Złoty Bankier 2019 dla Alior Banku

Złoty Bankier 2019 dla Alior Banku

author
Patryk Byczek
22 kwietnia 2019

W tegorocznej edycji plebiscytu Złoty Bankier Alior Bank dwukrotnie znalazł się na podium. Uplasował się na drugiej pozycji jako bank z najlepszym kontem osobistym. Zajął też trzecie miejsce w kategorii Najlepsza karta kredytowa.

Podczas uroczystej Gali Złoty Bankier, która odbyła się 11 kwietnia br. w Warszawie, nagrodzono najlepsze banki pod względem oferty produktowej oraz jakości usług. Laureatów jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu wyłoniono w wyniku badań prowadzonych przez „Puls Biznesu” oraz Bankier.pl wraz z Kantar TNS i Obserwatorium.biz. Standardowo swój głos oddali także internauci. Produkty Alior Banku znalazły się w czołówce plebiscytu.

Konto osobiste

Bank zajął drugie miejsce na podium za Konto Jakże Osobiste. Kapituła konkursu oceniając rachunki brała pod uwagę trzy profile klientów (preferujących obrót gotówkowy, bezgotówkowy, „bankujących” wyłącznie mobilnie), uwzględniając aspekt cenowy, elastyczność i zakres usług dodatkowych. Eksperci wybrali instytucje, które najlepiej sprawdziły się w każdej z trzech kategorii. Zwrócili uwagę, że „Konto Jakże Osobiste pozwala elastycznie zarządzać rachunkiem dzięki dodatkowym modułom”. Statuetkę w tej kategorii odebrał Santander Bank Polska.

Karta kredytowa

Alior Bank uplasował się na trzeciej pozycji wśród banków posiadających najlepszą kartę kredytową, ex aequo z PKO BP. Kapituła konkursu w tym przypadku postawiła na analizę nie tylko czynników cenowych, ale i użytkowych. Przy ocenie szczególnie brano pod uwagę możliwości zarządzania funkcjami karty przez aplikację mobilną. Eksperci zwrócili uwagę, że Alior Bank oferuje najdłuższy okres bezodsetkowy i zadłużenie na jego karcie jest oprocentowane według niższej stawki niż maksymalne i wszechobecne w pozostałych bankach (10 proc. w skali roku). Liderem kategorii został Citi Handlowy.

Alior Bank

Instytucję założono w 2008 roku i swoją ofertę kieruje do Klientów indywidualnych oraz biznesowych. Pod koniec 2017 roku bank odnotował 143 100 000 złotych zysku netto. Pod koniec pierwszego kwartału ubiegłego roku wypracowany zysk wyniósł 171 100 000 złotych. Zysk w trzecim kwartale wyniósł nieco ponad 172 900 000 złotych, co oznacza wynik niższy względem analogicznego okresu rok wcześniej. Według danych, w grudniu 2017 roku, Alior Bank zatrudniał 8110 osób w 905 placówkach. W 2017 roku około 4 000 000 Klientów korzystało z usług i produktów Aliora. Aktualnie pełniącym obowiązki prezesa zarządu jest wiceprezes Krzysztof Bachta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Przemoc w rodzinie. Jak uzyskać pomoc? 
Poradnik
author
Halszka Gronek
03 marca 2020

Przemoc w rodzinie. Jak uzyskać pomoc? 

Kredyt konsolidacyjny Brzeg
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
09 czerwca 2022

Kredyt konsolidacyjny Brzeg

Szybkie pożyczki Nowy Tomyśl
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
26 listopada 2021

Szybkie pożyczki Nowy Tomyśl

Konkurs Vivus.pl – do wygrania samochód
Promocje pożyczkowe
autor wpisu
m_szydlowski
27 czerwca 2017

Konkurs Vivus.pl – do wygrania samochód

Alior Bank w Krośnie Odrzańskim
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
13 czerwca 2019

Alior Bank w Krośnie Odrzańskim

Porównaj