BGK uruchamia partnerski program innowacji z Izraelem

BGK uruchamia partnerski program innowacji z Izraelem

author
Aneta Jankowska
06 listopada 2018
Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) wspólnie z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Start-upem Nation Central i CREATORS IDEAtion Lab, uruchomił pilotażowy program dla rodzimych firm. Partnerski projekt innowacji z Izraelem ma rozwijać potencjał młodych przedsiębiorstw. 

Współpraca dużych, znanych korporacji z początkującymi firmami z Polski i Izraela. Taki cel postawił przed sobą BGK, Start-Up Nation Central oraz CREATORS IDEAtion Lab. Jest to pierwszy tego typu pilotażowy program nad Wisłą.
 

W oficjalnym komunikacie BGK czytamy, że do programu zgłosiły się już dwa podmioty: Asseco oraz Tauron. Przedsiębiorstwa podpisały już list intencyjny. Partnerem projektu jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A..
 

Wojciech Hann, członek zarządu BGK, podkreśla, że jest to pierwsza umowa międzynarodowa Banku, która będzie szansą dla polskich innowatorów. 
 

Chcemy wspierać naszych przedsiębiorców w odkrywaniu nowych obszarów innowacji. W Izraelu ekosystem innowatorów, biznesu i sektora publicznego działa bardzo skutecznie. Zwiększenie innowacyjności polskiej gospodarki to jeden z celów Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, której BGK jest kluczowym realizatorem – mówi.


Źródło: http://media.bgk.pl/41751-bgk-uruchamia-partnerski-program-innowacji-z-izraelem-znamy-juz-pierwszych-uczestnikow
 

Program – na czym będzie polegać?
 

Wspólny projekt ma opierać się na szeroko pojętej koinnowacji. Współpracujące przedsiębiorstwa mają odczuwać wzajemne korzyści – zarówno małe, jak i duże podmioty, które będą brały udział w programie. Większe przedsiębiorstwa będą mogły szukać nowych technologicznie rozwiązań. 

Zgodnie z zapewnieniami, “efektem współpracy polskich i izraelskich firm będzie wskazanie obszarów, w których niezbędne są innowacje i wdrożenie nowych technologii oraz zapewnienie wsparcia startupów zdolnych odpowiedzieć na te potrzeby”.

Program zakłada również zmianę praktyk i kultury innowacji wewnątrz samej firmy, dzięki realnym narzędziom i metodologii, z których będą mogli skorzystać pracownicy partnerskich firm.

Dlaczego akurat Izrael? Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii, podkreśla, że Izrael to druga najbardziej innowacyjna gospodarka na świecie oraz jeden z liderów pod względem zakładanych startupów w branżach wysokich technologii. 

Więcej o BGK

Bank Gospodarstwa Krajowego jest państwowym bankiem rozwoju, który aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Realizuje strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą. 

Podstawą działalności BGK jest odpowiedzialny, etyczny i zrównoważony biznes, dlatego bank podejmuje szereg inicjatyw promujących przedsiębiorczość, innowacje, ekologię i uczciwe traktowanie pracowników, partnerów i klientów.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Raporty firmy Kruk o zadłużeniu Polaków
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
12 sierpnia 2013

Raporty firmy Kruk o zadłużeniu Polaków

Raiffeisen Polbank kontakt infolinia
Banki
author
Dominika Sobieraj
04 marca 2019

Raiffeisen Polbank kontakt infolinia

Ile zarabia hydrolog?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
27 grudnia 2019

Ile zarabia hydrolog?

BNP Paribas wciąż inwestuje w fotowoltaikę
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
13 maja 2021

BNP Paribas wciąż inwestuje w fotowoltaikę

Profi Credit we Wrześni
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
10 czerwca 2019

Profi Credit we Wrześni

Dokument tożsamości a dokument potwierdzający tożsamość
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
28 lutego 2020

Dokument tożsamości a dokument potwierdzający tożsamość

Porównaj