zadluzenia.com
zamknij

Komisja Stała Fintech

Brak regulacji czy też często zmieniające się przepisy powodują trudności w rozwoju działalności różnych podmiotów, które wdrażają nowoczesne rozwiązania technologiczne w obszarze usług finansowych. Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych postanowiła powołać Komisję Stałą do spraw Sektora FinTech, z racji na coraz większą liczbę nowoczesnych podmiotów. 

 

 

Mec. Marcin Czugan, Wiceprezes Zarządu KPF, nadzorujący prace nowo powołanej Komisji, wyjaśnia: 

 

– W związku z rozwojem sektora FinTech w Polsce należało dokonać weryfikacji, czy obecne ustawodawstwo sprzyja, czy wręcz przeciwnie – stanowi barierę do rozwoju nowoczesnych technologii finansowych. W pierwszej kolejności skupiliśmy się więc na stworzeniu listy barier regulacyjno–nadzorczych, które stanowią utrudnienie dla rozwoju innowacji finansowych w Polsce. Lista 18 merytorycznych przeszkód, zidentyfikowanych przez Komisję, została następnie przekazana w formie jednolitego stanowiska przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych do Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, koordynującego prace specjalnego Zespołu roboczego KNF ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech). 


Skład komisji

 

Członkami komisji są:

- Jacek Wiśniewski (Squire Patton Boggs Święcicki Krześniak sp.k.)

- Tomasz Ostrowski (ERIF BIG S.A.)

- Paweł Mazur (Grupa ANG)

- Piotr Strzelecki (Finansowo sp. z o. o.)

- Mateusz Pikosz (Finalyse sp. z o. o.)

- Krzysztof Maćkowiak (Everest Finanse S.A.)

- Sylwia Ambroziak (Cross Loan sp. z o. o.)

- Marcin Kamiński (Mikrokasa S.A.)

- Radosław Broniarek (ID Finance Poland sp. z o. o.)

- Marcin Borowiecki (Wonga.pl sp. z o. o.)

- Mariusz Zabrocki (iwoca)

- Magdalena Marciniak (TU Europa S.A.)


Do zadań Członków Komisji Stałej KPF ds. Sektora FinTech, należeć będzie np. proaktywne działanie poprzez inicjowanie propozycji legislacyjnych i wspieranie dalszych prac Zespołu roboczego Komisji Nadzoru Finansowego ds. rozwoju innowacji Finansowych (FinTech), do którego Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych została zaproszona.

 

Z rozwiązań, które oferują polscy uczestnicy branży FinTech korzysta wiele rodzimych i zagranicznych inwestorów. Zagadnienia związane z branżą FinTech jak i stojące przed tą branżą wyzwania będą głównym tematem prelekcji i dyskusji panelowych podczas I Kongresu Sektora FinTech. Wydarzenie zaplanowane jest na 28 marca. 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY