Apple Pay jest dostępne w naszym kraju od 19 czerwca i w ciągu kilkunastu dni liczba dodanych do aplikacji kart przekroczyła 200 000. Z najnowszych informacji wynika, że tą metodą płatności będzie można opłacać również transakcje wykonane przez Internet. Do wdrożenia systemu „Apple Pay online” szykuje się platforma Allegro.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 07.07.2018
Udostępnij:

Szacuje się, że do końca roku liczba użytkowników Apple Pay ma przekroczyć pół miliona, dlatego też najpopularniejszy serwis e-commerce w Polsce zaczął interesować się tą metodą płatności. O prawdopodobieństwie dojścia do takiej sytuacji informował rzecznik prasowy Allegro, uwzględniając zainteresowanie tematem posiadaczy urządzeń marki Apple.

Kiedy Apple Pay pojawi się w Allegro?

Władze serwisu nie podały jeszcze konkretnego terminu dotyczącego pojawienia się Apple Pay w serwisie aukcyjnym.  Mówi się, że użytkownicy urządzeń z nadgryzionym jabłkiem będą musieli poczekać nawet kilka miesięcy. Jeżeli wszystko potoczy się zgodnie z założeniami, to Apple Pay stanie obok Google Pay już jesienią tego roku. Dzięki temu użytkownicy zarówno urządzeń Apple, jak i serwisu Allegro, będą mogli dokonywać płatności za zakupy jedynie za pomocą biomterii.

Dla nas to oznacza mniej więcej tyle, że udostępnimy tę formę płatności na naszej platformie. Powinno to się stać w ciągu kilku najbliższych miesięcy, w trakcie których przeprowadzimy konieczną implementację. Nie chciałbym jednak w tym momencie deklarować konkretnego terminu wdrożenia.” – informował rzecznik prasowy serwisu, Paweł Klimiuk.

Działanie samodzielne czy z partnerem?

Niewiadomo jeszcze, czy integracją Apple Pay w Allegro serwis zajmie się samodzielnie, czy wykorzysta do tego jednego ze swoich stałych partnerów. Jeżeli jednak PayU lub Przelewy24 zainteresuje się tematem możliwe jest, że AP zostanie wdrożone także w innych sklepach internetowych.


 

Apple Pay

Wprowadzony w czerwcu Apple Pay to system płatności zbliżeniowych, których dokonywać można za pomocą takich urządzeń od Apple, jak:
 

  • iPhone,

  • Apple Watch,

  • iPad,

  • Macbook Pro.

Aby uwierzytelnić transakcję na kwotę wyższą niż 50 złotych, wymagany jest jedynie odcisk palca lub skan twarzy


 

Komentarze