zadluzenia.com
zamknij

Akcja Warto Bezgotówkowo

“Warto Bezgotówkowo" to kampania społeczna, której patronuje Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Finansów. Celem akcji jest upowszechnianie wiedzy o korzyściach bezgotówkowych form płatności.

 

 

Obsługa płatności bezgotówkowych jest dwukrotnie szybsza niż w przypadku gotówki. Co więcej, obrót bezgotówkowy przynosi wymierne korzyści zarówno konsumentom, przedsiębiorcom, administracji publicznej jak i całej gospodarce. Chcąc promować płatności bez udziału tradycyjnych pieniędzy zainaugurowano na dniach kampanię społeczną - „Warto Bezgotówkowo”. Jej patronatem honorowym jest  Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Finansów.

 

Aktualna edycja kampanii obejmuje akcję informacyjno-edukacyjną i indywidualne aktywności partnerów.  W trakcie tygodnia płatności bezgotówkowych, od 16 do 20 października 2017 roku, klienci będą mogli skorzystać z różnych akcji promocyjnych(np. 50% upustu w SkyCash, więcej o promocjach na: wartobezgotowkowo.pl/wyszukiwarka/).

 

 

O akcji
 
Kampanię zainicjowała Koalicja na Rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności, którą koordynuje Warszawski Instytut Bankowości. Akcja ma na celu szerzenie wiedzy o korzyściach bezgotówkowych form płatności wśród osób indywidualnych oraz firm i instytucji akceptujących płatności. Kampania zwraca uwagę, że aktywne korzystanie z płatności bezgotówkowych przynosi konsumentom i przedsiębiorcom oszczędność czasu, większe bezpieczeństwo oraz wygodę. Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński, tłumaczy:

 

Chcemy wzmacniać nasze przewagi oraz zachęcać Polaków do korzystania z nowych technologii, w tym transakcji elektronicznych. Nowoczesne technologie cyfrowe decydują o innowacyjności i konkurencyjności gospodarki, o czym mówimy w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Ministerstwo Rozwoju niedługo skieruje do konsultacji społecznych projekt ustawy o zmianie ustawy w związku z rozwojem płatności elektronicznych, którego celem jest upowszechnienie płatności bezgotówkowych. Zależy nam na jak najszerszym dotarciu z informacją o korzyściach, które wynikają z obrotu bezgotówkowego. Dlatego zapraszamy do udziału w kampanii „Warto Bezgotówkowo”.

 

 

Badania pokazują, że jedna czwarta Polaków nie nosi w portfelu gotówki, a dwie trzecie uważa płacenie kartą i smartfonem za wygodniejsze. Coraz chętniej korzystamy z bankowości internetowej i mobilnej oraz płatności smartfonem. Przedsiębiorcy, którzy korzystają z terminali płatniczych, potwierdzają pozytywny związek między bezgotówkową formą płatności a wynikami sprzedażowymi. Obsługa rozliczeń bezgotówkowych zajmuje akceptantowi o wiele mniej czasu.

 

Partnerstwo w projekcie

 

W kampanii bierze udział już więcej niż 100 firm i instytucji (banki, organizacje kartowe, uczelnie czy samorządy terytorialne i media). Wszyscy, którzy chcą zachęcić swoich klientów do aktywnego korzystania z płatności bezgotówkowych mogą zarejestrować się na WartoBezgotowkowo.pl i skorzystać z darmowych grafik czy banku pomysłów (np. zniżki lub rabatu przy zakupach powyżej określonej sumy, otrzymanie gadżetu, upominku, produktu gratisowego, promocje typu buy&get czy prelekcji w szkołach lub konkursów, więcej na: wartobezgotowkowo.pl/dla-partnerow/).

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY