Aplikacja mobilna Alior Bank

Aplikacja mobilna Alior Bank

autor wpisu
Julia Wierciło
09 maja 2023

Banki coraz częściej decydują się na utworzenie swojej aplikacji mobilnej. Korzystanie z nich jest zazwyczaj bardzo wygodne i proste. Operacje bankowe są dostępne w zasięgu ręki, bez konieczności odwiedzenia placówki osobiście. Alior Bank posiada swoją aplikację Alior Mobile, dzięki której korzystanie z usług bankowych może być prostsze. Sprawdźmy jak działa aplikacja mobilna Alior Mobile i jak ją aktywować. Porównamy także plusy i minusy aplikacji Alior Banku.

Spis treści:

 1. Alior Mobile - co to jest?
 2. Pobranie i instalacja aplikacji Alior Mobile
 3. Aktywacja aplikacji Alior Mobile
 4. Aplikacja Alior Mobile - jak wygląda logowanie?
 5. Dostępne funkcje aplikacji Alior Mobile
 6. Plusy i minusy aplikacji Alior Mobile
 7. Pytania i odpowiedzi
 8. Podsumowanie
Zwiń spis treści

Alior Mobile - co to jest?

Alior Mobile to aplikacja mobilna banku Alior Bank – jest ona dodatkiem do bankowości internetowej instytucji – Alior online. Jest programem, który możemy zainstalować na naszym smartfonie lub tablecie. Alior Mobile pomaga obsługiwać konto bankowe, karty, ale także inne usługi. Umożliwia bezpośrednie działanie, bez konieczności wchodzenia na stronę lub odwiedzania banku osobiście. Aplikacja dedykowana jest do klientów Alior Banku i jest zupełnie bezpłatna. Jedyną koniecznością jest pobranie i aktywowanie Alior Mobile.

Pobranie i instalacja aplikacji Alior Mobile

Jak pobrać i zainstalować aplikację? 

 • w zależności od posiadanego systemu, pobieramy aplikację z App Store (IOS) lub Google Play (system Android),
 • na ekranie telefonu pojawi się nowa ikona,
 • po otwarciu programu należy się zalogować po raz pierwszy za pomocą identyfikatora oraz hasła. Te dane otrzymujemy w banku przy zakładaniu konta,
 • kolejnym krokiem jest autoryzacja kodem SMS,
 • następnie aplikacja poprosi o nadanie PINu, a za jego pomocą możliwe będzie logowanie do aplikacji Alior Mobile.

Aktywacja aplikacji Alior Mobile

Aktywacja następuje po pobraniu i instalacji na naszym smartfonie lub tablecie. Należy uruchomić aplikację, a następnie na ekranie zostanie wyświetlona opcja aktywacji. W tym momencie musimy wpisać numer PESEL albo nasz identyfikator Alior Bank.

W następnym kroku wyświetlą się pytania, na które odpowiedź zna wyłącznie właściciel rachunku bankowego. Po udzieleniu odpowiedzi, na nasz numer telefonu zostanie wysłany kod, który musimy wpisać w aplikacji. Po tych działaniach nastąpi automatyczne połączenie telefoniczne od Alior Banku.

Otrzymamy komunikat, w którym podany zostanie odpowiedni numer. Należy wpisać go w aplikacji. Jeśli aktywacja przebiegnie pomyślnie, końcowym etapem jest nadanie kodu PIN. Do aplikacji możemy logować się za jego pomocą lub skorzystać z logowania za pomocą odcisku palca czy Face ID.

Aplikacja Alior Mobile - jak wygląda logowanie?

Logowanie do konta w Alior Mobile możemy wykonać za pomocą dwóch możliwości:

 • logowanie biometryczne tzn. odcisk palca lub Face ID,
 • logowanie PINem, który zawiera 6 znaków.

Logowanie biometryczne jest dodatkową możliwością, z której skorzystać mogą posiadacze smartfonów wyposażonych w specjalną funkcję. W większości smartfonów ta opcja jest dostępna. W aplikacji możemy sprawdzić również stan konta przed zalogowaniem. Samodzielnie decydujemy czy widoczna ma być kwota czy wartość procentowa. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest możliwość przelewania środków do odbiorców zdefiniowanych przed zalogowaniem do aplikacji. Przelewy BLIK także są dostępne dla użytkowników aplikacji Alior Banku.

Dostępne funkcje aplikacji Alior Mobile

Po zalogowaniu otrzymujemy dostęp do wszystkich opcji, które są oferowane przez Alior Bank.

Są to między innymi:

 • przelew zwykły, natychmiastowy, walutowy,
 • przelew BLIK,
 • doładowanie telefonu (np. poprzez zeskanowanie kodów QR),
 • zlecenia stałe,
 • zarządzanie kartą kredytową oraz płatniczą,
 • ustalenie limitów transakcji,
 • zmiana kodu PIN,
 • zastrzeżenie lub czasowa blokada karty,
 • kupno biletów komunikacji miejskiej,
 • opłacenie miejsca parkingowego.

Dodatkową funkcją jest personalizacja aplikacji. Sami decydujemy czy będziemy korzystać z ciemnej czy jasnej wersji. Kolejnym dodatkiem jest możliwość dołączenia do mamBonus. Jest to program, dzięki któremu możemy realizować zakupy z rabatami.

