Jesteś Klientem Alior Banku lub zastanawiasz się nad jego ofertą ? Sprawdź opinie Klientów o Alior Banku.

Autor: Tadeusz Miziak
Dodano: 28.05.2019
Udostępnij:

„Wyższa kultura bankowości” – to główne hasło Alior Bank. Bank powstał w roku 2007, a od 2012 jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Alior Bank od początku jest bankiem uniwersalnym, z ofertą skierowaną do Klientów detalicznych i firmowych.

Dodaj swoją opinię na temat Alior Banku.

Siedziba Banku:

Alior Bank Spółka Akcyjna

ul. Łopuszańska 38D

02-232 Warszawa

Adres korespondencyjny:

Alior Bank SA

ul. Postępu 18 B

02-676 Warszawa

KRS: 0000305178
NIP: 1070010731
REGON: 141387142
Kapitał zakładowy: 1 304 587 160 zł

Mapa dojazdu – siedziba banku:

OPINIE O ALIOR BANKU

Masz pozytywne lub negatywne doświadczenia dotyczące współpracy z Alior Bankiem ? Podziel się swoją opinią.

Najczęściej wskazywane plusy:

– duża liczba oddziałów,
– możliwość wzięcia kredytu online,
– można założyć konta dla dziecka,
– Apple Pay/Google Pay
– Blik

Najczęściej wskazywane minusy:

– nieprawna infolinia,
– problematyczni doradcy.

Oceń:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Średnia: 1.71 / 5, łącznie 59 ocen
Komentarze (340)

Obsługa w banku – mało kompetentna, zleciłem anulowanie usług m.in. autodealing, konto walutowe itp, a opłaty dalej były naliczane. Koszty prowadzenia, prowizje w porównaniu z konkurencją kosmiczne. Produkty banku (kredyt, linia kredytowa, karta kredytowa) bardzo drogie jak dla mnie. Wymiana walut bardzo droga.
Nie polecam.

Niziak to kompletny osioł oraz ten ,który wspomaga oszustw ALIORA

Tadeusz NIZIAK pracuje dla parabanku ALIOR

Ha ha jednym słowem dziadostwo nie polecam nikomu

W moim przypadku wypożyczalnia samochodów zrobiła na moim koncie tzw. preautoryzację na 500 zł za wynajem samochodu.Kwota ta jest zwracana po zwrocie pojazdu oddałem samochód za ostatnie dwa dni użytkowania rozliczyłem się kwotą zablokowaną około 260 zł.Reszta pieniędzy miała zostać odblowowana i pojawić się na moim koncie jako środki dostępne Jak łatwo policzyć miało się pojawić 240ł a pojawił się debet na 260 mimo że nie posiadam karty debetowej .Na moje pytanie jak to możliwe pani rozbrajająco odpowiedziala że u nich się to zdarza.Po spłacie zadłużenia naliczono mi odsetki które zapłaciłem a sciągnięto je z 500+ czego niewolno robić .Moich 500 zł niema w środkach dostępnych ani w kwotach zastrzeżonych po prostu znikły z mojego konta.W moim oddziale nawet nie podjęto próby wyjaśnienia sprawy .Alior Gang kultura jak u szczura.Z pozdrowieniami dla moich…

Sławomir Nowakowski, 12 października 2019 o 11:53

Bank umieścił mnie na liście BIK z zadłużeniem 5zł już po 31dniach, wróciłem z delegacji zagranicznej i oczywiście rozstałem sie z aliorbankiem,moj przypadek jest nieodsobnioby,po trzech miesiącach alior chxiał mi dqć kredyt hipoteczny dla bikowców,ws,ystko jasne,pełna kultura

Nie polecam!!!
Straciłem czas wszystko miało być zalatwione błyskawicznie, straciłem pięć dni,
mnóstwo wykonanych telefonów wysyłanych e-maili co chwilę wysłałem to nowe zaświadczenia dokumenty. To miała być konsolidacja szybko sprawnie, oddział Alior Banku w Krakowie, osoba z, którą miałem przyjemność totalnie niekompetentna, utrudniony kontakt. Zostałem zamówiony do założenia konta, ponieważ było to niezbędne do podpisania umowy, i rzecz najbardziej istotna PAN .BANKIER podsunął wręcz wymusił na mojej żonie poświadczenie nieprawdy, poinformował że jak będzie weryfikacja telefoniczna ze strony Banku, to niech żona powie że ma umowę na czas nieokreślony, że nikt tego nie będzie sprawdzał. Jednak ktoś zweryfikowal i wyszło na to że moja żona skłania do świadczenia nieprawdy a to jest karalne. Wnioskowałem o Kredyt wspólnie z żoną i wyszło na to że chcemy wymusić Kredyt. Naprawdę szkoda czasu, przestrzegam wszystkich udostępniliśmy wszystkie nasze dane osobowe, musiałem też składać dyspozycję o zamknięciu konta na, które zostałem naciagniety. Teraz zastanawiam się czy nie zgłosić sprawy o skłanianie do poświadczenie nieprawdy?

Nie polecam i jak unich ktoś ma konto to niech natychmiast zamyka nie miła obsługa

Alior Bank bardzo drogi, ogólnie najbardziej złodziejski bank i wielki bałagan.

Alior to DNO pod dnem i nigdy go nie nie będę go polecać ,gdyż nie ma czego !

Jak się masz trefny Aliorze -oszukańczy parabanku ?

Jedna wielka porażka kadra bez wiedzy a szczególnie w Katowicach ul Mikołowska kredyt hipoteczny załatwiałam prawie 3 miesiące dlatego że pani Agnieszka jest niedoinformowana nie polecam tego banku

Także zagdzam sie z poprzednikiem, bank odmowil mi wziecia na raty 0% tel;efonu gdzie posiadalem konto 9 lat byly regularne wplywy, nie zarabiam najgorzej a majac kreydt i karte kredytowa probnowal na mnie wymusic wziecie kolejnego kredytu konsolidacyjnego poprzez kolejna odmowe drobnej pozyczki, gdzie inne banki bezproblemowo mi jej udzielily, gdy zrzygnowalem (prznioslem) konto do innego banku ci policzyli mi jeszcze prawie 1,5 raty za moj kredyt ktory został przeniesiony do innego banku.
GORACO NIE POLECAM!!! Tam jest wyzasza kultura wysokiego oprocentowania i zdzierania ile mozna.

Totalne dno, KULTURA BANKOWOŚCI???
Totalna żenada, niekompetentni pracownicy, niekompetentne osoby na infolini.
Podczas wizyty w banku czułam się jak na jarmarku, panie, które w KULTURALNY sposób powinny obsługiwać klientów urządziły sobie jarmarczne rozmówki pomiędzy sobą, rozumiem, że w tym czasie nie miały klientów ale jedna z nich obsługiwała mnie więc chyba mogły się powstrzymać !!!
Konto w poprzednim banku miałam 20 lat, w tym ledwie kilka miesięcy, jak się okazuje o kilka za długo. Zamknięcie konta graniczy z cudem, po 5 miesiącach okazuje się, że mój rachunek nadal jest aktywny. Po dzisiejszej wojnie w banku mam nadzieję, że sprawa się zakończy, jeśli nie to sprawa trafi do sądu !!!!!

Pracownicy ALIORA Ci z Krakowa są bez nauki pisania i mówienia . Ostrzegam wszystkich przed tym bankiem. Nie załatwiajcie u nich żadnych spraw. Są kłamcami oraz niewiarygodni, chamscy, niedouczeni i bezczelni.Ciekawe czy ci prezesi interesują się w ogóle tym co tam się wyprawia????!!!!!! Masakra omijacie ten parabank bank szerokim lukiem…….na ZAWSZE !

Nie sposób polecić banku , który ma ewidentne wady w funkcjonowaniu systemu komputerowego – po zalogowaniu w ‚ historii rachunku ‚ panuje niesamowity bałagan:
po wypłatach saldo czasem rośnie,a czasem maleje – najczęściej bez związku z kwotą operacji !
Elementarne błędy matematyczne nawet z punktu widzenia ucznia szkoły podstawowej .
Czy komputery Alior Banku nie są w stanie przeprowadzić poprawnie czterech podstawowych działań arytmetycznych ? Po wizycie w Alior Banku wydrukowano historię rachunku , tym razem bez pomyłek , twierdząc ,że w Internecie historia to tylko tak orientacyjnie .

Dnia 27.10 br system Alior Banku padł jak „kawka „

Uwaga na system Aliora bo padł co czeka cały ten parabank .

Totalne dno, KULTURA BANKOWOŚCI???
Totalna żenada, niekompetentni pracownicy, niekompetentne osoby na infolini.
Podczas wizyty w banku czułam się jak na jarmarku, panie, które w KULTURALNY sposób powinny obsługiwać klientów urządziły sobie jarmarczne rozmówki pomiędzy sobą, rozumiem, że w tym czasie nie miały klientów ale jedna z nich obsługiwała mnie więc chyba mogły się powstrzymać !!!
Konto w poprzednim banku miałam 20 lat, w tym ledwie kilka miesięcy, jak się okazuje o kilka za długo. Zamknięcie konta graniczy z cudem, po 5 miesiącach okazuje się, że mój rachunek nadal jest aktywny. Po dzisiejszej wojnie w banku mam nadzieję, że sprawa się zakończy, jeśli nie to sprawa trafi do sądu !!!!!

Alior Bank nęka mnie telefonami w sprawie niedopłaty, pomimo, że jej nie mam. Nie sprawdzają reklamacji i nie odpowiadają na nie.

Oliwia kowalczyk, 23 września 2019 o 10:43

Moja opinia jest negatywna wzięłam nie dawno kredyt konsolidacje i trochę się pomyliłam przez swoją głupotę. Mianowicie wzięłam kredyt upartnera Aior Banku bez negocjacji rata wysoka a prowizja jeszcze wyższa. Obecnie mam ratę 1130zl chciałam ja troszkę obniżyć do kw 1000zl okazało się że pani na infolinii nie może mi obniżyć jestem zmuszona się przenieść do innego Banku.

No Niziak do roboty !

Ten bank to porazka. Sprobujcie zlikwidowac u nich konto. Za kazdym razem obiecuja tydzien na realizacje i tak to juz trwa kilka miesiecy. Gdy mieszkasz za granica i nie masz mozliwosci podejscia do placowki to robia z toba wszystko, by zatrzymac twoje srodki u siebie. W placowkach z reguly uslyszysz, ze nie zajmuja sie kontami walutowymi i kieruja dalej i tak lataj od okienka do okienka

Byłem klientem PBK, potem przejął go BPH, a następnie Alior. Ćwierć wieku i chyba przyszła pora rozstania. Problemy z płatnościami internetowymi, zwłaszcza w weekendy, nieprzyjazna strona internetowa, szczątkowe możliwości gry na giełdzie z powodu braku podstawowych opcji, brak oferty dla młodzieży itd. Ale czarę goryczy przelało pobranie 10 zł opłaty za przelew, który do tej pory miałem darmowy. Bank skasował mi 5 zł za przelew wewnętrzny pomiędzy moimi rachunkami. Koniec, wypisuję się.

Najgorszy bank z jakim miałam do czynienia. Wprowadzanie klienta biznesowego w błąd jeżeli chodzi o promocje. I kolejny absurd… założyć konto można w placówce w swoim mieście Ale zamknąć rachunek trzeba już jechać do Warszawy ! Nigdy więcej tego banku.

Alior zablokowak mi karte euro gdy place we Francji. Jestem bez srodkow.

Co jest do cholery z tym bankiem!!! 😡Muszę pilnie wysłać przelew a nie mogę zalogować się na swoje konto😠Ten bank to jedna wielka porażka!!!

Tragedia nikomu nie polecam

Powiem tylko tyle do du… jest ta nowa bankowość internetowa wogóle nie mogę się zalogować na własne konto pokazuje mi że niby żle wpisuje hasło którego od lat używam jestem zła i oburzona po prostu rezygnuje z usług tego banku

Jestem klientem Alior Bank i mam nie miłe doświadczenie .28 sierpnia
bylem w placówce w Puławach w sprawie przelania z knta klienta A.B. na moje konta sprawa sądowa i jak do 13 września nie ma nic na moim koncie

Alior bank to Banda złodziej nieuczciwych nieudaczników. Manipulują każdym klientem jak się im podoba. Szukają jelenia by opitolić go z każdej złotówki.. Czas waszego końca nadchodzi.. 🦌🦌

Nigdy nie miałam problemów z tym bankiem . Czasem szwankuje bankowość internetowa , nic nie jest idealne. Jeśli człowiek kupuje produkty bankowe to musi wiedzieć co i jak , WYSTARCZY PYTAĆ.
Alior oferuje mi najkorzystniejsze oferty niż inne banki. Stała klientka Alior

Martin Schoenberg, 5 września 2019 o 19:22

Alior Bank nadal stosuje nielegalne monity i związane z nimi horrendalne opłaty za ich wystawienie. Unikać tego nieuczciwego banku.

Alior bank nawet nie zdaje sobie sprawy jaką instytucją finansowa winien być prawdziwy BANK .

Niedoszły klient BW, 2 września 2019 o 19:23

Próbowałam wsiąść kredyt 35 KPLN, chociaż na początku chcieli tylko kilka dokumentów to z każdym dniem ich żądania rosły w zastraszającym tempie 🙂 „eksperci kredytowi” zerowe pojęcie o księgowości wciąż konsultowali się z kimś bo nie mogli pojąć najprostszych rachunków, ostatecznie po trzech dniach rozmów z laikami , kredyt wzięłam w innym banku gdzie wszystko trwało dosłownie w chwilę. O kulturze bankowości alior bank to może sobie tylko pomarzyć.

Jak na razie od 2 lat podiadamy konta i jest ok ale dziś trafiliśmy na tak mało kompetentną dziewczynę podczas spłaty z góry zaciągniętego kredytu że wyszliśmy ze śmiechem na głos i zastanawiamy się nad zamknięciem kont bo jak powierzac pieniądze idiotom zachowującym się jak by niewiedzieli że pracują w banku i przepraszali za to że żyją olewajac klienta

Alior Bank jest w obecnej chwili stroną w Sądzie Rejonowym w Lublinie Wschód ,Oddział w Świdniku sygn.akt C-383//18 z uwagi na łamanie prawa wobec klientów. Sprawa została skierowana tez do TSUE Bank nagminnie łamie Art 49 Ustawy o kredycie konsumenckim ..

ALIOR „bank -” nie ma co komentować jego sytuacji na rynku ,gdyż sami pracownicy na to solidnie sobie zapracowali i tak trzymać…………………………

ALIOR „bank ” nie ma co komentować jego sytuacji na rynku ,gdyż sami pracownicy na to sobie zapracowali i tak trzymać .!!!!!!!!!!!!!!!!

Na GPW kurs Aliora spadł o 20 procent i oby takt dalej do dnia !

Alior Bank na zakręcie -to nie jest dla niego najlepszy czas .Odbija się dla niego dystrybucja trefnych funduszu ora kary KNF .DOBRZE im bo oszukują KLIENTÓW ……….złodzieje i oszuści !

Alior to banda oszustów !

Alior Bank jest w obecnej chwili stroną w Sądzie Rejonowym w Lublinie Wschód ,Oddział w Świdniku sygn.akt C-383//18 z uwagi na łamanie prawa wobec klientów oraz TSUE .

Popieram zdanie ,że komentarze nie po myśli Aliora są przez pracownika „parabanku ” usuwane.!

Spłacam ratę małego kredytu za zakup na allegro. Alior Bank jest ciemiężycielem totalnym. za jedno dniowe opóżnienie w spłacie raty nalicząją paro groszową karę ale to nie jest tak istotne lecz to że nawet po zapłaceniu tych kilku groszy wielokrotnie póżniej bez przyczyny dostaję esemesy o rzekomym zadłużeniu którego nie ma. Stwierdzam definitywnie że Alior Bank jest ciemiężycielem, Skrupulatnie zbieram dowody nękania mnie bez przyczyny.

Komentarze nie po myśli Aliora są przez pracownika „parabanku ” usuwane.!

Najgorszy bank w którym miałem konto bankowe.

Uwaga :bardzo złe doświadczenia mam z tym bankiem.od kilku lat nie mogę zamknąć konta .ciągle żądają pieniędzy za prowadzenie ,,martwego,,konta które przejęli z innego wchłoniętego przez alior bank.

Jesteś Klientem Alior Banku lub zastanawiasz się nad jego ofertą to ich „OLEJ ” !!!!!!!!!!!!

bardzo złe doświadczenia mam z tym bankiem.od kilku lat nie mogę zamknąć konta .ciągle żądają pieniędzy za prowadzenie ,,martwego,,konta które przejęli z innego wchłoniętego przez alior banku.nie pomagają wizyty i wypowiedzenia umowy.ciągle przychodzą opłaty za prowadzenie,odsetki i upomnienia-jacyś debile ?………..!

Pracownicy ALIORA Ci z Krakowa są bez nauki pisania i mówienia . Ostrzegam wszystkich przed tym bankiem. Nie załatwiajcie u nich żadnych spraw. Są kłamcami oraz niewiarygodni, chamscy, niedouczeni i bezczelni.Ciekawe czy ci prezesi interesują się w ogóle tym co tam się wyprawia????!!!!!! Masakra omijacie ten parabank bank szerokim lukiem…….na ZAWSZE !

Gdy na swojej drodze spotkam SZYLD lub co gorsze reklamę ALIOR’”banku ” to szybko się oddalę żeby się „syfem ” nie zarazić tym bardziej ,iż się od ludzi tam pracujących” wyleczyłem” .!

Osobiście byłam klientem ALIOR BANKU od czasów Pana WOJCIECHA SOBIERAJA DZIŚ. Wasz Bank „to już” nie mój bank””- szkoda….! ………NARESZCIE !

Pracownicy z Zespołu Obsługi Reklamacji -Departamentu Operacji Alior Bank.S.A nie potrafią pisać ,bo to „krakowskie KURY” Wracajcie do szkoły i zaczynajcie od 1 klasy lub przedszkola .Jesteście żałosne oraz haniebne !

ALIOR BANK na historycznym dnie „za Bankier.pl ……brawo tak bywa jak się nie ma szacunku dla klientów inwestorów ……NIE LECI do samego dnia, a najlepiej pod ziemię. !!

Osobiście byłam klientem ALIOR BANKU od czasów Pana WOJCIECHA SOBIERAJA DZIŚ. Wasz Bank „to już” nie mój bank””- szkoda….! ………NARESZCIE !

Pracownicy z Zespołu Obsługi Reklamacji -Departamentu Operacji Alior Bank.S.A nie potrafią pisać ,bo to „krakowskie KURY” Wracajcie do szkoły i zaczynajcie od 1 klasy lub przedszkola .Jesteście żałosne oraz haniebne !

Masakra…niestety spóźniłam się z płatnością raty o dwa dni ( rata 34 zł….towar na 20 rat)….zadzwoniła pani z windykacji to było ponad rok temu. Poinformowała o odsetkach (27groszy), racie spłaciłam tą niebagatelną kwotę zaraz po telefonie…pozostałe 19 spłacałam przed terminem. Mimo to jestem nierzetelnym klientem i nic już u nich na raty dostać nie mogę. Niestety w wielu miejscach ich raty są jedyną opcją a ja jak widzę Alior to mi się niedobrze robi. Rachunki, raty płacę , w żadnym bik ani bid nie jestem to niech się odczepią również z propozycjami mailowymi,,,,telefonicznymi …zero kultury bankowości

bardzo złe doświadczenia mam z tym bankiem.od kilku lat nie mogę zamknąć konta .ciągle żądają pieniędzy za prowadzenie ,,martwego,,konta które przejęli z innego wchłoniętego przez alior banku.nie pomagają wizyty i wypowiedzenia umowy.ciągle przychodzą opłaty za prowadzenie,odsetki i upomnienia-jacyś debile ?………..!

Pracownicy z Zespołu Obsługi Reklamacji -Departamentu Operacji Alior Bank.S.A Paulina B. –”Specjalista” ds. Reklamacji i Skarg Zespołu Obsługi Reklamacji Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A ./ Kraków. Agnieszka W. –”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .w Krakowie.Katarzyna W.- “Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A O/ Kraków.Lucyna K. -”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .O/Kraków
Estera J. -”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .O/ Kraków nie potrafią pisać ,bo to „krakowskie KURY” Wracajcie do szkoły i zaczynajcie od 1 klasy lub przedszkola .to jest ………! Haniebne

Osobiście byłam klientem ALIOR BANKU od czasów Pana WOJCIECHA SOBIERAJA DZIŚ. Wasz Bank „to już” nie mój bank””- szkoda….! ………NARESZCIE !

Wnoszę o podjęcie interwencji wobec.ALIOR BANKU S.A. ,ul Łopuszańska 38 D,02-252 Warszawa

w sprawie odmowy zwrotu proporcjonalnych kosztów prowizji oraz odsetek oraz ubezpieczenia wobec faktu wcześniejszej spłaty całości pożyczki/kredytu –umowa nr BLP0011716297 z dnia 30 marca 2017 roku na 4 lata .Jako kredytobiorca w/w pożyczką/kredyt spłaciłam w całości w dniu 26 lipca 2019 roku tj. o 20 miesięcy prze czasem wesołg w/w umowy. W dniu 25 lipca wystąpiłam z wnioskiem do ALIOR BANKU S.A. o rozliczenie ostateczne kredytu. W dniu 30 lipca 2019 roku pismem nr ZOR/10367/583194/1612 bank negatywnie potraktował mój wniosek –ostatecznie odmówił mi jakiegokolwiek zwrotu odsetek i prowizji pobranej przez ALIOR BANK S.A. twierdząc ,że interpretacja art. 49 o kredycie konsumenckim wydana wspólnie jako stanowisko wspólne przez Rzecznika Finansowego i Prezesa UOKIK nic nie wnosi ponieważ wymienieni Rzecznik Finansowy i Prezes UOKIK w Warszawie nie posiadają kompetencji do wiążącej wykładni prawnej art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim z dna 16 maja 2016 roku. ,a instytucje finansowe nie maja obowiązku nie mają obowiązku przychylać się do wymienionej interpretacji.

bardzo złe doświadczenia mam z tym bankiem.od kilku lat nie mogę zamknąć konta .ciągle żądają pieniędzy za prowadzenie ,,martwego,,konta które przejęli z innego wchłoniętego przez alior banku.nie pomagają wizyty i wypowiedzenia umowy.ciągle przychodzą opłaty za prowadzenie,odsetki i upomnienia.

Pani Patrycja Głowacka -Specjalista” ds. Reklamacji i Skarg Zespołu Obsługi Reklamacji Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .do szkoły szybko to może nauczą jeszcze panią pisać bo widać że jest pani nie cztata …i nie pisata .

Gdy na swojej drodze spotkam SZYLD lub co gorsze reklamę ALIOR'”banku ” to szybko się oddalę żeby się „syfem ” nie zarazić tym bardziej ,iż się od ludzi tam pracujących wyleczyłem .!

ALIOR -to okradanie klientów i STOŁKI SUPER , SUPER PŁATNE dla członów zarządów i rad nadzorczych za” dobry wynik finansowy” ,czego przykładem jest afera z Z.M.. KANIA !

Bankier nr 15328 w Oddziale Alior Banku w Lesznie działa też jako agent Ergo Hestia -pośredniczy jako agent nr 25019 co oznacza ,że bierze od klienta” swoją dolę „- naciąga klienta ,co może na podstawie Art 231 k,k. czynem przestępczym.Jaki ” bank ” taki bankier i agent czyli „dwa w jednym” !……!

Pracownicy ALIORA z infolinii z Krakowa są bez nauki pisania i mówienia . Ostrzegam wszystkich przed tym bankiem. Nie załatwiajcie u nich żadnych spraw. Są kłamcami oraz niewiarygodni, chamscy, niedouczeni i bezczelni.Ciekawe czy ci prezesi interesują się w ogóle tym co tam się wyprawia????!!!!!! Masakra omijacie ten parabank bank szerokim lukiem-wybierzcie inny BANK !

Jak pomyślę ALIOR to dostaje odruchu wymiotnego oraz „s………ki. Chciałabym wrzecie słowa „alior bank ” wymazać na zawsze z pamięci tym bardziej ,że nic z tym „PARABANKIEM ” nie łączy -Wreszcie .Potencjalnym klientom STANOWCZO ODRADZAM to BADZIEWIE !…………..!!!!!!!!

Sławomir HALEC dyrektor oddziału Alior banku w LESZNIE prowadzi firmę zajmującą się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami – od tak „”odrobinę dorabia sobie dyrektorek , a ma pole do popisu bo od tak przy okazji „zarzuca sieci ” na klientów w potrzebie kredytowej i ” interes się kręci ” ,a jak …..ta sprawa zostaje przekazana do Prokuratury na podstawie Art 304 k.p.k celem czynności sprawdzenia czy obrotny Pan Dyrektor nie przekracza jego uprawnień na postawie Art 231 k.k.Bankier nr 15328 w Oddziale Alior Banku w Lesznie działa też jako agent Ergo Hestia -pośredniczy jako agent nr 25019 co oznacza ,że bierze od klienta” swoją dolę „- naciąga klienta ,co może na podstawie Art 231 k,k. czynem przestępczym.Jaki ” bank ” taki bankier i agent czyli „dwa w jednym” !……!

Bankier nr 15328 w Oddziale Alior Banku w Lesznie działa też jako agent Ergo Hestia -pośredniczy jako agent nr 25019 co oznacza ,że bierze od klienta” swoją dolę „- naciąga klienta ,co może na podstawie Art 231 k,k. czynem przestępczym.Jaki ” bank ” taki bankier i agent czyli „dwa w jednym” !……!

Dnia 7 sierpnia 2019 roku otrzymałam pismo ALIOR BANKU S.A. nr ZOR/10367/583194/1612 .Bank w tymże piśmie potwierdził negatywne stanowisko w sprawie proporcjonalnego zwrotu kosztów kredytu spłaconego przez mnie przed terminem umownym. Bank zatem potraktował mnie bezprawnie nie uznając mojego wniosku odnośnie sposobu zwrotu kosztów rozliczenia kredytu spłaconego przed terminem z zakończeniem całkowitej spłaty kredytu na podstawie umowy BLP0011716297 co miało miejsce dnia 26.07.2019 r. 20 miesięcy przed terminem umownej spłaty . Reasumując ALIOR BANK S.A. nie uznał mojego w zasadnego w pełni prawnego wniosku w zakresie proporcjonalnego zwrotu odsetek, prowizji oraz ubezpieczenia dotyczących skróconego okresu kredytowania. De facto skrócono faktyczny czas spłaty określony w umowie BLP0011716297 z dnia 30 marca 2017 roku. Bank odmawiając zwrotu w/w kosztów poniesionych i związanych z skróceniem okresu kredytowania tj. zwrotu odsetek, prowizji i ubezpieczenia działa bezprawnie zważywszy bowiem ,że do wniosku dołączyłam istotną interpretacje wydana przez Rzecznika Finansowego oraz Prezesa UOKIK, która jednoznacznie opisuje rozumienie Art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim z 16 maja 2016 roku, co do sposobu jego rozliczania mając na uwadze skrócenie okresu spłaty. Bank jednak podważył kompetencje Rzecznika Finansowego i Prezesa UOKIK w sprawie wspólnego ich stanowiska. ALIOR BANK S.A. zatem nie uznał mojego wniosku wobec przekazanej interpretacji w/w Organów Państwowych. Bank bowiem wykazał się w sprawie wyjątkowo złą wolą ,a jego „rzekome” argumenty są bezprawnie negatywne. Bank w piśmie ZOR/10367/583194/1612 napisał do mnie : „Stanowisko Rzecznika Finansowego i Prezesa Urzędu Konkurencji i Konsumentów w sprawie interpretacji art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim z dnia 16 maja 2016 roku jest nie jest dla niego wiążące. Zdaniem banku „Rzecznik Finansowy i Prezes UOKIK nie posiadają kompetencji do wiążącej wykładni przepisów prawa powszechnie obowiązującego „W związku z powyższym instytucje finansowe nie mają obowiązku przychylać się do zaprezentowanej interpretacji .[koniec cytatu z pisma ALIOR BANKU S.A. nr ZOR/10367/583194/1612] Treść odpowiedzi oceniam jako karygodnie nadużywanie pozycji banku oraz oszukańczą , jako były już kredytobiorca . W zawartej odpowiedzi ALIOR BANK S.A. wyraźnie wykazał na brakiem jakiegokolwiek szacunku dla pozytywnych intencji ustanowionego prawa oraz jego interpretacji wydanej przez Organy Państwowe działające w Polsce tj. Rzecznika Finansowego i Prezesa Urzędu Konkurencji i Konsumentów. Wymienione Organy maja nie tylko prawa, ale też obowiązki. Posiadają istotne autorytety , sprawują funkcje kontrolne i nie zajmują się tylko interpretowaniem przedmiotowej ustaw z zakresu praw finansowych ,ale co warto podkreślenia sprawują też inne funkcje kontrolne .UOKIK i Rzecznik Finansowy maja niezbywalne prawo interpretować wszelkie ustawy dotyczące praw konsumenckich i finansowych . UOKIK dodatkowo posiada uprawnienia kontrolne , a mianowicie może na wniosek dokonać sprawdzenia konkretnych „wzorców” umów konsumenckich w tym bankowych pod kątem ewentualnego stosowania w/w umowach bankowych czynności sprawdzających w zakresie, czy np. ALIOR BANK S.A. nie stosuje w tych umowach klauzul abuzywnych, nieuzgodnionych indywidualnie w istocie z konsumentem, które określają jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami lub rażąco naruszają jego interesy.Często to właśnie banki nie przywiązują wagi do tego istotnego, bezprawnego zjawiska z stosowaniem klauzul” abuzywanych” -zakazanych prawnie. Zatem przyjmując wyrażone w/w piśmie stanowisko należałoby przyjąć z góry , ,że to ALIOR BANK S.A. jest „wyrocznią nieomylną i sędzią we własnej sprawie ”co do kwestii jak można interpretować poprawnie art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim z dnia 16 maja 2016 roku. Osobiście znane mi są praktyki prawidłowego traktowanie wykładni przedmiotowej ustawy .ALIOR BANKU S.A. nie interesują możliwe skutki negatywne dla niego samego tym bardziej ,że jego działanie mogą realnie wpłynąć negatywnie na jego istotny wizerunek na rynku finansowym. Zdumiewający pozostaje też fakt Organów państwowych ,który stwarza podważanie kompetencji przez Bank .Istnieją Jedynie niezawisłe Sądy, mające uprawnienia Konstytucyjne orzekają o zgodności prawa z Konstytucją oraz uczciwej interpretacji ustanowionego tego prawa i to one ostatecznie zdecydują przez orzeczenie/wyrok jak i kto prawidłowo interpretuje art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim z dnia 16 maja 2016 roku. Dodatkowo jesteśmy członkami UE i to też może być wykorzystane przed skierowanie realnych wątpliwości w opisanym zakresie oraz do TSUE w Luksemburgu tak ,aby raz na zawsze działający ALIOR BANKS.A. w Rzeczypospolitej Polskiej traktował kredytobiorców godnie, by nie byli oszukiwani. Klienci przez prawie wszystkie banki w naszym kraju są traktowani bez należnej powagi , bezprawnie oraz bez etyki. .Istnieje w naszym społeczeństwie jakże ważne i istotne oczekiwanie wzajemnego szacunku. Bank ,który ma wiele klientów zadowolonych istnieje dzięki nim. Klient powinien być szanowany przez Bank , gdyż każdy z klientów de facto generuje w dla tychże banków zysk i ostatecznie oczekiwany dobry wynik finansowy. Osobiście byłam klientem ALIORA od czasów Pana Wojciecha Sobieraja. Wasz Bank „to już nie mój bank”- szkoda….! Do Rzecznika Klienta ALIOR BANKU S.A. zwracam się o możliwą jeszcze pomoc i zmianę decyzji odnośnie sposobu rozliczenia mojego kredytu/pożyczki BLP0011716297 z rezultatem z możliwie oczekiwanym ugodowego załatwienia sprawy, chociażby zawarcie możliwego jeszcze kompromisu .Mam nadzieje ,iż w efekcie oczekiwana pomoc Rzecznika Klienta ALIOR BANKU S.A. może dać szanse na zakończenie realnego sporu prawnego w wielu wymiarach oraz unikniecie postępowania Sądowego bez dodatkowych kroków prawnych oraz dodatkowych kosztów. W przypadku braku zwrotu ,odsetek i kosztów ubezpieczenia kredytu będę zmuszona formalne ustanowić mojego pełnomocnika procesowego i wnieść sprawę do właściwego Sądu z powództwem o zwrot należnych mi wszelkich kosztów proporcjonalnie wobec skróconego okresu spłaty mojego kredytu udzielonego przeciw kredytodawcy ALIOR BANKOWI S.A. w Warszawie.

Z pozdrowieniami dla bandy z Aliora przesyła H..Kania -Z.M.Mam Was „gdzieś „

Zgadzam się z wszystkimi ponizszymi opiniami ALIOR . Bank cwaniaków prostaków chamów. Uciekajcie z tego banku. !

Zdaniem banku „Rzecznik Finansowy i Prezes UOKIK nie posiadają kompetencji do wiążącej wykładni przepisów prawa powszechnie obowiązującego „W związku z powyższym instytucje finansowe nie mają obowiązku przychylać się do zaprezentowanej interpretacji .[koniec cytatu z pisma ALIOR BANKU S.A , a prawo takie przysługuje jedynie parobankowi !

Pracownicy ALIORA Ci z Krakowa są bez nauki pisania i mówienia . Ostrzegam wszystkich przed tym bankiem. Nie załatwiajcie u nich żadnych spraw. Są kłamcami oraz niewiarygodni, chamscy, niedouczeni i bezczelni.Ciekawe czy ci prezesi interesują się w ogóle tym co tam się wyprawia????!!!!!! Masakra omijacie ten parabank bank szerokim lukiem

To K O N I E C tego prabanku -on się ZBLIŻA i do tego już wkrótce dojdzie !

Zgadzam sie z wszystkimi ponizszymi opiniami. Bank cwaniakow prostakow chamow. Uciekajcie z tego banku.

Alior bank! ? No coz nigdy nie spotkalam sie z takim brakiem szacunku dla klienta niz w tym banku. Nie dosc ze niemila, niekompetenta, bezczelna obsluga to jeszcze zalatwiaja sprawy w sposob ponizajacy klienta. Zglaszajac skarge odpusuje w sposob szablonowy. Nie ma mozliwosci dotarcia do prezesow i przekazania im bezposrednio problemow jakie stwarzaja ich pracownicy. Ostrzegam wszystkich przed tym bankiem. Nie zalatwiajcie u nich zadnych spraw. Sa niewiarygodni, chamscy, niedouczeni i bezczelni.Ciekawe czy ci prezesi intetesuje sie w ogole tym co tam sie wyprawia????!!!!!! Masakra omijacalior bank szerokim lukiem😬

Alior Parabank to taki twór finansowy nastawiony na robienie klientów „w kania ” .Oni i cała ich grupa przestępcza na czele z Rzecznikiem Klienta Alior banku -działa jak mafia ………….!

Parabank ALIOR to prymityw i dlatego DRODZY KLIENCI uciekajcie z tego parabanku ,szybko bo on się „sypie -to jego zmierzch -więcej takich Z.M. Kania to ……..super !

ALIOR to okradanie klientów i STOŁKI SUPER , SUPER PŁATNE dla członów zarządów i rad nadzorczych za dobry wynik finansowy ,czego przykładem jest afera z Z.M.. KANIA !

Bank ,który ma wiele klientów zadowolonych istnieje dzięki nim. Klient powinien być szanowany przez Bank , gdyż każdy z klientów de facto generuje w dla tychże banków zysk i ostatecznie oczekiwany dobry wynik finansowyi i zrozumucie to „osły ” z ALIORA !

Z pozdrowieniami dla bandy z Aliora przesyła H.Kania -Z.M.

Najniższa ściema ,brak jakiejkolwiek kultury oraz nade wszystko okradanie na NOWE CECHY Alior prabanku !…..!!

PARABANK ALIOR w umowach z klientami stosuje ” klauzule abuzywne ” nieuzgodnione indywidualnie z konsumentem, które określają jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami i rażąco naruszają jego interesy.Umowy budzące wątpliwości można przesłać do UOKIK w Warszawie celem jej kontroli.

Osobiście byłam klientem ALIOR BANKU od czasów Pana Wojciecha Sobieraja. Wasz Bank „to już nie mój bank”- szkoda….! ………NARESZCIE !

KNF ukarała Alior bank karą w wysokości 10 mln -to stanowczo za mało bo do tego Bachta powinien nie pobierać grubego wynagrodzenia i powinien pracować „za darmo „……….!

Krystyna oszukana, 9 sierpnia 2019 o 09:54

Jak widzę reklamę zasranego Alior Banku to mam odruch wymiotny ,ale jak spotykam jego slogan o „rzekomej ” kulturze to dostaje drgawek i ogólnego roztroju ………..i mam „s…….Kę

Pracownicy z Zespołu Obsługi Reklamacji -Departamentu Operacji Alior Bank.S.A Paulina B. –”Specjalista” ds. Reklamacji i Skarg Zespołu Obsługi Reklamacji Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A ./ Kraków. Agnieszka W. –”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .w Krakowie.Katarzyna W.- “Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A O/ Kraków.Lucyna K. -”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .O/Kraków
Estera J. -”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .O/ Kraków nie potrafią pisać ,bo to „krakowskie KURY” Wracajcie do szkoły i zaczynajcie od 1 klasy lub przedszkola . Haniebne

UOKIK posiada uprawnienia kontrolne , a mianowicie może na wniosek dokonać sprawdzenia konkretnych „wzorców” umów konsumenckich w tym bankowych pod kątem ewentualnego stosowania w/w umowach bankowych czynności sprawdzających w zakresie, czy np. ALIOR BANK S.A. nie stosuje w tych umowach klauzul abuzywnych, nieuzgodnionych indywidualnie w istocie z konsumentem, które określają jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami lub rażąco naruszają jego interesy.ALIR BANK S.A. z umów takich korzysta-trzeba tylko taką ich umową przekazać do UOLIK w Warszawie celem prawnej weryfikacji.

Pracownicy z Zespołu Obsługi Reklamacji -Departamentu Operacji Alior Bank.S.A nie potrafią pisać ,bo to „krakowskie KURY” Wracajcie do szkoły i zaczynajcie od 1 klasy lub przedszkola . Haniebne !

Jak widzę reklamę ALIORA to mam odruch wymiotny ,ale jak spotykam jego slogan o „rzekomej ” kulturze to dostaje drgawek i ogólnego roztroju ………..i mam „s…….Kę.

Jak widzę reklamę Alira to mam odruch wymiotny ,ale jak spotykam jego slogan o „rzekomej ” kulturze to dostaje drgawek i ogólnego roztroju ………..i mam „s…….Kę.

Najniższa ściema ,brak jakiejkolwiek kultury oraz nade wszystko okradanie na NOWE CECHY Alior Banku !…..!!

ALIOR to prymityw i dlatego DRODZY KLIENCI uciekajcie z tego parabanku ,szybko bo on się „sypie -to jego zmierzch -wiecejtakich Z.M. Kania to ……..super !

Oszukani klienci ALIOR BANKU, 8 sierpnia 2019 o 14:13

Dnia 7 sierpnia 2019 roku otrzymałam pismo ALIOR BANKU S.A. nr ZOR/10367/583194/1612 .Bank w tymże piśmie potwierdził negatywne stanowisko w sprawie proporcjonalnego zwrotu kosztów kredytu spłaconego przez mnie przed terminem umownym. Bank zatem potraktował mnie bezprawnie nie uznając mojego wniosku odnośnie sposobu zwrotu kosztów rozliczenia kredytu spłaconego przed terminem z zakończeniem całkowitej spłaty kredytu na podstawie umowy BLP0011716297 co miało miejsce dnia 26.07.2019 r. 20 miesięcy przed terminem umownej spłaty . Reasumując ALIOR BANK S.A. nie uznał mojego w zasadnego w pełni prawnego wniosku w zakresie proporcjonalnego zwrotu odsetek, prowizji oraz ubezpieczenia dotyczących skróconego okresu kredytowania. De facto skrócono faktyczny czas spłaty określony w umowie BLP0011716297 z dnia 30 marca 2017 roku. Bank odmawiając zwrotu w/w kosztów poniesionych i związanych z skróceniem okresu kredytowania tj. zwrotu odsetek, prowizji i ubezpieczenia działa bezprawnie zważywszy bowiem ,że do wniosku dołączyłam istotną interpretacje wydana przez Rzecznika Finansowego oraz Prezesa UOKIK, która jednoznacznie opisuje rozumienie Art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim z 16 maja 2016 roku, co do sposobu jego rozliczania mając na uwadze skrócenie okresu spłaty. Bank jednak podważył kompetencje Rzecznika Finansowego i Prezesa UOKIK w sprawie wspólnego ich stanowiska. ALIOR BANK S.A. zatem nie uznał mojego wniosku wobec przekazanej interpretacji w/w Organów Państwowych. Bank bowiem wykazał się w sprawie wyjątkowo złą wolą ,a jego „rzekome” argumenty są bezprawnie negatywne. Bank w piśmie ZOR/10367/583194/1612 napisał do mnie : „Stanowisko Rzecznika Finansowego i Prezesa Urzędu Konkurencji i Konsumentów w sprawie interpretacji art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim z dnia 16 maja 2016 roku jest nie jest dla niego wiążące. Zdaniem banku „Rzecznik Finansowy i Prezes UOKIK nie posiadają kompetencji do wiążącej wykładni przepisów prawa powszechnie obowiązującego „W związku z powyższym instytucje finansowe nie mają obowiązku przychylać się do zaprezentowanej interpretacji .[koniec cytatu z pisma ALIOR BANKU S.A. nr ZOR/10367/583194/1612] Treść odpowiedzi oceniam jako karygodnie nadużywanie pozycji banku oraz oszukańczą , jako były już kredytobiorca . W zawartej odpowiedzi ALIOR BANK S.A. wyraźnie wykazał na brakiem jakiegokolwiek szacunku dla pozytywnych intencji ustanowionego prawa oraz jego interpretacji wydanej przez Organy Państwowe działające w Polsce tj. Rzecznika Finansowego i Prezesa Urzędu Konkurencji i Konsumentów. Wymienione Organy maja nie tylko prawa, ale też obowiązki. Posiadają istotne autorytety , sprawują funkcje kontrolne i nie zajmują się tylko interpretowaniem przedmiotowej ustaw z zakresu praw finansowych ,ale co warto podkreślenia sprawują też inne funkcje kontrolne .UOKIK i Rzecznik Finansowy maja niezbywalne prawo interpretować wszelkie ustawy dotyczące praw konsumenckich i finansowych . UOKIK dodatkowo posiada uprawnienia kontrolne , a mianowicie może na wniosek dokonać sprawdzenia konkretnych „wzorców” umów konsumenckich w tym bankowych pod kątem ewentualnego stosowania w/w umowach bankowych czynności sprawdzających w zakresie, czy np. ALIOR BANK S.A. nie stosuje w tych umowach klauzul abuzywnych, nieuzgodnionych indywidualnie w istocie z konsumentem, które określają jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami lub rażąco naruszają jego interesy.Często to właśnie banki nie przywiązują wagi do tego istotnego, bezprawnego zjawiska z stosowaniem klauzul” abuzywanych” -zakazanych prawnie. Zatem przyjmując wyrażone w/w piśmie stanowisko należałoby przyjąć z góry , ,że to ALIOR BANK S.A. jest „wyrocznią nieomylną i sędzią we własnej sprawie ”co do kwestii jak można interpretować poprawnie art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim z dnia 16 maja 2016 roku. Osobiście znane mi są praktyki prawidłowego traktowanie wykładni przedmiotowej ustawy .ALIOR BANKU S.A. nie interesują możliwe skutki negatywne dla niego samego tym bardziej ,że jego działanie mogą realnie wpłynąć negatywnie na jego istotny wizerunek na rynku finansowym. Zdumiewający pozostaje też fakt Organów państwowych ,który stwarza podważanie kompetencji przez Bank .Istnieją Jedynie niezawisłe Sądy, mające uprawnienia Konstytucyjne orzekają o zgodności prawa z Konstytucją oraz uczciwej interpretacji ustanowionego tego prawa i to one ostatecznie zdecydują przez orzeczenie/wyrok jak i kto prawidłowo interpretuje art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim z dnia 16 maja 2016 roku. Dodatkowo jesteśmy członkami UE i to też może być wykorzystane przed skierowanie realnych wątpliwości w opisanym zakresie oraz do TSUE w Luksemburgu tak ,aby raz na zawsze działający ALIOR BANKS.A. w Rzeczypospolitej Polskiej traktował kredytobiorców godnie, by nie byli oszukiwani. Klienci przez prawie wszystkie banki w naszym kraju są traktowani bez należnej powagi , bezprawnie oraz bez etyki. .Istnieje w naszym społeczeństwie jakże ważne i istotne oczekiwanie wzajemnego szacunku. Bank ,który ma wiele klientów zadowolonych istnieje dzięki nim. Klient powinien być szanowany przez Bank , gdyż każdy z klientów de facto generuje w dla tychże banków zysk i ostatecznie oczekiwany dobry wynik finansowy. Osobiście byłam klientem ALIORA od czasów Pana Wojciecha Sobieraja. Wasz Bank „to już nie mój bank”- szkoda….! Do Rzecznika Klienta ALIOR BANKU S.A. zwracam się o możliwą jeszcze pomoc i zmianę decyzji odnośnie sposobu rozliczenia mojego kredytu/pożyczki BLP0011716297 z rezultatem z możliwie oczekiwanym ugodowego załatwienia sprawy, chociażby zawarcie możliwego jeszcze kompromisu .Mam nadzieje ,iż w efekcie oczekiwana pomoc Rzecznika Klienta ALIOR BANKU S.A. może dać szanse na zakończenie realnego sporu prawnego w wielu wymiarach oraz unikniecie postępowania Sądowego bez dodatkowych kroków prawnych oraz dodatkowych kosztów. W przypadku braku zwrotu ,odsetek i kosztów ubezpieczenia kredytu będę zmuszona formalne ustanowić mojego pełnomocnika procesowego i wnieść sprawę do właściwego Sądu z powództwem o zwrot należnych mi wszelkich kosztów proporcjonalnie wobec skróconego okresu spłaty mojego kredytu udzielonego przeciw kredytodawcy ALIOR BANKOWI S.A. w Warszawie.

Alior to Banda oszustów !!

ALIOR w umowach z klientami stosuje ” klauzule abuzywne ” nieuzgodnione indywidualnie z konsumentem, które określają jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami i rażąco naruszają jego interesy.Umowy budzące wątpliwości można przesłać do UOKIK w Warszawie celem jej kontroli.

Ale jeden komentarz pokazał, że banki nie są w tej sprawie jednomyślne. Z wpisu pana Macieja wynikało, że w jego przypadku jeden bank się wyłamał. Chodzi o Deutsche Bank (niedawno wchłonięty przez Santandera), który – jak zaznaczył nasz czytelnik – co prawda nie podziela interpretacji Rzecznika Finansowego i UOKiK, ale „wychodząc na przeciw oczekiwaniom klienta” postanowił prowizję zwrócić.

Pozostałe banki nie kwestionują obowiązku proporcjonalnego zwrotu odsetek czy składek ubezpieczeniowych, jeśli dochodzi do wcześniejszej spłaty kredytu. Ale uważają, że zwrot prowizji się nie należy, ponieważ ten składnik kosztów nie jest uzależniony od okresu kredytowania. To opłata za jednorazowe czynności związane z udzieleniem kredytu – argumentują bankowcy. Stanowisko banków jest więc takie, że zwrot należy się tylko wtedy, jeśli jakaś opłata ma związek z okresem kredytowania.

ALIOR w umowach z klientami stosuje ” klauzule niedozwolone” nieuzgodnione indywidualnie z konsumentem, które określają jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami i rażąco naruszają jego interesy.

W dniu 7 sierpnia 2019 roku otrzymałam pismo ALIOR BANKU S.A. z siedzibą w Warszawie numer ZOR/10367/583194/1612 .Bank w tymże piśmie potwierdził negatywne stanowisko w sprawie odmowy zwrotu kosztów kredyty spłaconego przez mnie przed terminem umownym. Bank zatem potraktował mnie niesprawiedliwie i bezprawnie nie uznając mojego wniosku- reklamacji odnośnie sposobu rozliczenia kredytu spłaconego przed terminem wskutek ze zakończenie całkowitej spłaty kredytu/pożyczki na podstawie umowy BLP0011716297 co miało miejsce dnia 26.07.2019 r. – 20 miesięcy przed terminem umownym spłaty . Reasumując ALIOR BANK S.A. nie uznał mojego w pełni prawnego wniosku- reklamacji w zakresie proporcjonalnego zwrotu odsetek i prowizji dotyczących skróconego okresu kredytowania , bowiem de facto skrócono faktyczny czas określony w umowie BLP0011716297 z dnia 30 marca 2017 roku. Bank zatem odmawiając zwrotu w/w kosztów poniesionych w związku z skróceniem okresu kredytowania tj. zwrotu odsetek i prowizji ,ubezpieczenia Bank działa bezprawnie uznając bowiem ,że dołączone do wniosku istotna interpretacja wydana przez Rzecznika Finansowego oraz Prezesa UOKIK jest pozbawiona kompetencji w/w Organów. W sprawie stanowiska Rzecznika Finansowego i Prezesa UOKIK. ALIOR BANK S.A. zatem nie uznał moich należności wobec wiążącej interpretacji prawa. Bank bowiem wykazał się w sprawie wyjątkowo złą wolą ,a jego „rzekome” argumenty są bezprawnie negatywne. Bank w piśmie ZOR/10367/583194/1612 napisał do mnie : „Stanowisko Rzecznika Finansowego i Prezesa Urzędu Konkurencji i Konsumentów w sprawie interpretacji art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim z dnia 16 maja 2016 roku Zdaniem banku„Rzecznik Finansowy i Prezes UOKIK nie posiadają kompetencji do wiążącej wykładni przepisów prawa powszechnie obowiązującego „W związku z powyższym instytucje finansowe nie mają obowiązku przychylać się do zaprezentowanej w nim interpretacji .[koniec cytatu z pisma ALIOR BANKU S.A. numer ZOR/10367/583194/1612] Treść odpowiedzi oceniam jako karygodnie krzywdzącą, jako były już kredytobiorca . W zawartej odpowiedzi ALIOR BANK S.A. wyraźnie wskazał na brak jakiegokolwiek szacunku dla pozytywnych intencji ustanowionego prawa oraz jego interpretacji przez Organy Państwowe działające w Polsce – Rzecznika Finansowego i Prezesa Urzędu Konkurencji .Wymienione Organy maja nie tylko prawa, ale też obowiązki. Posiadają autorytety , sprawują funkcje kontrolne nie zajmują się tylko interpretowaniem przedmiotowej ustawy z zakresu praw finansowych ,ale co warto podkreślenia sprawują też funkcje kontrolne również wobec umów konsumenckich . Maja też inne prawa kontrolne , a mianowicie możliwe sprawdzenia konkretnych „wzorców” umów konsumenckich w tym bankowych pod kątem ewentualnego stosowania w/w umowach bankowych czynności sprawdzających w zakresie, czy np. ALIOR BANK S.A. nie stosuje w tych umowach z klientami klauzul niedozwolonych- zakazanych wobec kredytobiorców/klientów .Bardzo często właśnie banki nie przywiązują wagi do tego jak się okazuje bezprawnego zjawiska. Zatem przyjmując wyrażone w/w piśmie stanowisko należałoby przyjąć z góry ,iż według w/w piśmie ,iż to ALIOR BANK S.A. jest „wyrocznią nieomylną i sędzią we własnej sprawie ”co do kwestii jak można interpretować poprawnie art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim z dnia 16 maja 2016 roku. Osobiście znane mi są praktyki prawidłowego traktowanie wykładni w/w przedmiotowej ustawy .ALIOR BANKU S.A. nie interesują możliwe skutki dla niego samego tym bardziej ,że jego działanie mogą realnie negatywnie wpłynąć na istotny jego wizerunek na rynku finansowym. Zdumiewający pozostaje też fakt ,który stwarza możliwie odbieranie przez ALIOR BANK S.A. kompetencji oraz należnego szacunku do w/w Organów Państwa. Państwo Polskie istnieje naprawdę i z pewnością ” nie istnieje tylko teoretycznie” .Istnieją również niezawisłe Sądy ,które orzekają o zgodności prawa oraz takiej czy innej interpretacji ustanowionego tego prawa i to one ostatecznie zdecydują przez orzeczenie/wyrok jak i kto prawidłowo interpretuje art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim z dnia 16 maja 2016 roku. Dodatkowo jesteśmy członkami UE i to też może być wykorzystane przed skierowanie realnych wątpliwości w opisanym zakresie oraz w ostateczności do TSUE w Luksemburgu tak ,aby raz na zawsze działające Banki w Rzeczypospolitej Polskiej traktowały kredytobiorców z należna prawna powagą ,godnie oraz oczekiwanym szacunkiem i etycznie wobec wszystkich kredytobiorców – klientów tychże banków działających na terenie Polski .Istnieje w naszym społeczeństwie jakże ważne na oczekiwanie wzajemnego szacunku. Bank ,który ma wiele klientów zadowolonych istnieje dzięki nim. Klient powinien być szanowany przez Bank , gdyż każdy z klientów de facto generuje w rezultacie dla tychże banków jego zysk i ostatecznie oczekiwany dobry wynik finansowy. Do Rzecznika Klienta ALIOR BANKU S.A. zwracam się o możliwą jeszcze pomoc i zmianę decyzji odnośnie sposobu rozliczenia mojego kredytu/pożyczki BLP0011716297 z rezultatem z możliwie oczekiwanym ugodowego załatwienia sprawy, chociażby zawarcie możliwego jeszcze kompromisu .Mam nadzieje ,iż w efekcie oczekiwana pomoc Rzecznika Klienta ALIOR BANKU S.A. może dać szanse na zakończenie realnego sporu prawnego oraz unikniecie postępowania Sądowego -bez dodatkowych kroków prawnych oraz dodatkowych kosztów. W przypadku braku zwrotu prowizji ,odsetek i kosztów ubezpieczenia kredytu będę zmuszona formalne ustanowić mojego pełnomocnika procesowego i wnieść sprawę do właściwego Sądu z powództwem o zwrot należnych mi wszelkich kosztów proporcjonalnie wobec skróconego okresu spłaty mojego kredytowania udzielonego kredytu przeciw kredytodawcy ALIOR BANKOWI S.A. w Warszawie Z poważan

Najgorszy bank , jaki tylko istnieje, nie szanują klientów w ogóle, chciałam zmienić numer telefonu na swoim koncie internetowym to zmuszali mnie abym do placówki przyjechała gdyż niby przez internet nie da się tego zrobić i nie interesowało ich ,że jestem po cesarskim cięciu i mam noworodka tylko po prostu zablokowali mi całkowicie dostęp do usług internetowy bez podania przyczyny, zmuszając mnie w ten sposób abym udała się do placówki , a to tylko dla tego aby namawiać mnie na kredyt.Rezygnuję z tego banku

Porażka złodzieje jak nie wiem najgorszy bank w jakim byłem radze wszystkim żeby uciekaki z tamtad

Alior Bank przez swoje działania wobec klientów w sposób świadomy i zaplanowany,celowo niszczy „coś ” bardzo ważnego tj WIZERUNEK ,ale taki czy inny ZARZĄD ma ten WIZERUNEK głęboko w poważaniu . Najważniejsze dla tych „dupków ” jest STOŁEK i profity z niego ! ……jak trzeba będzie odejść ze stanowiska to ten ,czy inny swoją Kasę w formie WIELKIEGO wynagrodzenia wyciągnie i ODPRAWĘ niebotyczną się i tak dostanie ,a potem następny w kolejce .KLIENCI to dla Aliora są jedynie ciemną masą wg ich sposobu MYŚLENIA tego mafinego parabanku !!!

Halo czy ALIOR bo tu kłaniają się Z.M. Henryk Kania-ukarałem was gnojki !

Alior nigdy nie blokuje kont klienta ,bo to system Aliora konta zamyka „omyłkowo” i po cichu .Nic się tu nie zrobi -reklamacja w Alirze jest bez sensu bo mamy do czynienia z bandą idiotów i ZŁODZEJI……………..!

Dziadostwo jakich mało. Bez żadnej przyczyny, bez jakiegokolwiek kontaktu ze mną zablokowali mi internetowy dostęp do środków zgromadzonych na własnym koncie. Żeby odblokować konto muszę zmarnowac pół dnia żeby osobiście pojechać do ich oddziału. To jest „wyższa kultura” chamstwa a nie bankowości

Alior Bank czyli prabank przez swoje działania wobec klientów w sposób świadomy i zaplanowany,celowo niszczy „coś ” bardzo ważnego tj jego WIZERUNEK . Taki czy inny ZARZĄD ma ten WIZERUNEK głęboko w poważaniu . Najważniejsze dla tych „dupków ” są STOŁKI i profity z niego ! ……jak trzeba będzie odejść ze stanowiska to ten ,czy inny swoją Kasę w formie WIELKIEGO wynagrodzenia wyciągnie i ODPRAWĘ niebotyczną się i tak dostanie ,a potem następny w kolejce .KLIENCI to dla Aliora są jedynie ciemną masą wg ich sposobu MYŚLENIA !!!

ALIOR to prymityw i dlatego DRODZY KLIENCI uciekajcie z tego parabanku ,szybko bo on się „sypie -to jego zmierzch !

Klienci Allior to „łachudry ” ,a nie bank ………!

była klientka, 4 sierpnia 2019 o 15:32

Alior „bank ‚ -parabank to najgorszy śmieć bankowy nasyłają komorników mimo spłat cały czas stwarzają problemy nie polecam nigdy nikomu !

Alior to „dobry bank” jedynie dla Z.M. Kania .

Jesteś Klientem Alior Banku lub zastanawiasz się nad jego ofertą -jest taka to okradanie nas klientów !!

UWAGA KLIENCI NA Finasowego-Art 49 Ustawy o kredycie konsumenckim .
Śledzimy tę kwestię i jeśli będzie jednoznaczna wykładnia prawa w tym zakresie, oczywiście dostosujemy się do niej. Dotychczasowo uznawaliśmy, że koszty pobierane za jednorazowe czynności lub usługi (np. opłaAlior Bank nie stosuje interplatacji PRozesa UOKI K Raz Rzecznika ta przygotowawcza pokrywająca koszty udzielenia kredytu, prowizja pośrednika za zawarcie umowy kredytowej) nie ulegają obniżeniu w razie spłaty kredytu przed terminem. Natomiast koszty „rozciągnięte” w czasie (np. odsetki, koszty zabezpieczenia lub ubezpieczenia kredytu, opłata za prowadzenie rachunku bankowego założonego do obsługi kredytu) podlegają obniżeniu według kryterium czasowego, to jest biorąc pod uwagę okres, o który skrócono czas obowiązywania umowy.

Alior parabank to taki twór finansowy nastawiony na robienie klientów „w kania ” .Oni i cała ich grupa przestępcza na czele z Rzecznikiem Klienta Alior banku -działa jak mafia ………….!

Jesteś Klientem Alior Banku lub zastanawiasz się nad jego ofertą to sobie podaruj i UNIKAJ tego „banku „.

Najniższa ściema ,brak jakiejkolwiek kultury oraz nade wszystko okradanie na NOWE CECHY Alior Banku .

Ludzie Aliora to cwaniacy ,kłamcy ,oszuści oraz krętacze i ZŁODZIEJE -mam bardzo ważne dowody na powyższe !

ALIOR to prymityw i DRODZY KLIENCI uciekajcie z tego parabanku ,szybko bo on się sypie !

Chamy bez cech uczciwości ,wyzuci z ochłapów ,Złodzieje złodzieje i jeszcze raz złodzieje. Brak fachowej obsługi Panie przyjmujące pieniądze do wpłaty na konkretny numer konta wpłacają na całkiem inne konto i później nie można tego odkręcić. Po prostu żenada i granda ,banda oszustów na czele z Bachtą !!!

Małgorzata Staszewska, 1 sierpnia 2019 o 19:39

Złodzieje złodzieje i jeszcze raz złodzieje. Brak fachowej obsługi Panie przyjmujące pieniądze do wpłaty na konkretny numer konta wpłacają na całkiem inne konto i później nie można tego odkręcić po prostu żenada

Alior Bank przez swoje działania wobec klientów w sposób świadomy i zaplanowany,celowo niszczy „coś ” bardzo ważnego tj WIZERUNEK ,ale taki czy inny ZARZĄD ma ten WIZERUNEK głęboko w poważaniu . Najważniejsze dla tych „dupków ” jest STOŁEK i profity z niego ! ……jak trzeba będzie odejść ze stanowiska to ten ,czy inny swoją Kasę w formie WIELKIEGO wynagrodzenia wyciągnie i ODPRAWĘ niebotyczną się i tak dostanie ,a potem następny w kolejce .KLIENCI to dla Aliora są jedynie ciemną masą wg ich sposobu MYŚLENIA !!!

Najgorszy bank z jakim miałem przyjemność….ALIOR to . parabank działający i okradający „swoich ” KLIENTÓW ! Ten bank bez odruchów ich perfidnie OKRADA !……………………….!!!!

ALIOR TO JAKAŚ GANGRENAJA TEŻ OD ZŁODZIEJI SIĘ WYNOSZE!!

Alior to najgorszy bank nasyłają komorników mimo spłat cały czas stwarzają problemy nie polecam i życzę temu bankowi ,by szukał klientów takich jak Z.M. KANIA !!!

ALIOR ma zamiar obrobić Z.M. Henryka Kanię -bo się nie dzielił ze złodziejskim bankiem ……..i tak Aliorowi nic nie pomoże -za burtę z takimi !

To SUPER ,że Alior ,który okrada klientów trafił na „swojaka ” i oby takich jak Z.M. Henryka Kani było wielu i wtedy jest nadzieja ,iż właśnie złodziejski Alior padnie -czas najwyższy !

W wielu bankach miałem rachunki ale ten był najbeznadziejniejszy. Na szczęście zakończyłem z nimi współpracę. Mnóstwo mikropłatności za czynności bankowe które w większości banków są za darmo. Obsługa klienta na najniższym możliwym poziomie.
Zalecam unikać STANOWCZO !!

Dyrektorem i krętaczem Oddziału Alior Banku w Lesznie jest Sławomir Halec i właśnie jemu głównie winien przyjrzeć się K.A.S. lub nawet CBA gdyż pan ten jako dyrektor tegoż oddziału Banku „zarzuca sieci ” na klientów w potrzebie kredytowej .,,,,,,,jeszcze pracownik B Beata Szpurek tego banku się „dorabia ” jako agent ,który ubezpiecza ich kredyty.i tak „kręci się lody ” !!

Dyrektorem i krętaczem Oddziału Alior Banku w Lesznie Sławomirem Halcem winien przyjrzeć się K.A.S. lub nawet CBA gdyż pan ten jako dyrektor tegoż oddziału Banku „zarzuca sieci ” na klientów w potrzebie kredytowej .,,,,,,,jeszcze pracownik B Beata Szpurek tego banku się „dorabia ” jako agent ,który ubezpiecza ich kredyty-to złodzieje NIE POLECAM NIKOMU TEGO BANKU oraz stanowczo ODRADZAM !!!

Alior to najgorszy bank nasyłają komorników mimo spłat cały czas stwarzają problemy nie polecam i życzę temu bankowi ,by szukał klientów takich jak ZM KANIA !!!

najgorszy bank nasyłają komorników mimo spłat cały czas stwarzają problemy nie polecam

www.bluehome.com.pl/ni to należy do dyrektora O/Leszno pana Sławomira HALCA -skandal !

W ALIOR BANKU pracują ludzie dopuszczający się przestępstw pospolitych wobec klientów na podstawie Art 23 i 24 k.c. oraz Art 212 k.k. i Art 231 k.k. Bank możliwie działa jak zorganizowana grupa przestępcza o charakterze ciągłym .Prezes Banku Krzysztof B. ma klientów w” 4 literach” .Dyrektorem i krętaczem Oddziału Alior Banku w Lesznie jest Sławomir Halec i właśnie jemu głównie winien przyjrzeć się K.A.S. lub nawet CBA gdyż pan ten jako dyrektor tegoż oddziału Banku „zarzuca sieci ” na klientów w potrzebie kredytowej .,,,,,,,jeszcze pracownik B Beata Szpurek tego banku się „dorabia ” jako agent ,który ubezpiecza ich kredyty.

W wielu bankach miałem rachunki ale ten był najbeznadziejniejszy. Na szczęście zakończyłem z nimi współpracę. Mnóstwo mikropłatności za czynności bankowe które w większości banków są za darmo. Obsługa klienta na najniższym możliwym poziomie.
Zalecam unikać STANOWCZO !!!

Paulina B. –”Specjalista” ds. Reklamacji i Skarg Zespołu Obsługi Reklamacji Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A ./ Kraków. Agnieszka W. –”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .w Krakowie.Katarzyna W.- “Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A O/ Kraków.Lucyna K. -”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .O/Kraków
Estera J. -”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .O/ Kraków nie umieją nawet czytać ,a kulturę mają „miej jak zero” i zamiast pracować na rzecz banku siedzą na GRZĘDACH I GDACZĄ JAK KURY -DO KLIENTA SIĘ ŻALĄ ,ŻE SYSTEM ZAMYKA KONTA -DO NIE JEST JESZCZE TRAGEDIA ponieważ TEN SYSTEM MOŻE NAWET ZAMKNĄĆ ICH MÓZGI albo COŚ INTYMNEGO i co WTEDY ?

Banki jak to banki zawsze oszukują . mataczą i „lody kręcą ” ,ale ALIOR działa jak mafia !

Dzisiaj na podstawie Art 304 KPK złożyłem zawiadomienie o możliwości przekroczenia uprawnień przez Pana Halca i Pani Szpurek -O/ALIOR BANK w Lesznie .

Dyrektorem Oddziału Alior Banku w Lesznie Sławomirem Halcem winien przyjrzeć się K.A.S. lub nawet CBA gdyż pan ten jako dyrektor tegoż oddziału Banku „zarzuca sieci ” na klientów w potrzebie kredytowej .Pan dyrektor równolegle do funkcji prowadzi działalność gospodarczą w zakresie Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami w Lesznie ,a zatem możliwie „nagania ” sobie klientów potrzebujących kredytu – to jest delikatnie ujmując nieetyczne i bardzo możliwie pozbawione ludzkiej uczciwości . Dodatkowo członek bliskiej rodziny tegoż
dyrektora jest rzeczoznawcą majątkowym .Widocznie Bank na to przyzwala – Himalaje BEZPRAWIA !!!

Dyrektorem i krętaczem Oddziału Alior Banku w Lesznie Sławomirem Halcem winien przyjrzeć się K.A.S. lub nawet CBA gdyż pan ten jako dyrektor tegoż oddziału Banku „zarzuca sieci ” na klientów w potrzebie kredytowej .,,,,,,,jeszcze pracownik B Beata Szpurek tego banku się „dorabia ” jako agent ,który ubezpiecza ich kredyty

Potwierdzam – Alior bank złodziej w białych kołnierzykach !!

Potwierdzam – bank złodziej w białych kołnierzykach !!!

Dyrektorem i krętaczem Oddziału Alior Banku w Lesznie Sławomirem Halcem winien przyjrzeć się K.A.S. lub nawet CBA gdyż pan ten jako dyrektor tegoż oddziału Banku „zarzuca sieci ” na klientów w potrzebie kredytowej .,,,,,,,cdn

Nic dziwnego i nic nowego jeśli chodzi o Alior Bank. Ten bank nie ma nic wspólnego z tak zwaną kulturą bankowości. Ich działania są bardzo prymitywne przy tym jest to jedna wielka instytucja oszustów. Dla przykładu w związku z problemami zakładów Henryk Kania doprowadza właśnie ten bank. To co piszę mogę jednocześnie udowodnić. Alior Bank udziela kredytów obrotowych dla różnych firm z różnych branż. Kredyt obrotowy udzielają na okres 2 lat z możliwością przedłużenia na kolejne lata. ….DŁUGIE LATA !

Dyrektorem Oddziału Alior Banku w Lesznie Sławomirem Halcem winien przyjrzeć się K.A.S. lub nawet CBA gdyż pan ten jako dyrektor tegoż oddziału Banku „zarzuca sieci ” na klientów w potrzebie kredytowej .Pan dyrektor równolegle do funkcji prowadzi działalność gospodarczą w zakresie Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami w Lesznie ,a zatem możliwie „nagania ” sobie klientów potrzebujących kredytu – to jest delikatnie ujmując nieetyczne i bardzo możliwie pozbawione ludzkiej uczciwości . Widocznie Bank na to przyzwala – BEZPRAWIE !!!!

Mam bardzo negatywne doświadczenia dotyczące” współpracy” z Alior Bankiem !Podzielam negatywne opinie -bank chamski pełen BEZPRAWIA !

Najgorszy bank z jakim miałem przyjemność….ALIOR to . Parabank!

ALIOR TO JAKAŚ GANGRENAJA TEŻ OD ZŁODZIEJI SIĘ WYNOSZE!! .

ALIOR TO BANK OSZUKAŃCZY -ZŁODZIEJSKI i proponuje odpuścić JEGO sługi.Stanowczo nie polecam oraz ODRADZAM !!

Jakaś paranoja!! Kiedy jedna opłata A teraz za każde wyciągnięcie w bankomacie czy płatność kartą odciagaja 5zl. Nie wspomnę o innych opłatach. Jak dla mnie to jakieś złodziejstwo na dłuższą metę!!

JA TEŻ OD ZLODZIEJI SIĘ WYNOSZE!

Najgorszy bank z jakim miałem przyjemność….. Parabank!

W ALIOR ” Banku” brak kultury widać na każdym biurku, brak poszanowania klienta, niekończące się kolejki do kas, nieznajomość prawa i dyrektyw unijnych, po prostu brak jakiejkolwiek kultury – odradzam wszystkim i tez się wynoszę !

ALIOR BANK” WPEDZI CIĘ W DŁUGI ZROBI CI DEBET CHOĆ NIE MASZ DO TEGO PRAWA ZROBI CI ZAKUPY TYLKO NIE WIESZ CO KUPIŁ CZY SOBIE BO NIE AUTORYZOWALEM ZAKUPU I NIE DOSTAŁEM POTWIERDZENIA ZAKUPU REKLAMACJE JUŻ MIESIĄC ROZPATRUJĄ .BANK ZAMIAST CHRONIĆ CIĘ TO DOPROWADZA KLIJETA DO RUINY CO TO ZA BANK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Godziny otwarcia placówki banku w Kędzierzynie-Koźlu ul. Damrota do godz 16:30 , kolejki masakryczne obsluga liczy trzy osoby wiec czeka sie godzine a czasami dwie, miasto liczy okolo. 60tys mieszkańców, wiadomo, ze najwiecej z uslug korzystaja osoby pracujacych, więc dla kogo są takie godziny?
Dla pracownikow banku? No i jeszcze lokalizacja banku ,brak parkingu dla klientów…. Trzeba myslec o zmianie banku, ktory dba o klientów

Co za dziadostwo, to jest zwykle chamstwo coś takiego ludziom proponować od tygodnia nie moge zrobić zasranego przelewu bo wiecznie coś nie tak, aplikacja nie dziala strona internetowa nie dziala a w bonku maja wyjebane.Uwaga -UWAGA ALIOR BANK SIĘ ZWIJA !!!!

W ALIOR ” Banku” brak kultury widać na każdym biurku, brak poszanowania klienta, niekończące się kolejki do kas, nieznajomość prawa i dyrektyw unijnych, po prostu brak jakiejkolwiek kultury – odradzam wszystkim i tez się wynoszę !

Zbigniew Mularz, 19 lipca 2019 o 10:24

UWAGA UWAGA „ALIOR BANK” WPEDZI CIĘ W DŁUGI ZROBI CI DEBET CHOĆ NIE MASZ DO TEGO PRAWA ZROBI CI ZAKUPY TYLKO NIE WIESZ CO KUPIŁ CZY SOBIE BO NIE AUTORYZOWALEM ZAKUPU I NIE DOSTAŁEM POTWIERDZENIA ZAKUPU REKLAMACJE JUZ MIESIĄC ROZPATRUJA .BANK ZAMIAST CHRONIĆ CIĘ TO DOPROWADZA KLIJETA DO RUINY CO TO ZA BANK

W Banku brak kultury widać na każdym biurku, brak poszanowania klienta, niekończące się kolejki do kas, nieznajomość prawa i dyrektyw unijnych, po prostu brak jakiejkolwiek kultury – odradzam wszystkim i tez się wynoszę

Ten Bank z kulturą to jest ale na bakier, nie przestrzegają żadnych praw klienta, kolejki do kas, zacofanie, już ostatnie dni, odradzam wszystkim

Brajan dzesika, 18 lipca 2019 o 19:37

Co za dziadostwo, to jest zwykle chamstwo cos takiego ludziom proponowac od tygodnia nie moge zrobic zasranego przelewu bo wiecznie cos nie tak, aplikacja nie dziala strona internetowa nie dziala a w bonku maja wyjebane.

System internetowy Aliora działa jak chce i kiedy chce – porażka a nie bank,bo jest oszukańczy !

Jako oszukany 10 letni klient zostałam zupełnie BEZPRAWNIE OSZUKANA . Nie polecam i stanowczo odradzam !!!

Alior „bank „System internetowy jak działa jak chce i kiedy chce i ZAMYKA BEZPRAWNIE konta –kompletna porażka a nie bank.

Wojciech Guliński, 17 lipca 2019 o 10:05

Założyłem w tym banku konto firmowe bo zachęciło mnie że po dotrzymaniu pewnych warunków otrzymam zwrot za paliwo. Była to kwota która mnie zadawalała i co miesiąc otrzymywałem jakis tam zwrot. Ale sie skonczyło, bank zmienil regulamin że tylko przez rok. regulamin został zmieniony po roku to jakaś kpina . ODRADZAM WSZYSTKIM WPÓŁPRACE Z TYM BANKIEM…

Straszne dno nasyłają komorników którzy nie informują o zajęciu kont mimo spłaty doliczają opłaty trudno się od nich uwolnić stanowczo odradzam

Jeszcze klient, ale chyba niedługo, 15 lipca 2019 o 19:24

W/W zalety:
duża liczba oddziałów- taa, w momencie przejęcia BPH, od tej pory zlikwidowali połowę albo więcej, przypisując klientów do innych (w moim przypadku najpierw do placówki partnerskiej 15 km od domu, gdy miałem oddziały 500 metrów i 1,5 kilometra, potem do innej 5 km, oddział pozostał już jeden, ten 1,5 km)
Wady (oprócz tych powyżej):
– średni koszt utrzymania konta 20 PLN/miesiąc (pomimo spełnienia wszystkich warunków płatności)
– infolinia praktycznie nie istnieje, a część spraw da radę załatwić tylko tą drogą
– obsługa w oddziałach- na 15 stanowisk czynne 2 do 3, zupełnie jak w PKO BP, tworzą sztuczne kolejki

System internetowy Aliora działa jak chce i kiedy chce – porażka a nie bank.

Mam bardzo negatywne doświadczenia dotyczące” współpracy” z Alior Bankiem !Podzielam WSZELKIE negatywne opinie -bank chamski pełen BEZPRAWIA !

Nikomu nie poleca Alior .banku ,gdyż ten JEDYNIE oszukuje klientów .To jest kwestia czasu i ZNIKNIE !

nie polesam.bank oszukuje klientów

Mam bardzo negatywne doświadczenia dotyczące” współpracy” z Alior Bankiem !Podzielam negatywne opinie -bank chamski pełen BEZPRAWIA !

Alior Bank bez podstawienie pobrał ode mnie odsetki mimo posiadanych i wymaganych środków do całkowite spłaty kredytu. Ponadto po spłaceniu skontaktowali się do mnie pracownicy z infolinii który namawiali a wręcz wmawiali mi nie spłacanie zobowiązania. Rozmowa telefoniczna z osobą nie kompetentną i nie grzeczną. Tragedia jeszcze raz !!!!!

Wlasnie dzisiaj podziekowalem Alior Bankowi za wspolprace i zlikwidowalem wszystkie konta od zlotowkowego do walutowego. Nigdy wiecej zadnych interesow z tym njgorszym bankiem. Chamy i oszuści !

Jak najdalej od tego Alior Banku . Dzisiaj zlikwidowalem wszystkie konta w Aliorbanku zlotowkowe, i dewizowe. Pomimo ze zarabiam 1500 Euro miesiecznie przelewane przez firme w Polsce z polskim NIP, odmowiono mi kredytu, zarzadano jeszcze dodatkowo zsawiadczenia z firmy , dziadostwo

Kredyt obrotowy zamieniony „siłą” na kredyt inwestycyjny, wg opisanego niżej mechanizmu, niekompetencja pracowników, nieprawdziwe informacje, pobieranie nienależnych opłat wg widzimisię (zwracanych po reklamacjach), system internetowy pozostawiający wiele do życzenia. Strzeż się Aliora. bo to bank bez szacunku dla klienta !!!

Jak najdalej od tego banku . Dzisiaj zlikwidowalem wszystkie konta w Aliorbanku zlotowkowe, i dewizowe. Pomimo ze zarabiam 1500 Euro miesiecznie przelewane przez firme w Polsce z polskim NIP, odmowiono mi kredytu, zarzadano jeszcze dodatkowo zsawiadczenia z firmy , dziadostwo

Wlasnie dzisiaj podziekowalem Alior Bankowi za wspolprace i zlikwidowalem wszystkie konta od zlotowkowego do walutowego. Nigdy wiecej zadnych interesow z tym njgorszym bankiem. Posiadalem udokumnetowane wplywy na konto dewizowe, wyplacane w Euro prze firme majaca siedzibe w Polsce , polski NIP, dochod miesieczny ktory wplywal co miesiac na moje konto 1500 Euro netto Chciale skonsolidowac kredyty, zarzadno odemnie dodatkowo zaswiadczenie z pracy. Oczywiscie kredytu nie dostalem . To wszystko. Nie warto zajmowac sobie glowe tym bankiem. Przenioslem konta do Santander, i kredyt bez problemu

Tragedia. Bank bez podstawienie pobrał ode mnie odsetki mimo posiadanych i wymaganych środków do całkowite spłaty kredytu. Ponadto po spłaceniu skontaktowali się do mnie pracownicy z infolinii który namawiali a wręcz wmawiali mi nie spłacanie zobowiązania. Rozmowa telefoniczna z osobą nie kompetentną i nie grzeczną. Tragedia jeszcze raz

Chciałabym się podzielić moimi przykrymi doświadczeniami w związku z posiadaniem karty kredytowej w Alior Banku. Czuję, że jest to mój obowiązek przestrzec obywateli przed korzystaniem z usług tego banku. Po pierwsze fuzja z bankiem BPH przebiegła w bardzo nieudolny sposób, a jest to delikatne określenie. Zaczęło się od tego, że nie dostałam informacji o konieczności spłaty należnej kwoty. Nie mogłam sprawdzić również w bankowości internetowej, gdyż nie otrzymałam dostępu do konta. Infolinia bezradna. W Gdańsku tylko jedna placówka otwarta do 20. Pozostałe placówki są obiektami partnerskimi, więc nie mogły pomóc. W oddziale Pani również bezradna, ponieważ do takiej procedury jak weryfikacja tożsamości i nadanie praw do konta musi być inny pracownik. Proces zakończył się po bodajże 10 dniach. Przez cały czas to ja musiałam zabiegać o rozwiązanie tej sytuacji. Nie wspominając już o tym, że pracownicy nawet nie potrafili mi udzielić informacji jak mogę otrzymać dostęp do konta internetowego. Natomiast bank oczywiście nie zapomniał naliczyć mi odsetek za ten okres.
Kolejna sytuacja to konieczność składania co pół roku reklamacji, ponieważ Alior Bank nie wywiązywał się się z programu partnerskiego Ryanair. Jak to w praktyce wyglądało? W każdym półroczu wykonywałam transakcje na kwotę minimum 6500 zł. Po tym okresie powinien przyjść voucher na bilety linii Ryanair. Vouchery nie przychodziły. Jedna reklamacja… Przychodził voucher, ale bez kodu do wykorzystania. Druga reklamacja… Dopiero przyszedł właściwy mail. Oczywiście Alior Bank umywał się do odpowiedzialności, podając za winnego linię lotniczą. Jeśli to prawda, to w takim razie Bank jest bardzo nieudolny w egzekwowaniu obowiązków swoich partnerów, więc jak człowiek ma się czuć bezpiecznie ze swoimi oszczędnościami? Kolejna sprawa to zablokowanie karty podczas wykonywania transakcji bez żadnego poinformowania mnie. Próbowałam korzystać z karty przez miesiąc. Myślałam, że może chip jest uszkodzony. Później swoje odstałam w kolejce w oddziale, żeby Pani za biurkiem poinformowała mnie, że kartę zablokowano. To nie można przesłać smsa z informacją jak to robią inne banki? Alior Bank jest placówką, która nie szanuje zupełnie czasu swoich klientów. Kolejna sprawa… Moja karta kredytowa była ważna do sierpnia 2019 r. Powinnam napisać „jest”, ale Alior Bank postanowił odebrać mi limit ponad dwa miesiące wcześniej, czyli 26 czerwca, informując mnie o tym smsem niecałe 12 godzin przed odebraniem limitu. Był to oczywiście celowy zabieg ze strony Banku. W połowie czerwca dostałam smsa, że posiadam ponad 9000 punktów w programie, czyli przeszło 3000 więcej niż jest wymagane, aby otrzymać voucher. W tym miesiącu dostałam informację, że punktów mam zaledwie 5050. Stało się tak, ponieważ jedna transakcja została cofnięta nie z mojej winy. Oczywiście ja rozumiem, że skoro pieniądze wróciły, to punkty się nie należą, ale do rozważenia są trzy aspekty. Po pierwsze obrót pieniędzy był i musiałam spłacić kwotę minimalną, dokonując nadpłaty na koncie, bo takie są zasady Banku. Drugi aspekt jest taki, że bank wprowadza w błąd smsami z ilością punktów. Jeśli punkty są zabierane, to może należy dokonać weryfikacji co dwa miesiące? Trzecia kwestia i najważniejsza, przewidziałam, że bank zabierze te punkty i zamierzałam w weekend wykonać transakcję, żeby dojść do tych 6500 punktów, ale nie zdążyłam, ponieważ Bank usunął mi limit ponad dwa miesiące przed czasem. Sms wysłany 11 godzin przed zamknięciem konta to chyba jakaś kpina. Uważam, że Alior Bank jest najgorszym bankiem w Polsce. Nigdy nie doświadczyłam takiego traktowania w żadnym banku, a mam konta w Eurobanku i Santanderze. Santander ostatnio przeszedł fuzję z Deutsche Bankiem i nawet tego nie odczułam. Wszystko jasno i klarownie. Od razu dostęp do konta, zero problemów. Moja mama ma jeszcze konto w Alior Banku i osobiście ją w najbliższych dniach zaprowadzę, żeby zabrała swoje oszczędności. Z taką obsługą, krętactwem i zwykłą nieuczciwością nie można czuć się bezpiecznie. Alior Bank – bardzo nie polecam!!!

Kredyt obrotowy zamieniony „siłą” na kredyt inwestycyjny, wg opisanego niżej mechanizmu, niekompetencja pracowników, nieprawdziwe informacje, pobieranie nienależnych opłat wg widzimisię (zwracanych po reklamacjach), system internetowy pozostawiający wiele do życzenia. Strzeż się Aliora.

BRAWO Alior Bank i poszło na straty 140 mln -moje gratulacje i tak dalej ,aż do „ZERA „

oni musza być jakoś szkoleni jak oszukiwać ludzi ,to jest wyższa szkoła okradania .jakim prawem Państwo polskie dopuszcza takich cwaniaków zeby okradali Polaków w majestacie prawa ??

wyższa kultura złodziei !!!! przestrzegam

Jak chcecie wziasc kredyt w alior banku przed podpisaniem umowy kredytowej przeczytajcie dokladnie co ta umowa zawiera bo moze byc tak ze zawyzyli wam wynagrodzenie tak jak mnie wplywy na moje konto z tytulu emerytury byly co miesiac w wysokosci 2360 zl a w umowie wzrosly prawie dwukrotnie wyniosly 3900zl ja w czasie podpisywania umowy tego nie zrobilem bo w tym dniu zmarla mi bliska osoba a jeszcze nie zwrocono mi uwagi na jej przeczytanie i dopiero po kilku dniach to uczynilem ale nie moglem nic zrobic nie polecam tego banku nikomu…..STANOWCZO bo to oszuści !

DRAMAT! TRAGEDIA! NIE POLECAM W ŻADNYM WYPADKU! Nie dbają o klienta! Proszę się od marca o własne pieniądze(4 miesiące!) ! Pani wiecznie na szkoleniu albo urlopie, nie odbiera telefonu. NIGDY WIĘCEJ TEGO BANKU!

Nic dziwnego i nic nowego jeśli chodzi o Alior Bank. Ten bank nie ma nic wspólnego z tak zwaną kulturą bankowości. Ich działania są bardzo prymitywne przy tym jest to jedna wielka instytucja oszustów. Dla przykładu w związku z problemami zakładów Henryk Kania doprowadza właśnie ten bank. To co piszę mogę jednocześnie udowodnić. Alior Bank udziela kredytów obrotowych dla różnych firm z różnych branż. Kredyt obrotowy udzielają na okres 2 lat z możliwością przedłużenia na kolejne lata. Jest to oczywiście zwykła teoria. Przez 2 lata pobierają z waszego konta odsetki od kredytu udzielonego. Po 2 latach kiedy zgłosicie się o wydłużenie na kolejne lata odmawiają i żądają natychmiastowej spłaty całego kredytu. W takiej sytuacji żaden przedsiębiorca nie ma takiej możliwości ponieważ środki ma zamrożone w towarach w produkcji itp. Alior Bank tego typu działanie ma celowe. Oczywiście odmawiają przedsiębiorcy przedłużenia i żadają natychmiastowej spłaty często twierdząc że przedłużenie kredytu jest dla danego przedsiębiorcy ryzykowne i inne tego typu dyrdymały. Co więcej na poczet tego twierdząc że nie wydłużą nie przedłużą okresu kredytu ponieważ widzą duże zagrożenie proponują jednak by dany przedsiębiorca zaciągnął u nich kredyt na wartość kredytu który już posiada i tym nowo zaciągniętym kredytem spłacił poprzedni. Gdzie tu logika? Oczywiście jest interes. Za udzielenie kolejnego kredytu pobierają spore prowizje. Jeśli odmawiają przedłużenie kredytu obrotowego ponieważ istnieje ryzyko to dlaczego nie ma ryzyka udzielając kolejnego kredytu na spłate poprzedniego? Reasumując jest to bank oszustów a Państwo Polskie toleruje tego typu działania.

Home Nieruchomości Sławomir Halec Consulting , Leszno, ul Mickiewicza 3 oraz ALIOR BANK O/Leszno .

Dyrektorem Oddziału Alior Banku w Lesznie Sławomirem Halcem winien przyjrzeć się K.A.S. lub nawet CBA gdyż pan ten jako dyrektor tegoż oddziału Banku „zarzuca sieci ” na klientów w potrzebie kredytowej .Pan dyrektor równolegle do funkcji prowadzi działalność gospodarczą w zakresie Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami w Lesznie ,a zatem możliwie „nagania ” sobie klientów potrzebujących kredytu – to jest delikatnie ujmując nieetyczne i bardzo możliwie pozbawione ludzkiej uczciwości . Widocznie Bank na to przyzwala .

Uwaga! Bardzo duże opłaty przerzucane na klienta za przewalutowanie (około 10%) za platności przezz internet

W Aliorze powiedzą Ci na początku WITAMY CIĘ BARDZO i dalej mamy Cię bardzo głęboko w naszych d….ch- to złodzieje !!!!W ” BANKU „pracują ludzie dopuszczający się łamania prawa wobec klientów na podstawie Art 23 i 24 k.c. oraz Art 212 k.k. i Art 231 k.k. oraz 286 k.k.Nic wspólnego z pseudo bankiem! Uwaga Halec Sławomir- DYREKTOR ODDZIAŁU ALIOR BANK w Lesznie- Blue Home Nieruchomości Halec Consulting , Leszno. W jaki celu ?” Pomaga klientom” tego banku bo za mało zarabia ?Draństwo ! CBA do pracy nad tym panem!

Unikajcie tego banku, zatrudnia idiotów,kłamców i oszustów którzy nie maja pojęcia o minimum należnego szacunku wobec klienta i mają go w swoich d…….ch.Halec Sławomir- DYREKTOR ODDZIAŁU ALIOR BANK w Lesznie Blue Home Nieruchomości Halec Consulting – Leszno. W jaki celu ?” Pomaga klientom” tego banku bo za mało zarabia ?Draństwo ! CBA do pracy nad tym panem! ,

Halec Sławomir- DYREKTOR ODDZIAŁU ALIOR BANK WLesznie Blue Home Nieruchomości Halec Consulting – Leszno. W jaki celu ?” Pomaga klientom” tego banku bo za mało zarabia ?Draństwo ! CBA do pracy nad tym panem! ,

Alior Bank klientów już zdobytych dalej traktuje jak śmieci. W Aliorze powiedzą Ci na początku WITAMY CIĘ BARDZO i dalej mamy Cię bardzo głęboko w d….e- to złodzieje !!!!W ” BANKU „pracują ludzie dopuszczający się łamania prawa wobec klientów na podstawie Art 23 i 24 k.c. oraz Art 212 k.k. i Art 231 k.k. oraz 286 k.k.Nic wspólnego z pseudo bankiem!!!!!!!!!

najwiekszy minus brak jakichkolwiek plusow w tym banku

najgorszy BANK jaki kiedykolwiek mialem do czynienia, ja juz nigdy nie wezne od nich kredytu zadnego na waszym miejscu bym sie zastanowil od nich brac 🙂

Zarząd Banku Alior Bank- to grupa takie „państwo w państwie” których my klienci dajemy przez naszą krzywddę dziesiątki miliony złotych ca co oni mają nas w d….ch !

Krzysztof Bachta – Prezes Zarządu Banku
Marek Szcześniak – Wiceprezes Zarządu Banku
Seweryn Kowalczyk – Wiceprezes Zarządu
Marcin Jaszczuk – Wiceprezes Zarządu Banku
Filip Gorczyca – Wiceprezes Zarządu Banku (złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa Zarządu)
Mateusz Poznański – Wiceprezes Zarządu Banku
Agata Strzelecka – Wiceprezes Zarządu Banku
Maciej Surdyk – Wiceprezes Zarządu Banku
Tomasz Biłous – Wiceprezes Zarządu Banku (od 1 lutego 2019 roku)
Dariusz Szwed – Wiceprezes Zarządu Banku (od 1 lutego 2019 roku) to

Jesteś Klientem Alior Banku lub zastanawiasz się nad jego ofertą ? Sprawdź opinie Klientów o Alior Banku i olej złodzieja !

Sytuacja patologiczna w Oddziale Alior Banku w Lesznie .Pan dyrektor tego oddziału Sławomir Halec poza jego stanowiskiem służbowym-równolegle prowadzi działalność gospodarczą jako pośrednik w Obrocie Nieruchomościami . Natomiast jego podwładna Beata Szpurek jest Agentem Ubezpieczeniowym nr 250019 w ERGO HESTII I tak „można pracować dla klienta” ?………banku ? ….CZY SAMEGO SIEBIE ?

Teraz to ja Was” drogi” oszuście – Aliorze mam głęboko w d….e! Nie polecam, odradzam komu mogę, skutecznie odwiodłam też od pomysłu otwarcia rachunków firmowych mojemu Szefostwu z Niemiec, z czego jestem najbardziej dumna. Z chamami się nie kooperuje pod żadnym względzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

C.h.uj cie to dzi..wko, 4 lipca 2019 o 13:59

najgorszy bank z jaki miałem doczynienia. na decyzje o kredyt hiopteczny czekałem 3 tygodnie i przed samym podpisaniem umowy stwierdzili że zaniżą wartość mieszkania – 60m2 wycienili na 230 K PLN ( mieszkania zaczynają się od 4,5K za m2 a oni dają 3,8). teraz jestem w dupie, musze u tych sz.mat wziąć bo nigdzie indziej nie zdążę…

Zgadzam się z negatywnymi opiniami. Ostatnio na infolinii dowiedziałam się, że podszywam się pod kogoś innego (konkretnie pod moją mamę) zaraz po tym jak zostałam zweryfikowana przez mało kompetentną „pracownicę`’ podając imię, nazwisko, inne dane konieczne do weryfikacji. Historia długa, ale mało przyjemna dla mnie. Spłaciłam wszystko i wynoszę się z tego banku. Jak to już zostało powiedziane/ napisane, bank ma w d…..e swoich obecnych klientów, mimo próśb, pism, odpowiadają negatywnie wychodząc z założenia, że już jest, spłaca, to nie odejdzie, bo skoro wzięła, to wyjścia nie ma. Brak propozycji, elstyczności, chęci pomocy. Bank drogi, tyłem do klienta skierowany. Poza tym na reklamacje odpowiada bez odpowiedzi, czyli klepie reguły, przepisy nie odpowiadając na konkretnie zadane pytanie. Jak zamknęłam wszystko, oj się uaktywnili, dzwonią, schodzą z oprocentowania, proponują……Teraz to ja Was drogi Aliorze mam głęboko w d….e! Nie polecam, odradzam komu mogę, skutecznie odwiodłam też od pomysłu otwarcia rachunków firmowych mojemu Szefostwu z Niemiec, z czego jestem najbardziej dumna!

Alior Bank klientów już zdobytych dalej traktuje jak śmiecie. W Aliorze powiedzą Ci na początku WITAMY CIĘ i dalej mamy Cię w d….e to złodzieje !!!!W ” BANKU „pracują ludzie dopuszczający się łamania prawa wobec klientów na podstawie Art 23 i 24 k.c. oraz Art 212 k.k. i Art 231 k.k. oraz 286 k.k.Nic wspólnego z pseudo bankiem!!!!!!!!!

Już kliknąłem w link do założenia rachunku w Alior Banku, ale na szczęście coś mnie tknęło aby zasięgnąć opinii klientów. Dziękuję. Szukam dalej w innych bankach.

Sławomir Halec
Dyrektor Oddziału, ALIOR BANK S.A.
Leszno, wielkopolskie, Polska
BLUE HOME NIERUCHOMOŚCI- interes się kręci !!!!!!

Porównując system bankowy, jego czytelność oraz funkcjonalność uważam, że to najgorszy z moich dotychczasowych doświadczeń. Po pierwsze zmiany są bez informowania klientów, opis nowego logowania jest niekompletny i całkowicie błędny. Informatycy prawdopodobnie nie sprawdzili funkcjonowanie tego co sami stworzyli. Natomiast w przypadku próby pomocy przez pracowników infolinii jesteśmy proszeni o „jednoznaczną” odpowiedź nawet o ilość kredytów w alior i nie wolno się pomylić, bo system nas dyskwalifikuje. Problem w tym, że jeśli nie korzystałeś z kredytów w alior musisz pamiętać wszystkie z poprzednich przejętych przez alior banków. Efekt taki, że wyciągną od Ciebie wszystkie poufne dane a w zamian nie dostaniesz nic. Odradzam zdecydowanie korzystanie z usług alior. Opinie samych pracowników też są druzgocące dla wizerunku alior.

Sytuacja patologiczna w Oddziale Alior Banku w Lesznie .Pan dyrektor tego oddziału Sławomir Halec poza jego stanowiskiem służbowym prowadzi działalność gospodarczą jako pośrednik w Obrocie Nieruchomościami . Natomiast jego podwładna Beata Szpurek jest Agentem Ubezpieczeniowym nr 250019 w ERGO HESTII I tak „można pracować dla klienta” ?

Pan Sławomir Halec Dyrektor oddziału Alior Banku w Lesznie to nieźle „przewala „klientów oczekujących na kredyty przez mafijne powiązania z jego dodatkową działalnością POŚREDNIKA w OBROCIE NIERUCHOMOŚCIAMI !!!!!!

W Aliorze powiedzą Ci na początku WITAMY CIĘ i dalej mamy Cię w d….e to złodzieje !!!!W ” BANKU „pracują ludzie dopuszczający się przestępstw wobec klientów na podstawie Art 23 i 24 k.c. oraz Art 212 k.k. i Art 231 k.k. oraz 286 k.k.

Prezes zostawi swoje „dziecko” gotowe do dorosłości. W zeszłym roku Alior wbił się do dziesiątki największych banków w Polsce, osiągnął też prawie 620 mln zł zysku netto. W ciągu czterech ostatnich lat zysk banku więcej, niż się podwoił (w 2013 r. wynosił niecałe 230 mln zł), zaś aktywa zwiększyły się z 25 do ponad 60 mld zł.

Żaden inny bank nie ma dziś tak wysokiej marży odsetkowej (czyli różnicy między zarobkiem z kredytów i ceną płaconą za depozyty – w Aliorze to ponad 4 proc.). Wynika to po części z bezwzględnej polityki „wyciskania” pieniędzy z klientów, którą stosuje Alior, a po części z wysokiego tempa pozyskiwania nowych. Pod oboma względami bank Sobieraja nie ma sobie równych.Bachta to „pisior ” !!!!!!

ALIOR BANK to banda działa jak zorganizowana grupa przestępcza .Banda skur,,,,,,,,,synów i złodziei =odradzam ten „bank ” !!!!!!!

W Departamencie Operacji ALIOR BANK S.A .w Krakowie pracują KURY , a nie ludzie -nie umieją nic napisać poza „ko…..Ko …….ko i tak bez końca. Oczywiście mają nawet nazwiska ,ale pisać do klienta nie umieją !!!!Paulina B. –”Specjalista” ds. Reklamacji i Skarg Zespołu Obsługi Reklamacji Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A ./ Kraków. Agnieszka W. –”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .w Krakowie.Katarzyna W.- “Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A O/ Kraków.Lucyna K. -”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .O/Kraków
Estera J. -”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .O/ Kraków nie umieją nawet czytać ,a kulturę mają „miej jak zero” !!!!Wszystkie niżej wymienione pracownicy to osoby bez żadnej kultury i do tego „nieczytate raz niepisate „:

Dyrektor Oddziału w Lesznie nijaki Pan Sławomir Halec za mało zarabia i dlatego prowadzi działalność -pośrednictwa w obrocie nieruchomościami i dalej zarabia krocie .Pracownik owego Pana dyrektora _”pośrednika ” pani Szpurek dorabia będąc agentem ERGO HESTIA prowadzi w imieniu ubezpieczyciela „ochronę” pobieranych kredytów ..itp.Im nie należy ufać

Alior bank najgorsi oszuści !!! Żyruja na naiwnosci starszych osób u których zaczyna się problem z pamięcią. Dają do podpisu umowy kredytowe a pieniądze trafiają na ich konto. Jedna z takich pracownic jest Lucyna Strasburger z Ostrowa Wlkp. Reszta załogi w tym dyrektorka oddziału Anna Czapczyńska jest z nią w zmowie. Reka reke myje. Moja mame naciągnęły na 15 tys. Zl. I tych pieniędzy nigdy nie dostała A spłaca. Uważajcie i omijajcie z daleka ten bank.

