Ile można wypłacić z bankomatu?

Ile można wypłacić z bankomatu?

author
Julia Wierciło
22 lutego 2024
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Najszybszą formą wypłaty gotówki niewątpliwie jest skorzystanie z bankomatu. Ile można wypłacić z bankomatu w 2024 roku? Czy są limity wypłaty gotówki? Poznaj limity wypłat gotówki w poszczególnych bankomatach.

Spis treści:

 1. Jaką kwotę mogę wypłacić z bankomatu?
 2. Od czego zależy limit wypłat pieniędzy z bankomatu?
 3. Jak zmienić limit wypłat?
 4. Ile jest pieniędzy w bankomacie?
 5. Najczęstsze pytania i odpowiedzi
Zwiń spis treści

Jaką kwotę mogę wypłacić z bankomatu?

Od lat odnotowujemy coraz więcej transakcji bezgotówkowych, więc z bankomatów korzysta się coraz rzadziej, ale nadal w niektórych sytuacjach jednak wypłacamy pieniądze, szczególnie jeśli transakcja wymaga gotówki.

Na wstępie odpowiadamy na najważniejsze pytanie, czyli ile dokładnie można wypłacić w konkretnych bankomatach. Nie bierzemy tu pod uwagę limitów indywidualnych i innych niestandardowych sytuacji – o nich piszemy w dalszej części artykułu. Poniżej podajemy ustanowione limity wypłacanych banknotów dla konkretnych bankomatów.

Ile można wypłacić z bankomatu ING?

Limit wypłaty z bankomatu ING to 10 tysięcy złotych. W tym wypadku zwiększenie go, jest niemożliwe.

 

Ile można wypłacić z bankomatu Pekao SA?

Dzienny limit wypłat to 1 tysiąc zł. Możemy zwiekszyć go do 3 tysięcy złotych. Limit miesięczny wynosi 5 tysięcy złotych.

 

lle można wypłacić z bankomatu PKO BP?

Limit za pomocą kart wynosi od 600 zł do 15 tysięcy złotych, ale limit nałożony przez bank to 5 tysięcy złotych. Klienci, którzy skorzystają z opcji wypłacenie przez BLIK, są w stanie wypłacić od 3 do 20 tysięcy złotych. W tym wypadku także należy zwiększyć limit.

 

Ile można wypłacić z bankomatu Euronet?

Limit jednorazowy wypłaty to 800 złotych.

 

Ile można wypłacić z bankomatu mBank?

Limit wypłaty gotówki wynosi 10 tysięcy złotych.

 

Ile można wypłacić z bankomatu Credit Agricole?

Limit wypłaty gotówki wynosi 5 tysięcy złotych.

 

Ile można wypłacić z bankomatu Alior Bank?

Limit wypłaty gotówki wynosi 15 tysięcy złotych.

 

Ile można wypłacić z bankomatu Millennium?

Dzienny limit wypłaty wynosi od 2 do 20 tysięcy złotych. Podczas ustawiania wybranego limitu, musimy także od razu ustalić limit dzienny.

 

Ile można wypłacić z bankomatu Santander?

W przypadku tego bankomatu, należy wziąć pod uwagę nałożony limit transakcji. Wynosi on maksymalnie 10 możliwych wypłat. Kwoty wypłaty jednorazowej w bankomacie Santander Bank Polska wynoszą od 2 do 15 tysięcy złotych.

 

Ile można wypłacić z bankomatu Banku Pocztowego?

W przypadku tego bankomatu limit wynosi 6 tysięcy złotych.

Od czego zależy limit wypłat pieniędzy z bankomatu?

Jak już powyżej wskazaliśmy, nie ma jednego odgórnego limitu wypłat dla wszystkich bankomatów. W każdym bankomacie limit ten będzie różny, ze względu na inne czynniki. Dużo zależy od tego, w jakim banku posiadamy konto. Każdy z nich narzuca swoje limity, które do pewnego stopnia możemy zmienić. Ważny jest także fakt, ile gotówki faktycznie znajduje się w bankomacie.

Jednym z istotnych czynników, od którego zależy limit wypłaty, są także prywatne ustawienia. Z łatwością możemy zwiększyć lub zmniejszyć limit i dostosować go do naszych aktualny potrzeb.

Główne czynniki nałożonych limitów:

 • limit dobowy (ustalony ze względu na bezpieczeństwo posiadacza np. skradzionej karty),
 • limit kwotowy,
 • limit techniczny (bankomaty posiadają limity dotyczące ilości banknotów),
 • popyt (gdy wystąpi niestandardowa sytuacja, która może utrudnić wypłatę gotówki z bankomatu).

Dlaczego banki ustalają określone limity transakcji?

Domyślny limit wypłaty w koncie osobistym, jest stworzony przede wszystkim w celu zabezpieczenia pieniędzy przed kradzieżą. Jest on bardzo pomocny w przypadku utraty karty lub kradzieży danych. W tych przypadkach maleje szansa na utracenie większej ilości pieniędzy.

Jak zmienić limit wypłat?

Istnieją trzy sposoby podniesienia limitu wypłat z bankomatu:

 • Skorzystanie z aplikacji mobilnej banku na swoim telefonie lub z przeglądarki internetowej. Należy wybrać zakładkę posiadanych przez nas kart, a następnie zmienić limit. W kolejnym etapie zatwierdzamy operację za pomocą pinu.
 • Drugim sposobem jest zmiana przez połączenie telefoniczne. Kontaktujemy się z konsultantem banku i prosimy o zmianę limitu wypłat. Prawdopodobnie, przed rozpoczęciem operacji, pracownik banku poprosi nas o potwierdzenie tożsamości.
 • Kolejnym rozwiązaniem, jest udanie się bezpośrednio do placówki naszego banku i załatwienie formalności na miejscu.

