Ile można wypłacić z bankomatu?

Ile można wypłacić z bankomatu?

autor wpisu
Julia Wierciło
02 marca 2023

Najszybszą formą wypłaty gotówki niewątpliwie jest skorzystanie z bankomatu. Ile można wypłacić z bankomatu? Czy są limity wypłaty gotówki? Poznaj limity wypłat gotówki w poszczególnych bankomatach.

Spis treści:

 1. Jaką kwotę mogę wypłacić z bankomatu?
 2. Limity wypłat pieniędzy z bankomatu
 3. Jak zmienić limit wypłat?
 4. Ile jest pieniędzy w bankomacie?
 5. Najczęstsze pytania i odpowiedzi
Zwiń spis treści

Jaką kwotę mogę wypłacić z bankomatu?

Od lat odnotowujemy coraz więcej transakcji bezgotówkowych, więc z bankomatów korzysta się coraz rzadziej, ale nadal w niektórych sytuacjach jednak wypłacamy pieniądze, szczególnie jeśli transakcja wymaga gotówki.

Na wstępie odpowiadamy na najważniejsze pytanie, czyli ile dokładnie można wypłacić w konkretnych bankomatach. Nie bierzemy tu pod uwagę limitów indywidualnych i innych niestandardowych sytuacji – o nich piszemy w dalszej części artykułu.

Limity wypłat gotówki w bankomatach

Poniżej podajemy ustanowione limity wypłacanych banknotów dla konkretnych bankomatów.

 

lle można wypłacić z bankomatu ING?

Limit wypłaty z bankomatu ING to 10 tysięcy złotych. W tym wypadku zwiększenie go, jest niemożliwe.

 

lle można wypłacić z bankomatu Pekao SA?

Dzienny limit wypłat to 1 tysiąc zł. Możemy zwiekszyć go do 3 tysięcy złotych. Limit miesięczny wynosi 5 tysięcy złotych.

 

lle można wypłacić z bankomatu PKO BP?

Limit za pomocą kart wynosi od 600 zł do 15 tysięcy złotych, ale limit nałożony przez bank to 5 tysięcy złotych. Klienci, którzy skorzystają z opcji wypłacenie przez BLIK, są w stanie wypłacić od 3 do 20 tysięcy złotych. W tym wypadku także należy zwiększyć limit.

 

lle można wypłacić z bankomatu Euronet?

Limit jednorazowy wypłaty to 800 złotych.

 

lle można wypłacić z bankomatu mBank?

Limit wypłaty gotówki to 10 tysięcy złotych (limit maksymalny, którego nie można zmienić), jednak w przypadku transakcji jednorazowej kwota wynosi 4 tysiące złotych.

 

lle można wypłacić z bankomatu Credit Agricole?

W tym wypadku bank nie narzuca swojego limitu. Sami musimy ustalić ile będzie wynosił dzienny i miesięczny limit wypłaty.

 

lle można wypłacić z bankomatu Alior Bank?

Jeśli zdecydujemy się na zmianę limitu, możemy wypłacić nawet do 25 tysięcy złotych. Opcja dostępna dla posiadaczy karty World Elite podnosi górny limit wypłat gotówki do 50 tysięcy złotych.

 

lle można wypłacić z bankomatu Millennium?

Dzienny limit wypłaty wynosi od 2 do 20 tysięcy złotych. Podczas ustawiania wybranego limitu, musimy także od razu ustalić limit dzienny.

 

lle można wypłacić z bankomatu Santander?

W przypadku tego bankomatu, należy wziąć pod uwagę nałożony limit transakcji. Wynosi on maksymalnie 10 możliwych wypłat. Kwoty wypłaty jednorazowej w bankomacie Santander Bank Polska wynoszą od 2 do 15 tysięcy złotych.

Limity wypłat pieniędzy z bankomatu

Jak już powyżej wskazaliśmy, nie ma jednego odgórnego limitu wypłat dla wszystkich bankomatów. W każdym bankomacie limit ten będzie różny, ze względu na inne czynniki. Dużo zależy od tego, w jakim banku posiadamy konto. Każdy z nich narzuca swoje limity, które do pewnego stopnia możemy zmienić. Ważny jest także fakt, ile gotówki faktycznie znajduje się w bankomacie.

Jednym z istotnych czynników, od którego zależy limit wypłaty, są także prywatne ustawienia. Z łatwością możemy zwiększyć lub zmniejszyć limit i dostosować go do naszych aktualny potrzeb.

Główne czynniki nałożonych limitów:

 • limit dobowy (ustalony ze względu na bezpieczeństwo posiadacza np. skradzionej karty),
 • limit kwotowy,
 • limit techniczny (bankomaty posiadają limity dotyczące ilości banknotów),
 • popyt (gdy wystąpi niestandardowa sytuacja, która może utrudnić wypłatę gotówki z bankomatu).

Dlaczego banki ustalają określone limity transakcji?

