Z informacji przygotowanych przez BIG InfoMonitor wynika, że podróżujemy coraz chętniej. Jednak mimo dużego zainteresowania ofertami biur podróży, liczba firm z problemami w tej branży wzrosła o 18%.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 11.09.2018
Udostępnij:

Raport „Sytuacja w branży turystycznej. Wymarzone wakacje biur podróży” pokazuje, że z usług biur podróży od stycznia do czerwca skorzystało 3,94 mln Polaków. To wynik o 14% wyższy niż w ubiegłym roku.

Analizując przeterminowane zadłużenie kredytowe i pozakredytowe omawianej branży, można zauważyć, że prawie w ogóle się ono nie zmieniło. Wzrosła jednak liczba firm, które mają kłopoty finansowe. Po pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku łączne zadłużenie 730 biur podróży sięgnęło ponad 66 mln zł.

Źródło: BIG InfoMonitor

„Sytuacja w branży turystycznej. Wymarzone wakacje biur podróży” – najciekawsze wnioski:

– rekordzista ma na koncie jedną trzecią zaległości całej branży

blisko 84% łącznej kwoty zaległych zobowiązań biur podróży stanowiły przeterminowane zobowiązania kredytowe– w więcej niż 80%, za całą sumę zadłużenia odpowiedzialni są organizatorzy turystyczni – mają na swoim koncie łącznie prawie 55 mln zł przeterminowanego zadłużenia– rekordzista ma ponad 24 mln zł niespłaconych rat kredytów i faktur wystawionych przez kontrahentów


-wszystkich firm z problemami finansowymi z branży turystycznej jest dokładnie 730– najwięcej firm turystycznych, które mają problemy z niespłaconymi zobowiązaniami ulokowanych jest w województwie mazowieckim, kolejne miejsca pod tym względem zajmuje województwo śląskie, a niechlubne podium zamykają województwa: świętokrzyskie i lubuskie– pod względem wysokości przeterminowanych zobowiązań przodują firmy z województwa małopolskiego z sumą 30,2 mln zł

Źródło – media.bik.pl:
https://media.bik.pl/informacje-prasowe/401836/choc-dluznikow-przybywa-biurom-podrozy-nie-grozi-pourlopowa-depresja

Komentarze