zadluzenia.com
zamknij

Reklamy firm pożyczkowych - raport UOKiK

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadziła kontrolę reklam 37 firm pożyczkowych. 23 przedsiębiorców stosowało reklamy sprzeczne z prawem.

 

Do analizy wytypowano reklamy 37 przedsiębiorców, którzy zawarli największą ilość umów w 2012 roku, ustalonych w wyniku własnego monitoringu reklam. Ponadto część przedsiębiorców została wylosowana.

 

Nieprawidłowości dotyczyły kwestii odnoszących się do:

 

- Pożyczki bez BIK;hasło wprowadzało w błąd - 9 przedsiębiorców.

 

- Najlepszych na rynku warunków: najniższe oprocentowanie, najtańsza pożyczka itp.; w rzeczywistości firma nie potrafiła wykazać, że jej oferta jest najlepsza w danym segmencie - 6 przedsiębiorców.

 

- Opłat;firmy pożyczkowe nie informowały o wszystkich kosztach pożyczki, np. opłatach przygotowawczych lub ubezpieczeniach - 6 przedsiębiorców.

 

- Czcionki;jeden przedsiębiorca posłużył się nieczytelną czcionką.

 

- Certyfikatu Rzetelna Firma;jeden przedsiębiorca bezprawnie posłużył się certyfikatem.

 

Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami, dostępnymi pod adresem: http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=10415.

 

Przypominamy iż portal Zadluzenia.com analizuje ofertę firm pożyczkowych, w cyklu pt. "Pod lupą Zadluzenia.com". Na umowę pożyczki patrzymy z szerszej perspektywy, w małym stopniu skupiając uwagę na kosztach pożyczki, w tym bardzo popularnym wskaźniku RRSO, który nie jest miarodajny przy chwilówkach.

W analizie Prezesa UOKiK znalazły się m.in. opisywane przez nas Wonga.pl, Vivus Finance czy Aasa Polska.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY