Komisja Stała Fintech
Mec. Marcin Czugan, Wiceprezes Zarządu KPF, nadzorujący prace nowo powołanej Komisji, wyjaśnia:
– W związku z rozwojem sektora FinTech w Polsce należało dokonać weryfikacji, czy obecne ustawodawstwo sprzyja, czy wręcz przeciwnie – stanowi barierę do rozwoju nowoczesnych technologii finansowych. W pierwszej kolejności skupiliśmy się więc na stworzeniu listy barier regulacyjno–nadzorczych, które stanowią utrudnienie dla rozwoju innowacji finansowych w Polsce. Lista 18 merytorycznych przeszkód, zidentyfikowanych przez Komisję, została następnie przekazana w formie jednolitego stanowiska przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych do Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, koordynującego prace specjalnego Zespołu roboczego KNF ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech).
Skład komisji
Członkami komisji są:
– Jacek Wiśniewski (Squire Patton Boggs Święcicki Krześniak sp.k.)
– Tomasz Ostrowski (ERIF BIG S.A.)
– Paweł Mazur (Grupa ANG)
– Piotr Strzelecki (Finansowo sp. z o. o.)
– Mateusz Pikosz (Finalyse sp. z o. o.)
– Krzysztof Maćkowiak (Everest Finanse S.A.)
– Sylwia Ambroziak (Cross Loan sp. z o. o.)
– Marcin Kamiński (Mikrokasa S.A.)
– Radosław Broniarek (ID Finance Poland sp. z o. o.)
– Marcin Borowiecki (Wonga.pl sp. z o. o.)
– Mariusz Zabrocki (iwoca)
– Magdalena Marciniak (TU Europa S.A.)
Do zadań Członków Komisji Stałej KPF ds. Sektora FinTech, należeć będzie np. proaktywne działanie poprzez inicjowanie propozycji legislacyjnych i wspieranie dalszych prac Zespołu roboczego Komisji Nadzoru Finansowego ds. rozwoju innowacji Finansowych (FinTech), do którego Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych została zaproszona.
Z rozwiązań, które oferują polscy uczestnicy branży FinTech korzysta wiele rodzimych i zagranicznych inwestorów. Zagadnienia związane z branżą FinTech jak i stojące przed tą branżą wyzwania będą głównym tematem prelekcji i dyskusji panelowych podczas I Kongresu Sektora FinTech. Wydarzenie zaplanowane jest na 28 marca.
Dodaj komentarz