Domyślny limit wypłaty w koncie osobistym, jest stworzony przede wszystkim w celu zabezpieczenia pieniędzy przed kradzieżą. Jest on bardzo pomocny w przypadku utraty karty lub kradzieży danych. W tych przypadkach maleje szansa na utracenie większej ilości pieniędzy.

Jak zmienić limit wypłat?

Istnieją trzy sposoby podniesienia limitu wypłat z bankomatu.

 • Skorzystanie z aplikacji mobilnej banku na swoim telefonie lub z przeglądarki internetowej. Należy wybrać zakładkę posiadanych przez nas kart, a następnie zmienić limit. W kolejnym etapie zatwierdzamy operację za pomocą pinu.
 • Drugim sposobem jest zmiana przez połączenie telefoniczne. Kontaktujemy się z konsultantem banku i prosimy o zmianę limitu wypłat. Prawdopodobnie, przed rozpoczęciem operacji, pracownik banku poprosi nas o potwierdzenie tożsamości.
 • Kolejnym rozwiązaniem, jest udanie się bezpośrednio do placówki naszego banku i załatwienie formalności na miejscu.

Tymczasowa zmiana w limitach wypłat gotówki

W przypadku sporadycznego lub jednorazowego wypłacenia większej ilości gotówki, po zmianie limitu i wypłacie, możliwy będzie powrót do ustawień pierwszego, mniejszego limitu. Zabezpieczy to pieniądze przed ewentualną kradzieżą.

Ile jest pieniędzy w bankomacie?

Od tego, ile pieniędzy znajduje się w bankomacie, zależy między innymi lokalizacja bankomatu, czy od konkretnego operatora. W najbardziej uczęszczanych miejscach, po uzupełnieniu, w urządzeniu może znajdować się nawet kilkaset tysięcy złotych. Bankomaty są wyposażone w specjalny licznik pieniędzy, dzięki któremu operator banku będzie poinformowany o ich ilości w urządzeniu.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Nie ma jednego odgórnego limitu wypłaty gotówki w bankomacie. Limity bankomatów najpopularniejszych banków są bardzo różne. Warto natomiast wiedzieć, że bankomaty komercyjne Planet Cash wypłacą nam maksymalnie 1000 zł, a wyższe kwoty dostępne będą jedynie dla Klientów posiadających konta w bankach współpracujących z tą siecią.

Jednorazowo z bankomatu mBank wypłacimy 4 tysiące złotych, natomiast maksymalny limit dzienny to 10 tysięcy złotych.

Limity dzienne wypłaty z bankomatu Santander mogą wynosić od 2 do 15 tysięcy złotych. Dziennie wykonamy maksymalnie 10 wypłat.

BLIKIEM wypłacimy tyle, ile maksymalnie umożliwia dany bankomat. Musimy więc sugerować się limitami konkretnego bankomatu, a nie ograniczeniami aplikacji BLIK, bo sam BLIK w żaden sposób nie ogranicza kwotowo wypłat z bankomatu.

Bankomaty Euronet, podobnie jak bankomaty Planet Cash, mają ustanowione limity wypłat. W bankomatach Euronet wypłacimy jednorazowo maksymalnie 800 zł. Wyższe kwoty dostępne są jedynie w bankomatach należących do konkretnego banku.

Więcej niż 1000 zł wypłacają praktycznie tylko bankomaty należące do konkretnego banku. W bankomatach Euronet również wypłacimy więcej niż 1000 zł, ale tylko w kilku transakcjach, ponieważ jednorazowa wypłata może wynosić jedynie 800 zł.

Dzienny limit transakcji bankomatowych jest różny dla różnych bankomatów.

Najczęściej bankomaty wypłacają nominały 50 zł i 100 zł – takie banknoty dostępne są w bankomatach zawsze. Niektóre bankomaty wypłacają także banknoty 10 zł, 20 zł i 200 zł.

Z bankomatu PKO BP wypłacimy:

 • do 5 000 zł lub 10 000 zł bez użycia karty,
 • do 10 000 zł z użyciem karty.

Dzienne limity wypłat w tym banku są również zależne od naszych prywatnych ustawień.

W bankomatach Pekao wypłacimy niedużo pieniędzy – dzienny limit wypłat wynosi 1000 zł, a limit miesięczny 5000 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt konsolidacyjny Legnica
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
31 stycznia 2022

Kredyt konsolidacyjny Legnica

Profi Credit w Jarocinie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
12 czerwca 2019

Profi Credit w Jarocinie

Pożyczki bez zaświadczeń Warszawa
Pożyczki miasta
author
Dominika Sobieraj
19 kwietnia 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Warszawa

Credit Agricole w Siemianowicach Śląskich
Oddziały
author
Patryk Byczek
01 sierpnia 2019

Credit Agricole w Siemianowicach Śląskich

Kredyt gotówkowy Strzelin
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
07 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Strzelin

PKO BP w Złotowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
26 września 2019

PKO BP w Złotowie

Porównaj