Ile kosztuje akademik w Warszawie?

Ile kosztuje akademik w Warszawie?

author
Dominika Byczek
20 sierpnia 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Kategoria

Pytanie o cenę akademika nurtuje chyba wszystkich przyszłych studentów, a tym bardziej ich rodziców, na których często spada konieczność opłacania lokum swoich dzieci. Sprawdziliśmy, ile kosztuje mieszkanie w warszawskich akademikach w trakcie roku akademickiego 2019/2020.

Każda uczelnia wyższa ma swoje własne akademiki o różnym standardzie, różnym wyposażeniu i lokalizacji, a co za tym idzie – różnej cenie. Zanim przyjrzymy się ofertom cenowym akademikom poszczególnych uczelni, możemy powiedzieć, że ceny w Warszawie nie są dużo wyższe, niż w innych miastach posiadających uczelnie.

Akademik Warszawa – średnia cena

Im większy komfort i mniejsza odległość od uczelni, tym oczywiście cena jest wyższa. Nie wszyscy studenci mogą pozwolić sobie na pokoje jednoosobowe – te są zwykle najdroższe i często dostępne jedynie dla osób niepełnosprawnych lub kobiet z dzieckiem.

Niektórzy, by móc pozwolić sobie na mieszkanie w domu studenckim, są zmuszeni skorzystać z pożyczek dla studentów. Nie wszystkie akademiki są jednak drogie – miejsce w pokoju kilkuosobowym możemy znaleźć już za 300 zł.

Akademiki – Uniwersytet Warszawski

Opis: 
Uniwersytet Warszawski oferuje w sumie ponad 2,5 tysiąca miejsc w sześciu akademikach znajdujących się w różnych dzielnicach miasta. Akademiki UW znajdziemy w Śródmieściu, na Ochocie, na Pradze i Mokotowie.

Lokalizacje: 
Dom Studenta nr 1 „Muchomorek” (ul. Żwirki i Wigury 97/99)
Dom Studenta nr 2 „Żwirek” (ul. Żwirki i Wigury 95/97)
Dom Studenta nr 3 „Kic” (ul. Kickiego 9, 12)
Dom Studenta nr 4 „Zamenhof” (ul. L. Zamenhofa 10 a)
Dom Studenta nr 5 „Smyczkowa” (ul. Smyczkowa 5/7)
Dom Studenta nr 6 „Radomska” (ul. Radomska 11)

Akademiki – Politechnika Warszawa

Zakres cen: 
310 zł  – 730 zł od osoby

Opis: 
Politechnika Warszawska oferuje w sumie ponad 5 tysięcy miejsc w dziesięciu akademikach zlokalizowanych w różnych dzielnicach. Domy studenckie PW znajdziemy głównie na Ochocie i bliżej Politechniki, na Śródmieściu, a także w dzielnicach bardziej oddalonych od uczelni, ale za to dobrze skomunikowanych (przystanki metra, tramwajów).

Cennik:
pokój 1-osobowy – 310 zł/os. – 730 zł/os.
pokój 2-osobowy – 340 zł/os. – 500 zł/os.
pokój 3-osobowy – 340 zł/os. – 450 zł/os.

Lokalizacje: 
„Akademik” (ul. Akademicka 5)
„Babilon” (ul. Kopińska 12/16)
„Bratniak” (ul. Grójecka 39)
„Pineska” (ul. Uniwersytecka 5)
„Tulipan” (ul. Uniwersytecka 5 )
„Mikrus” (ul. Waryńskiego 10)
„Riviera” (ul. Waryńskiego 12)
„Ustronie” (ul. Księcia Janusza 39)
„Tatrzańska” (ul. Tatrzańska 7a)
„Żaczek” (ul. Wołoska 141A)

Akademiki – Szkoła Główna Handlowa

Zakres cen: 
430 zł  – 590 zł od osoby

Opis: 
Szkoła Główna Handlowa oferuje swoim studentom ponad 700 miejsc w dwóch domach studenckich. Oba budynki zlokalizowane są bardzo blisko uczelni – studenci bez problemu dojdą na zajęcia w kilka minut. „Grosik” jest dużo mniejszy od „Sabinek”, ale za to oferuje pokoje wyposażone w umywalki. W obu akademikach znajdziemy ogólnodostępne miejsca służące nauce i rozrywce.

Cennik:
pokój 1-osobowy – 570 zł/os. – 590 zł/os.
pokój 2-osobowy – 500 zł/os. – 530 zł/os.
pokój 3-osobowy – 440 zł/os. – 465 zł/os.
pokój 4-osobowy – 430 zł/os. – 450 zł/os.

Lokalizacje: 
„Sabinki” (al. Niepodległości 147)
„Grosik” (ul. Madalińskiego 31/33)

Akademiki – Osiedle Przyjaźń

Zakres cen: 
300 zł  – 520 zł od osoby

Opis: 
Zielone Osiedle – tak nazywa się cały teren 32 ha terenu przeznaczonego do zamieszkania przez studentów. Studenci mają do wyboru starą i nową zabudowę. Stara oznacza 19 budynków parterowych,  w których mieści się po 15 pokoi dwuosobowych i po 2 jednoosobowe. Osiedle „Przyjaźń” oferuje studentom także nowe budynki – murowane, kilkupiętrowe domy studenckie. W akademikach mogą mieszkać między innymi studenci Akademii Sztuk Pięknych, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Cennik:
domy w starej zabudowie
– trzyosobowy — 300 zł/os.
– dwuosobowy — 375 zł/os.
– jednoosobowy — 415 zł/os.
akademiki w nowej zabudowie
– dwuosobowy — 490 zł/os.
– jednoosobowy — 520 zł/os.

