Alior zakończył fuzję z BPH
Wiceprezes Zarządu Alior Banku, Barbara Smalska, tłumaczy:
– Tak jak zapowiadaliśmy, zakończyliśmy fuzję prawną i operacyjną w niecały rok. Ponad 4 mln naszych klientów może już bez przeszkód korzystać z ujednoliconej oferty i standardów obsługi w całej sieci oddziałów. Teraz skupimy się na ułatwianiu klientom korzystania z naszych usług: uprościmy ofertę produktową, wzbogacimy funkcjonalności kanałów cyfrowych, aby ułatwić zakup produktów online i przede wszystkim zwiększyć satysfakcję klientów z kontaktów z bankiem. To nasze kolejne cele na najbliższe lata.
Standardy obsługi w Alior Banku zostały ujednolicone i uproszczone dzięki integracji systemów. Klienci indywidualni z Banku BPH mają teraz dostęp do nowych usług i rozwiązań. Mowa tu o internetowym Kantorze Walutowym, systemie płatności mobilnych BLIK jak czy o Android Pay. Dawni klienci Banku BPH mogą też korzystać z działającego 24h na dobę, dostępnego codziennie systemu bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej Alior Banku. Bez obaw mogą również używać sieci wpłatomatów Euronet i Planet Cash.
Obecnie klienci biznesowi mają dostęp do dużej ilości produktów depozytowo-kredytowych (np. do nowoczesnej platformy oszczędzania i wymiany walut Autodealing lub eFX Trader dla korporacji czy pakietu kredytowego – linii kredytowej, nawet do 500 tys. zł, na 10 lat , która jest dostosowana do potrzeb i wymogów małych firm).
W trakcie przygotowań i przeprowadzania fuzji operacyjnej jednym z priorytetów Alior Banku było zapewnienie klientom konkretnych informacji o wszelkich czekających ich zmianach, ale i sprawne wspieranie ich w pierwszych dniach po połączeniu. Celina Waleśkiewicz, dyrektor generalny Pionu Fuzji i Kanałów Elektronicznych w Alior Banku, wyjaśnia:
– Nad połączeniem pracowało 750 doświadczonych pracowników banku. Pozwoliło to zapewnić sprawne przygotowanie i przeprowadzenie całego procesu i ograniczyć niedogodności dla klientów. W ciągu tygodnia po fuzji operacyjnej 252 tys., czyli prawie 100 procent aktywnych klientów wywodzących się z Banku BPH z powodzeniem zalogowało się do systemów bankowości internetowej. Spodziewając się wzmożonego zainteresowania, czterokrotnie zwiększyliśmy liczbę konsultantów obsługujących infolinię. Odpowiedzieli oni na 30 tys. zapytań w ciągu pierwszych dwóch dni po fuzji. W niektórych porach dnia ruch na infolinii kilkunastokrotnie przekraczał liczbę połączeń w standardowym dniu pracy. Uruchomiliśmy dodatkowe kanały kontaktu dla klientów, w tym dodatkowe linie telefoniczne do 200 oddziałów, które pracowały w wydłużonych godzinach. Do klientów, którym nie udało się skontaktować z konsultantem, oddzwaniamy. Mogę zapewnić, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby żadne zgłoszenie klienta nie pozostało bez odpowiedzi.
Pięć miesięcy – tyle zajęło Alior Bankowi zintegrowanie przejętej części Banku BPH. Tym samym, był to najszybszy i jeden z najbardziej efektywnych procesów przejęcia w polskim sektorze bankowym. Po przejęciu wydzielonej części, Alior stał się jednym z 10 największych banków w kraju pod względem wartości aktywów.
Dodaj komentarz