Alior Bank, po ponad 2 latach po fuzji z BPH nie dysponuje historią rachunków klientów BPH ani z poziomu infolinii ani oddziału. Podobno dostęp do historii ma centrala, ale widząc jak opieszale reagują na reklamacje zaczynam i w to wątpić…

Infolinia nigdy nie działa, transakcje kartą często odrzucane, niefachowi pracownicy w oddziałach. Nie polecam.

wyższa kultura bank złodziei…

spłaciłem kredyt w całości i nagle zadają 3400 zł ,pani w obsłudze klienta nie wie z czego wynika ta kwota.LUDZIE OMIJAJCIE TO GÓWNO Z DALEKA!!!

banda skur,,synów i złodziei =odradzam

W ciągu ostatnich 16 miesięcy Alior Bankiem kierowało dwóch prezesów i teraz jest już trzeci. A to instytucja wyceniana na 8 mld zł, która zarządza aktywami o wartości blisko 70 mld zł i obsługuje ponad 4 mln klientów.

Wcześniej Alior Bank miał tylko jednego prezesa, który był także założycielem tej instytucji. Mowa o Wojciechu Sobieraju, który miał duże poważanie i zaufanie m.in. ze strony inwestorów. Na wieść o jego rezygnacji z ubiegania się o kolejną kadencję akcje Alior Banku notowane na warszawskiej giełdzie jednego dnia traciły nawet blisko 6 proc., co oznaczało spadek kapitalizacji o około 400 mln zł. W uproszczeniu można powiedzieć, że na tyle wtedy wyceniano ówczesnego prezesa.

NIGDY NIE ALIOR BANK -nigdy ….nigdy——— nigdy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dlaczego ? ALIOR TO BANK OSZUSTÓW i tyle ……Bank .któremu nigdy nie można polecić NIGDY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W Departamencie Operacji ALIOR BANK S.A .w Krakowie pracują kury, a nie ludzie -nie umieją nic napisać poza „ko…..Ko …….ko i tak bez końca. Oczywiście mają nawet nazwiska ,ale pisać do klienta nie umieją !!!!

Paulina B. –”Specjalista” ds. Reklamacji i Skarg Zespołu Obsługi Reklamacji Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A ./ Kraków. Agnieszka W. –”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .w Krakowie.Katarzyna W.- “Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A O/ Kraków.Lucyna K. -”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .O/Kraków
Estera J. -”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .O/ Kraków nie umieją nawet czytać ,a kulturę mają „miej jak zero” !!!!Wszystkie niżej wymienione pracownicy to osoby bez żadnej kultury i do tego „nieczytate raz niepisate „:

Paulina B. –”Specjalista” ds. Reklamacji i Skarg Zespołu Obsługi Reklamacji Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A ./ Kraków. Agnieszka W. –”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .w Krakowie.Katarzyna W.- “Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A O/ Kraków.Lucyna K. -”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .O/Kraków
Estera J. -”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .O/ Kraków nie umieją nawet czytać ,a kulturę mają „miej jak zero” !!!!

esteś Klientem Alior Banku lub zastanawiasz się nad jego ofertą ? Sprawdź opinie Klientów o Alior Banku. Olej ich Ty bo oni Cię na 100 procent oleją -to ich domena !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Alior Bank? Oszuści, złodzieje i naciągacze. Miły Pan Rober N. w oddziale w Jeleniej Górze – doradca kredytu hipotecznego oświadczył, że bank odmówił nam kredytu ponieważ chcemy za mały kredyt. Ich zdaniem wyremontowanie nieruchomości którą chcieliśmy zakupić wymagała remontu za kwotę ponad 100 tyś zł. Nie interesowały ich argumenty, że remont zrobimy sami a ponad połowę materiałów mamy już zakupionych. Kiedy zapytaliśmy co mamy zrobić Pan grzecznie wyszedł z nami na zewnątrz banku i oświadczył: „Kredyt NIE PRZEJDZIE w banku, ale MOJA ŻONA JEST POŚREDNIKIEM i może wam to przepchnąć, oczywiście to nic nie kosztuje” – jak później się dowiedziałam pośrednicy pobierają 3% wartości kredytu, twierdząc że to bank im płaci. Szkoda tylko że bank DOLICZA nam tą kwotę do kredytu!!! Oczywiście Pan został przez nas nagrany o czym nie wiedział. Bank dyktuje jak i za ile ma być wyremontowana nieruchomość, i nie łudźcie się że jak już się zgodzicie to koniec opłat. Kiedy człowiek jest pod ściana bank wymyśla sobie kolejne OPŁATY MANIPULACYJNE, zmienia warunki umowy za które OBCIĄŻA KREDYTOBIORCE. Czyste skur…

Drodzy poszkodowani uprzejmie informuję,że ALIOR BANK nas klientów ma w dupach przez swoich pracowników, a klienci są potrzebni tylko w dniu zawierania oszukańczych umów z okradanymi „klientami ” TO BANK ZBÓJECKI i proszę go unikać !!!!!!

Z złodziejem i ALIOR BANKIEM się nie kumaj bo Cię wyrolują .Broń się na najwyższym szczeblu np.Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Biuro Interwencyjnej Pomocy Prawnej
ul. Wiejska 10
00-902 Warszawa

W ALIOR BANKU pracują ludzie dopuszczający się przestępstw wobec klientów na podstawie Art 23 i 24 k.c. oraz Art 212 k.k. i Art 231 k.k. oraz 286 k.k.

Dla ALIOR BANKU Ustawa o kredycie konsumenckim nie jest prawem ,bo oni tworzą własne procedury w sposób skandaliczny ominąć takie prawo .Bank ćwiczy swoich bankowców jak w cyrku w kontekście brutalnych kłamstw i oszustw wobec klienta -bank złodziejski . Stanowczo odradzam nawet nawiązywanie kontaktów Z Aliorem !!!!

W ALIOR BANKU pracują ludzie dopuszczający się przestępstw wobec klientów na podstawie Art 23 i 24 k.c. oraz Art 212 k.k. i Art 231 k.k. oraz 286 k.k.

ALIOR to nie tylko lichwa ,ale bank oszukańczy ,a ludzi traktują jak ich dewiza czyli „wyższa cwaniacka alakultura chamstwa ” .Bank ten należy omijać !

Złożyłem wniosek o pożyczkę przez internet, 4600 max na 50 rat rrso 9,9%, wypełniłem wniosek po czym Pan oddzwonił do mnie i poinformował że ta oferta nie jest dla mnie zaproponował mi rrso 50%…… Dramat, parabank a nie „bank” ich logo powinno brzmieć „wyższa kultura lichwy” na pewno stracili klienta. Pozdrawiam

W Aliorze nijaki Pan Krzysztof Bachta -prezes Zarządu za mało zarabia i dlatego bank zwyczajnie musi okradać klientów -Pan prezes i cała ta banda nieudaczników musi zarabiać nie kilkaset tysięcy lecz miliony !!!!

Malwina Markiewicz, 16 czerwca 2019 o 12:19

Alior Bank? Oszuści, złodzieje i naciągacze. Miły Pan Rober N. w oddziale w Jeleniej Górze – doradca kredytu hipotecznego oświadczył, że bank odmówił nam kredytu ponieważ chcemy za mały kredyt. Ich zdaniem wyremontowanie nieruchomości którą chcieliśmy zakupić wymagała remontu za kwotę ponad 100 tyś zł. Nie interesowały ich argumenty, że remont zrobimy sami a ponad połowę materiałów mamy już zakupionych. Kiedy zapytaliśmy co mamy zrobić Pan grzecznie wyszedł z nami na zewnątrz banku i oświadczył: „Kredyt NIE PRZEJDZIE w banku, ale MOJA ŻONA JEST POŚREDNIKIEM i może wam to przepchnąć, oczywiście to nic nie kosztuje” – jak później się dowiedziałam pośrednicy pobierają 3% wartości kredytu, twierdząc że to bank im płaci. Szkoda tylko że bank DOLICZA nam tą kwotę do kredytu!!! Oczywiście Pan został przez nas nagrany o czym nie wiedział. Bank dyktuje jak i za ile ma być wyremontowana nieruchomość, i nie łudźcie się że jak już się zgodzicie to koniec opłat. Kiedy człowiek jest pod ściana bank wymyśla sobie kolejne OPŁATY MANIPULACYJNE, zmienia warunki umowy za które OBCIĄŻA KREDYTOBIORCE. Czyste skur…

Danuta Loznicka, 14 czerwca 2019 o 17:45

Przeżywam koszmar nie do opisania, zmieniłam numer telefonu i zablokowano mi dostęp do kąta bankowego, nie mogę dokonać żadnej operacji, jestem za każdy razem weryfikowana i odsyłana z kwitkiem.Mieszkam za granicą i bank poniformować mnie ze numer telefonu do kodów mogę zmienić tylko osobiście w placówce banku lub udać się do ambasady o potwierdzenie mojej tożsamości. Wybrałam drugi wariant ze względu ze pracuje i nie mam czasu jechać do Polski. Czekalam na termin do ambasady miesiąc, straciłam cały dzien ale cieszyłam się ze sprawa idzie w dobrym kierunku, ze w krotce sprawa będzie załatwiona. Po dwóch tygodniach czekania na informacje z banku do którego wysłałam list z ambasady podstemplowany prze Konsula okazuje się jednak mało wiarygodny, bank pisma nie respektuje.Kaza mi . znowu jechać do Konsula z ich blankietem który na stronie internetowej wyprodukują teraz. Zbliza się okres wakacji , żeby dostać się do ambasady trzeba czekać, !!!! Nie mam już siły na ten /bałagan, traktowania ludzi jak debili, hamskie zachowania na centrali pracowników którzy nie są kompetentni , nie mają pojęcia jakich rad udzielać. Raz jedna z osób która weryfikowała mnie powiedziała ze oni to znaczy bank będzie czekał aż konsul z Kolonii do nich zadzwoni w sprawie zmiany mojego numeru telefonu !!!!!To jakaś parodia, ja jej mówię ze konsul nie ma co robić tylko zajmować się moim numerem telefonu.?
W takiej sytuacji jestem zmuszona wziąć urlop i osobiście pofatygować się do banku do Wrocławia aby zarejestrować mój numer telefonu. Narazają na koszty klienta,nie mam ochoty zostać klientem tego banku, stanowczo odradzam. Postanowiłam ze odjjdze z Alior Bank . Czuję się poniżona, oszukana i bezradna.

Mają wysoką renomę reklamy na każdym kroku A z prostymi rzeczami cały czas tylko weryfikację itd nic nie wiedzą ciągle pytania mój tata czeka na zwrot ubezpieczenia miało to potrwać parę dni i nic ponownie dzwoniąc pytają w dalszym ciągu te same pytania A przy ostatnim tel już wszystko było uzgodnione porażka i tyle niech lepiej zamkną A nie odbywają ludzi

W ALIOR BANKU pracują ludzie dopuszczający się przestępstw pospolitych wobec klientów na podstawie Art 23 i 24 k.c. oraz Art 212 k.k. i Art 231 k.k. Bank możliwie działa jak zorganizowana grupa przestępcza o charakterze ciągłym .Prezes Banku Krzysztof B. ma klientów w 4 literach .

W ALIOR BANKU pracują ludzie dopuszczający się przestępstw wobec klientów na podstawie Art 23 i 24 k.c. oraz Art 212 k.k. i Art 231 k.k.

List otwarty

W dniach 20 do 27 grudnia 2018 roku wraz z moja żoną Grażyną T. współposiadacza rachunku o numerzeXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX prowadzonego w ALIOR BANK S.A. zostaliśmy pozbawieni jakiegokolwiek dostępu do naszych wyłącznie środków we wszystkich możliwych formach w tym też dostępnymi nam kartami debetowymi –karty zostały nam zablokowane .Jak się po ponad miesiącu okazało dnia 28 stycznia 2019 roku ALIOR BANK S.A. „łaskawie” uznał naszą reklamacje oraz poinformował nas pismem ZOR19849/514309/0948 uznał częściowo moja reklamacje wyjaśniając [cytat z w/w pisma ] „ …..niestety ,iż na skutek błędu systemu informatycznego Banku ,rachunek oszczędnościowo –rozliczeniowy nr XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX został omyłkowo zamknięty w dniu 20.12.2018 r.
Dalej bank napisał ……cytat ; „…nasi Konsultanci prowadzący Pana obsługę telefoniczną w okresie 21.12.2018 r. do 27.12.2018 r. dołożyli wszelkich starań ,by przedmiotowy błąd został jak najszybciej rozwiązany …..”koniec cytatu ] Nie będę się odnosił do tych kłamstw oraz bzdur oraz pogardy jakiej doznaliśmy oraz przypominanej wielokrotnie w korespondencji z Departamentem Operacji ALIOR BANKU w Krakowie, ponieważ nie zasługuje to nawet na przyjęcie przez mnie jako klienta .Natomiast po analizie wszelkich rozmów z konsultantami oraz wobec podłego i perfidnego okradania mnie/nas wyrażę poniżej swoje w pełni uzasadnione dowodowo wnioski w kilku zdaniach poniżej :
1.Nasz kontakt telefoniczny z infolinia nastąpił już 20.12.2018 roku ,a nie jak pisze Bank 21.12.2018 roku i w rozmowie jedynie mnie okłamano ,że „ Bank ma awarię i nasz rachunek będzie dostępny za 1-2 godzin. Jednak rachunek został bezprawnie zamknięty z zatrzymaniem naszych środków w kwocie 1171,21 PLN już tego samego dnia jak się później okazało .
Dowód : dane z bilingu mojego operatora .
W godzinach rannych 21 grudnia ponownie kontaktowałem się z konsultantem infolinii, gdzie kolejny raz mnie okłamano . Zwracam uwagę . ze kontakt mój nastąpił w czasie jazdy na opłacone Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2018 i zarówno ja jak oraz moja żona jako współposiadacze naszego rachunki bankowego jak na wstępie nie byliśmy gotowi na makabryczne okradzenie nas z nam wyłącznie należnych pieniędzy [ mieliśmy w posiadaniu karty kredytową przy sobie jedynie 34 złote gotówki ]
Zamiast spędzać rodzinne święta w okresie od 20.12 -27.12 2018 r. telefonując na infolinię każdego dnia, żeby się dowiedzieć cokolwiek np. gdzie są nasze środki w kwocie 1171,24 lub co ważniejsze dlaczego nie mamy dostępu do naszego rachunku mając informacje z ZUS w Ostrowie Wlkp. z którego 21.12.2018 dokonano przelewu emerytury mojej żony w kwocie 4052,47 –współposiadacza przedmiotowego rachunku. ALIOR BANK S.A. emerytury tej nie przyjął z uwagi na brak naszego rachunku –zamknięty, a środki te trafiły dnia 11 stycznia 2019 roku z winy ALIOR BANKU S.A..
Z zażenowaniem i nade wszystko z ogromną przykrością wszyscy pracownicy infolinii okazywali się niekompetentni ,a co gorsze nas kłamali oraz naruszali nasze dobra osobiste w trybie art. 23 i 24 k.c. Ja osobiście w rozmowach byłem wielokrotnie pomawiany/zniesławiany –art. 212 k.k. przez przypisywanie mojej osobie rzekomej dyspozycji zamknięcia w/w rachunku. W każdej rozmowie traktowano mnie/nas jak intruzów – odsyłano nas na okres poświąteczny w kwestii wszystkich dla nas istotnych pytań. W wszystkich 14 rozmowach miałem pewność ,że możliwie wymienieni rozmówcy celowo nie odpowiadali na istotne moje pytania dotyczące problemu. Miałem też nieoparte, uzasadnione wrażenie , że naprzeciw mnie występuję „zorganizowana grupa przestępcza” ,która przywłaszczyła nasze środki w kwocie 1171,21 złotych .
Dowody :
-Zapisy wszelkich rozmów telefonicznych prowadzonych z pracownikami –konsultantami infolinii w zasobach ALIOR Banku S.A. w Warszawie oraz Krakowie.
-Bilingi połączeń od dnia 20-27 grudnia 2018 roku z numerów vvvvvvvvv oraz tttttttttt z numerami infolinii Banku nr 19502 oraz 1237070000
-moje pismo poszkodowanego z dnia 18.01.2019 roku skierowane do Zarządu ALIOR BANK S.A. w Warszawie wraz z potwierdzeniem jego odbioru – bez odpowiedzi ZARZADU ALIOR BANK S.A. w Warszawie .
-pismo poszkodowanego z 25 lutego 2019 roku skierowane do Zarządu ALIOR BANK S.A. w Warszawie wraz z potwierdzeniem jego odbioru – bez odpowiedzi ZARZADU ALIOR BANK S.A w Warszawie.
-pismo poszkodowanego z dnia 4 marca 2019 roku skierowane do Zarządu ALIOR BANK S.A. w Warszawie wraz z potwierdzeniem jego odbioru –bez odpowiedzi ZARZADU ALIOR BANK S.A. w Warszawie.
W ślad za moim ostatnim pismem jw. z dnia 4 marca br. Informuję wszystkich wymienionych adresatów jak na wstępie niniejszego pisma ,iż mając na uwadze moje utracone zdrowie w stopniu znacznym –art. 157 k.k. oraz zasady prawa na tą chwilę nie będę pozywał, ALIOR BANKU S.A. oraz ,ze wycofałem z Sądu Prywatny Akt Oskarżenia wobec Banku mając na uwadze nade wszystko fakt istotny długotrwałości postępowań Sadowych co w żadnej mierze nie oznacza mojej „kapitulacji „ wobec bezprawia ALIOR BANKU S.A. w Warszawie licząc na zawarcie kompromisu ze strony Banku
Informuję Zarząd ALIOR BANKU S.A. w Warszawie oraz za pośrednictwem Zarządu Rzecznika Klienta ALIOR BANKU S.A. iż od dnia 10.05.2019 jestem członkiem powołanego „Stowarzyszenia Poszkodowanych Przez ALIOR BANK S.A. w Warszawie” Siedzibą przyjęto : 64-100 Leszno przy ulicy Por Leona Włodarczaka . W statucie w/w Stowarzyszenia zapisano miedzy innymi walkę z bezprawiem ALIOR BANK S.A. , a w trakcie zebrania ustalono ramy prawne tejże „walki „ Dodatkowo informuję że wszelkie możliwe metody działania członków Stowarzyszenia będą bardzo aktywne wielu formach ,a działanie jego członków wobec bezprawnego działaniu Banku z wykorzystaniem w szczególności kolportowania wszelkiego rodzaju materiałów piętnujących BEZPRAWIE ALIOR BANKU S.A. z poszanowaniem zasad obowiązującego prawa lub też przez działanie w granicach tego prawa .Takie działanie Stowarzyszenia w znacznym stopniu niejako „wlicza w cenę” możliwego pozwania przez Bank ,który będzie niejednokrotnie celem pośrednio piętnowany prawnie i medialnie wymuszającym na Banku jako naszego celu innego ,godnego traktowania swoich klientów. Działania powalanego Stowarzyszenia zawsze będą mieściły się w granicach obowiązującego prawa oraz wykorzystaniem bluźnierczych odpowiedzi ALIOR BANKU S.A. kierowanych do klientów ALIOR BANKU S.A. w tym wobec praktyk bezprawia Banku . Działania Stowarzyszenia muszą też być w pełni adekwatne symetryczne do wyrządzonej mnie/nam szkody i bezprawia ALIOR BANKU S.A. w Warszawie Mam nadzieje ,że tym razem Szanowny Pan Krzysztof B. Prezes Zarządu ALIOR BANKU S.A. w Warszawie przynajmniej pochyli się nad powyższą treścią tego listu po czym skieruje dalej do ścisłego kierownictwa Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A. oraz Rzecznika Klienta ALIOR BANKU S.A.

List otwarty

W dniach 20 do 27 grudnia 2018 roku wraz z moja żoną Grażyną T. współposiadacza rachunku o numerzeXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX prowadzonego w ALIOR BANK S.A. zostaliśmy pozbawieni jakiegokolwiek dostępu do naszych wyłącznie środków we wszystkich możliwych formach w tym też dostępnymi nam kartami debetowymi –karty zostały nam zablokowane .Jak się po ponad miesiącu okazało dnia 28 stycznia 2019 roku ALIOR BANK S.A. „łaskawie” uznał naszą reklamacje oraz poinformował nas pismem ZOR19849/514309/0948 uznał częściowo moja reklamacje wyjaśniając [cytat z w/w pisma ] „ …..niestety ,iż na skutek błędu systemu informatycznego Banku ,rachunek oszczędnościowo –rozliczeniowy nr XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX został omyłkowo zamknięty w dniu 20.12.2018 r.
Dalej bank napisał ……cytat ; „…nasi Konsultanci prowadzący Pana obsługę telefoniczną w okresie 21.12.2018 r. do 27.12.2018 r. dołożyli wszelkich starań ,by przedmiotowy błąd został jak najszybciej rozwiązany …..”koniec cytatu ] Nie będę się odnosił do tych kłamstw oraz bzdur oraz pogardy jakiej doznaliśmy oraz przypominanej wielokrotnie w korespondencji z Departamentem Operacji ALIOR BANKU w Krakowie, ponieważ nie zasługuje to nawet na przyjęcie przez mnie jako klienta .Natomiast po analizie wszelkich rozmów z konsultantami oraz wobec podłego i perfidnego okradania mnie/nas wyrażę poniżej swoje w pełni uzasadnione dowodowo wnioski w kilku zdaniach poniżej :
1.Nasz kontakt telefoniczny z infolinia nastąpił już 20.12.2018 roku ,a nie jak pisze Bank 21.12.2018 roku i w rozmowie jedynie mnie okłamano ,że „ Bank ma awarię i nasz rachunek będzie dostępny za 1-2 godzin. Jednak rachunek został bezprawnie zamknięty z zatrzymaniem naszych środków w kwocie 1171,21 PLN już tego samego dnia jak się później okazało .
Dowód : dane z bilingu mojego operatora .
W godzinach rannych 21 grudnia ponownie kontaktowałem się z konsultantem infolinii, gdzie kolejny raz mnie okłamano . Zwracam uwagę . ze kontakt mój nastąpił w czasie jazdy na opłacone Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2018 i zarówno ja jak oraz moja żona jako współposiadacze naszego rachunki bankowego jak na wstępie nie byliśmy gotowi na makabryczne okradzenie nas z nam wyłącznie należnych pieniędzy [ mieliśmy w posiadaniu karty kredytową przy sobie jedynie 34 złote gotówki ]
Zamiast spędzać rodzinne święta w okresie od 20.12 -27.12 2018 r. telefonując na infolinię każdego dnia, żeby się dowiedzieć cokolwiek np. gdzie są nasze środki w kwocie 1171,24 lub co ważniejsze dlaczego nie mamy dostępu do naszego rachunku mając informacje z ZUS w Ostrowie Wlkp. z którego 21.12.2018 dokonano przelewu emerytury mojej żony w kwocie 4052,47 –współposiadacza przedmiotowego rachunku. ALIOR BANK S.A. emerytury tej nie przyjął z uwagi na brak naszego rachunku –zamknięty, a środki te trafiły dnia 11 stycznia 2019 roku z winy ALIOR BANKU S.A..
Z zażenowaniem i nade wszystko z ogromną przykrością wszyscy pracownicy infolinii okazywali się niekompetentni ,a co gorsze nas kłamali oraz naruszali nasze dobra osobiste w trybie art. 23 i 24 k.c. Ja osobiście w rozmowach byłem wielokrotnie pomawiany/zniesławiany –art. 212 k.k. przez przypisywanie mojej osobie rzekomej dyspozycji zamknięcia w/w rachunku. W każdej rozmowie traktowano mnie/nas jak intruzów – odsyłano nas na okres poświąteczny w kwestii wszystkich dla nas istotnych pytań. W wszystkich 14 rozmowach miałem pewność ,że możliwie wymienieni rozmówcy celowo nie odpowiadali na istotne moje pytania dotyczące problemu. Miałem też nieoparte, uzasadnione wrażenie , że naprzeciw mnie występuję „zorganizowana grupa przestępcza” ,która przywłaszczyła nasze środki w kwocie 1171,21 złotych .
Dowody :
-Zapisy wszelkich rozmów telefonicznych prowadzonych z pracownikami –konsultantami infolinii w zasobach ALIOR Banku S.A. w Warszawie oraz Krakowie.
-Bilingi połączeń od dnia 20-27 grudnia 2018 roku z numerów 664450380 ,735969141 z numerami infolinii Banku nr 19502 oraz 1237070000
-moje pismo poszkodowanego z dnia 18.01.2019 roku skierowane do Zarządu ALIOR BANK S.A. w Warszawie wraz z potwierdzeniem jego odbioru – bez odpowiedzi ZARZADU ALIOR BANK S.A. w Warszawie .
-pismo poszkodowanego z 25 lutego 2019 roku skierowane do Zarządu ALIOR BANK S.A. w Warszawie wraz z potwierdzeniem jego odbioru – bez odpowiedzi ZARZADU ALIOR BANK S.A w Warszawie.
-pismo poszkodowanego z dnia 4 marca 2019 roku skierowane do Zarządu ALIOR BANK S.A. w Warszawie wraz z potwierdzeniem jego odbioru –bez odpowiedzi ZARZADU ALIOR BANK S.A. w Warszawie.
W ślad za moim ostatnim pismem jw. z dnia 4 marca br. Informuję wszystkich wymienionych adresatów jak na wstępie niniejszego pisma ,iż mając na uwadze moje utracone zdrowie w stopniu znacznym –art. 157 k.k. oraz zasady prawa na tą chwilę nie będę pozywał, ALIOR BANKU S.A. oraz ,ze wycofałem z Sądu Prywatny Akt Oskarżenia wobec Banku mając na uwadze nade wszystko fakt istotny długotrwałości postępowań Sadowych co w żadnej mierze nie oznacza mojej „kapitulacji „ wobec bezprawia ALIOR BANKU S.A. w Warszawie licząc na zawarcie kompromisu ze strony Banku
Informuję Zarząd ALIOR BANKU S.A. w Warszawie oraz za pośrednictwem Zarządu Rzecznika Klienta ALIOR BANKU S.A. iż od dnia 10.05.2019 jestem członkiem powołanego „Stowarzyszenia Poszkodowanych Przez ALIOR BANK S.A. w Warszawie” Siedzibą przyjęto : 64-100 Leszno przy ulicy Por Leona Włodarczaka . W statucie w/w Stowarzyszenia zapisano miedzy innymi walkę z bezprawiem ALIOR BANK S.A. , a w trakcie zebrania ustalono ramy prawne tejże „walki „ Dodatkowo informuję że wszelkie możliwe metody działania członków Stowarzyszenia będą bardzo aktywne wielu formach ,a działanie jego członków wobec bezprawnego działaniu Banku z wykorzystaniem w szczególności kolportowania wszelkiego rodzaju materiałów piętnujących BEZPRAWIE ALIOR BANKU S.A. z poszanowaniem zasad obowiązującego prawa lub też przez działanie w granicach tego prawa .Takie działanie Stowarzyszenia w znacznym stopniu niejako „wlicza w cenę” możliwego pozwania przez Bank ,który będzie niejednokrotnie celem pośrednio piętnowany prawnie i medialnie wymuszającym na Banku jako naszego celu innego ,godnego traktowania swoich klientów. Działania powalanego Stowarzyszenia zawsze będą mieściły się w granicach obowiązującego prawa oraz wykorzystaniem bluźnierczych odpowiedzi ALIOR BANKU S.A. kierowanych do klientów ALIOR BANKU S.A. w tym wobec praktyk bezprawia Banku . Działania Stowarzyszenia muszą też być w pełni adekwatne symetryczne do wyrządzonej mnie/nam szkody i bezprawia ALIOR BANKU S.A. w Warszawie Mam nadzieje ,że tym razem Szanowny Pan Krzysztof B. Prezes Zarządu ALIOR BANKU S.A. w Warszawie przynajmniej pochyli się nad powyższą treścią tego listu po czym skieruje dalej do ścisłego kierownictwa Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A. oraz Rzecznika Klienta ALIOR BANKU S.A.

Tragedia, Sami niekompetentni i niedouczeni pracownicy tu pracują, omijać szerokim łukiem, odradzam i radzę trzymać się od nich z daleka Zysk ,którym się wyżej chwali ten bank w dużym stopniu pochodzi z szmatławej oszukiwania/kradzieży klientów .Bank bez szacunku dla klienta wcześniej czy później pada ,albo jest ZJADANY przez inne porządne BANKI i tego wam życzę kanalie finansowe !!!.To coraz bardziej jest widoczne w waszym zachowaniach na rynku !!!waga NA OSOBY Z ZESPOŁU OBSŁUGI REKLAMACJI W ALIOR BANK :Paulina B. –”Specjalista” ds. Reklamacji i Skarg Zespołu Obsługi Reklamacji Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A ./ Kraków.
Agnieszka W. –”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .O/Kraków

Katarzyna W.- “Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A O/ Kraków

Lucyna K. -”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .O/Kraków

Estera J. -”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .O/ Kraków.

W dniach 20 do 27 grudnia 2018 roku wraz z moja żoną Grażyną Talarczyk współposiadacza rachunku o numerzeXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX prowadzonego w ALIOR BANK S.A. zostaliśmy pozbawieni jakiegokolwiek dostępu do naszych wyłącznie środków we wszystkich możliwych formach w tym też dostępnymi nam kartami debetowymi –karty zostały nam zablokowane .Jak się po ponad miesiącu okazało dnia 28 stycznia 2019 roku ALIOR BANK S.A. „łaskawie” uznał naszą reklamacje oraz poinformował nas pismem ZOR19849/514309/0948 uznał częściowo moja reklamacje wyjaśniając [cytat z w/w pisma ] „ …..niestety ,iż na skutek błędu systemu informatycznego Banku ,rachunek oszczędnościowo –rozliczeniowy nr XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX został omyłkowo zamknięty w dniu 20.12.2018 r.
Dalej bank napisał ……cytat ; „…nasi Konsultanci prowadzący Pana obsługę telefoniczną w okresie 21.12.2018 r. do 27.12.2018 r. dołożyli wszelkich starań ,by przedmiotowy błąd został jak najszybciej rozwiązany …..”koniec cytatu ] Nie będę się odnosił do tych kłamstw oraz bzdur oraz pogardy jakiej doznaliśmy oraz przypominanej wielokrotnie w korespondencji z Departamentem Operacji ALIOR BANKU w Krakowie, ponieważ nie zasługuje to nawet na przyjęcie przez mnie jako klienta .Natomiast po analizie wszelkich rozmów z konsultantami oraz wobec podłego i perfidnego okradania mnie/nas wyrażę poniżej swoje w pełni uzasadnione dowodami wnioski w kilku zdaniach pań -szkoda ,że tylko tyle potrafią nieudacznicy !

W Aljor Bank Oddział al. Piłsudskiego 55a brak dobrej informacji.

Wspólna Interpretacja Prezesa UOKIK oraz Rzecznika Finansowego

W przypadku wcześniejszej spłaty wszystkie koszty kredytu konsumenckiego ulegają proporcjonalnemu obniżeniu. Aby rozwiać wątpliwości konsumentów i innych uczestników rynku finansowego, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Rzecznik Finansowy przedstawiają wspólne stanowisko. Od początku działalności, czyli od 11 października 2015 r. do końca kwietnia 2016 r., do Rzecznika Finansowego wpłynęło ponad 500 skarg dotyczących kredytów konsumenckich. W tym około 100 dotyczyło właśnie nieodpowiedniego rozliczenia kosztów w związku z wcześniejszą spłatą. Przy czym dominują problemy związane ze zwrotem składek za ubezpieczenie. Również do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów docierają sygnały w sprawie rozbieżnych interpretacji przepisów w zakresie wcześniejszej spłaty kredytu.
– Klienci, którzy przed terminem spłacili kredyt konsumencki skarżą się do nas, że nie dostają proporcjonalnego zwrotu kosztów początkowych np. opłat administracyjnych, prowizji czy składek na ubezpieczenie. Naszym zdaniem to bezprawna praktyka naruszająca przepisy ustawy o kredycie konsumenckim. Ponieważ tego typu skargi powtarzają się, wspólnie z Prezesem UOKIK postanowiliśmy zająć wyraźne stanowisko – mówi Rzecznik Finansowy.
Koszty tylko za faktyczny okres korzystania z kredytu.
Z doświadczenia obu instytucji wynika, że zwykle kredytodawcy nie wymagają zapłaty odsetek za niewykorzystany okres kredytu od konsumentów, którzy spłacają pożyczkę przed terminem. Niestety, równie często nie obniżają, ani nie zwracają pobranych wcześniej różnego rodzaju kosztów za jednorazowe czynności lub usługi (np. opłat przygotowawczych, administracyjnych).Uważamy, że w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu konsumenckiego kredytodawca powinien obniżyć i zwrócić wszystkie koszty takiego kredytu niezależnie od ich charakteru. Oczywiście, zwrot powinien być proporcjonalny, tzn. obejmować okres od dnia faktycznej spłaty kredytu do dnia ostatecznej spłaty określonej w umowie. Zwrot nie powinien też zależeć od tego, kiedy koszty te zostały faktycznie poniesione przez kredytobiorcę – mówi Dorota Karczewska, Wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów .Przykładowo, jeśli koszty początkowe (opłaty, prowizje, koszty ubezpieczenia) związane z rocznym kredytem wyniosły 1200 zł, a został on spłacony po 6 miesiącach, to konsument powinien otrzymać z powrotem 600 zł.
Interpretacja Prezesa UOKiK i Rzecznika Finansowego:
Art. 49 ust. 1 ustawy należy rozumieć w ten sposób, że:
• w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu konsumenckiego następuje obniżenie wszystkich możliwych kosztów takiego kredytu, niezależnie od ich charakteru i niezależnie od tego, kiedy koszty te zostały faktycznie poniesione przez kredytobiorcę.
• redukcja ta ma charakter proporcjonalny, tj. odnosi się do okresu od dnia faktycznej spłaty kredytu do dnia ostatecznej spłaty określonej w umowie.
Poniżej przypominamy kluczowe dla powyższej interpretacji przepisy ustawy o kredycie konsumenckim:
Art. 5. Pkt. 6 Całkowity koszt kredytu – wszelkie koszty, które konsument jest zobowiązany ponieść w związku z umową o kredyt, w szczególności:
a) odsetki, opłaty, prowizje, podatki i marże jeżeli są znane kredytodawcy oraz
b) koszty usług dodatkowych w przypadku gdy ich poniesienie jest niezbędne do uzyskania kredytu.
– z wyjątkiem kosztów opłat notarialnych ponoszonych przez konsumenta;
Art. 48. Konsument ma prawo w każdym czasie do spłaty całości lub części kredytu przed terminem określonym w umowie.
Art. 49 ust. 1. W przypadku spłaty całości kredytu przed terminem określonym w umowie, całkowity koszt kredytu ulega obniżeniu o te koszty, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy, chociażby konsument poniósł je przed tą spłatą.
2. W przypadku spłaty części kredytu przed terminem określonym w umowie, ust. 1 stosuje się odpowiednio wspólne stanowisko Prezesa UOKIK i Rzecznika Finansowego jw.

Tragedia, Bez szacunku dla klienta. Nie informują klienta o zaistniałych problemach. Wysyłają po kilka pism z tą samą treścią i datą po jednodniowym opóźnieniu wpłaty (pieniądze już dawno są na ich koncie). Później uważają, że są kryci bo musieli tyle pism wysłać. Nie informując,że chcą odebrać limit w karcie kredytowej za jednodniowe opóźnienie tylko przypominają o braku wpłaty. Później odbierają limit w tej karcie, bo ponoć nie była regularnie spłacana. Jednocześnie nie dają pozwolenia na przesunięcie o jeden lub dwa dni daty spłaty. Indywidualnych klientów traktują jako zło konieczne.
Parę lat temu zamykałam u nich konto. Po paru latach okazało się. że to konto wcale nie zostało zamknięte i generowało koszty. Dokument już dawno wyrzuciłam i to ja byłam winna.
Omijać szerokim łukiem, odradzam i radzę trzymać się od nich z daleka !!!!!

Zrobiłam zakup na raty przez Internet. Alior bank udzielił mi pożyczki. Kwota podobno została przesłana do sprzedającego za pośrednictwem Dotpay. W związku z tym że nie otrzymałam zakupionego produktu zadzwoniłam przed upływem 14 i zrezygnowałam z pożyczki w Alior banku. Oczywiście poinformowałam z jakiego względu itp. Rezygnacja została przyjęta. No cóż, pomyślałam, że sprawa załatwiona i tyle. Jakież było moje zdziwienie, kiedy bank wyższej kultury zaczął mi przesyłać pomagania do zapłaty włącznie z wezwaniem przedsadowym. Na mój prosty, chłopski rozum bank powinien domagać się zwrotu pieniędzy od sprzedajacego.Skad mam pewność, że sprzedający otrzymał pieniądze. Nigdy więcej. Meloniki z głów Panie i Panowie, i nie głoście już hasła o kulturze i wyższej bankowości.

Nie polecam, nie mogę zamknąć kredytu, mimo, że spłacony….

Tragedia, Sami niekompetentni i niedouczeni pracownicy tu pracują, omijać szerokim łukiem, odradzam i radzę trzymać się od nich z daleka od ALIORU !!!Poza reklamą to bank beznadziejny ,a pracownicy ZOR to kury z grzędy gdaczące jedno i to samo !

Awaria w ALIORZE -to uwaga właśnie wtedy system banku „omyłkowo” zamyka rachunki i przywłaszcza środki klientów .Bank tworzy nielogiczne procedury wewnętrzne o możliwym charakterze przestępczym na zasadzie klient nasz cham .Właściwie dobrze zrobiłam ,że opuściłam to badziewie .Teraz wiem co oznacza szacunek do klienta.

Bank tworzy nielogiczne procedury wewnętrzne o możliwym charakterze przestępczym na zasadzie klient nasz cham .Właściwie dobrze zrobiłam ,że opuściłam to badziewie .Teraz wiem co oznacza szacunek do klienta.

Aleksander Potrac, 10 czerwca 2019 o 11:28

Tragiczne działanie strony banku , brak mozliwości wykonania wpłat i przesłania potwierdzen . Skandalicznie długo lub wcale nie otwierające się strony bankowości internetowej Business Pro . NIE POLECAM

Tragedia, Sami niekompetentni i niedouczeni pracownicy tu pracują, omijać szerokim łukiem, odradzam i radzę trzymać się od nich z daleka od ALIORU !!!

UWAGA BARDZO WAŻNE !W przypadku wcześniejszej spłaty wszystkie koszty kredytu konsumenckiego ulegają proporcjonalnemu obniżeniu. Aby rozwiać wątpliwości konsumentów i innych uczestników rynku finansowego, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Rzecznik Finansowy przedstawiają wspólne stanowisko. Od początku działalności, czyli od 11 października 2015 r. do końca kwietnia 2016 r., do Rzecznika Finansowego wpłynęło ponad 500 skarg dotyczących kredytów konsumenckich. W tym około 100 dotyczyło właśnie nieodpowiedniego rozliczenia kosztów w związku z wcześniejszą spłatą. Przy czym dominują problemy związane ze zwrotem składek za ubezpieczenie. Również do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów docierają sygnały w sprawie rozbieżnych interpretacji przepisów w zakresie wcześniejszej spłaty kredytu.
– Klienci, którzy przed terminem spłacili kredyt konsumencki skarżą się do nas, że nie dostają proporcjonalnego zwrotu kosztów początkowych np. opłat administracyjnych, prowizji czy składek na ubezpieczenie. Naszym zdaniem to bezprawna praktyka naruszająca przepisy ustawy o kredycie konsumenckim. Ponieważ tego typu skargi powtarzają się, wspólnie z Prezesem UOKIK postanowiliśmy zająć wyraźne stanowisko – mówi Rzecznik Finansowy.
Koszty tylko za faktyczny okres korzystania z kredytu.
Z doświadczenia obu instytucji wynika, że zwykle kredytodawcy nie wymagają zapłaty odsetek za niewykorzystany okres kredytu od konsumentów, którzy spłacają pożyczkę przed terminem. Niestety, równie często nie obniżają, ani nie zwracają pobranych wcześniej różnego rodzaju kosztów za jednorazowe czynności lub usługi (np. opłat przygotowawczych, administracyjnych).Uważamy, że w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu konsumenckiego kredytodawca powinien obniżyć i zwrócić wszystkie koszty takiego kredytu niezależnie od ich charakteru. Oczywiście, zwrot powinien być proporcjonalny, tzn. obejmować okres od dnia faktycznej spłaty kredytu do dnia ostatecznej spłaty określonej w umowie. Zwrot nie powinien też zależeć od tego, kiedy koszty te zostały faktycznie poniesione przez kredytobiorcę – mówi Dorota Karczewska, Wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów .Przykładowo, jeśli koszty początkowe (opłaty, prowizje, koszty ubezpieczenia) związane z rocznym kredytem wyniosły 1200 zł, a został on spłacony po 6 miesiącach, to konsument powinien otrzymać z powrotem 600 zł.
Interpretacja Prezesa UOKiK i Rzecznika Finansowego:
Art. 49 ust. 1 ustawy należy rozumieć w ten sposób, że:
• w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu konsumenckiego następuje obniżenie wszystkich możliwych kosztów takiego kredytu, niezależnie od ich charakteru i niezależnie od tego, kiedy koszty te zostały faktycznie poniesione przez kredytobiorcę.
• redukcja ta ma charakter proporcjonalny, tj. odnosi się do okresu od dnia faktycznej spłaty kredytu do dnia ostatecznej spłaty określonej w umowie.
Poniżej przypominamy kluczowe dla powyższej interpretacji przepisy ustawy o kredycie konsumenckim:
Art. 5. Pkt. 6 Całkowity koszt kredytu – wszelkie koszty, które konsument jest zobowiązany ponieść w związku z umową o kredyt, w szczególności:
a) odsetki, opłaty, prowizje, podatki i marże jeżeli są znane kredytodawcy oraz
b) koszty usług dodatkowych w przypadku gdy ich poniesienie jest niezbędne do uzyskania kredytu.
– z wyjątkiem kosztów opłat notarialnych ponoszonych przez konsumenta;
Art. 48. Konsument ma prawo w każdym czasie do spłaty całości lub części kredytu przed terminem określonym w umowie.
Art. 49 ust. 1. W przypadku spłaty całości kredytu przed terminem określonym w umowie, całkowity koszt kredytu ulega obniżeniu o te koszty, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy, chociażby konsument poniósł je przed tą spłatą.
2. W przypadku spłaty części kredytu przed terminem określonym w umowie, ust. 1 stosuje się odpowiednio wspólne stanowisko Prezesa UOKIK i Rzecznika Finansowego jw.

Bank tworzy nielogiczne procedury wewnętrzne o możliwym charakterze przestępczym na zasadzie klient nasz cham .Właściwie dobrze zrobiłam ,że opuściłam to badziewie .Teraz wiem co oznacza szacunek do klienta.

„Wyższa kultura bankowości” – to główne hasło Alior Bank. Bank powstał w roku 2007. Alior Bank od początku jest bankiem uniwersalnym zbójeckim, z ofertą skierowaną do Klientów detalicznych i firmowych.Specjalizacja banku to cyniczne okradanie klientów .Główne hasło Alior Banku „Witamy cię i dalej mamy cię.Bank ma”super głupi „system ,który jak chce może zamknąć konta klienta bez jego dyspozycji lub odwrotnie na złość klienta nie zamyka konta klienta nawet na skutek złożonej dyspozycji .Dodatkowo ten system Alior Bank zamyka mózgi jego pracowników . Jako bank takie dziadostwo !!!!

„Wyższa kultura bankowości” – to główne hasło Alior Bank. Bank powstał w roku 2007, a od 2012 jest notowa Alior Bank od początku jest bankiem uniwersalnym, z ofertą skierowaną do Klientów detalicznych i firmowych.Specjalizacja banku to cyniczne okradanie klientów .Główne hasło Alior Banku „Witamy cię i dalej mamy cię.Bank ma”super „system ,który jak chce może zamknąć konta klienta bez jego dyspozycji lub odwrotnie na złość klienta nie zamyka konta klienta nawet na skutek złożonej dyspozycji .Dodatkowo Alior Bank zamyka mózgi pracowników . Jako bank takie dziadostwo !!!!

Bank nastawiony na kasę. Konto zamknięte kilka miesięcy temu a oni naliczają mi pieniądze za kartę. Na pytanie dlaczego usłyszałem odpwoiedz „nie zauwazylismy ze konto jest niaktywne”. Zeruja na nieswiadomych Klientach.

Tragedia, Sami niekompetentni i niedouczeni pracownicy tu pracują, omijać szerokim łukiem, odradzam i radzę trzymać się od nich z daleka Zysk ,którym się wyżej chwali ten bank w dużym stopniu pochodzi z szmatławej oszukiwania/kradzieży klientów .Bank bez szacunku dla klienta wcześniej czy później pada ,albo jest ZJADANY przez inne porządne BANKI i tego wam życzę kanalie finansowe !!!.To coraz bardziej jest widoczne w waszym zachowaniach na rynku !!!waga NA OSOBY Z ZESPOŁU OBSŁUGI REKLAMACJI W ALIOR BANK :Paulina B. –”Specjalista” ds. Reklamacji i Skarg Zespołu Obsługi Reklamacji Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A ./ Kraków.
Agnieszka W. –”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .O/Kraków

Katarzyna W.- “Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A O/ Kraków

Lucyna K. -”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .O/Kraków

Estera J. -”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .O/ Kraków

Tragedia, Sami niekompetentni i niedouczeni pracownicy tu pracują, omijać szerokim łukiem, odradzam i radzę trzymać się od nich z daleka Zysk ,którym się wyżej chwali ten bank w dużym stopniu pochodzi z szmatławej oszukiwania/kradzieży klientów .Bank bez szacunku dla klienta wcześniej czy później pada ,albo jest ZJADANY przez inne porządne BANKI i tego wam życzę kanalie finansowe !!!.To coraz bardziej jest widoczne w waszym zachowaniach na rynku !!!

Zysk ,którym się wyżej chwali ten bank w dużym stopniu pochodzi z szmatławej kradzieży klientów .Bank bez szacunku dla klienta wcześniej czy później pada ,albo jest ZJADANY przez inne porządne BANKI i tego wam życzę kanalie finansowe !!!!!!!!!!!!!!!

Tragedia, Sami niekompetentni i niedouczeni pracownicy tu pracują, omijać szerokim łukiem, odradzam i radzę trzymać się od nich z daleka !!!!!

uwaga NA OSOBY Z ZESPOŁU OBSŁUGI REKLAMACJI W ALIOR BANK :Paulina B. –”Specjalista” ds. Reklamacji i Skarg Zespołu Obsługi Reklamacji Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A ./ Kraków.
Agnieszka W. –”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .O/Kraków

Katarzyna W.- “Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A O/ Kraków

Lucyna K. -”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .O/Kraków

Estera J. -”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .O/ Kraków

NIECZYTATE I NIEPISATE :Paulina B. –”Specjalista” ds. Reklamacji i Skarg Zespołu Obsługi Reklamacji Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A ./ Kraków.
Agnieszka W. –”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .w Krakowie

Katarzyna W.- “Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A O/ Kraków

Lucyna K. -”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .O/Kraków

Estera J. -”Ekspert” ds. Obsługi Reklamacji i Skarg Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A .O/ Kraków

UCHWAŁA O WYBORZE PRZEDSTAWICIELA STOWARZYSZENIA

Zebrani w dniu 10 maja 2019 roku w Lesznie na zebraniu założycielskim stowarzyszenia pod nazwą „Stowarzyszenie Poszkodowanych przez ALIOR BANK S.A. w Warszawie” podejmują uchwałę o wyborze na przedstawiciela/prezesa stowarzyszenia Pana Andrzeja T……………. zam. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Na zebraniu obecnych było 49 osób.
Za podjęciem uchwały głosowało 49 osób .Uchwałę przyjęto jednogłośnie

Polska , dnia 10 maja 2019 roku .

