Alior Bank pomoże poszkodowanym w nawałnicy

Alior Bank pomoże poszkodowanym w nawałnicy

author
Aneta Jankowska
29 sierpnia 2017
Alior Bank jest kolejną instytucją finansową, która włącza się w pomoc poszkodowanym w wyniku sierpniowych nawałnic. Na wsparcie mogą liczyć klienci w województwach kujawsko-pomorskim oraz pomorskim, którzy posiadają w banku kredyty hipoteczne oraz pożyczki gotówkowe. 

Pracownicy Aliora również zaangażowali w pomoc i organizują zbiórkę środków pieniężnych oraz najpotrzebniejszych rzeczy. Co więcej, bank ma przekazać fundusze na odbudowę świetlic wiejskich w dwóch miejscowościach, które ucierpiały podczas nawałnic.

Działania są skierowane do mieszkańców lub osób posiadających nieruchomości w województwie kujawsko-pomorskim (powiaty: bydgoski, nakielski, sępoleński, tucholski i żniński) oraz pomorskim (powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski i lęborski).

Wsparcie już od 1 września
 
Od początku kolejnego miesiąca pomoc otrzymają klienci korzystający w Alior Banku z kredytów hipotecznych i pożyczek gotówkowych. Co oferuje bank?  W przypadku kredytów skróceniu ulegnie proces wypłaty przysługującego klientom odszkodowania, a także pojawi się możliwość zawieszenia płatności rat nawet na okres 12 miesięcy. Natomiast przy pożyczkach gotówkowych klienci będą mogli zawiesić płatności rat aż do 12 miesięcy. 

Korzystający z usług Alior Banku mają się dowiedzieć o rozwiązaniach dzięki infolinii czy stronie internetowej banku, zaś do klientów posiadających kredyt hipoteczny zostaną wysłane wiadomości SMS. Dodatkowym ułatwieniem będzie fakt, że wniosek o zawieszenie płatności będzie można złożyć telefonicznie (bez konieczności wizyty w oddziale banku), pod specjalnym numerem telefonu. Urszula Krzyżanowska – Piękoś, Wiceprezes Zarządu Alior Banku, wyjaśnia:
 
Dla Alior Banku relacje z klientami są bardzo ważne. Mogą na nas liczyć także w tych najtrudniejszych dla nich momentach. Wierzę, że przygotowywane przez bank działania okażą się skuteczne i dadzą klientom niezbędny czas, aby mogli stanąć na nogi.

Odbudowa świetlic i zbiórka

Kolejnym gestem Alior Banku jest darowizna w wysokości 50 000 zł ze środków własnych na odbudowę uszkodzonych w wyniku nawałnic budynków komunalnych oraz świetlic wiejskich w miejscowościach Małe Gliśno oraz Orlik w gminie Brusy. Świetlice są nie tylko miejscem spotkań lokalnych społeczności, ale i korzystają z nich lokalne organizacje społeczne.
 
Pracownicy banku nie pozostali bierni i również zaangażowali się w pomoc. W centralach banku w Gdańsku, Krakowie i Warszawie zbierane są środki pieniężne oraz najpotrzebniejsze rzeczy, które później zostaną przekazane osobom poszkodowanym.
 
Gmina Brusy i okolice są dla nas miejscem bardzo ważnym, część naszych pracowników i rodzin pochodzi z tych rejonów. W tych pięknych i wyjątkowych okolicach często spędzaliśmy wakacje lub organizowaliśmy spływy kajakowe. Było dla nas oczywiste, że musimy się zaangażować i pomóc mieszkańcom w odbudowaniu tego, co zostało zniszczone – tłumaczy Milena Piotrowska, wolontariuszka Alior Banku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Vivus rozkłada 2000 zł na raty
Wpisy
autor wpisu
Pawel-Zdunski
08 lutego 2016

Vivus rozkłada 2000 zł na raty

Do kogo należą banki w Polsce?
Banki
author
Aleksandra Gościnna
09 listopada 2022

Do kogo należą banki w Polsce?

Kredyt gotówkowy Dębica
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
22 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Dębica

E-dowody osobiste
Ekonomia
author
Halszka Gronek
12 lipca 2018

E-dowody osobiste

Porównaj