Lokalizacje: 
stara zabudowa
Osiedle „Przyjaźń” (ul. Konarskiego Stanisława 82)
nowa zabudowa
„Jelonek” (ul. Konarskiego 1)
„Rogaś” (ul. Konarskiego 3)
„Sarna” (ul. Konarskiego 4a)

Akademiki – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Zakres cen: 
350 zł  – 550 zł od osoby

Opis: 
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego oferuje swoim studentom prawie 4000 miejsc w trzynastu budynkach akademickich (zgrupowanych w siedmiu Zespołach Domów Studenckich). Większość budynków zlokalizowana jest na Ursynowie, a zatem w pobliżu uczelni. Domem o najwyższym standardzie jest Limba – ceny za osobę są tam średnio o 100 zł wyższe niż w pozostałych akademikach.

Cennik:
pokój 1-osobowy – 400 zł/os. – 550 zł/os.
pokój 2-osobowy – 350 zł/os. – 450 zł/os.
pokój 3-osobowy – 350 zł/os.

Lokalizacje: 
„Oaza” (ul. Madalińskiego 39/43)
„Oaza część C” (ul. Falęcka 9/11)
„Feniks” (ul. Nowoursynowska 161f)
„Eden” (ul. Nowoursynowska 161e)
„Adara” (ul. Nowoursynowska 161a)
„Cezar” (ul. Nowoursynowska 161c)
„Grand” (ul. Nowoursynowska 161g
„Hilton” (ul. Nowoursynowska 161h)
„Krokus” (ul. Vogla 44)
„Bazyliszek” (ul. Nowoursynowska 161b)
„Dendryt” (ul. Nowoursynowska 161d)
„Limba” (ul. Nowoursynowska 161l)
„Ikar” (ul. Nowoursynowska 161i)

Akademik Praski Warszawa

Zakres cen: 
350 zł  – 550 zł od osoby

Opis: 
Akademik zlokalizowany tuż obok Katedry Warszawsko-Praskiej. Wszystkie pokoje są nowoczesne i urządzone w podwyższonym standardzie hotelowym. Niestety za tym idzie też cena, która jest średnio dwukrotnie większa, niż w akademikach uczelnianych. Mimo tego Akademik Praski jest corocznie zajęty co do jednego miejsca. Miejsce to zastrzega sobie jeden warunek przyjęcia – studenci muszą akceptować katolicki charakter akademika. Jak głosi regulamin: „Celem naczelnym Mieszkańców jest pozytywne ukończenie studiów, zdobycie tytułu naukowego oraz rozwój duchowy: dlatego należy wykluczyć wszelkie zachowania utrudniające osiągnięcie w/w zadań”. Wśród zasad życia w tym akademiku jest także zakaz powrotu po godzinie 24 (zgodę na późniejszy powrót w wyjątkowych przypadkach może wyrazić jedynie kierownik Akademika Praskiego).

Cennik:
pokój 1-osobowy – 900 zł/os. + media
pokój 2-osobowy – 625 zł/os. + media

Lokalizacje: 
ul. Floriańska 3A
03-707 Warszawa

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Jarek
Jarek
2019-02-04 21:31:35

A ja proponuję zamieszkanie w https://studentdepot.pl/akademik-warszawa

leon
leon
2018-08-27 09:50:49

takie ceny pokoju 1-osobowego ze wlasciwie juz za stancją sie mozna ogladac ha ha ha

Podobne artykuły

Biuro Terenowe ZUS w Polkowicach

Zakład Ubezpieczeń Społecznych posiada 39 oddziałów w największych polskich miastach. Do każdego oddziału przynależą jednostki podległe, takie jak Inspektoraty i Biura Terenowe. Sprawdzamy dane Biura Terenowego w Polkowicach: kontakt, dane adresowe, infolinię oraz godziny otwarcia.

author
Patryk Byczek
17 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO BP w Nowym Wiśniczu

PKO BP to największy bank w Polsce. Sprawdziliśmy placówki i oddziały w Nowym Wiśniczu – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
22 sierpnia 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Dlaczego firmy nie płacą kontrahentom na czas ?

Przedsiębiorstwa, które borykają się z problemami finansowymi nie płacą swoim kontrahentom na czas. Co ciekawe, wcale nie czują się z tego powodu winne. Dlaczego? 

author
Aneta Jankowska
09 lipca 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Bank Millennium wprowadza aplikację na Windows 8

Bank Millennium wprowadza aplikację mobilną na platformie Windows Phone 8 umożliwiającą pełną obsługę indywidualnych rachunków bankowychi małych firm. Jest to wynik konsekwentnej realizacji strategii rozwoju elektronicznych kanałów bankowości, w której kanały mobilne odgrywają szczególną rolę. W kolejnym etapie, już na początku czerwca, Bank Millennium zaoferuje aplikację na komputery i tablety PC. Będzie to najbardziej kompleksowa w Polsce oferta aplikacji bankowości mobilnej na platformie Windows 8. 

author
Patryk Byczek
14 maja 2013
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Kasa Stefczyka Krapkowice

Interesuje Cię temat oddziałów Kasy Stefczyka w Krapkowicach? Tutaj znajdziesz wszystko, czego szukasz: adres, numer telefonu, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Julia Wierciło
12 marca 2024
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Aktywność fizyczna Polaków – raport

Sport to zdrowie, a Polacy są tego w pełni świadomi. Prawie dwie trzecie z nas, bo 62% badanych deklaruje, że przynajmniej raz w miesiącu ćwiczy. Do najchętniej uprawianych sportów należą jazda na rowerze oraz bieganie.

author
Aneta Jankowska
12 lipca 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Porównaj