Szukasz danych do przelewu na konto w Alior Banku ? Sprawdź najważniejsze informacje: kod SWIFT, BIC oraz IBAN. Zobacz również adres Alior Banku do przelewu.

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 20.11.2018
Udostępnij:

Kod SWIFT to kod składający się z 8 lub 11 znaków, który służy do identyfikacji danej instytucji finansowej w obrocie międzynarodowym. Jest używany najczęściej do przelewów zagranicznych.

Kod BIC (Bank Identifier Code) oznacza to samo, co kod SWIFT. W Polsce używa się po prostu określenia SWIFT, na całym świecie BIC.

IBAN to międzynarodowy numer rachunku, który jest wykorzystywany głównie przy przelewach zagranicznych. Składa się z 28 znaków, z czego 2 pierwsze to identyfikator kraju, a pozostałe to 26 cyfr zwykłego numeru rachunku.

KOD SWIFT = KOD BIC

Alior Bank – kod SWIFT, BIC oraz IBAN

Kod SWIFT Alior Bank: ALBPPLPW

Kod BIC Alior Bank: ALBPPLPW

IBAN Alior Bank: PL + pełny numer rachunku

Adres Alior Banku do przelewu:
Alior Bank S.A.
ul. Łopuszańska 38D
02-232 Warszawa

Alior Bank istnieje od 2008 roku i przez ten czas zdążył sobie zapracować na miano jednego z najszybciej rozwijających się polskich banków. Jest to bank innowacyjny – łączy bankowość w wydaniu tradycyjnym z nowoczesnymi propozycjami. To właśnie Alior Bank jako pierwszy z polskich banków udostępnił Klientom kantor on-line. Oferta banku kierowana jest głównie do najbogatszych i wymagających Klientów, ponieważ oferowane usługi bankowe świadczone są na najwyższym poziomie.


Źródło:

https://www.aliorbank.pl

Oceń:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Średnia: 4.8 / 5, łącznie 5 ocen
Komentarze (10)

Polecam ten bank każdemu od lat nigdy nie miałem tam problemu czy to przy spłacie kredytu czy innych operacjach inne banki powinni brać przykład od niego a obsługa banku na najwyższym poziomie, nie wiem jak w innych miastach w Polandii ale w Ð, Górniczej jest naprawdę świetny.

Hahahah…”Oferta banku kierowana jest głównie do najbogatszych i wymagających Klientów, ponieważ oferowane usługi bankowe świadczone są na najwyższym poziomie.” xD

Dzięki bardzo. Kochani jesteście!

Bielicz Robert, 18 lutego 2019 o 14:25

Banku nie polecam! Przelew zagraniczny który wyszedł w czwartek do poniedziałku nadal nie dotarł do banku w Belgii, brak jakiejkolwiek odpowiedzialności i pomocy ze strony banku, z całego serca nie polecam.

A jaki jest klucz bankowy

Info przydatne

Dziękuję bardzo.

Dziękuję, długo szukałem odpowiednich informacji!!

5/5

wszysto sie zgadza