zadluzenia.com
zamknij

8 miesięcy przerwy w MdM

"Mieszkanie dla młodych" zostanie uśpione do stycznia 2018 roku. Dane Banku Gospodarstwa Krajowego pokazują, że miesiąc temu kredytobiorcy złożyli wnioski na więcej niż 50 mln zł.  

 

53,8 mln zł - dokładnie na taką kwotę kredytobiorcy złożyli w BGK wnioski o dopłaty na kolejny rok. 2 stycznia 2018 roku zostanie odblokowana druga pula pieniędzy na 2018 r. Aktualnie BGK nie przyjmuje już wniosków o dofinansowanie.

 

 

Źródło: Home Broker na podst. danych BGK

 

Kto pierwszy ten lepszy

 

Organizatorzy byli świadomi dużego zainteresowania i szybkiego zużycia dostępnych środków. Chętni na dofinansowanie już w styczniu złożyli wnioski o dopłaty w bieżącym roku na łączną kwotę 350 mln zł. To wyczerpało prawie w miesiąc całą możliwą pulę. 
 
Zgodnie z ustawą program MdM będzie działał jeszcze prawie przez 20 miesięcy. Jednak wnioski o dopłaty będzie można składać w praktyce jedynie przez kilka tygodni stycznia, czyli “kto pierwszy ten lepszy”. 

 

Wszyscy zainteresowani dopłatą powinni zaplanować sobie czas najlepiej jak się da. Rok temu część banków wdrożyła w grudniu specjalne procedury, które umożliwiły kredytobiorcom wcześniejszą weryfikację dokumentów oraz wstępne badanie zdolności kredytowej. Dlatego też gotowy wniosek można było złożyć natychmiast na początku roku. 

 

Kto może ubiegać się o dopłaty ?

 

O dofinansowanie mogą starać się wszyscy poniżej 35 roku życia, którzy chcą nabyć swoje pierwsze mieszkanie,o ile tylko kupują lokal mieszczący się w limitach powierzchniowych i cenowych programu.  Zasada nie dotyczy rodzin wielodzietnych, które mogą kupić większe lokum, ale także otrzymać wyższą dopłatę.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY