Jak wynika z badań przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia, ponad 30% Polaków przynajmniej raz w miesiącu odwiedza bankową placówkę. Badanie zleciła firma pożyczkowa Profi Credit. Co najczęściej robimy w oddziale ?

Autor: Marek Rutkowski
Dodano: 20.11.2017
Udostępnij:

Jak pokazały badania, wśród trzech spraw, które najczęściej załatwiamy w banku, wskazano poniższe operacje:

55% wpłata gotówki

57% wypłata gotówki

20% wyrobienie karty

17% założenie konta

15% spłata kredytów

11% zaciąganie zobowiązania

Jak wyjaśnia Jarosław Czulak, dyrektor marketingu w Profi Credit, „Wyniki tego badania potwierdzają, że w Polsce nadal ogromną popularnością cieszy się gotówka. W dobie rozwoju transakcji online to dość zaskakujące, ale może świadczyć o tym, że trudno jest nam zmienić przyzwyczajenia. Gotowość Polaków do odwiedzania stacjonarnych oddziałów instytucji finansowych stanowi także swego rodzaju podpowiedź jak rozwijać i jak utrzymać biznes na tym rynku. Przynajmniej na razie, przewagę będą miały te podmioty, które będą świadczyć swoje usługi w świecie realnym i online. Warto więc dwa razy się zastanowić przed podjęciem decyzji o likwidacji oddziałów, bo to nie tylko forma reklamy wizerunkowej, ale także fizyczny Klient, któremu można zaoferować różne usługi.”

Co ciekawe, o wiele rzadziej odwiedzamy odziały firm pożyczkowych. Blisko 70% ankietowanych nigdy nie było w takiej placówce. Przypomnijmy, że Profi Credit to firma, która dysponuje całkiem pokaźną liczbą oddziałów (ponad 100), zlokalizowanych w największych polskich miastach. Pod koniec tego roku Profi Credit zapowiadało uruchomienie pożyczki dostępnej w całości przez Internet.

Badanie zlecone przez firmę pożyczkową, wskazało jeszcze jedną zależność – im mniejsze miasto, tym jego mieszkańcy częściej odwiedzają bankowy oddział.

"Im większe miasto, tym łatwiejszy mamy dostęp do bankomatów – w Warszawie, Poznaniu czy Łodzi niemal na każdym kroku możemy się na nie natknąć. W małych miejscowościach jedyny sposób na zrealizowanie jakiejkolwiek „gotówkowej” operacji finansowej to odwiedzenie oddziału. To właśnie tam, w kasie lub korzystając z bankomatu bądź wpłatomatu w placówce, można załatwić potrzebne sprawy." – dodaje Jarosław Czulak.

Fot. Jarosław Czulak – Dyrektor Marketingowy Profi Credit

Komentarze