zadluzenia.com
zamknij

Pod lupą Zadluzenia.com - Konto Rozsądne w Alior Banku

„Konto Rozsądne” Alior Banku zajęło pierwsze miejsce w rankingu na najlepszy rachunek osobisty według portalu Money.pl. Konto przetestujemy w ramach serii „Pod lupą Zadłużenia.com”.

 

1. Ogólne informacje

 

Alior Bank to uniwersalny Bank działający w Polsce od 2008 roku. Oferta skierowana jest zarówno do Klientów indywidualnych jak i biznesowych. W pierwszym półroczu 2013 Alior Bank dysponował prawie 800 placówkami na terenie całego kraju.

 

Konto Rozsądne znajduje się w ofercie Banku od 8 kwietnia 2013. Nowe konto reklamowane było jako produkt z moneyback 5% za zakupy dokonane w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach.

 

Alior Bank nie cieszy się sporym zaufaniem wśród internautów. Krytykowany był zwłaszcza za częste zmiany opłat i prowizji, stopniowe ograniczanie cashbacku oraz tzw. big data (zbieranie wszystkich informacji o Klientach dostępnych w Internecie – także z portali społecznościowych).

 

2. Konto Rozsądne - oferta

 

Najważniejsze cechy konta to:

 

  • 0 zł za prowadzenie konta w przypadku przelewu wynagrodzenia, emerytury, renty lub stypendium
  • 9 zł za prowadzenie konta w przypadku braku przelewu wynagrodzenia, emerytury, renty lub stypendium
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą
  • 0 zł za krajowe przelewy internetowe
  • 5 zł miesięcznej opłaty za kartę (9 zł jeżeli na konto nie wpływa wynagrodzenie, emerytura, renta lub stypendium)
  • 6 zł – przelew w oddziale Banku.
  • Cashback 3% (od 1 marca 2014) czyli zwrot wydatków kartą lub za pomocą aplikacji iKasa w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach.

 

 

 

 

 

Za pomocą Konta Rozsądnego i aplikacji iKasa zapłacimy także zazakupy w sklepach Biedronka.Po założeniu konta konieczna będzie rejestracja w usłudze iKasa.

 

Maksymalny miesięczny cashback wynosi 50 zł, a w skali roku 400 zł.

 

Rocznie możemy zatem „zarobić” na koncie 340 zł (maksymalny cashback 400 zł minus łączna opłata za kartę), zakładając oczywiście , że na konto wpływa wynagrodzenie, emerytura, renta lub stypendium.

 

Karty płatnicze

 

Duży plus dla Alior Banku. W ramach Konta Rozsądnego możemy bowiem sami zdecydować czy chcemy otrzymać kartęz opcją płatności zbliżeniowych PayPass czy bez.

 

Alior Bank daje nam wybór spośród trzech kart:

 

a) Wypukła karta Debit MasterCard PayPass– z możliwością płatności zbliżeniowych

 

 

 

b) Płaska karta MasterCard Debit– klasyczna karta płatnicza bez płatności zbliżeniowych

 

 

 

c) Karta naklejka zbliżeniowa – służąca wyłącznie do płatności zbliżeniowych PayPass. Można ją zamieścić na dowolnym przedmiocie – telefon, portfel, tablet.

 

 

3. Jak otworzyć Konto Rozsądne w Alior Banku

 

Klient sam wybiera sposób podpisania umowy. Mamy trzy możliwości:

 

  • potwierdzenie umowy przelewem (bez kuriera)
  • otrzymanie umowy kurierem
  • wizyta w oddziale.

 

 

 

 

 

Najszybszy i najprostszy sposób topotwierdzenie umowy przelewem. Dzięki niemu Konto Rozsądne śmiało może być nazwane rachunkiem online. Procedura jest bardzo prosta:

 

a) Klient wypełnia wniosek o otwarcie Konta Rozsądnego. Wskazujemy w nim m.in. dane osobowe, numer dowodu osobistego oraz numer PESEL. Wniosek można złożyć w tym miejscu:

 

Złóż wniosek

 

b) Bezpośrednio po wypełnieniu wniosku, na podany przez Klienta adres e-mail wysyłana jest wiadomość od Alior Banku z nadanym już numerem rachunku osobistego.

 

c) Na wskazane konto w Alior Banku należy zrobić przelew 1 grosza z konta Klienta w innym Banku. W tytule przelewu należy obowiązkowo wskazać: numer PESEL oraz numer dowodu osobistego. Na tej podstawie Alior Bank weryfikuje tożsamość Klienta.

 

d) Po otrzymaniu przelewu przez Alior Bank oraz pozytywnej weryfikacji – Bank wysyła kolejną wiadomość e-mail z umową o prowadzenie konta. Od tego momentu można się już logować do bankowości internetowej Alior Banku.

 

Jak widać proces zakładania Konta Rozsądnego jest szalenie prosty. Co więcej – takie konto można założyć przebywając za granicą.

 

Podsumowanie

 

Czy Konto Rozsądne jest najlepszym dostępnym na rynku kontem ? Tylko wówczas, gdy jesteśmy aktywnymi Klientami Banku i jest to nasze konto główne. Jeżeli na rachunek nie wpływa bowiem wynagrodzenie, emerytura, renta lub stypendium – miesięczne opłaty są gigantyczne i wyniosą aż 18 zł.  Konto Rozsądne nie aspiruje do całkowicie bezpłatnych kont – tak jak np. Konto Godne Polecenia w BZ WBK.

 

Ogromną zaletą konta jest łatwy proces jego otwarcia. Dzięki potwierdzeniu umowy przelewem, rachunek można otworzyć z dowolnego miejsca na świecie. I to raptem w ciągu 2-3 dni.

 

Dla wielu Klientów atutem będzie możliwość bezgotówkowego płacenia w sklepach Biedronka dzięki aplikacji iKasa. To spore ułatwienie zwłaszcza biorąc pod uwagę cashback 3% przy zakupach spożywczych. Szkoda, że Bank sukcesywnie ogranicza cashback. Miejmy nadzieję, że obecna oferta utrzyma się na rynku jeszcze przez dłuższy czas.

 

Mocne strony:

 

- bardzo łatwy i szybki proces otwarcia konta

- możliwość założenia konta za granicą

- atrakcyjny cashback 3% za zakupy spożywcze

- możliwość płacenia w sklepach Biedronka za pomocą iKasa

- możliwość wyboru klasycznej karty bez płatności zbliżeniowych

- bezpłatne prowadzenie w przypadku przelewu wynagrodzenia, emerytury, renty lub stypendium

- bezpłatne bankomaty w kraju i za granicą

- Alior Bank pomaga w przeniesieniu poleceń zapłaty oraz zleceń stałych.

 

Wady:

 

- opłata za prowadzenie konta w przypadku braku przelewu wynagrodzenia, emerytury, renty lub stypendium

- opłata miesięczna za kartę.

 

Nasza Ocena: 9/10

Złóż wniosek
 
 
Skomentuj artykuł
captcha
~cookiemonster\

cashback na tak ale opłaty? dobrze że to rok temu tak było a teraz coraz wiecej banków się wycofuje z tych bezsensownych opłat typu 5, 6 czy 9zł za miesiąc POD WARUNKIEM ...... (jakims )   Odpowiedź

~nieludzki_maoista

18 zł za miesiąc za samo prowadzenie konta to był ponury żart. Dziś alior ma już darmowe konto osobiste z pewnymi warunkami (a bezwarunkowo za 4 zł/msc)   Odpowiedź

~rosma

polecam to konto. alior to mój główny bank. do tej pory ok   Odpowiedź

~miód

wcześniej byłem wyznawcą mbanku. bez oddziałów, ale wszystko za darmo. i co ? skończyło się. za kartę opłata 4 zł przy braku transakcji, a odziały czasami się przydają. no i zdradziłem ich dla alior właśnie. konto jest płatne ale mam święty spokój   Odpowiedź

~ekspert

Najlepsze konto obecnie oferowane na rynku. Nie jest może bezpłatne, ale coś za coś   Odpowiedź

~ndxvbdxn

Założyłem mamie to konto. Jak się konto w Aliorze jako jedyne to nie jest źle. Obawiam się tylko słynnych zmian w regulaminie   Odpowiedź

~euroentuzjasta

posiadam konto rozsądne. rzeczywiście znakomicie sprawdza się jako konto główne, gorzej jeżeli jest to której następne konto - wtedy zupełnie się nie opłaca   Odpowiedź

~jessyjames

Spokojnie, do końca 2014 roku powinien być spokój   Odpowiedź

~marek

Mam, polecam. Tylko faktycznie cały czas się boję, że zwiększą opłaty i całkiem zniosą moneyback...   Odpowiedź