Alior Bank – opinie

Alior Bank – opinie

Ocena klientów

4,61

Na podstawie 732 opinii

Oceń usługi:

Pozytywne opinie

661 osób

Negatywne opinie

71 osoby

Opinie o Alior Banku

Alior Bank to jeden z najpopularniejszych banków w Polsce. Instytucja jest bardzo widoczna w przekazach medialnych: w telewizji, Internecie i radiu, gdzie na bieżąco reklamuje swoje produkty oraz usługi. Tym samym zachęca obecnych oraz potencjalnych Klientów do zagłębienia się w szczegóły posiadanej oferty.

Instytucja posiada bardzo szeroką ofertą, rozpoczynającą się na kontach osobistych, przechodząca przez karty kredytowe i konta oszczędnościowe, a kończąca się na ubezpieczeniach czy biurze maklerskim. W propozycji ofertowej Alior Banku każdy Klient na pewno znajdzie dla siebie to, czego potrzebuje lub szuka.

Oferty kredytowe i pożyczkowe dostępne w Alior Banku

Alior Bank – podstawowe dane

Nazwa banku:Alior Bank
Data powstania:2008 rok
Siedziba banku:Warszawa
Rodzaj banku:bank uniwersalny
Prezes banku:Iwona Duda
Forma prawna:spółka akcyjna
KRS:0000305178
NIP:1070010731

Najważniejsze informacje dla Klientów

Alior Bank sesje Elixir

Alior Bank kod SWIFT

Alior Bank infolinia

Co nie podoba się Klientom Alior Banku?

Klienci korzystający z usług Alior Bank bardzo często w przeznaczonych do tego miejscach zamieszczają swoje opinie na temat współpracy z instytucją. Nie zawsze jednak są one pozytywne. Można znaleźć wiele opinii, że jest to nieprzyjazny bank czy najgorszy bank, w którym prowadzenie konta ma wiele negatywnych aspektów. Klienci Alior Banku wiele zarzucają także obsłudze Klienta oraz narzekają na:

 • długi czas połączenia z infolinią,
 • trudności z uzyskaniem potwierdzenia wykonania przelewu,
 • częstą niedostępność systemu bankowości elektronicznej,
 • problem płatności blikiem,
 • opłaty za wypłacanie gotówki w bankomatach,
 • sporo formalności podczas wnioskowania o kredyt w oddziale,
 • to, że nowi Klienci dostają premie, a starzy nie,
 • problemach podczas składania wniosków o zakupy na raty,
 • brak możliwości załatwienia wielu sprawę przez infolinię,
 • kruczki wpisane do umowy kredytowej.

Z czego są zadowoleni Klienci Alior Banku?

Klienci Alior Banku, poza negatywnymi opiniami, wystawiają również te pozytywne. Jest wiele obszarów i elementów, które przez Klientów instytucji są szczególnie doceniane. Klienci Alior Banku są zadowoleni z:

 • szerokiej oferty,
 • wykwalifikowanych doradców na infolinii,
 • sporej ilość metod płatności mobilnych,
 • możliwości założenia konta dla dziecka,
 • bardzo dużej liczby oddziałów i placówek partnerskich,
 • możliwości korzystania z oferty banku z poziomu bankowości elektronicznej,
 • rozwiniętej pomocy technicznej,
 • organizowanych promocji na start,
 • dopasowanych do wymagań Klientów oddziałów,
 • czas pracy placówek i oddziałów.

Wymagania do kredytów i pożyczek w Alior Banku

 • ważny dowód osobisty

 • polskie obywatelstwo

 • zameldowanie w Polsce

 • telefon komórkowy

 • adres e-mail

 • konto w banku

 • stałe dochody

 • zdolność kredytowa

Alior Bank - adres siedziby

Alior Bank SA

ul. Łopuszańska 38D

02-232 Warszawa

Alior Bank - najważniejsze informacje

Historia Alior Banku

Alior Bank jest jednym z kilku uniwersalnych banków w Polsce. Jego siedziba jest zlokalizowana w Warszawie. Instytucja działa na polskim rynku bankowym od 17 listopada 2008 roku. Dwie kolejne siedziby, które tworzą Biura Centrali Alior Banku, zlokalizowane są w Gdańsku oraz w Krakowie. Akcje Alior Banku, od 2014 roku, notowane są na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i znajdują się one w składzie WIG20 – głównego indeksu giełdowego. Należy również wiedzieć, że największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która ma w swoim posiadaniu około 32% akcji Alior Banku.

Oferta banku skierowana jest do zarówno Klientów indywidualnych, jak i biznesowych, przedstawiając im produkty oraz usługi ściśle dopasowane do profilu Klienta. Z oferty Alior Banku Klienci mogą skorzystać w ponad ośmiuset placówkach w całej Polsce, jak i za pośrednictwem strony internetowej, całkowicie zdalnie. Alior Bank posiada w swojej ofercie stworzony przez siebie bank internetowy oraz bankowy internetowy kantor walutowy. Ponadto w rękach instytucji była w przeszłości odpowiedzialność za uruchomienie pierwszej na polskim rynku finansowym wideoweryfikacji podczas składania wniosków o konta osobiste.

Alior Bank jest spółką reprezentującą polski sektor bankowy, która na przestrzeni ostatnich kilku lat niewątpliwie odniosła sukces i rozwinęła swoją ofertę do tego poziomu, że Klienci postanowili powierzyć instytucji swoje środki pieniężne. Wszystko to, prawdopodobnie, za sprawą hucznego hasła reklamowego, pod którym podpisuje się Alior Bank, dumnie brzmiącym: „Alior Bank – Wyższa kultura bankowości”.

Oferta Alior Banku

Oferta Alior Banku jest bardzo szeroka – znajdziemy w niej praktycznie wszystko, czego możemy poszukiwać w standardowej ofercie bankowej. Podstawowym produktem dostępnym w Alior Banku są oczywiście konta bankowe – możliwe jest założenie konta firmowego oraz osobistego – zarówno przez Internet, jak i w oddziale banku. W tym banku możemy założyć także konto oszczędnościowe oraz skorzystać z usługi biura maklerskiego.

Ponadto bank ma w ofercie także cały szereg produktów kredytowych i pożyczkowych – począwszy od szybkich pożyczek na krótki okres, przez kredyty konsolidacyjne, po kredyty mieszkaniowe na bardzo duże kwoty. W ofercie banku są również lokaty oszczędnościowe. Można także zamówić kartę kredytową Alior Banku.

Alior Bank w liczbach

Z roku na rok liczba placówek i pracowników Alior Banku się zwiększa. Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane statystyczne o Alior Banku:

– rok założenia – 2008 rok,
– liczba pracowników – 8000 osób,
– liczba placówek – 861,
– wysokość aktywów – 73 000 000 000 złotych,
– zysk za 2019 roku – 252 832 złotych (netto).

Nasza opinia o Alior Banku

Alior Bank to jeden z tych banków, które posiadają najwięcej Klientów. Liczba ta o czymś świadczy – z pewnych powodów to właśnie ten bank, a nie inne, jest jednym z największych banków w Polsce.

W naszej ocenie głównym atutem Alior Banku jest oferta kredytowa i pożyczkowa, kierowana do naprawdę szerokiego grona odbiorców. Doradcy służą pomocą na każdym etapie procesu wnioskowania o pożyczkę lub kredyt. O postępach w przetwarzaniu naszego wniosku jesteśmy na bieżąco informowani.

Bardzo dobre w naszej ocenie są także liczne promocje oferowane przez Alior Bank “na start”. Klienci z innych banków często mogą liczyć na specjalne oferty cenowe, szczególnie przy zakładaniu konta bankowego.

Klienci często skarżą się nam natomiast na obsługę Alior Banku na infolinii. Czas oczekiwania często jest wydłużony, a wielu spraw po prostu nie da się załatwić przez telefon (a więc mimo czekania na połączenie, jesteśmy zmuszeni do tego, by i tak udać się do oddziału).

Alior Bank – co wyróżnia?

1. Bank ten oferuje swoim Klientom aplikację, dzięki której mogą mieć oni nieograniczony dostęp do swojego konta w formule mobilnej. Aplikacja ta cieszy się bowiem dokładnie tymi samymi funkcjonalnościami, co bankowość internetowa tego banku.

2. Alior Bank oferuje aplikację Alior Mobile, dzięki której można kupić bilet komunikacji miejskiej oraz zapłacić za postój swojego pojazdu w strefie płatnego parkowania w dowolnym mieście.

3. W ostatnim czasie bank zasłużył na aż 3 wygrane pierwszego miejsca: w rankingu “Forbesa” bank ten zwyciężył w kategorii “Bank przyjazny firmie”, a w rankingu “Newsweeka” udało mu się zająć pierwsze miejsca w kategoriach „Bankowość tradycyjna” (tu za najlepszą jakość obsługi w oddziałach) oraz „Bankowość zdalna” (tu za bankowość internetową i mobilną).

4. Wizytę w 46 oddziałach Alior Banku można już umówić w popularnej aplikacji Booksy. Opcja działa obecnie w Warszawie, Krakowie oraz we Wrocławiu.

5. Konto w Alior Banku można założyć przez selfie, zupełnie bez wychodzenia z domu i z wykorzystaniem jedynie naszego telefonu komórkowego. Do potwierdzenia tożsamości wykorzystywane jest tzw. VideoSelfie, w którym musimy nagrać swój głos i twarz.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Tak, Alior Bank jest bezpiecznym bankiem. Bezpieczeństwo gwarantuje nam Bankowy Fundusz Gwarancyjny, do którego należy Alior Bank.

Alior Bank pierwotnie pochodzi z Włoch, gdzie należał do grupy Carlo Tassara. Obecnie jednak jest to polski bank uniwersalny, jego największym udziałowcem (32%) jest PZU.

Podstawowe konto w Alior Banku, tak jak w każdym innym banku, jest zupełnie darmowe. Do większości rachunków w miesiącu pobierane są różne dodatkowe opłaty, np.: za prowadzenie konta, za wypłaty z bankomatów. Można się spotkać z opinią, że pracownicy Alior Bank “za każdą najdrobniejszą czynność pobierają opłaty”.

Alior Bank kusi nas bezpłatnym prowadzeniem konta oraz bogatą ofertą produktową. Udostępnia warte uwagi kredyty online z konkurencyjnym oprocentowaniem.

Alior Bank ma na ten moment 553 placówki, zlokalizowane w największych miastach w Polsce.

Zostaw swoją opinię o Alior Bank

Alior Bank możesz ocenić w naszym głosowaniu poprzez kliknięcie kciuka w górę lub w dół. Twoja ocena może być bardzo cenna dla innych osób! Dzięki Tobie będą wiedziały, czy warto skorzystać z tej oferty. Swoje doświadczenie w kontakcie z tą firmą pożyczkową możesz także opisać w komentarzu. 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

precz z Aliorem
precz z Aliorem
2024-04-05 23:14:11

Przestrzegam przed usługami tego pseudobanku. W żadnym innym banku nie spotkałem się z taką sytuacją jak w tym pseudobanku. Pseudobank nie działa wg zawartej umowy tylko po swojemu. Dzień spóźnienia spłaty raty i wysyłają sprawę do firmy windykacyjnej co przeczy temu co jest napisane w umowie. Spłaciłem całość po dwóch spłaconych ratach ponieważ nie miałem zamiaru dalej mieć jakichkolwiek zobowiązań wobec tej instytucji. Spłacam raty w innym banku gdzie traktowany jestem jak należy i mogę mieć 1-2 dniowe opóźnienie w spłacie.

Porównaj