Z wewnętrznych danych uzyskanych przez Bank Zachodni WBK wynika, że młodzież w wieku od 13 do 19 roku życia wykonuje średnio 10 transakcji miesięcznie przy użyciu karty płatniczej i 2 transakcje BLIKiem.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 07.08.2018
Udostępnij:

Średnia kwota płatności kartą wynosi 23 złote. Natalia Czaplicka, odpowiedzialna za ofertę dla młodych w BZ WBK twierdzi, że młode osoby powinny jak najwcześniej móc zarządzać własnymi finansami. To może mieć w dużym stopniu wpływ na poziom oszczędzania w przyszłości.

Promocja dla młodych

BZ WBK wystartował z ofertą dla nastolatków. Każda osoba posiadająca lub ta, która założy Konto Jakie Chce, może liczyć na dodatkowe pieniądze. Wystarczy być uczniem szkoły podstawowej, gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej i okazać w banku świadectwo ocen ze średnią minimum 4.0. Takie osoby dostaną wówczas od instytucji 50 złotych. Należy wiedzieć, że „stypendium” od banku może zostać podwojone. Uczniowe mogą dostarczać świadectwa za rok szkolny 2016/2017 oraz 2017/2018. W takim wypadku, każdy dokument potwierdzający średnią równą lub wyższą niż 4.0 pozwala na otrzymanie 50 złotych, co łącznie daje sumę 100 złotych.

Jak młodzi dysponują pieniędzmi?

W BZ WBK konto posiada blisko 80 000 młodych osób między 13 a 19 rokiem życia. W ciągu ostatnich miesięcy, 22 000 osób spośród wszystkich nastolatków, otworzyło Konto Jakie Chce. Bardzo duża część osób wraz z kontem uzyskuje dostęp do karty płatniczej, która w wygodny sposób pozwala na uregulowanie płatności.

Młodzi Klienci wykonują średnio 10 transakcji kartą miesięczne, a łączna kwota zapłat wynosi średnio 237 złotych. Jednorazowe płatności kartą to mniej więcej 23 złote.
 

Komentarze