PKN ORLEN produkuje płyn do dezynfekcji rąk

PKN ORLEN produkuje płyn do dezynfekcji rąk

author
Patryk Byczek
16 marca 2020

PKN Orlen poinformował w oficjalnym komunikacie, że spółka ruszyła z produkcją płynu do dezynfekcji rąk. Całe przedsięwzięcie odbywa się w Zakładzie Produkcyjnym ORLEN OIL w Jedliczu. W obliczu tego, że zapotrzebowanie na produkt jest bardzo duże, podjęto decyzję o wysłaniu pierwszej partii płynu do Agencji Rezerw Materiałowych.

W kolejnym tygodniu dostawy płynu do dezynfekcji trafią na stacje paliw PKN Orlem oraz do innych podmiotów gospodarczych, które zgłoszą zapotrzebowanie na produkt.

Zgodnie z zapowiedziami rozpoczynamy realizację pierwszych dostaw płynu do dezynfekcji rąk. W bardzo szybkim tempie udało nam się dostosować produkcję tak, aby aktywnie włączyć się w działania rządu związane ze wzmocnieniem bezpieczeństwa sanitarnego kraju. Zakładamy, że do końca marca br. produkcja sięgnie prawie 2,5 mln litrów produktu

– mówił cytowany w komunikacie spółki Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Produkcja płynu do dezynfekcji

Na chwilę obecną siła produkcyjna Grupy Orlen i Zakładu ORLEN OIL w Jedliczu to 750 000 litrów płynu do dezynfekcji rąk tygodniowo, które spółka pakuje do pięciolitrowych opakowań. Dzięki temu, że płyn do dezynfekcji produkowany jest na podstawie alkoholu etylowego, zabija on wirusy. Produkt dopuszczono do obrotu decyzją:

Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych,
Wyrobów Medycznych,
Produktów Biobójczych.

Alkohol, który jest potrzebny do produkcji płynu do dezynfekcji kupowany jest od dostawców posiadających certyfikat ECHA, który wcześniej wydała Europejska Agencja Chemikaliów.

ORLEN OIL w Jedliczu

Na co dzień Zakład Produkcyjny ORLEN OIL w Jedliczu produkuje:

płyny do spryskiwaczy,
płyny chłodnicze,
smary,
oleje przemysłowe.

Utworzenie linii produkcyjnej płyn do dezynfekcji rąk wymusiła sytuacja w Polsce dotycząca rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

Oprócz produkcji w Zakładzie Produkcyjnym ORLEN OIL w Jedliczu jednocześnie odbywa się modernizacja wytwórni smarów. W planach jest budowa czterech zbiorników surowcowych o pojemności około 60 000 litrów każdy. Spółka realizuje ponadto zakup dwóch dwóch linii konfekcyjnych pod produkcję płynów, dzięki czemu moc produkcyjna zostanie zwiększona.

PKN Orlen

Polski Koncern Naftowy Orlen jest europejskim liderem wśród przedsiębiorstw petrochemicznych. Międzynarodowa grupa kapitałowa reprezentująca branżę paliwowo-energetyczną. Od 2009 roku PKN Orlen uznaje się za najcenniejszą polską markę. Dodatkowo firmę, jako jedyną w Polsce, ujęto w magazynie „Fortune 500”, uznając ją za jedną z największych firm na świecie. Ponadto PKN Orlen czterokrotnie otrzymał certyfikat Top Employers Polska, który potwierdza wysokie standardy polityki personalnej.


https://www.orlen.pl/PL/BiuroPrasowe/Strony/PKN-ORLEN-rozpoczął-produkcję-płynu-do-dezynfekcji-rąk.aspx

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Rekord oszustw przy użyciu kart płatniczych
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
17 maja 2019

Rekord oszustw przy użyciu kart płatniczych

ZUS oddział w Toruniu
Oddziały
author
Patryk Byczek
16 września 2019

ZUS oddział w Toruniu

Mieszkanie Plus w Łomży
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
10 listopada 2017

Mieszkanie Plus w Łomży

Bank Spółdzielczy w Kłomnicach sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
30 września 2019

Bank Spółdzielczy w Kłomnicach sesje przychodzące i wychodzące

thumbnail
Promocje bankowe
author
Patryk Byczek
30 września 2021

Promocja: “eKonto osobiste plus premia – edycja II” w mBanku

Porównaj