Bank BGŻ postawił sobie bardzo poważny do spełnienia cel, który chce wypełnić do końca bieżącego roku. Spośród 300 000 mikrofirm rejestrowanych rokrocznie w Polsce, Instytucja planuje zjednać sobie 7% z nich.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 06.03.2018
Udostępnij:

Wiceprezes BGŻ BNP Paribas, Przemysław Furlepa wspomniał, że pozyskiwanie firm ma mieć tendencję wzrostową. Jak twierdzi, początkowo powinno być to około 5-6%, lecz rok ma zostać zamknięty z osiągniętą górną granicą założonego celu.

Problemy nowych firm

Bank BGŻ BNP Paribas bardzo szczegółowo przeanalizował sektor nowo otwieranych firm. Z analizy wynika, że młode firmy największe problemy mają głównie z:
 

  • wyborem miejsca pracy,

  • prowadzeniem księgowości,

  • pozyskaniem środków na start i rozwój,

  • zachowaniem finansowej płynności.

Oferta instytucji
 

Wychodząc na przeciw młodym firmom, BGŻ 12 marca bieżącego roku uruchomi „ekosystem usług”, która ma pomóc nowym działalnościom wystartować na wielu płaszczyznach przedsiębiorczości.
 

1) Kredyt na Dobry Start
 

Pierwszym krokiem banku w stronę nowych działalności jest kredyt w wysokości od 30 000 złotych, który nowe firmy mogą podjąć bez zabezpieczenia. Z Oferty mogą skorzystać wszyscy Ci, którzy prowadzą działalność gospodarczą, a przed założeniem jej pracowały w identycznym sektorze gospodarczym. Zatrudnienie musiało opierać się na umowie o pracę lub zlecenie. 
 

2) Konto na Dobry Start
 

Z tego rodzaju konta mogą korzystać firmy powstałe w ciągu ostatniej połowy roku, prowadząc jednocześnie uproszczoną księgowość. Pakiet Lider na Dobry Start pozwala na darmowe prowadzenie rachunku, darmowe przelewy przez Internet, czy wpłaty w dowolnym oddziale Banku BGŻ. Instytucja proponuje także darmowe przelewy do ZUSu i Urzędu Skarbowego, na terenie każdej placówki.

3) eMikroksięgowość
 

Bank nawiązał współpracę z różnymi start-upami, które również mają pomóc młodym firmom w rozwinięciu skrzydeł. Przykładem może być firma cyberProductivity, która przekazała w ręce banku bezpłatną platformę, która pozwala na prowadzenie własnej księgowości, a także na samodzielne wystawianie faktur. Narzędzie jest też pewnego typu „przypominaczem”, który informuje Klienta o potrzebie wykonania przelewów i płatności. Ponadto firma ma ciągłu dostęp do całej dokumentacji księgowej.

4) Miejsce pracy
 

Współpracując z  BNP Paribas Real Estate, bank zdecydował się pomóc nowym przedsiębiorstwom w świadczeniu pomoc w kwestii wynajęcia miejsca do pracy oraz upubliczniania adresu wirtualnego firmy. Zainteresowani pracujący w Trójmieście, Warszawie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi oraz Poznaniu mogą skorzystać z takiego adresu.

Bank oferuje także dostęp do terminalu płatniczego, który będzie połączony z kontem bankowym firmy. Jednocześnie posiadając urządzenie, nie jest wymagana żadna umowa, czy abonament. Klient pokrywa tylko koszt zakupu terminala.
 

Komentarze