Strona główna Wpisy Bank Millennium stawia na hybrydy

Bank Millennium stawia na hybrydy

author
Aneta Jankowska
20 lipca 2017
Bank Millenium stawia na hybrydy i wymieni wszystkie samochody z tradycyjnym napędem. Nowe auta marki Toyota mają ograniczyć emisję dwutlenku węgla nawet o ponad 500 ton.


 

Aktualnie Bank Millenium posiada cztery modele Toyoty: Yaris, Auris, Corolla i Avensis. Już od grudnia ubiegłego roku instytucja stopniowo wymienia modele na auta z napędem hybrydowym. Do tej pory wymieniono 70% całej floty banku. Ivo Novo, Dyrektor Departamentu Administracji w Banku Millennium, komentuje:
 
Jesteśmy pierwszym bankiem, który wymienił prawie wszystkie samochody służbowe na bardziej ekologiczne. Oznacza to znaczne zmniejszenie emisji spalin do środowiska. W skali roku flota będzie emitowała o ponad 500 ton dwutlenku węgla mniej (zmniejszenie emisji o ponad 20%) w porównaniu do stanu sprzed wymiany samochodów

Mirosław Sochacki, Corporate Sales Manager Toyota Motor Poland, informuje, że “Toyota jest pionierem technologii hybrydowej i największym producentem samochodów z tym napędem. Siedem bogato wyposażonych modeli hybrydowych marki dostępnych w Polsce sprawia, że każda firma może łatwo dobrać samochody z tym napędem do swoich potrzeb. Toyota auris hybrid to uniwersalny kompakt zapewniający pełny komfort użytkowania przy bardzo niskich kosztach utrzymania. Toyota yaris hybrid jest najtańszym samochodem hybrydowym na rynku, który cieszy się dużą popularnością dzięki wysokiej jakości i najniższemu zużyciu paliwa wśród samochodów nieładowanych z zewnętrznej sieci. Bardzo nas cieszy, że Bank Millennium postawił na oszczędną i ekologiczną technologię hybrydową naszej marki”. 

Jak działa napęd hybrydowy Toyoty ?

Napęd składa się z urządzeń, które współpracują ze sobą dzięki przekładni planetarnej i jednostki sterującej PCU, czyli silnika benzynowego, dwóch silników elektrycznych pełniących także funkcję generatora i akumulatora hybrydowego. Istotą jest zoptymalizowany przepływ energii między nimi. 

Silniki elektryczne napędzają samochód, a także odzyskują energię z hamowania, zaś podczas jazdy ze stałą prędkością przekazują nadwyżki energii do akumulatora hybrydowego, aby powtórnie ją wykorzystać, np. w trakcie jazdy w korku. Dlatego też w ogóle nie trzeba ładować akumulatora hybrydowego, a zużycie paliwa jest ograniczone do minimum. Co więcej, napęd hybrydowy zużywa mało benzyny, ale jest także niezawodny i niedrogi w utrzymaniu. To wszystko dzięki prostej konstrukcji, pozbawionej wielu zawodnych elementów, takich jak sprzęgło, rozrusznik, alternator, turbosprężarka czy filtr DPF. Napęd hybrydowy podnosi również bezpieczeństwo i komfort jazdy, bo praca silnika jest bardzo cicha, a płynna jazda spowodowana jest zastosowaniem automatycznej przekładni e-CVT i wyposażenie w standardzie każdego modelu Toyoty w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.
 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Młodzi kierowcy najczęstszymi sprawcami wypadków
Wpisy Inne
author
Aneta Jankowska
12 września 2018

Młodzi kierowcy najczęstszymi sprawcami wypadków

Kredyt hipoteczny Kraśnik
Wpisy Inne
author
Patryk Byczek
15 lipca 2017

Kredyt hipoteczny Kraśnik

Wątpliwe wakacje kredytowe pod lupą Rzecznika Finansowego
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
23 kwietnia 2020

Wątpliwe wakacje kredytowe pod lupą Rzecznika Finansowego

Bank Spółdzielczy w Mielcu – sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
26 września 2019

Bank Spółdzielczy w Mielcu – sesje przychodzące i wychodzące

PKO BP w Opalenicy
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
05 października 2019

PKO BP w Opalenicy