PROTOKÓŁ Z ZEBRANIA ZAŁOŻYCIELSKIEGO STOWARZYSZENIA
W dniu 10 maja 2019 roku odbyło się zebranie założycielskie stowarzyszenia pod nazwą „Stowarzyszenie Poszkodowanych przez ALIOR BANK S.A. w Warszawie .”
W zebraniu udział wzięło 49. osób.
Obrady otworzy Andrzej T. przedstawiając proponowany porządek zebrania.
Porządek zebrania założycielskiego stowarzyszenia wyglądał następująco:
1. wybór przewodniczącego zebrania i protokolanta,
2. podjęcie uchwały o założeniu stowarzyszenia,
3. podjęcie uchwały o przyjęciu regulaminu stowarzyszenia,
4. wybór przedstawiciela stowarzyszenia,
5. wolne wnioski.
Zaproponowany porządek obrad został jednogłośnie przyjęty przez obecnych
Na przewodniczącego wybrano Andrzeja T,. zam. 64-100 Leszno , a protokolantem została Pani Anna Tkacz zam……………………….
Przewodniczący przedstawił zebranym proponowane cele i nazwę stowarzyszenia. Zebrani jednogłośnie przyjęli uchwałę o powołaniu stowarzyszenia.
Następnie przewodniczący zapoznał obecnych z projektem regulaminu. Projekt ten został zaakceptowany. Uchwałę przyjęto jednogłośnie.
Przewodniczący przystąpił do następnego punktu porządku obrad, wzywając obecnych do głosowania nad uchwałą o wyborze przedstawiciela.
W wyniku głosowania przedstawicielem stowarzyszenia wybrano: Pana Andrzeja Talarczyka zam.64-100 Leszno, ul Por Leona Włodarczaka 4 lok 22 …
Uchwała wchodzi w życie przez głosowanie 49 osób .Uchwalę przyjęto jednogłośnie
Przewodniczący przedstawił do podpisania listę założycieli stowarzyszenia i zakończył obrady zebrania założycielskiego.
Anna Tkacz Andrzej T.
__________________ _______________________

List otwarty

W dniach 20 do 27 grudnia 2018 roku wraz z moja żoną -spPabwspółposiadacza rachunku o numerzeXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX prowadzonego w ALIOR BANK S.A. zostaliśmy pozbawieni jakiegokolwiek dostępu do naszych wyłącznie środków we wszystkich możliwych formach w tym też dostępnymi nam kartami debetowymi –karty zostały nam zablokowane .Jak się po ponad miesiącu okazało dnia 28 stycznia 2019 roku ALIOR BANK S.A. „łaskawie” uznał naszą reklamacje oraz poinformował nas pismem ZOR19849/514309/0948 uznał częściowo moja reklamacje wyjaśniając [cytat z w/w pisma ] „ …..niestety ,iż na skutek błędu systemu informatycznego Banku ,rachunek oszczędnościowo –rozliczeniowy nr XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX został omyłkowo zamknięty w dniu 20.12.2018 r.
Dalej bank napisał ……cytat ; „…nasi Konsultanci prowadzący Pana obsługę telefoniczną w okresie 21.12.2018 r. do 27.12.2018 r. dołożyli wszelkich starań ,by przedmiotowy błąd został jak najszybciej rozwiązany …..”koniec cytatu ] Nie będę się odnosił do tych kłamstw oraz bzdur oraz pogardy jakiej doznaliśmy oraz przypominanej wielokrotnie w korespondencji z Departamentem Operacji ALIOR BANKU w Krakowie, ponieważ nie zasługuje to nawet na przyjęcie przez mnie jako klienta .Natomiast po analizie wszelkich rozmów z konsultantami oraz wobec podłego i perfidnego okradania mnie/nas wyrażę poniżej swoje w pełni uzasadnione dowodowo wnioski w kilku zdaniach poniżej :
1.Nasz kontakt telefoniczny z infolinia nastąpił już 20.12.2018 roku ,a nie jak pisze Bank 21.12.2018 roku i w rozmowie jedynie mnie okłamano ,że „ Bank ma awarię i nasz rachunek będzie dostępny za 1-2 godzin. Jednak rachunek został bezprawnie zamknięty z zatrzymaniem naszych środków w kwocie 1171,21 PLN już tego samego dnia jak się później okazało .
Dowód : dane z bilingu mojego operatora .
W godzinach rannych 21 grudnia ponownie kontaktowałem się z konsultantem infolinii gdzie kolejny raz mnie okłamano . Zwracam uwagę . ze kontakt mój nastąpił w czasie jazdy na opłacone Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2018 i zarówno ja jak oraz moja żona jako współposiadacze naszego rachunki bankowego jak na wstępie nie byliśmy gotowi na makabryczne okradzenie nas z nam wyłącznie należnych pieniędzy [ mieliśmy w posiadaniu karty kredytową przy sobie jedynie 34 złote gotówki ]
Zamiast spędzać rodzinne święta w okresie od 20.12 -27.12 2018 r. telefonując na infolinię każdego dnia, żeby się dowiedzieć cokolwiek np. gdzie są nasze środki w kwocie 1171,24 lub co ważniejsze dlaczego nie mamy dostępu do naszego rachunku mając informacje z ZUS w Ostrowie Wlkp. z którego 21.12.2018 dokonano przelewu emerytury mojej żony w kwocie 4052,47 –współposiadacza przedmiotowego rachunku. ALIOR BANK S.A. emerytury tej nie przyjął z uwagi na brak naszego rachunku –zamknięty, a środki te trafiły dnia 11 stycznia 2019 roku z winy ALIOR BANKU S.A..
Z zażenowaniem i nade wszystko z ogromną przykrością wszyscy pracownicy infolinii okazywali się niekompetentni ,a co gorsze nas kłamali oraz naruszali nasze dobra osobiste w trybie art. 23 i 24 k.c. Ja osobiście w rozmowach byłem wielokrotnie pomawiany/zniesławiany –art. 212 k.k. przez przypisywanie mojej osobie rzekomej dyspozycji zamknięcia w/w rachunku. W każdej rozmowie traktowano mnie/nas jak intruzów – odsyłano nas na okres poświąteczny w kwestii wszystkich dla nas istotnych pytań. W wszystkich 14 rozmowach miałem pewność ,że możliwie wymienieni rozmówcy celowo nie odpowiadali na istotne moje pytania dotyczące problemu. Miałem też nieoparte, uzasadnione wrażenie , że naprzeciw mnie występuję „zorganizowana grupa przestępcza” ,która przywłaszczyła nasze środki w kwocie 1171,21 złotych .
Dowody :
-Zapisy wszelkich rozmów telefonicznych prowadzonych z pracownikami –konsultantami infolinii w zasobach ALIOR Banku S.A. w Warszawie oraz Krakowie.
-Bilingi połączeń od dnia 20-27 grudnia 2018 roku z numerów 664450380 ,735969141 z numerami infolinii Banku nr 19502 oraz 1237070000
-moje pismo poszkodowanego z dnia 18.01.2019 roku skierowane do Zarządu ALIOR BANK S.A. w Warszawie wraz z potwierdzeniem jego odbioru – bez odpowiedzi ZARZADU ALIOR BANK S.A. w Warszawie .
-pismo poszkodowanego z 25 lutego 2019 roku skierowane do Zarządu ALIOR BANK S.A. w Warszawie wraz z potwierdzeniem jego odbioru – bez odpowiedzi ZARZADU ALIOR BANK S.A w Warszawie.
-pismo poszkodowanego z dnia 4 marca 2019 roku skierowane do Zarządu ALIOR BANK S.A. w Warszawie wraz z potwierdzeniem jego odbioru –bez odpowiedzi ZARZADU ALIOR BANK S.A. w Warszawie.
W ślad za moim ostatnim pismem jw. z dnia 4 marca br. Informuję wszystkich wymienionych adresatów jak na wstępie niniejszego pisma ,iż mając na uwadze moje utracone zdrowie w stopniu znacznym –art. 157 k.k. oraz zasady prawa na tą chwilę nie będę pozywał, ALIOR BANKU S.A. oraz ,ze wycofałem z Sądu Prywatny Akt Oskarżenia wobec Banku mając na uwadze nade wszystko fakt istotny długotrwałości postępowań Sadowych co w żadnej mierze nie oznacza mojej „kapitulacji „ wobec bezprawia ALIOR BANKU S.A. w Warszawie licząc na zawarcie kompromisu ze strony Banku
Informuję Zarząd ALIOR BANKU S.A. w Warszawie oraz za pośrednictwem Zarządu Rzecznika Klienta ALIOR BANKU S.A. iż od dnia 10.05.2019 jestem członkiem powołanego „Stowarzyszenia Poszkodowanych Przez ALIOR BANK S.A. w Warszawie” Siedzibą przyjęto : 64-100 Leszno przy ulicy Por Leona Włodarczaka . W statucie w/w Stowarzyszenia zapisano miedzy innymi walkę z bezprawiem ALIOR BANK S.A. , a w trakcie zebrania ustalono ramy prawne tejże „walki „ Dodatkowo informuję że wszelkie możliwe metody działania członków Stowarzyszenia będą bardzo aktywne wielu formach ,a działanie jego członków wobec bezprawnego działaniu Banku z wykorzystaniem w szczególności kolportowania wszelkiego rodzaju materiałów piętnujących BEZPRAWIE ALIOR BANKU S.A. z poszanowaniem zasad obowiązującego prawa lub też przez działanie w granicach tego prawa .Takie działanie Stowarzyszenia w znacznym stopniu niejako „wlicza w cenę” możliwego pozwania przez Bank ,który będzie niejednokrotnie celem pośrednio piętnowany prawnie i medialnie wymuszającym na Banku jako naszego celu innego ,godnego traktowania swoich klientów. Działania powalanego Stowarzyszenia zawsze będą mieściły się w granicach obowiązującego prawa oraz wykorzystaniem bluźnierczych odpowiedzi ALIOR BANKU S.A. kierowanych do klientów ALIOR BANKU S.A. w tym wobec praktyk bezprawia Banku . Działania Stowarzyszenia muszą też być w pełni adekwatne symetryczne do wyrządzonej mnie/nam szkody i bezprawia ALIOR BANKU S.A. w Warszawie Mam nadzieje ,że tym razem Szanowny Pan Krzysztof Bachta- Prezes Zarządu ALIOR BANKU S.A. w Warszawie przynajmniej pochyli się nad powyższą treścią tego listu po czym skieruje dalej do ścisłego kierownictwa Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A

Informuję Zarząd ALIOR BANKU S.A. w Warszawie oraz za pośrednictwem Zarządu Rzecznika Klienta ALIOR BANKU S.A. iż od dnia 10.05.2019 jestem członkiem powołanego „Stowarzyszenia Poszkodowanych Przez ALIOR BANK S.A. w Warszawie” Siedzibą przyjęto : 64-100 Leszno przy ulicy Por Leona Włodarczaka 4 lok 22. W statucie w/w Stowarzyszenia zapisano miedzy innymi walkę z bezprawiem ALIOR BANK S.A. , a w trakcie zebrania ustalono ramy prawne tejże „walki „ Dodatkowo informuję że wszelkie możliwe metody działania członków Stowarzyszenia będą bardzo aktywne wielu formach ,a działanie jego członków wobec bezprawnego działaniu Banku z wykorzystaniem w szczególności kolportowania wszelkiego rodzaju materiałów piętnujących BEZPRAWIE ALIOR BANKU S.A. z poszanowaniem zasad obowiązującego prawa lub też przez działanie w granicach tego prawa .Takie działanie Stowarzyszenia w znacznym stopniu niejako „wlicza w cenę” możliwego pozwania przez Bank ,który będzie niejednokrotnie celem pośrednio piętnowany prawnie i medialnie wymuszającym na Banku jako naszego celu innego ,godnego traktowania swoich klientów. Działania powalanego Stowarzyszenia zawsze będą mieściły się w granicach obowiązującego prawa oraz wykorzystaniem bluźnierczych odpowiedzi ALIOR BANKU S.A. kierowanych do klientów ALIOR BANKU S.A. w tym wobec praktyk bezprawia Banku . Działania Stowarzyszenia muszą też być w pełni adekwatne symetryczne do wyrządzonej mnie/nam szkody i bezprawia ALIOR BANKU S.A. w Warszawie Mam nadzieje ,że tym razem Szanowny Pan Krzysztof Bachta- Prezes Zarządu ALIOR BANKU S.A. w Warszawie przynajmniej pochyli się nad powyższą treścią tego listu po czym skieruje dalej do ścisłego kierownictwa Departamentu Operacji ALIOR BANK S.A. oraz Rzecznika Klienta ALIOR BANKU S.A.

Zastanawiam się co może się stać z „kurami grzędy ” z Zespołu Obsługi Reklamacji tego departament operacji tego banku ponieważ ich system zamyka omyłkowo rachunki klientów po osłoną świąt B.N .Ten bank może równie dobrze pozamykać mózgi pracujących w nim kobiet i obawiam się ,iż może też pozamykać im „coś ważnego dla kobiet……taki mają system !

Tragedia, mieli przejrzystą stronę internetową i zamienili ją na „nowoczesną” każdy błąd który generuje strona w wyrazach trzeba poprawiać poprzez infolinię! Po 10 latach szukam nowego banku.

Jak działa zorganizowana grupa przestępcza-W dniach 20 do 27 grudnia 2018 roku wraz z moja żoną Grażyną Talarczyk współposiadacza rachunku o numerze xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 5449 prowadzonego w ALIOR BANK S.A. zostaliśmy pozbawieni jakiegokolwiek dostępu do naszych wyłącznie środków we wszystkich możliwych formach w tym też dostępnymi nam kartami debetowymi –karty zostały nam zablokowane .Jak się po ponad miesiącu okazało dnia 28 stycznia 2019 roku ALIOR BANK S.A. „łaskawie” uznał naszą reklamacje oraz poinformował nas pismem ZOR19849/514309/0948 uznał częściowo moja reklamacje wyjaśniając [cytat z w/w pisma ] „ …..niestety ,iż na skutek błędu systemu informatycznego Banku ,rachunek oszczędnościowo –rozliczeniowy nrxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 5449 został omyłkowo zamknięty w dniu 20.12.2018 r.
Dalej bank napisał ……cytat ; „…nasi Konsultanci prowadzący Pana obsługę telefoniczną w okresie 21.12.2018 r. do 27.12.2018 r. dołożyli wszelkich starań ,by przedmiotowy błąd został jak najszybciej rozwiązany …..”koniec cytatu ] To bank bez żadnej kultury i chamski !

W dniach 20 do 27 grudnia 2018 roku wraz z moja żoną Grażyną T.Konsultanci współposiadacza rachunku o numerze XXXXXXXXXXXXXXXXX 9047 5449 prowadzonego w ALIOR BANK S.A. zostaliśmy pozbawieni jakiegokolwiek dostępu do naszych wyłącznie środków we wszystkich możliwych formach w tym też dostępnymi nam kartami debetowymi –karty zostały nam zablokowane .Jak się po ponad miesiącu okazało dnia 28 stycznia 2019 roku ALIOR BANK S.A. „łaskawie” uznał naszą reklamacje oraz poinformował nas pismem ZOR19849/514309/0948 uznał częściowo moja reklamacje wyjaśniając [cytat z w/w pisma ] „ …..niestety ,iż na skutek błędu systemu informatycznego Banku ,rachunek oszczędnościowo –rozliczeniowy nr 53 2490 0005 0000 9047 5449 został omyłkowo zamknięty w dniu 20.12.2018 r.
Dalej bank napisał ……cytat ; „…nasi Konsultanci prowadzący Pana obsługę telefoniczną w okresie 21.12.2018 r. do 27.12.2018 r. dołożyli wszelkich starań ,by przedmiotowy błąd został jak najszybciej rozwiązany …..”koniec cytatu ]

Nie polecam tego banku ,dzisiaj właśnie byłem w oddziale spytać o tzw.wakacje kredytowe czyli odroczenie spłaty 1 raty ,przeczytałem w internecie że jest taka możliwość .Raty kredytu mam już spłacone w większej połowie ,płacone na bierząco,bez żadnych zaległości i problemów .rata też spora bo 1000 zł ,niestety nic nie można w tym banku załatwić .postanowiłem założyć konto w innym banku żeby nie mieć nic wspolnego z tym dziadowskim bankiem ,chociażby dla zasad .

Krótka historia.. :))
5.05 podjęłam decyzje o zamknięciu rachunku, w tym celu zadzwoniłam na Infolinię Banku, aby uzyskać pełną informację jak powinnam skutecznie to zrobić, aby rozstać się z Bankiem (przejęta aportem z BPH) w zgodzie i miłej atmosferze. 🙂
6.05. zgodnie z podanymi wytycznymi wystosowałam wiadomość korzystając z bankowości elektronicznej, jednakże czując że istnieje prawdopodobieństwo niechęci co do mojej decyzji na wszelki wypadek kolejnego dnia 7.05. wysłałam dodatkowo pismo w formie załącznika z wszelkimi możliwymi danymi ułatwiające obydwu stronom uproszczenie dalszych procedur związanych z rozstaniem. :))
W dniu dzisiejszym (4.06) otrzymałam SMS z inf. że niestety Bank nie może rozwiązać umowy ponieważ powinnam na początku złożyć wniosek o rozwiązanie umowy linii debetowej, która była częścią rachunku (w chwili składania winsoku o rozwiązaniu na koncie znajdowała się niewielka nadpłata)
W sumie nie wiedziałam, że moja opłata prowizyjna za każdy kolejny miesiąc a może dwa…. a może trzy…. (tu niezbadane są ścieżki proceduralne, jak widać może to jeszcze chwilę potrwać – na wszelki wypadek przelałam stosowną kwotę aby zabezpieczyć działalność Banku 🙂 ) za prowadzenie rachunku jest tak istotnym wkładem w działalność tej instytucji, ale jeśli w ten niewielki sposób będę mogła przyczynić się do Jego dalszego rozwoju, poniosę z tym związane koszty dla dobra Tych którzy będą dalej korzystać z usług Alior Banku . 🙂

ALIOR BANK ma dewizę niższa albo niższa kultura chamstwa

Uwaga na łajdackie traktowanie „klienta ” przez ALIOR BANK -potrafi działać jak typowy złodziej !

Drodzy klienci po moich 10 letnich doświadczeniach stanowczo odradzam ALIOR BANK ,który mnie oszukał i okradł-już nie jestem klientem tego oszukańczego banku !!!

Drodzy klienci po moich 10 letnich doświadczeniach stanowczo odradzam ALIOR BANK ,który mnie oszukał i okradł-już nie jestem klientem tego oszukańczego banku !!!

Drodzy klienci po moich 10 letnich doświadczeniach stanowczo odradzam ALIOR BANK ,który mnie oszukał i okradł-już nie jestem klientem tego oszukańczego banku !!!

Drodzy klienci po moich 10 letnich doświadczeniach stanowczo odradzam ALIOR BANK ,który mnie oszukał i okradł-już nie jestem klientem tego oszukańczego banku !!!

Badziewie a nie bank. Własnie dostałem na zasadach kontynuacji nową kartę debetową. chciałem zrobić płatność online za bilety lotnicze. Niestety bez efektu. Wyświetliło, że nie mam jakiegoś 3D. Zadzwoniłem na info linię. Złożyłem reklamację i zostałem poinformowany, że w przeciągu 10-15 min. wszystko będzie ok. Minęło ponad 3h i nic. Ten sam komunikat, a bilety już droższe.

Do tej pory nie zadałem sobie trudu czytania opinii o banku- jakoś to działało i z moja duża wyrozumiałością pominąłem drobne problemy jakie się pojawiały. Niestety, gdy nagle przy kasie w sklepie okazuje się ze zablokowano mi kartę, zaczynałem się zastanawiało się stało bo stan konta jest znacząco dodatni. Pokornie odstawiłem zawartość wózka na polki w sklepie i zadzwoniłem na infolinie. Po kilku przekierowaniach i po każdorazowej weryfikacji dowiedziałem się ze nie ma powodu wynikającego z mojej winy do blokady karty, ale bank w uzasadnionych przypadkach taka możliwość posiada. Pani choć uprzejma nie była w stanie podać uzasadnionych powodów. Dla mnie oznacza to tylko tyle, ze bank naruszył umowę o świadczeniu usług bez znanego mi powodu. Złożyłem wiec reklamacje, ale odpowiedz nie nadaje się do cytowania. Odpuściłem. Ok miesiąc później otrzymałem SMS, ze limit na karcie wynosi 0 pln. Patrzę na saldo i nie wierze, jest nadpłata ponad limit. Dzwonię na infolinie, znów te weryfikacje, czas stracony to jakieś 35 minut i konsultant stwierdza po rozmowie z działem technicznym, ze nie zna powodu blokady bo wg niego wszystko jest w porządku. Proponuje 200pln odszkodowania. Nie przyjmuje i składam reklamacje. Po 14 dniach przychodzi odpowiedz, z której wynika ze bank ma prawo do takich działań i przytacza kilka punktów z umowy do której mój przypadek zupełnie nie pasuje. Konkluzja; koniec z usługami w tym banku, rażący brak kompetencji, traktowanie klienta jak intruza. Zdecydowanie odradzam.

Radosław Jankiewicz, 3 czerwca 2019 o 14:09

Bank tworzy nielogiczne procedury wewnętrzne.

Witam. Od wczoraj załatwiam telefonicznie pożyczkę w tym banku. Dzwoniło do mnie już 6 konsultantów i każdy pytał o te same dane. Mają zły przepływ informacji. Nikt nic nie wie i nikt nie zamierza oddzwonić. Tak traktują swoich potencjalnych klientów. Czekam dzisiaj do wieczora a jak nie to jutro idę do konkurencji.

Mam u nich konto od 10 lat i nie zmieniam banku jedynie z lenistwa i synchronizacji z bankiem pracodawcy. Nie zmienia to faktu, że traktują wieloletnich klientów jak intruzów, nowi klienci mają lepsze oferty niż wierni stali. Idę do konkurencji.

nigdy przenigdy, 22 maja 2019 o 19:39

Ja trzymam się od nich z daleka.

Nigdy więcej nic wspólnego z nimi !!!

Odradzam. Zamknięcie konta w grudniu, w maju pismo windykacyjne, że należy uregulować opłaty wraz z odsetkami, co dziwne nie podano kwoty, którą należy według nich zapłacić. Wizyta w placówce, pracownik mówi, że na koncie mam limit – 500 zł. Pytam jak w takim razie można było zamknąć konto, które rzekomo jest obciążone jakimś limitem. Pracownik skwitowal to tym, że widocznie osoba, która zamykala mi konto nie dopełnia swoich obowiązków i niestety ta osoba już u nich nie pracuje. Drugi z pracowników stwierdził, że być może to jakiś limit za czasów banku BPH, być może!? Odesłano mnie do oddziału ponieważ rzekomo tylko w oddziale można zamknąć konto, które było zamknięte w grudniu, parodia. W oddziale, że dlaczego mnie tu wysłano, przecież w placówce można to zrobić. Koszmar. Zadzwoniłam na infolinię banku, o dziwo nawet szybciej poszło niz w placówce i oddziale, Pani mówi, że nie wie skąd u mnie ten limit, nikt nie jest w stanie tego wytłumaczyć, ale zapłacić trzeba i już. Tragedia, nie polecam.

Uwaga na ten Bank -okradają klientów !

ZAW. Rozczarowany klient placówki Partner Alior Bank w Z-CIE, 17 maja 2019 o 19:22

to jakaś wielka pomyłka ALIOR BANK kompletnie nie panuje nad zachowaniem swoich partnerów partnerskich placówek które są nastawione bardzo wrogo wobec stałych klientów w momencie gdy zwraca się im uwagę że popełnili jakiś błąd, Pani zatrudniona w takiej placówce potrafi mimo dwukrotnego upomnienia przez klienta o wpisanie prawidłowego numeru wpisać zły co w konsekwencji prowadzi do kłopotów klienta za to szef placówki nie widzi problemu kłamiąc klienta że sprawa zostanie wyprostowana a nie robi tego, Może placówki Alior Bank są prawidłowo prowadzone i nastawione na klienta ale nigdy nie partnerzy którzy również noszą nazwę Alior Bank , takie placówki robia co chcą nie używają nawet terminala bo lepiej jest wysłać sms na numer klienta i nagminnie go używać,

Renata Czosnecka, 7 maja 2019 o 15:05

cd przepraszam był to między 14.10 a 14.30.
O 14.30 jeden z dwóch kasjerów poszedł na przerwę, a pani dyrektor poinformowała zgromadzonych klientów, że koleżanka musi iść coś zjeść bo jeszcze od rana nic nie jadła. Dość infantylne zachowanie. Jeśli pracownikowi należy się przerwa to z niej korzysta – normalne. Oczywiście nikt z pracowników Banku pracujących tego dnia nie zastąpił w kasie koleżanki.

Renata Czosnecka, 7 maja 2019 o 14:55

Tragiczne traktowanie klientów. W dniu wczorajszym tj. 6.05.2019 r. w oddziale Alior Bank S.A przy ul. Reymonta 6 w Warszawie miało miejsce dość dziwne zdarzenie. Około godz. 13.10 – 13.30 zebrało się dużo klientów do obsługi gotówkowej. Pani dyrektor oddziału biegała wręcz od klienta do klienta informując każdego po kolei, że przecież mogą Państwo wpłacać pieniądze przez internet, można wykorzystać bankomat (wpłato-mat) itd. Tak jak by siedzący tam klienci byli idiotami i siedzieli w tym banku, bo nie mają nic lepszego do roboty. Przepraszała, że taka kolejka, no bo był długi weekend i wszyscy klienci nagle pojawili się właśnie teraz w banku. Na moja uwagę, że to nieprawda i tak wygląda to co miesiąc, bo przychodzę tu regularnie co miesiąc ( spłacam kredyt, który mój mąż wziął w tym banku – niestety) pani dyrektor Oddziału Ewa Wielądek stanęła nade mną i zaczęła wytrząsać się nade mną mówiąc do mnie niestworzone rzeczy: jak ja się zachowuję ( podniosła na mnie głos, więc nie pozostałam dłużna ), zaczęła krzyczeć, że wezwie ochronę, kasjerom kazała przerwać pracę – cyrk. Na moją uwagę, że wygląda to tak jakby chciała mnie z banku wyrzucić, powiedziała, że ona jest u siebie. ONA jest tu dyrektorem. A wszystko to pod okiem kamery monitoringu. Może warto go przejrzeć ? Po prostu żałosne. Gdyby nie ten kredyt i mała ilość oddziałów w Warszawie to nigdy więcej bym nie przyszła i nie skorzystała z usług tego Banku.
Sama jestem urzędnikiem państwowym i to z czym się spotkałam było dla mnie po prostu szokiem. Jak przedstawiciel Banku może tak zachowywać się w stosunku do klientów i to DYREKTOR.

Butryn Przemysław, 29 kwietnia 2019 o 09:17

Najgorszy bank jaki kolwiek widziałem nigdy nie mogą pomóc swoim klienta.

jestem długoletnim klientem i do tej pory wszystko było ok. Ale nagle pojawia się opłata za prowadzenie konta , opłata za kartę , ( hit ) dodatkowa opłata za kartę , opłata za wypłaty z bankomatów. To ja mówię pass i przenoszę moje pieniądze do innego banku.

