BGŻ BNP Paribas celuje w nowe firmy

BGŻ BNP Paribas celuje w nowe firmy

author
Patryk Byczek
06 marca 2018
Bank BGŻ postawił sobie bardzo poważny do spełnienia cel, który chce wypełnić do końca bieżącego roku. Spośród 300 000 mikrofirm rejestrowanych rokrocznie w Polsce, Instytucja planuje zjednać sobie 7% z nich.

Wiceprezes BGŻ BNP Paribas, Przemysław Furlepa wspomniał, że pozyskiwanie firm ma mieć tendencję wzrostową. Jak twierdzi, początkowo powinno być to około 5-6%, lecz rok ma zostać zamknięty z osiągniętą górną granicą założonego celu.

Problemy nowych firm

Bank BGŻ BNP Paribas bardzo szczegółowo przeanalizował sektor nowo otwieranych firm. Z analizy wynika, że młode firmy największe problemy mają głównie z:

  • wyborem miejsca pracy,

  • prowadzeniem księgowości,

  • pozyskaniem środków na start i rozwój,

  • zachowaniem finansowej płynności.

Oferta instytucji
 

Wychodząc na przeciw młodym firmom, BGŻ 12 marca bieżącego roku uruchomi „ekosystem usług”, która ma pomóc nowym działalnościom wystartować na wielu płaszczyznach przedsiębiorczości.
 

1) Kredyt na Dobry Start
 

Pierwszym krokiem banku w stronę nowych działalności jest kredyt w wysokości od 30 000 złotych, który nowe firmy mogą podjąć bez zabezpieczenia. Z Oferty mogą skorzystać wszyscy Ci, którzy prowadzą działalność gospodarczą, a przed założeniem jej pracowały w identycznym sektorze gospodarczym. Zatrudnienie musiało opierać się na umowie o pracę lub zlecenie. 
 

2) Konto na Dobry Start
 

Z tego rodzaju konta mogą korzystać firmy powstałe w ciągu ostatniej połowy roku, prowadząc jednocześnie uproszczoną księgowość. Pakiet Lider na Dobry Start pozwala na darmowe prowadzenie rachunku, darmowe przelewy przez Internet, czy wpłaty w dowolnym oddziale Banku BGŻ. Instytucja proponuje także darmowe przelewy do ZUSu i Urzędu Skarbowego, na terenie każdej placówki.

3) eMikroksięgowość
 

Bank nawiązał współpracę z różnymi start-upami, które również mają pomóc młodym firmom w rozwinięciu skrzydeł. Przykładem może być firma cyberProductivity, która przekazała w ręce banku bezpłatną platformę, która pozwala na prowadzenie własnej księgowości, a także na samodzielne wystawianie faktur. Narzędzie jest też pewnego typu „przypominaczem”, który informuje Klienta o potrzebie wykonania przelewów i płatności. Ponadto firma ma ciągłu dostęp do całej dokumentacji księgowej.

4) Miejsce pracy
 

Współpracując z  BNP Paribas Real Estate, bank zdecydował się pomóc nowym przedsiębiorstwom w świadczeniu pomoc w kwestii wynajęcia miejsca do pracy oraz upubliczniania adresu wirtualnego firmy. Zainteresowani pracujący w Trójmieście, Warszawie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi oraz Poznaniu mogą skorzystać z takiego adresu.

Bank oferuje także dostęp do terminalu płatniczego, który będzie połączony z kontem bankowym firmy. Jednocześnie posiadając urządzenie, nie jest wymagana żadna umowa, czy abonament. Klient pokrywa tylko koszt zakupu terminala.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Podwyżki w Lidlu
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
21 lutego 2019

Podwyżki w Lidlu

Kredyt hipoteczny Dzierżoniów
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
08 sierpnia 2017

Kredyt hipoteczny Dzierżoniów

„Czy Polskę stać na globalnych czempionów?” – Raport Pekao S.A.
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
10 października 2019

„Czy Polskę stać na globalnych czempionów?” – Raport Pekao S.A.

T-Mobile Usługi Bankowe w Lubinie
Oddziały
author
Patryk Byczek
05 marca 2019

T-Mobile Usługi Bankowe w Lubinie

Ile kosztuje wiza do Kanady?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
24 maja 2019

Ile kosztuje wiza do Kanady?

Porównaj