Alior zakończył fuzję z BPH

Alior zakończył fuzję z BPH

author
Aneta Jankowska
15 kwietnia 2017
Alior Bank zakończył fuzję operacyjną z działalnością przejętą z Banku BPH. Dawni klienci BPH mogą teraz bez przeszkód korzystać z nowych produktów czy usług, w ponad 800 placówkach Alior Banku.

Wiceprezes Zarządu Alior Banku, Barbara Smalska, tłumaczy:

Tak jak zapowiadaliśmy, zakończyliśmy fuzję prawną i operacyjną w niecały rok. Ponad 4 mln naszych klientów może już bez przeszkód korzystać z ujednoliconej oferty i standardów obsługi w całej sieci oddziałów. Teraz skupimy się na ułatwianiu klientom korzystania z naszych usług: uprościmy ofertę produktową, wzbogacimy funkcjonalności kanałów cyfrowych, aby ułatwić zakup produktów online i przede wszystkim zwiększyć satysfakcję klientów z kontaktów z bankiem. To nasze kolejne cele na najbliższe lata.
 
Standardy obsługi w Alior Banku zostały ujednolicone i uproszczone dzięki integracji systemów. Klienci indywidualni z Banku BPH mają teraz dostęp do nowych usług i rozwiązań. Mowa tu o internetowym Kantorze Walutowym, systemie płatności mobilnych BLIK jak czy o Android Pay. Dawni klienci Banku BPH mogą też korzystać z działającego 24h na dobę, dostępnego codziennie systemu bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej Alior Banku. Bez obaw mogą również używać sieci wpłatomatów Euronet i Planet Cash. 

Obecnie klienci biznesowi mają dostęp do dużej ilości produktów depozytowo-kredytowych (np. do nowoczesnej platformy oszczędzania i wymiany walut Autodealing lub eFX Trader dla korporacji czy pakietu kredytowego – linii kredytowej, nawet do 500 tys. zł, na 10 lat , która jest dostosowana do potrzeb i wymogów małych firm).
 
W trakcie przygotowań i przeprowadzania fuzji operacyjnej jednym z priorytetów Alior Banku było zapewnienie klientom konkretnych informacji o wszelkich czekających ich zmianach, ale i sprawne wspieranie ich w pierwszych dniach po połączeniu. Celina Waleśkiewicz, dyrektor generalny Pionu Fuzji i Kanałów Elektronicznych w Alior Banku, wyjaśnia:
 
Nad połączeniem pracowało 750 doświadczonych pracowników banku. Pozwoliło to zapewnić sprawne przygotowanie i przeprowadzenie całego procesu i ograniczyć niedogodności dla klientów. W ciągu tygodnia po fuzji operacyjnej 252 tys., czyli prawie 100 procent aktywnych klientów wywodzących się z Banku BPH z powodzeniem zalogowało się do systemów bankowości internetowej. Spodziewając się wzmożonego zainteresowania, czterokrotnie zwiększyliśmy liczbę konsultantów obsługujących infolinię. Odpowiedzieli oni na 30 tys. zapytań w ciągu pierwszych dwóch dni po fuzji. W niektórych porach dnia ruch na infolinii kilkunastokrotnie przekraczał liczbę połączeń w standardowym dniu pracy. Uruchomiliśmy dodatkowe kanały kontaktu dla klientów, w tym dodatkowe linie telefoniczne do 200 oddziałów, które pracowały w wydłużonych godzinach. Do klientów, którym nie udało się skontaktować z konsultantem, oddzwaniamy. Mogę zapewnić, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby żadne zgłoszenie klienta nie pozostało bez odpowiedzi. 

Pięć miesięcy – tyle zajęło Alior Bankowi zintegrowanie przejętej części Banku BPH. Tym samym, był to najszybszy i jeden z najbardziej efektywnych procesów przejęcia w polskim sektorze bankowym. Po przejęciu wydzielonej części, Alior stał się jednym z 10 największych banków w kraju pod względem wartości aktywów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKB na rekordowym poziomie
Wpisy
author
Patryk Byczek
21 sierpnia 2018

PKB na rekordowym poziomie

Cesja wierzytelności – na czym polega?
Dla zadłużonych
author
Halszka Gronek
20 lipca 2018

Cesja wierzytelności – na czym polega?

Koniec działalności sektora instytucji pożyczkowych?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
20 sierpnia 2019

Koniec działalności sektora instytucji pożyczkowych?

Nest Bank – oferta nowego banku
Pod Lupą
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
31 października 2016

Nest Bank – oferta nowego banku

Provident zawiesza spłaty pożyczek w związku z pandemią
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
18 marca 2020

Provident zawiesza spłaty pożyczek w związku z pandemią

Volkswagen Bank kontakt infolinia
Banki
author
Dominika Sobieraj
12 marca 2019

Volkswagen Bank kontakt infolinia

Porównaj