
Lukasz_Zubrzycki
07 sierpnia 2017

Darmowa pożyczka w KredytOK

Bank BPH kontakt infolinia
Wpisy Inne
dominika
Dominika Sobieraj
06 maja 2019

Bank BPH kontakt infolinia

Zysk Banku Pekao w I kwartale 2019
Bez kategorii
patryk
Patryk Byczek
27 maja 2019

Zysk Banku Pekao w I kwartale 2019