Plusy i minusy aplikacji Alior Mobile

Jednym z największych plusów jest możliwość wykonania przelewów bez konieczności logowania. Dotyczy to oczywiście odbiorców zdefiniowanych. Zaletą jest również możliwość korzystania z programu mamBonus, ale także wymiana walut czy korzystanie z kart walutowych.

Minusem okazał się brak możliwości dostosowania wyglądu narzędzia do swoich potrzeb. Niektóre opinie wskazują także na pojawiające się problemy techniczne narzędzia, które mogą skutkować spowolnieniem działania. Zazwyczaj po ponownym uruchomieniu aplikacji mobilnej, wszystko wraca do normy. Zastrzeżenia dotyczące powtarzających się błędów trudno zweryfikować. Nie wiadomo, czy dotyczą wybranych urządzeń, czy są błędem, który dotyka wszystkich użytkowników mobilnej usługi Aliora.

Pytania i odpowiedzi

W pierwszej kolejności pobierz Alior Mobile ze swego sklepu mobilnego (AppStore lub Google Play). Kolejnym krokiem jest przejście dodatkowej weryfikacji w aplikacji mobilnej, dzięki czemu bez problemu będziesz mógł korzystać ze swojego konta w aplikacji mobilnej.

Generalnie tak, chociaż należy wiedzieć, że w bankowości internetowej dostępnych jest o wiele więcej zaawansowanych opcji dotyczących konta bankowego.

Klient musi wprowadzić do aplikacji swoje dane oraz potwierdzić je kodem z wiadomości SMS. Dzięki temu aktywujemy aplikację mobilną.

Oczywiście, że tak. Korzystanie z aplikacji Alior Banku jest całkowicie bezpłatne. Najważniejsze jest to, że Klienci zyskują wygodny dostęp do swojego konta bankowego w każdym miejscu świata – wystarczy mieć połączenie z Internetem.

Tak. Jest dostępna opcja połączenia z infolinią Aliora. Opłata za wykonanie połączenia wg taryfy operatora.

Tak. Jedną z metod logowania się do aplikacji jest tzw. TouchID, które za pomocą skanu odcisku palca da Klientowi dostęp do konta bankowego.

Oczywiście, że tak. Alior Bank jest całkowicie bezpiecznym bankiem, dlatego nie należy obawiać się korzystania z jego usług i oferty.

Alior online to bankowość internetowa Aliora.

Tak. Z poziomu mobilnej usługi Aliora można połączyć się z infolinią instytucji. Wystarczy na ekranie telefonu wcisnąć odpowiednią opcję i zostaniemy połączeni z konsultantem.

Podsumowanie

1. Dostęp do Alior Mobile mają zarówno Klienci indywidualni, jak i Klienci firmowi.

2. Korzystając z serwisu Alior Mobile mamy pod ręką całą swoją bankowość.

3. Aplikacja jest dostępna dla Klientów przez całą dobę, 365 dni w roku.

4. Korzystając z mobilnego serwisu Alior Banku akceptujesz regulamin korzystania z aplikacji.

5. Chcąc zadzwonić z aplikacji na infolinię należy wiedzieć, że obowiązuje nas koszt połączenia wg taryfy operatora, z usług którego korzystamy.

6. Z poziomu mobilnego narzędzia banku możliwe jest zastrzeżenie karty (np. karty debetowej).

7. Aplikacja Aliora pozwala na zlecenie przelewu na telefon BLIK.

8. Klient w aplikacji sprawdzi swoje ostatnie transakcje – wystarczy zajrzeć o historii rachunku. Sprawdzić można również swój numer rachunku, czy zasoby stanu konta.

9. Aplikacja Aliora pozwala na bardzo wygodne i bezpieczne prowadzenie konta pod każdym względem.

10. Do usługi można zalogować się tzw. skanem twarzy. Przed logowaniem na ekranie telefonu wyświetli się wówczas odpowiedni komunikat, o skanowaniu twarzy. Telefon trzeba trzymać przed twarzą, aby skan zakończył się powodzeniem. Po zalogowaniu mamy dostęp do wszystkich swoich rachunków.

11. Z poziomu narzędzia mobilnego Aliora można dokonywać płatności BLIKiem. Mamy również możliwość dokonywania przelewów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

T-Mobile Usługi Bankowe w Łomży
Oddziały
author
Patryk Byczek
17 marca 2019

T-Mobile Usługi Bankowe w Łomży

Alior Bank w Niepołomicach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
20 czerwca 2019

Alior Bank w Niepołomicach

Totalizator Sportowy oddział Katowice
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
25 września 2017

Totalizator Sportowy oddział Katowice

mBank wśród liderów spółek bazujących na ESG
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
11 grudnia 2019

mBank wśród liderów spółek bazujących na ESG

Bank z Grupy PKO BP najlepszym bankiem na Ukrainie
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
24 lutego 2021

Bank z Grupy PKO BP najlepszym bankiem na Ukrainie

Kredyt gotówkowy Błonie
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
30 czerwca 2020

Kredyt gotówkowy Błonie

Porównaj