Komentarz usuniety wiec wysylam jeszcze raz. Przeniesiono mnie z banku Bph gdzie mialam konto firmowe od 2007 roku. Pomijam poczatkowy balagan, ktory odczuli wszyscy 2 lata temu gdy nastapila fuzja tych dwoch bankow. Pieniadze ginely z kont, zero kontaktu z infolinia, brak mozliwosci robienia przelewow i placenia faktur itd Do tego mezowi otwarto konto ktore bylo zamniete 10 lat wczesniej w banku bph. Juz wtedy moja wscieklosc siegala zenitu. Alior ma zabojcze warunki dotyczace brania kredytow nawet w przypadku wiarygodnych klientow bo dla nich kazdy jest potencjalnym wyludzaczem. Kredyt debetowy dla firm obwarowany warunkami i papierologia nawet jesli jest to klient ktorego znaja. Wciskaja produkt na sile przed koncem poprzedniego okresu splaty koloryzujac o specjalnych warunkach, ktore koniec koncow okazuja sie takie jak zawsze czyli masa papierow. Gdy stwierdzilam ze nie jest mi jeszcze konieczny debet firmowy na3 miesiace przed koncem bo jeszcze go posiadam powiedziano mi ze potem moga zadac ode mnie wiecej papierow. Okazalo sie ze papier o niezaleganiu z US wazny jest tylko miesiac dla Aliora gdzie w BPH wazny byl 3 miesiace. Doradca mial 3 tygodnie zeby zalatwoc wniosek i koniec koncow zrobiono to na ostatnia chwile gdyz wlasnie 8 kwietnia skoczyl sie termin waznosci zaswiadczenia z US. Wiedzac o tym przeciagnieto wyslanie wniosku a ze juz wiedziano ze staram sie o debet to … i tu niespodzuanka! pani w banku stwierdzila ze musimy wyslac umowe do akceptacji w piatek 5.o4. bo od oniedzialku 8. o4 w gore ida prowizje i marze. I co? okazalo sie ze juz nie przechodze weryfikacji na starych zasadach o bede mudiala zaplavic wiecej choc jest piatek rano a nowe zasady wchodza w poniedzialek. Pytanie: dlaczego zwlekano 3 tygodnie z wyslaniem wniosku i odpowiedzia? wiedziano ze bede brac krefyt w tym terminie i celowo przeciagnieto bym zaplacila wiecej!!! podkresle jeszcze ze Alior ma zdziercze warunki dotyczace kont i kredytow firmowych. A oplaty doslownie sa naliczane od wszystkiego co sie da. Ja mam jutro podpisac niekorzystna dla mnie umowe, jeszcze wyzsza kwote niz chcialam wziac bo niby mislo byc korzystniej ale zastanowie sie czy to zrobic nawet kosztem tego ze bede musiala korzystac z wlasnych srodkow w firmie. Nie zniose takiego traktowania. Mie wzielam wtedy gdy chcieli wiec stwierdzili ze musze wziac wiecej i drozej. NIE POlecam!!! trzymajcie sie z daleka od tego banku bo ja uciekne przy pierwszej okazji.

Przeniesiono mnie z banku Bph gdzie mialam konto firmowe od 2007 roku. Pomijam poczatkowy balagan, ktory odczuli wszyscy 2 lata temu gdy nastapila fuzja tych dwoch bankow. Pieniadze ginely z kont, zero kontaktu z infolinia, brak mozliwosci robienia przelewow i placenia faktur itd Do tego mezowi otwarto konto ktore bylo zamniete 10 lat wczesniej w banku bph. Juz wtedy moja wscieklosc siegala zenitu. Alior ma zabojcze warunki dotyczace brania kredytow nawet w przypadku wiarygodnych klientow bo dla nich kazdy jest potencjalnym wyludzaczem. Kredyt debetowy dla firm obwarowany warunkami i papierologia nawet jesli jest to klient ktorego znaja. Wciskaja produkt na sile przed koncem poprzedniego okresu splaty koloryzujac o specjalnych warunkach, ktore koniec koncow okazuja sie takie jak zawsze czyli masa papierow. Gdy stwierdzilam ze nie jest mi jeszcze konieczny debet firmowy na3 miesiace przed koncem bo jeszcze go posiadam powiedziano mi ze potem moga zadac ode mnie wiecej papierow. Okazalo sie ze papier o niezaleganiu z US wazny jest tylko miesiac dla Aliora gdzie w BPH wazny byl 3 miesiace. Doradca mial 3 tygodnie zeby zalatwoc wniosek i koniec koncow zrobiono to na ostatnia chwile gdyz wlasnie 8 kwietnia skoczyl sie termin waznosci zaswiadczenia z US. Wiedzac o tym przeciagnieto wyslanie wniosku a ze juz wiedziano ze staram sie o debet to … i tu niespodzuanka! pani w banku stwierdzila ze musimy wyslac umowe do akceptacji w piatek 5.o4. bo od oniedzialku 8. o4 w gore ida prowizje i marze. I co? okazalo sie ze juz nie przechodze weryfikacji na starych zasadach o bede mudiala zaplavic wiecej choc jest piatek rano a nowe zasady wchodza w poniedzialek. Pytanie: dlaczego zwlekano 3 tygodnie z wyslaniem wniosku i odpowiedzia? wiedziano ze bede brac krefyt w tym terminie i celowo przeciagnieto bym zaplacila wiecej!!! podkresle jeszcze ze Alior ma zdziercze warunki dotyczace kont i kredytow firmowych. A oplaty doslownie sa naliczane od wszystkiego co sie da. Ja mam jutro podpisac niekorzystna dla mnie umowe, jeszcze wyzsza kwote niz chcialam wziac bo niby mislo byc korzystniej ale zastanowie sie czy to zrobic nawet kosztem tego ze bede musiala korzystac z wlasnych srodkow w firmie. Nie zniose takiego traktowania. Mie wzielam wtedy gdy chcieli wiec stwierdzili ze musze wziac wiecej i drozej. NIE POlecam!!! trzymajcie sie z daleka od tego banku bo ja uciekne przy pierwszej okazji.

Bank koszmar. Choć pracownicy bardzo uprzejmi i pomocni ale nie do końca. Ukryte prowizje dopiero orientujesz się jak masz pobraną kwotę z konta. Nie polecam

Ryszard Masewicz, 8 kwietnia 2019 o 22:35

Miałem trudną sytuację finansową, zdecydowałem się na kredyt z Alior Banku, zadzwoniła do mnie Pani z działu sprzedaży kredytów i zaoferowała mi kredyt konsolidacyjny ( a powinien być bez prowizji ) który zrujnował by mnie finansowo jeśli bym go spłacał przez kilka lat według umowy. Naliczono mi takie wysokie odsetki, ubezpieczenie i jeszce prowizje. Szukałem wyjścia z tej tragicznej dla mnie sytuacji i znalazłem bank który spłacił moje zobowiązanie w Alior Banku i udzielił mi kredytu na ludzkich warunkach. Nigdy więcej nie skorzystam z usług tego strasznie pazernego banku. Przestrzegam innych i nie polecam.

Jerzy Braszkieiwcz, 7 kwietnia 2019 o 09:56

Jest to instytucja, która wyłudza i oszukuje wprowadzając klienta w błąd. Sprzedano mi produkt, który z założenia nie spełnił moich sygnalizowanych oczekiwań. Odpowiedzieli na moją reklamację , że faktycznie konsultant nie przekazał mi pełnej informacji i tyle ,uważam takie postępowanie ma na celu wyłudzenia moich pieniędzy i oszustwa! Odradzam! Omijajcie ten bank z daleka!
acha i jeszcze jedno, na moje zapytanie, dlaczego odp. na reklamację wysłali w formie papierowej a nie elektronicznej o co wyraźnie prosili, to odpowiedzieli, że skrzynka ,,wiadomości” jest zbyt mała na odpowiedź którą wysłali, śmiech na sali, jaja sobie z ludzi robią, uciekam z tego banku i to szybko

Koszmarny bank a nowa strona bankowosci internetowej to jakis żart zemsta banku na klientach
Ja przez tą strone rezygnuje z tego banku

Nie polecam nikomu tego banku byle zaświadczenie że posiadam konto walutowe kosztuje 50 zł karta do konta strasznie droga w utrzymaniu w dodatku na terenie Holandii nigdzie nie mogłem nią zapłacić o tym przy zakładaniu konta nikt nie mówi a na załatwienie byle czego trzeba uzbroić się w mnóstwo cierplwości i zapas czasu

Maciej Żółtowski, 3 kwietnia 2019 o 17:46

Nigdy więcej konta w tym banku. Alior nie realizuje zleconych przelewów – potrafią przesłać takie zlecenie do „dodatkowej weryfikacji” nie informując o tym klienta, po czym owa weryfikacja nie następuje. Narażają klientów na odsetki od nieuregulowanych w terminie zobowiązań. Jak nazwać bank, który unika wypłaty wpłaconych środków? Bankrut? Piramida finansowa? Gdzie jest KNF?

Do niedawna myślałam, że mam do czynienia z normalnym bankiem, jakże się zdziwiłam w piątek 29, otóż nie mogłam się zalogować do nowego systemu do którego bank mnie przeniósł z automatu.
Mąż próbował mi pomóc w tym wszystkim i nawet zadzwonił pod infolinię by dowiedzieć się co się dzieję i w rewanżu pracownik zablokował moje konto i poinformował mnie dzwoniąc na mój telefon, że „mąż próbuje się włamać na moje konto”
Ale to dopiero początek, później pofatygowałam się do Placówki Partnerskiej Aliorbanku by odblokować konto co udało się bez większych problemów, weryfikacja mojej osoby przeszła pozytywnie.
Po powrocie do domu, chciałam się zalogować na swoje konto firmowe i co i g…….no.
Dzwonie na infolinię i tam weryfikacja klienta no to Pani mnie weryfikuje cztery razy oczywiście za każdym razem muszę odczekać swoje na infolini w jednym przypadku poległam na pytaniu o swój wiek (najwidoczniej bank wie lepiej) poddałam się nie przeszłam weryfikacji. Okazuje się, że w takich sytuacjach jedynie Placówka Partnerska wykazała chęć pomocy bo oddział w Jeleniej Górze mnie olał sugerując dzwonienie na infolinię, infolinia mnie olała bo nie znam swojego wieku i zapewne jeszcze czegoś skoro czterokrotnie Pani doprowadziła mnie do szwskiej pasji.
Pozostaje w poniedziałek likwidacja konta i przeniesienie środków do innego banku, jest tylko mały problem bo to konto firmowa i taka operacja to spory kłopot.
Proponuje zastanowić się głęboko przed współpracą z tym bankiem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Irena Łagoda, 30 marca 2019 o 12:41

Daję 1 gwiazdę, bo nie ma możliwości dać – 5! Prawie pięć lat jestem stałą klientką tego banku. Dziś miałam potrzebę odbłokować konto. Sytuacja wygląda tak, że mam zamiast paszportu polski dokument tożsamości wydany przez straż graniczną.
Miła uśmiechnięta dziewczyna powiedziała, że musi najpierw zweryfikować mój dokument. Na to czekałam ponad 2 godziny – aż do zamknięcia banku. I zero rezultatu. Wezwana przez mnie kierowniczka działu powiedziała, że nie może mi niczym pomóc. Że ni mają kontaktu z komurką działu weryfikacji. Że ponieważ mój dokument niezwykle wygląda (chociaż jest to normalny aktualny ważny dokument tożsamości za podpisem straży granicznej!!!!), to one nie mogą mnie obsłużyć i ja powinna wyjść stamtąd 😲.
I teraz ja z winy banku nie mam dostępu do swojego konta!!!! Co jeszcze ciekawiej, nie wiadomo, kiedy będzie zweryfikowano mój dokument, bo jak powiedziała Pani kierowniczka, „bank nie ma czasowo określonych terminów weryfikacji tożsamości” ! Jestem taka wściekła 😡 😈!!!!
Jeżeli ja w pracy muszę rozwiązać jakikolwiek problem, to ja mam kontakty do wszystkich potrzebnych osób, nawet do Pana Prezydenta.
Otóż nie mam w ogóle chęci dalej współpracować z tym bankiem i nikomu jego nie polecam!!!

Te opinie bardzo mi pomogły.Chciałem założyć sobie konto właśnie w tym banku,ale po przeczytaniu tych opini podziekuje.

Mam duzy kredyt w Alior i spłacam regularnie ( mam automat) w przeciągu kliku lat moze 3 razy zdarzyło sie że zabrakło 1 zł lub paru groszy ………. niestety to wystarczy zeby bank wsylal sms i dzwonil po kilka razy ( az do skutku ) przypominajac ze za 2 dni!!!!!!!!!!! Jest rata i czy bedzie spłacona! Nigdy wiecej nie zaciągne tam kredytu! Dramat! Nękają ludzi i tyle!

Ten bank to jakieś gnojstwo z tym żebraniem.

Alior Bank Wyższa kultura bankowości, wolne żarty :D:D:D radzę rozejrzeć się za innym bankiem

ALIOR BANK, bank którego nigdy bym nie polecił zwłaszcza osobom które prowadzą działalność jednoosobową

Jest to instytucja, która wyłudza i oszukuje wprowadzając klienta w błąd. Sprzedano mi produkt, który z założenia nie spełnił moich sygnalizowanych oczekiwań. Sprzedającej go nawet oko nie mrugnęło mimo świadomości ewidentnego wyłudzenia moich pieniędzy i oszustwa! Odradzam! Omijajcie ten bank z daleka!

Wyższa kultura ŻEBRANIA.

Najgorszy bank jaki znam. Mamy z zona kilka kont w roznych bankach wiec porownanie mamy. Natarczywie dzwonia o roznych porach dnia. Nie odnotowali wplaty 20 groszy strasza windykacją. Nigdy nie skorzystam z usług zje.. banku jakim jest Alior. Z takim podejsciem nie wroze wam przyszlosci .

To ALIOR BANKU do którego nigdy bym nie poleciła nikogo jak sami nie mogą dość z klientem do porozumienia to nie dość ze sami telefonicznie nękają ludzi a jak im nie wychodzi to napuszczają firmy windykacyjne które od rana codziennie nękają,,Przeciez te metody są karalne,,,Obsługa jest natarczywa TEGO BANKU NIE UPRZEJMA,,, DLACZEGO BANK BPH POZBYŁ SIE KLIENTÓW I PRZENIÓSŁ DO ALI OR BANKU NA NOWYCH ZASADACH NAWET NIE POWIADAMIAJĄC,,

do tej pory było w miarę. Jadnak po zmianie systemu bankowości internetowej jest fatalnie. Bank sam dokonał modyfikacji na koncie wprowadzając zlecenia stałe, których nigdy nie miałam. Tym sposobem dokonał płatności, które akurat były wstrzymane z powodu toczącej się reklamacji.

Koszmarna obsługa klienta – ten bank nie liczy się z Waszą opinią! Wielokrotne boje stoczyłem z nimi o odpowiednie podejście do najbardziej błahych sytuacji. Naliczają opłaty po 400zł za wydawanie jednego oświadczenia, oprócz tego oczywiście opłata ryczałtowa 200zł na rok za obsługę umowy i formalności (która to opłata nie ma zastosowań do większości przypadków i całej bogatej „tabeli opłat”). Po wystawieniu takiej nieuzasadnionej opłaty czekają chwilę i pismo z windykacji (każde pisemko dodatkowa opłata 50zł) i tak w kółko. Także nie da się nawet z nimi wyjaśniać nieuzasadnionych opłat, można do sądu oczywiście iść ale mają pewnie to wliczone w koszta, a Ty się kliencie irytuj codzienną „współpracą” z tym pseudo bankiem. Nie polecam!!!

Myślałam że zapłaciłam wszystkie raty pominęłam jedną… nie dostałam żadnej wiadomości powiadomienia pocztą telefonu smsa czegokolowiek! Po pół roku zadzwonili do mnie z windykacji ze mam 1dzien! Na spłatę bo pójdzie to na sprawę sądową! No po prostu jakieś kpiny! Jak można tak postąpić z klientem tym bardziej że zawsze miałam spłacane do przodu raty! W ogóle ten bank nie jest rzetelny. Zapłaciłam od razu jak się dowiedziałam ale juz bede widniała w bankach jako osoba która nie spłaca rat i nie beda chcieli mi dawać czegokolwiek na raty! Jak możecie tak postępować z człowiekiem brudzicie w papierach a wystarczył jeden telefon albo sms żeby powiadomić!

Najgorsze jest w tym wszystkim to, że obsługują raty on-line i możesz się w d… gryźć i nie dostaniesz rat nawet za 10zł miesięcznie. Bo?….bo tak. Wszędzie sprawdzone, nawet 1zł zaległości nigdy nie było ani spóźnień BIK czysty. Nie dostaliśmy rat 10zł miesięcznie!!! I nikt ale to nikt nie wie o co chodzi!!!
BEZNADZIEJA !!!
Wyższa kultura bankowości mhm chyba w d…ie!!!

Porównując system bankowy, jego czytelność oraz funkcjonalność uważam, że to najgorszy z moich dotychczasowych doświadczeń. Po pierwsze zmiany są bez informowania klientów, opis nowego logowania jest niekompletny i całkowicie błędny. Informatycy prawdopodobnie nie sprawdzili funkcjonowanie tego co sami stworzyli. Natomiast w przypadku próby pomocy przez pracowników infolinii jesteśmy proszeni o „jednoznaczną” odpowiedź nawet o ilość kredytów w alior i nie wolno się pomylić, bo system nas dyskwalifikuje. Problem w tym, że jeśli nie korzystałeś z kredytów w alior musisz pamiętać wszystkie z poprzednich przejętych przez alior banków. Efekt taki, że wyciągną od Ciebie wszystkie poufne dane a w zamian nie dostaniesz nic. Odradzam zdecydowanie korzystanie z usług alior. Opinie samych pracowników też są druzgocące dla wizerunku alior.

Klientka NIE aliora, 8 lutego 2019 o 16:22

Jestem bardzo niezadowolona z alior banku. Bardzo mało placówek A jak już jakaś jest to zatłoczona i trzeba pół dnia czekać w kolejce żeby coś załatwić. Chciałam odebrać potwierdzenie o spłacie kredytu. W jednym banku nie można bo to alior partnerski, w drugim nie można bo nie ma kasy to pobrania opłaty, a w trzecim 100 osób w kolejce. A internetowo nie da się tego załatwić. Jestem całkowicie zdegustowana tym bankiem. Nie polecam go nikomu. NIKOMU!

tez chyba była klientka, 8 lutego 2019 o 00:21

z tym wyglądem bankowosici internetowej to juz przesada, chyba czas zmienic bank, zgadzam sie z „mozliwe ze bylym klientem”

mozliwe ze byly klient, 7 lutego 2019 o 22:12

Zmienili bankowosc internetowa, wszysko duze i malo czytelne, brak przejzystosci, czlowiek sie przyszwyczail do starej bankowosci, a tutaj takie numery …..

Nie kompetencja, arogancja i wprowadzanie w błąd koszalińskich pracowników banku, sam bank nie może się zdecydować na wysokość oprocentowania konta mocno oszczędnego, obiecuje 2,7% a oprocentowanie się zmienia od 0,89%, 2,43%, do 2,35% w trakcie zawarcia lokaty :), po wejściu nowego programu bank nie posługuje się terminem salda księgowego i salda dostępnego tylko podaje saldo, mniej doświadczonym klientom może się wydawać że ich konto cudownie się rozmnożyło o kwotę np dostępnego debetu. Nowa bankowość internetowa jest nieczytelna, nieintuicyjna i sprawia problemy, po co było zmieniać na siłę. Odchodzę, nie polecam.

o cud znalazl sie

Brawo Alior Bank posuneliscie sie do tego ze usuneliscie moj komentarz ktory dodalam 2 godz temu. Brak mi slow

Rozmawialam z infolinia, kiedy rozmowa stala sie nie wygodna dla pana z infolinii poprostu rozlaczyl sie. Traktuja nas jak jak imbecyli a nie klijentow. Mamy siedziec cicho byc bardzo grzeczni a bank robi z naszymi kontami i decyzjami co musie tylko podoba. e maili tez nikt nie czyta, standardowa odpowiedz na wszystko. Przy pierwszej okazji zrezygnuje z ich zyczliwosci i nie polecam nie poleca Alior Banku

tragedia – obsługo , system infromatyczny itp…

Nie polecam. Jak tu ktoś napisał, potrafią człowieka nękać windykacją za parę groszy. U mnie sytuacja kuriozalna – wpłaty na konto były i gdyby sobie ściągali raty automatycznie – nie byłoby problemu, ale te patałachy najpierw zablokowały mi dostęp do konta (zmiana sposobu logowania), a teraz wydzwaniają z pretensjami i grożą wypowiedzeniem umowy. Co im to da? I tak będę im to (a zostało mi nieco ponad 1000 zł) spłacać ratami. Ale nie! Wydzwaniają, denerwują moją schorowaną mamę. Doszło do tego, że chcę zmienić numer telefonu. Niestety Orange też się nie popisało. I tak każdy zdarłby z nas ostatnią skórę nie oferując w zamian nic.

ZERO KULTURY ! NATRĘTNIE WYDZWANIAJĄ NAWET PRZY OPÓŹNIENIU JEDEN DZIEŃ W SPŁACANIU RAT !!! ALE PRZY UDZIELANIU KREDYTU SŁODKĄ ” PIERDZĄ ” . Z DALEKA OD TEGO BANKU.

Alior Bank pod lupą KNF. Jest postępowanie ws. nałożenia kary.
„Bandyckie” praktyki aby oszukać klientów.
Ot cały bank alior.

Złodziejski bank! Korzystam z karty bankowej zagranicą.
Kurs NBP wynosi 4.3 zł z 1€. Bank „liczy” sobie kurs 4.6-4.6-4.7. Wychodzi na to że trzeba robić zakupy waluty w kantorach. Ponadto dokonałem zakupu produktu zagranica. Kurs jaki wyliczył aLIOR wyniósł 4.63 zł. Tego samego dnia dokonałem zwrotu produktu. Kurs aLIOR zwrotu wyniósł 3.9zł. Tak więc dziękuję za współpracę.
Przestrzegam innych przed „bandyckim” bankiem aLIOR.

odradzam Alior Bank, od kilku lat spłacam kredyt, spoznilem się z rata 1 dzień, dzisiaj otrzymalem kilkanaście telefonow z Crossfinance i sms od nich w sprawie zaległej( ! ) raty.

Fatalna obsługa klirnta. Żeby wypłacić gotówkę czekam 40 min. Żadna kultura bankowości! Odzial Świętokrzyska.

niedoszły klient, 17 września 2018 o 17:02

Jak to było (a raczej jak miało być) ? Wyższa kultura. Bank nowości – ha ha ha. Ponad miesiąc temu (14 sierpnia) wysłałem do tego banku e-mail z prostym pytaniem. Dostałem automatyczne potwierdzenie otrzymania wiadomości, zgodnie z którym Dołożymy wszelkich starań, aby udzielić odpowiedzi w możliwie najkrótszym czasie. Na większość zgłoszeń odpowiadamy w ciągu 8 godzin od momentu kontaktu z bankiem.
Oczywiście nie oczekiwałem odpowiedzi w ciągu 8 godzin, ale – o ja naiwny – jakiejś odpowiedzi oczekiwałem.
Wobec braku odpowiedzi w dniu 27 sierpnia br. e-mailem zapytałem bank, kiedy otrzymam odpowiedź na pytanie z 14 sierpnia? Ponownie dostałem potwierdzenie otrzymania wiadomości.
I co ? I NIC. Do dzisiaj odpowiedzi nie dostałem. Wyższa kultura – od czego wyższa ? Od zera ? Być może, ale jeśli tak, to niewiele wyższa. Bank nowości – jeśli za nowość uznamy nieodpowiadanie na e-maile, to można zgodzić się z hasłem banku.
No cóż, jeden klient więcej, jeden mniej

Drogi, kosmiczne opłaty, bardzo słaba obsługa

Zbigniew Szafranek, 25 sierpnia 2018 o 14:44

Próba dodzwonienia się do konsultanta za pierwszym razem jakiś tydzień temu 18 min-sukces ,dziś 28 min i dalej czekam rewelacja. W dupie się ma klienta i jego problemy. Tak samo wam podziękuję już nie długo wrwrwrwrwr

Troche ich nie rozumiem pod względem polityki wobec stałego klienta, bo az sama weszłam poszukac opinii na ten temat, czy inni się spotykją z tym, że np. gorsze warunki kredytu albo konta niz nowi klienci?? bo ja poleciłam znajomej i ona dostała lepsze warunki konta niz ja, a ja mam konto już od bodajże 12 lat, a ona płaci teraz mniej, ktoś też tak ma??

kazimierz Nowaczewski, 29 lipca 2018 o 22:05

Mam konto wyższej jakości od kilku lat. Faktycznie nie płacę za żadne rzeczy (pod warunkiem jakiś tam wpływów miesięcznie). Słaba infolinia, czeka się długo. Żona miała konto w bph i po fuzji przenieśli właśnie do aliora – dogadanie się z pracownikami wymaga naprawdę cierpliwości

niewiemczymamproblem, 28 lipca 2018 o 21:46

Wysyłają do mnie informacje o czyjejś pożyczce. Szczycą się że można wziąć pożyczkę na krzywy ryj. Zachowują się jak jakiś kolejny amber gold?