Tymczasowa zmiana w limitach wypłat gotówki

W przypadku sporadycznego lub jednorazowego wypłacenia większej ilości gotówki, po zmianie limitu i wypłacie, możliwy będzie powrót do ustawień pierwszego, mniejszego limitu. Zabezpieczy to pieniądze przed ewentualną kradzieżą.

Ile jest pieniędzy w bankomacie?

Od tego, ile pieniędzy znajduje się w bankomacie, zależy między innymi lokalizacja bankomatu, czy od konkretnego operatora. W najbardziej uczęszczanych miejscach, po uzupełnieniu, w urządzeniu może znajdować się nawet kilkaset tysięcy złotych. Bankomaty są wyposażone w specjalny licznik pieniędzy, dzięki któremu operator banku będzie poinformowany o ich ilości w urządzeniu.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Nie ma jednego odgórnego limitu wypłaty gotówki w bankomacie. Limity bankomatów najpopularniejszych banków są bardzo różne. Warto natomiast wiedzieć, że bankomaty komercyjne Planet Cash wypłacą nam maksymalnie 1000 zł, a wyższe kwoty dostępne będą jedynie dla Klientów posiadających konta w bankach współpracujących z tą siecią.

Jednorazowo z bankomatu mBank wypłacimy 4 tysiące złotych, natomiast maksymalny limit dzienny to 10 tysięcy złotych.

Limity dzienne wypłaty z bankomatu Santander mogą wynosić od 2 do 15 tysięcy złotych. Dziennie wykonamy maksymalnie 10 wypłat.

BLIKIEM wypłacimy tyle, ile maksymalnie umożliwia dany bankomat. Musimy więc sugerować się limitami konkretnego bankomatu, a nie ograniczeniami aplikacji BLIK, bo sam BLIK w żaden sposób nie ogranicza kwotowo wypłat z bankomatu.

Bankomaty Euronet, podobnie jak bankomaty Planet Cash, mają ustanowione limity wypłat. W bankomatach Euronet wypłacimy jednorazowo maksymalnie 800 zł. Wyższe kwoty dostępne są jedynie w bankomatach należących do konkretnego banku.

Więcej niż 1000 zł wypłacają praktycznie tylko bankomaty należące do konkretnego banku. W bankomatach Euronet również wypłacimy więcej niż 1000 zł, ale tylko w kilku transakcjach, ponieważ jednorazowa wypłata może wynosić jedynie 800 zł.

Dzienny limit transakcji bankomatowych jest różny dla różnych bankomatów.

Najczęściej bankomaty wypłacają nominały 50 zł i 100 zł – takie banknoty dostępne są w bankomatach zawsze. Niektóre bankomaty wypłacają także banknoty 10 zł, 20 zł i 200 zł.

Z bankomatu PKO BP wypłacimy:

 • do 5 000 zł lub 10 000 zł bez użycia karty,
 • do 20 000 zł z użyciem karty.

Dzienne limity wypłat w tym banku są również zależne od naszych prywatnych ustawień.

W bankomatach Pekao wypłacimy niedużo pieniędzy – dzienny limit wypłat wynosi 1000 zł, a limit miesięczny 5000 złotych.

author
Julia Wierciło
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Jola
Jola
2023-06-23 12:25:59

błedne informacje o wyplatach z bankomatach mbanku . Mozna o wiele wiele wiecej :-)

Podobne artykuły

Inspektorat ZUS w Pułtusku

Zakład Ubezpieczeń Społecznych posiada 39 oddziałów w największych polskich miastach. Do każdego oddziału przynależą jednostki podległe, takie jak Inspektoraty i Biura Terenowe. Sprawdzamy dane Inspektoratu w Pułtusku: kontakt, dane adresowe, infolinię oraz godziny otwarcia.

author
Patryk Byczek
20 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Bank Spółdzielczy w Limanowej sesje przychodzące i wychodzące

Chcesz sprawdzić, o której godzinie pieniądze dotrą na konto w Banku Spółdzielczym w Limanowej? A może chcesz wiedzieć, o jakiej porze przelew zostanie realnie wysłany z konta w tym banku? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Bank Spółdzielczym Limanowa.

author
Patryk Byczek
29 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Kasa Stefczyka Sosnowiec

Czy poszukujesz danych dotyczących oddziałów Kasy Stefczyka w Sosnowcu? Oto pełna lista, która ułatwi Ci zebranie potrzebnych informacji. W naszym artykule sprawdzisz adres, numer telefonu, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu do placówki.

author
Julia Wierciło
10 marca 2024
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Santander Consumer Bank Sandomierz

Santander Consumer Bank to jeden z większych banków detalicznych w Polsce. Zajmuje się udzielaniem kredytów gotówkowych, ratalnych oraz samochodowych. Sprawdź oddziały Santander Consumer Banku w Sandomierzu – adres, telefon, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Dorota Grycko
04 lipca 2021
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Szybkie pożyczki Chodzież

Chcesz wziąć najtańszą pożyczkę w Chodzieży? Sprawdź ranking z najlepszymi ofertami przez Internet. Maksymalnie możemy otrzymać nawet 200 000 zł ze spłatą do 10 lat. Pieniądze dostępne są od ręki.

author
Aleksandra Gościnna
19 stycznia 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Promocja: „Nowy Rok z nowym kontem” w Santander Bank Polska

W Santander Bank Polska trwa promocja, w której w zamian za otworzenie konta i spełnienie warunków Klienci mogą zgarnąć 300 złotych premii. Dodatkowo w programie poleceń nowi Klienci zgarną 50 złotych. Promocja trwa do 31 stycznia 2022 roku. Sprawdź warunki.

author
Patryk Byczek
06 stycznia 2022
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj