StartMEup to program skierowany do początkujących, ale ambitnych firm, prowadzony przez jeden z wiodących banków w Polsce. Instytucja stawia na pomysłowość i nowoczesność w dziedzinie oferowanych usług finansowych. 21 lutego podczas Innovation Day, który odbył się w stolicy naszego kraju, start-upy mogły zaprezentować najciekawsze ze swoich pomysłów.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 26.02.2018
Udostępnij:

Rozwiązania firm, które wytypowało Biuro Informacji Cyfrowej BZ WBK, były oceniane pod różnymi względami. Bank Zachodni WBK daje firmom możliwość przetestowania najciekawszych pomysłów. Instytucja szczególną uwagę zwracała na innowacyjność, potencjał do wprowadzenia pomysłu na rynek, a także bardzo skrupulatnie przyglądała się temu, w jakim stopniu dane rozwiązanie przystosowane jest do potrzeb Klienta

Ocena pomysłów na Innovation Day

Firmy, które zechciały podzielić się swoim pomysłem z danego zakresu branży finansowej były oceniane. Grupa Santander posiada budżet wynoszący 200 000 000 dolarów, który może zainwestować w sektor fintech. Manuel Silva, Partner i Head of Investments w Santander InnoVentures powiedział, że na około 500 start-upów, z którymi rocznie spotykają się przedstawiciele Grupy Santander, inwestuje się maksymalnie w 7 firm.

Zgłoszenie swojego udziału

Chcąc, które postanowiły wziąć udział, musiały jedynie wypełnić krótki formularz na stronie StartMEup. Do zgłoszenia konieczne było dołączenie treściwego opisu pomysłu oraz przyporządkowanie zakresu działalności projektu do konkretnego wyzwania finansowego. Zgłoszenie przebiegało dwuetapowo.

Etap pierwszy polegał na dogłębnej analizie oraz ocenie pomysłów przez BZ WBK.

Etap drugi to weryfikacja najciekawszych propozycji wyłonionych podczas eventu, pod względem możliwości wprowadzenia pomysłu na rynek finansowy. Wyłonione firmy będą miały okazję stawić się w instytucji, by pod opieką ekspertów oraz mentorów udoskonalać swój projekt, ponieważ tylko najlepszym bank może zaproponować współpracę.

StartMEup

StartMEup szuka pomysłów, które dotyczą między innymi płatności rachunków, dzielenia wydatków, przelewów do znajomych, zarządzania budżetem domowym, zbiórki środków, płatności w e-commerce oraz m-commerce, przelewów międzynarodowych, a także kredytowania płatności. Rozwiązania powinny  usprawniać oraz pomagać w zakresie zarządzania finansami firmy lub Klienta. 
 

Komentarze