Elektryczne BMW i3 na wynajem

Elektryczne BMW i3 na wynajem

author
Patryk Byczek
10 marca 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Kategoria
Firma carsharingowa KraCar z Krakowa udostępnia swoim Klientom nowe samochody. Minuta jazdy elektrycznym samochodem BMW i3 będzie kosztowała kierowcę złotówkę. Dodatkowo w mieście pojawią się punkty, w których będzie można naładować pojazd.

Wraz z wprowadzeniem nowych samochodów do swojej oferty, firma stanie się drugą na świecie samochodową wypożyczalnią czasową, która w swojej flocie posiada BMW i3. Dziesięciokilometrowa trasa wyniesie podróżujących około osiemnaście złotych.


 

Konkurencja

KraCar oferuje samochody kilka razy droższe niż popularna konkurencja, natomiast ceny samego wypożyczenia są bardzo podobne. Zestawiając BMW i3 od krakowskiej firmy z Oplem Corsą od TrafiCar zauważyć można ogromną przepaść cenową samochodów. Cena tego pierwszego wynosi okolo 165 000 złotych brutto, zaś drugi kosztuje nieco więcej niż 50 000 złotych brutto.  Ceny za przejazd wydają się być jednak bardzo do siebie zbliżone.

Bateria
 

BMW i3 podczas normalnej i spokojnej jazdy po mieście potrzebuje około trzynaście kilowatogodzin prądu na sto kilometrów. Według statystyk, wypożyczający samochody kierują się jednak zasadą „pozwolę sobie na więcej, ponieważ auto nie jest moje”. Takie sytuacje sprawiają, że zużycie baterii we wspomnianym wcześniej aucie dochodzi do dwudziestu pięciu kilowatogodzin na sto kilometrów
 

KraCar planuje nagradzać swoich Klientów, którzy szanują samochód, jeżdżąc przy tym bezpiecznie. Firma prawdopodobnie pójdzie w ślady wypożyczalni takich jak Keratronik, czy Innogy i aplikacja KraCar będzie oceniała styl jazdy danego kierowcy.

Carsharing

Wypożyczanie aut na minuty staje się w naszym kraju coraz bardziej popularne. Osoby posiadające prawojazdy wychodzą z założenia, że szybciej dojadą stojącym przy ulicy dostępnym, wypożyczonym autem, niż dojdą. Carsharing jest także o wiele tańszy niż tradycyjne taksówki. Żeby zarezerwować i wypożyczyć auto wystarczy mieć smartfona z dostępem do Internetu oraz wolne auto w swojej okolicy. 

Ładowarki
 

Bateria w samochodach BMW i3 od 0% do 100% zostanie naładowana w nieco ponad trzy godziny. W ramach nowej oferty pojazdów postawi w Krakowie także stacje ładujące pojazdy. Ładowarki będą ogólnodostępne. Dodatkowo każda ładowarka będzie wyposażona w osobny kabel oraz osobne gniazdo do podpięcia kabla. Finalnie w Krakowie na stu pięciu stacjach powinno pojawić się dwieście dziesięć ładowarek.


 

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Chodzieży

W Polsce największym bankiem jest PKO BP. Sprawdziliśmy placówki i oddziały w Chodzieży – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
08 września 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Oszustwo na wolontariusza WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest idealnym “pretekstem” dla oszustów. Niestety nawet akcja charytatywna może być pretekstem dla osób chcących wyłudzić pieniądze. Uwaga na oszustwo „na wolontariusza WOŚP”. Sprawdzamy szczegóły.

author
Alicja Hirsekorn
01 sierpnia 2023
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Co Polacy myślą o aferze Amber Gold ?

CBOS sprawdziło, co Polacy myślą o jednej z najgłośniejszych spraw gospodarczych, czyli o aferze Amber Gold. Okazuje się, że coraz mniej interesujemy się tą kwestią. 

author
Aneta Jankowska
30 kwietnia 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Świętopietrze w Polsce – na czym polega?

Świętopietrze to istniejący już od VIII wieku podatek na rzecz stolicy apostolskiej. Polska płaciła świętopietrze od XI wieku do 1555 roku. Od 1871 roku znowu podjęła się płatności tego podatku i uiszcza go po dziś dzień. Kiedy w 2021 roku przypada data płatności świętopietrza?

author
Dominika Byczek
23 grudnia 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Karta Dużej Rodziny – lista zniżek 2023

Rodziny wielodzietne mogą korzystać z szeregu zniżek oferowanych im przez Kartę Dużej Rodziny. Sprawdź, czy warto założyć Kartę Dużej Rodziny. Na naszej liście prezentujemy, w jakich sklepach i miejscach użyteczności publicznej możemy liczyć na największe zniżki w ramach Karty Dużej Rodziny.

author
Dominika Byczek
29 grudnia 2022
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

65 organizacji pracodawców z apelem dot. limitu składek ZUS

O tym, że eksperci zrzeszeni w Konfederacji Lewiatan nie popierają planowanego zniesienia limitu składek na ZUS, pisaliśmy w naszym serwisie już parokrotnie. Jednak w ostatnich dniach do Konfederacji Lewiatan dołączyło ponad sześćdziesiąt innych organizacji pracodawców. Wszystkie one krytycznie oceniają skutki planowanych reform, o czym poinformowały w spólnym apelu do rządu.

author
Halszka Gronek
14 października 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.
Porównaj