Firma carsharingowa KraCar z Krakowa udostępnia swoim Klientom nowe samochody. Minuta jazdy elektrycznym samochodem BMW i3 będzie kosztowała kierowcę złotówkę. Dodatkowo w mieście pojawią się punkty, w których będzie można naładować pojazd.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 10.03.2018
Udostępnij:

Wraz z wprowadzeniem nowych samochodów do swojej oferty, firma stanie się drugą na świecie samochodową wypożyczalnią czasową, która w swojej flocie posiada BMW i3. Dziesięciokilometrowa trasa wyniesie podróżujących około osiemnaście złotych.


 

Konkurencja

KraCar oferuje samochody kilka razy droższe niż popularna konkurencja, natomiast ceny samego wypożyczenia są bardzo podobne. Zestawiając BMW i3 od krakowskiej firmy z Oplem Corsą od TrafiCar zauważyć można ogromną przepaść cenową samochodów. Cena tego pierwszego wynosi okolo 165 000 złotych brutto, zaś drugi kosztuje nieco więcej niż 50 000 złotych brutto.  Ceny za przejazd wydają się być jednak bardzo do siebie zbliżone.

Bateria
 

BMW i3 podczas normalnej i spokojnej jazdy po mieście potrzebuje około trzynaście kilowatogodzin prądu na sto kilometrów. Według statystyk, wypożyczający samochody kierują się jednak zasadą „pozwolę sobie na więcej, ponieważ auto nie jest moje”. Takie sytuacje sprawiają, że zużycie baterii we wspomnianym wcześniej aucie dochodzi do dwudziestu pięciu kilowatogodzin na sto kilometrów
 

KraCar planuje nagradzać swoich Klientów, którzy szanują samochód, jeżdżąc przy tym bezpiecznie. Firma prawdopodobnie pójdzie w ślady wypożyczalni takich jak Keratronik, czy Innogy i aplikacja KraCar będzie oceniała styl jazdy danego kierowcy.

Carsharing

Wypożyczanie aut na minuty staje się w naszym kraju coraz bardziej popularne. Osoby posiadające prawojazdy wychodzą z założenia, że szybciej dojadą stojącym przy ulicy dostępnym, wypożyczonym autem, niż dojdą. Carsharing jest także o wiele tańszy niż tradycyjne taksówki. Żeby zarezerwować i wypożyczyć auto wystarczy mieć smartfona z dostępem do Internetu oraz wolne auto w swojej okolicy. 

Ładowarki
 

Bateria w samochodach BMW i3 od 0% do 100% zostanie naładowana w nieco ponad trzy godziny. W ramach nowej oferty pojazdów postawi w Krakowie także stacje ładujące pojazdy. Ładowarki będą ogólnodostępne. Dodatkowo każda ładowarka będzie wyposażona w osobny kabel oraz osobne gniazdo do podpięcia kabla. Finalnie w Krakowie na stu pięciu stacjach powinno pojawić się dwieście dziesięć ładowarek.


 

Komentarze