Alior zakończył fuzję z BPH

Alior zakończył fuzję z BPH

author
Aneta Jankowska
15 kwietnia 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Kategoria
Alior Bank zakończył fuzję operacyjną z działalnością przejętą z Banku BPH. Dawni klienci BPH mogą teraz bez przeszkód korzystać z nowych produktów czy usług, w ponad 800 placówkach Alior Banku.

Wiceprezes Zarządu Alior Banku, Barbara Smalska, tłumaczy:

Tak jak zapowiadaliśmy, zakończyliśmy fuzję prawną i operacyjną w niecały rok. Ponad 4 mln naszych klientów może już bez przeszkód korzystać z ujednoliconej oferty i standardów obsługi w całej sieci oddziałów. Teraz skupimy się na ułatwianiu klientom korzystania z naszych usług: uprościmy ofertę produktową, wzbogacimy funkcjonalności kanałów cyfrowych, aby ułatwić zakup produktów online i przede wszystkim zwiększyć satysfakcję klientów z kontaktów z bankiem. To nasze kolejne cele na najbliższe lata.
 
Standardy obsługi w Alior Banku zostały ujednolicone i uproszczone dzięki integracji systemów. Klienci indywidualni z Banku BPH mają teraz dostęp do nowych usług i rozwiązań. Mowa tu o internetowym Kantorze Walutowym, systemie płatności mobilnych BLIK jak czy o Android Pay. Dawni klienci Banku BPH mogą też korzystać z działającego 24h na dobę, dostępnego codziennie systemu bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej Alior Banku. Bez obaw mogą również używać sieci wpłatomatów Euronet i Planet Cash. 

Obecnie klienci biznesowi mają dostęp do dużej ilości produktów depozytowo-kredytowych (np. do nowoczesnej platformy oszczędzania i wymiany walut Autodealing lub eFX Trader dla korporacji czy pakietu kredytowego – linii kredytowej, nawet do 500 tys. zł, na 10 lat , która jest dostosowana do potrzeb i wymogów małych firm).
 
W trakcie przygotowań i przeprowadzania fuzji operacyjnej jednym z priorytetów Alior Banku było zapewnienie klientom konkretnych informacji o wszelkich czekających ich zmianach, ale i sprawne wspieranie ich w pierwszych dniach po połączeniu. Celina Waleśkiewicz, dyrektor generalny Pionu Fuzji i Kanałów Elektronicznych w Alior Banku, wyjaśnia:
 
Nad połączeniem pracowało 750 doświadczonych pracowników banku. Pozwoliło to zapewnić sprawne przygotowanie i przeprowadzenie całego procesu i ograniczyć niedogodności dla klientów. W ciągu tygodnia po fuzji operacyjnej 252 tys., czyli prawie 100 procent aktywnych klientów wywodzących się z Banku BPH z powodzeniem zalogowało się do systemów bankowości internetowej. Spodziewając się wzmożonego zainteresowania, czterokrotnie zwiększyliśmy liczbę konsultantów obsługujących infolinię. Odpowiedzieli oni na 30 tys. zapytań w ciągu pierwszych dwóch dni po fuzji. W niektórych porach dnia ruch na infolinii kilkunastokrotnie przekraczał liczbę połączeń w standardowym dniu pracy. Uruchomiliśmy dodatkowe kanały kontaktu dla klientów, w tym dodatkowe linie telefoniczne do 200 oddziałów, które pracowały w wydłużonych godzinach. Do klientów, którym nie udało się skontaktować z konsultantem, oddzwaniamy. Mogę zapewnić, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby żadne zgłoszenie klienta nie pozostało bez odpowiedzi. 

Pięć miesięcy – tyle zajęło Alior Bankowi zintegrowanie przejętej części Banku BPH. Tym samym, był to najszybszy i jeden z najbardziej efektywnych procesów przejęcia w polskim sektorze bankowym. Po przejęciu wydzielonej części, Alior stał się jednym z 10 największych banków w kraju pod względem wartości aktywów. 

author
Aneta Jankowska
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Karta bez podpisu w Santander Bank Polska

Santander Bank Polska poinformował w ostatnim czasie o rozpoczęciu wydawania nowych kart debetowych. Karta bez podpisu oznacza, że zniknął z niej obowiązkowy jeszcze niedawno pasek, na którym miał widnieć podpis posiadacza karty. Tym samym spółka dostosowała swój produkt do nowych standardów Mastercard.

author
Alicja Hirsekorn
11 lutego 2020
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Kredyt samochodowy Zgorzelec

Jesteś w trakcie wybierania kredytu samochodowego? Sprawdź ranking najlepszych ofert w Zgorzelcu. Maksymalnie kredytobiorca otrzymać może nawet 500 000 zł.

author
Patryk Byczek
28 listopada 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Bank Spółdzielczy w Bystrej – oddziały, kontakt, kod SWIFT, IBAN

Bank Spółdzielczy w Bystrej to polski bank , który jest zrzeszony Grupie BPS. Sprawdzamy oddziały banku, godziny otwarcia, kod SWIFT, infolinię oraz dane kontaktowe.

author
Patryk Byczek
01 października 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Ile zarabiają komornicy sądowi? Raport za 2018 rok

Zastanawiacie się, ile naprawdę zarabiają komornicy sądowi? Wokół zarobków kancelarii komorniczych narosło wiele mitów i nieścisłości. Na szczęście od 1 stycznia 2019, komornicy mają obowiązek składania oświadczeń majątkowych, w których wskazują wysokość dochodów osiąganych z kancelarii komorniczej. Sprawdziliśmy oświadczenia 1850 komorników sądowych za rok 2018. Rekordzista zarobił prawie 6 milionów złotych, a średni roczny dochód z tytułu prowadzonej kancelarii komorniczej wyniósł 275 600 zł.  Zachęcamy do lektury naszego raportu.

author
Dominika Byczek
25 września 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Setka firm zarządza PPK we współpracy z PKO TFI

Proces wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych ruszył wraz z początkiem lipca. Pierwsze uprawnione firmy przystąpiły do programu, a część z nich skorzystała w tym celu z fachowej pomocy. PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych poinformowało, że na ten moment przedstawiciele spółki podpisali pierwsze sto umów o zarządzanie PPK. Kolejne przedsiębiorstwa już czekają, na skorzystanie z oferty Towarzystwa. 

author
Halszka Gronek
17 lipca 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Santander Bank Polska w Świdniku

Santander Bank Polska jest drugim największym bankiem detalicznym w naszym kraju. Jeden z oddziałów banku zlokalizowany jest w Świdniku. Sprawdź dane kontaktowe do placówki i jej ofertę.

author
Dominika Byczek
24 czerwca 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Porównaj