Akcja Warto Bezgotówkowo

Akcja Warto Bezgotówkowo

author
Aneta Jankowska
15 września 2017
“Warto Bezgotówkowo" to kampania społeczna, której patronuje Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Finansów. Celem akcji jest upowszechnianie wiedzy o korzyściach bezgotówkowych form płatności.

Obsługa płatności bezgotówkowych jest dwukrotnie szybsza niż w przypadku gotówki. Co więcej, obrót bezgotówkowy przynosi wymierne korzyści zarówno konsumentom, przedsiębiorcom, administracji publicznej jak i całej gospodarce. Chcąc promować płatności bez udziału tradycyjnych pieniędzy zainaugurowano na dniach kampanię społeczną – „Warto Bezgotówkowo”. Jej patronatem honorowym jest  Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Finansów.

Aktualna edycja kampanii obejmuje akcję informacyjno-edukacyjną i indywidualne aktywności partnerów.  W trakcie tygodnia płatności bezgotówkowych, od 16 do 20 października 2017 roku, klienci będą mogli skorzystać z różnych akcji promocyjnych(np. 50% upustu w SkyCash, więcej o promocjach na: wartobezgotowkowo.pl/wyszukiwarka/).

O akcji
 
Kampanię zainicjowała Koalicja na Rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności, którą koordynuje Warszawski Instytut Bankowości. Akcja ma na celu szerzenie wiedzy o korzyściach bezgotówkowych form płatności wśród osób indywidualnych oraz firm i instytucji akceptujących płatności. Kampania zwraca uwagę, że aktywne korzystanie z płatności bezgotówkowych przynosi konsumentom i przedsiębiorcom oszczędność czasu, większe bezpieczeństwo oraz wygodę. Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński, tłumaczy:

Chcemy wzmacniać nasze przewagi oraz zachęcać Polaków do korzystania z nowych technologii, w tym transakcji elektronicznych. Nowoczesne technologie cyfrowe decydują o innowacyjności i konkurencyjności gospodarki, o czym mówimy w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Ministerstwo Rozwoju niedługo skieruje do konsultacji społecznych projekt ustawy o zmianie ustawy w związku z rozwojem płatności elektronicznych, którego celem jest upowszechnienie płatności bezgotówkowych. Zależy nam na jak najszerszym dotarciu z informacją o korzyściach, które wynikają z obrotu bezgotówkowego. Dlatego zapraszamy do udziału w kampanii „Warto Bezgotówkowo”.

Badania pokazują, że jedna czwarta Polaków nie nosi w portfelu gotówki, a dwie trzecie uważa płacenie kartą i smartfonem za wygodniejsze. Coraz chętniej korzystamy z bankowości internetowej i mobilnej oraz płatności smartfonem. Przedsiębiorcy, którzy korzystają z terminali płatniczych, potwierdzają pozytywny związek między bezgotówkową formą płatności a wynikami sprzedażowymi. Obsługa rozliczeń bezgotówkowych zajmuje akceptantowi o wiele mniej czasu.

Partnerstwo w projekcie

W kampanii bierze udział już więcej niż 100 firm i instytucji (banki, organizacje kartowe, uczelnie czy samorządy terytorialne i media). Wszyscy, którzy chcą zachęcić swoich klientów do aktywnego korzystania z płatności bezgotówkowych mogą zarejestrować się na WartoBezgotowkowo.pl i skorzystać z darmowych grafik czy banku pomysłów (np. zniżki lub rabatu przy zakupach powyżej określonej sumy, otrzymanie gadżetu, upominku, produktu gratisowego, promocje typu buy&get czy prelekcji w szkołach lub konkursów, więcej na: wartobezgotowkowo.pl/dla-partnerow/).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Inspektorat ZUS w Słubicach
Oddziały
author
Patryk Byczek
12 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Słubicach

Spektakularne wyniki ING Lease
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
07 listopada 2019

Spektakularne wyniki ING Lease

PZG i KAS pomogą głuchym i głuchoniemym rozliczyć PIT
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
29 lutego 2020

PZG i KAS pomogą głuchym i głuchoniemym rozliczyć PIT

Szybkie pożyczki Świdwin
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
20 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Świdwin

Alior Bank w Wodzisławiu Śląskim
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
23 czerwca 2019

Alior Bank w Wodzisławiu Śląskim

Szybkie pożyczki Pułtusk
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
29 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Pułtusk

Porównaj