Alior Bank obsłuży proste spółki akcyjne

Alior Bank obsłuży proste spółki akcyjne

author
Patryk Byczek
20 lipca 2021

Alior Bank poinformował w komunikacie prasowym, że od 1 lipca 2021 roku kodeks spółek handlowych wprowadził nowy typ spółki kapitałowej, którą jest prosta spółka akcyjna (PSA). Ten typ spółki wpisano do katalogu podmiotów, które są zobowiązane do prowadzenia pełnej księgowości. Sprawdzamy szczegóły.

Alior Bank jest przygotowany do obsługi finansowej takich firm i dodatkowo proponuje im Rachunek Plan Biznes. Konto umożliwia elastyczny dobór pakietów usług do potrzeb konkretnej firmy.

Prosta spółka akcyjna

Prosta spółka akcyjna jest nową formą prawną stanowiącą hybrydę spółki akcyjnej oraz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.Nowy typ spółki można założyć w sposób tradycyjny (w formie aktu notarialnego) lub przez Internet w ciągu 24 godzin korzystając z portalu S24, którego prowadzeniem zajmuje się Ministerstwo Sprawiedliwości. Aby skorzystać z opcji online należy wypełnić wzór umowy, trzeba wpisać dowolną nazwę spółki, lecz konieczne jest oznaczenie „prosta spółka akcyjna” (P.S.A.).

Osoby chcące stać się właścicielem prostej spółki akcyjnej wystarczy posiadać 1 zł kapitału akcyjnego. Wkłady do spółki mogą mieć formę pieniężną lub formę niezbywalnego prawa o wartości majątkowej lub świadczenia pracy. Jest to zupełna nowość względem obowiązujących do tej pory wymagań. Prostą spółkę akcyjną prościej założyć, prowadzić i zlikwidować – porównując do klasycznej spółki akcyjnej. Wszystkie wprowadzone ułatwienia to “uśmiech” w stronę przedsiębiorców i małych biznesów rozpoczynających działalność. Trzeba wiedzieć, że właściciele prostej spółki akcyjnej muszą prowadzić pełną księgowość. Zakładając lub przekształcając firmę w prostą spółkę akcyjną konieczne jest prowadzenie ksiąg rachunkowych.

Proste spółki akcyjne zostały stworzone głównie z myślą o młodych firmach, które rozpoczynają przygodę z biznesem. Ta forma działalności gospodarczej zapewnia przedsiębiorcom szereg ułatwień w prowadzeniu biznesu. Alior Bank jako partner dla klientów biznesowych odpowiada na nowe potrzeby i rynkowe zmiany, dlatego wszyscy właściciele prostych spółek akcyjnych  będą mogli korzystać z naszego rachunku Plan Biznes. W ramach tej oferty  proponujemy klientom zestaw produktów i usług bez opłat oraz możliwość samodzielnego doboru dodatkowych korzyści w ramach tzw. Planów Plus. Za każdy z aktywnych Planów Plus pobieramy tylko jedną opłatę w wysokości 30 zł miesięcznie. Klient może też nimi swobodnie zarządzać w bankowości internetowej BusinessPro.

– mówiła cytowana w komunikacie Ewa Małecka, Dyrektor Departamentu Produktów Klienta Biznesowego w Alior Banku.

Najważniejsze informacje dla Klientów:

Alior Bank przelewy przychodzące

Alior Banku SWIFT kod

Alior Bank infolinia

Rachunek Plan Biznes

Oferta Plan Biznes przewiduje, że firma otrzymuje darmowe konto podstawowe z dwoma rachunkami pomocniczymi. Wystarczy wówczas, że Klient wykona w miesiącu 4 transakcje kartą lub przelew do ZUS lub US, żeby zachować darmowość konta. W momencie, kiedy Klient nie spełni wymienionych warunków, bank naliczy opłatę za prowadzenie konta w wysokości 60 złotych oraz opłatę za prowadzenie konta pomocniczego w wysokości 30 złotych.

Dodatkowo w pakiecie Klient otrzymuje dwie darmowe karty debetowe, wypłaty gotówki z bankomatów w oddziałach Alior Banku, internetowe przelewy własne do ZUS i US oraz korzystanie z systemu bankowości internetowej BusinessPro przez dwóch Użytkowników oraz moduł BusinessPro eFX Trader a korzystnymi kursami wymiany walut. Rachunek Biznes Plan to także trzy dodatkowe karty Plany Plus.

Alior Bank

Instytucję założono w 2008 roku i swoją ofertę kieruje do Klientów indywidualnych oraz biznesowych. Pod koniec 2017 roku bank odnotował 143 100 000 złotych zysku netto. Pod koniec pierwszego kwartału ubiegłego roku wypracowany zysk wyniósł 171 100 000 złotych. Zysk w trzecim kwartale wyniósł nieco ponad 172 900 000 złotych, co oznacza wynik niższy względem analogicznego okresu rok wcześniej. Według danych, w grudniu 2017 roku, Alior Bank zatrudniał 8110 osób w 905 placówkach. W 2017 roku około 4 000 000 Klientów korzystało z usług i produktów Aliora. Aktualnie pełniącym obowiązki prezesa zarządu jest Iwona Duda.


źródło: https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2021-07-15-alior-bank-obsluzy-proste-spolki-akcyjne.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Apple Card – karta płatnicza Apple z moneyback
Bez kategorii
author
Tomasz Jurczak
26 marca 2019

Apple Card – karta płatnicza Apple z moneyback

Getin Bank partnerem projektu „Bankowcy dla Edukacji”
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
22 lipca 2021

Getin Bank partnerem projektu „Bankowcy dla Edukacji”

Na czym polega rolowanie pożyczki?
Ekonomia
author
Halszka Gronek
09 marca 2020

Na czym polega rolowanie pożyczki?

Castorama wesprze walkę z koronawirusem
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
29 marca 2020

Castorama wesprze walkę z koronawirusem

Oszuści zaciągają kredyty na chorych i studentów
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
22 listopada 2019

Oszuści zaciągają kredyty na chorych i studentów

Porównaj