Alior Bank nie wypłaci dywidendy za 2017 rok

Alior Bank nie wypłaci dywidendy za 2017 rok

author
Aneta Jankowska
01 czerwca 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Kategoria
Z projektu uchwały na walne zgromadzenie 22 czerwca wynika, że Alior Bank nie wypłaci dywidendy z zysku za ubiegły rok.

Dywidenda jest częścią zysk spółki już po opodatkowaniu. Wypłaca się ją posiadaczom akcji, i jest ona możliwa jedynie w roku, w którym spółka osiągnęła dodatni wynik finansowy. Jej wysokość zależy od wysokości zysku, a o jej wypłacie decyduje walne zgromadzenie akcjonariuszy, które odbywa się po zakończeniu roku obrachunkowego i zatwierdzeniu sprawozdania finansowego spółki.

Jak podaje serwis ISBnews, akcjonariusze Alior Banku zdecydują o niewypłacaniu dywidendy za 2017 rok.

Zgodnie z postanowieniem walnego zgromadzenia banku, zysk netto za ubiegły rok, w kwocie 538 894 624,58 zł zostanie przeznaczony na:

– pokrycie niepodzielonego wyniku z lat ubiegłych (stratę), wynikającą z końcowego rozliczenia zysku na okazyjnym nabyciu wydzielonej części Banku BPH w wysokości 43 051 209,19 zł

– kwota 495 843 415,39 zł zostanie przeznaczona na kapitał zapasowy, w tym niepodlegający podziałowi zysk osiągnięty na działalności Kasy Mieszkaniowej w kwocie 5 819 468,26 zł

Na koniec 2017 roku aktywa banku wynosiły 69,5 mld zł.

author
Aneta Jankowska
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Na święta wydaliśmy 80% pensji

Okres Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który pragniemy spędzić wszyscy razem z całą rodziną przy bogato zastawionym stole. Polska tradycja nakazuje przygotowanie 12 różnych dań, w tym obowiązkowo barszczu i pierogów. Dzieląc się opłatkiem zapominamy o wszelkich troskach i pozwalamy sobie na więcej, za co słono musimy zapłacić. Jak się okazuje, koszt przygotowania świąt to aż 80% średniej płacy netto.

author
Natalia Narloch
27 grudnia 2018
Absolwentka International Business na SGH w Warszawie z dodatkowym wykształceniem na francuskich uczelniach biznesowych, SKEMA Business School oraz EDHEC Business School. Specjalistka w Deloitte.

Dług „jednoosobówek” z lawinowym tempem wzrostu

Najmniejsze polskie firmy czekają na zapłatę od swoich klientów około trzech miesięcy. Z powodu zaległych wierzytelności przedsiębiorcy nie są w stanie pokryć własnych zobowiązań – nic więc dziwnego, że blisko 200 tysięcy „jednoosobówek” widnieje już na listach dłużników KRD BIG S.A.

author
Halszka Gronek
03 listopada 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

PZG i KAS pomogą głuchym i głuchoniemym rozliczyć PIT

Rozliczanie podatku dochodowego PIT to obowiązek każdego obywatela. Niestety osoby posiadające niepełnosprawność słuchową mogą często napotkać różne problemy na etapie składania swojego zeznania. Z tego powodu Polski Związek Głuchych (PZG) pomoże Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w realizacji programu pomocy dla niesłyszących podatników.

author
Alicja Hirsekorn
29 lutego 2020
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Bank Pekao w Żychlinie

Bank Pekao jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Jeden z jego oddziałów mieści się w Żychlinie – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę placówki.

author
Patryk Byczek
02 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Okrągły stół ING Banku Śląskiego ws. zmian klimatycznych

Po raz kolejny banki udowodniły, że mimo codziennej rywalizacji rynkowej ich współpraca jest możliwa, a dla szczytnego celu konkurencja przestaje mieć znaczenie. Podczas obrad okrągłego stołu ING Banku Śląskiego przedstawiciele największych instytucji finansowych spotkali się, by porozmawiać o przyszłości polskiej bankowości w obliczu zmian klimatycznych.

author
Halszka Gronek
20 października 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

PKO BP w Kępnie

PKO BP to największy bank w Polsce. Zobacz placówki i oddziały w Kępnie – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
10 września 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj