Francuski Societe Generale rozważa sprzedaż Eurobanku, poinformował serwis Reuters. Według władz, na polską instytucję zostaje wywierana coraz większa presja ze strony konkurencji. Rzecznik SG nie skomentował plotek na temat rynku i ewentualnej sprzedaży.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 13.06.2018
Udostępnij:

Routers przekazuje informacje, powołując się na „dwóch anonimowych bankowców inwestycyjnych”. Eurobank zajmuje siedemnaste miejsce na liście największych banków w naszym kraju, pod względem wielkości aktywów.

Wyniki Eurobanku

Według statystyk, instytucja operuje aktywami w wysokości 14 000 000 000 złotych, dzięki czemu utrzymuje się na siedemnastej pozycji na liście największych banków w Polsce. W czwartym kwartale ubiegłego roku, Eurobank wypracował ponad 103 000 000 zysku netto, co oznacza wyniki gorsze, niż te wypracowane w latach poprzednich. 

Prezes Eurobanku Alexis Lacroix na początku drugiego kwartału bieżącego roku informował, że do końca roku planuje otworzyć 63 placówki banku. Oczekiwania prezesa odnoszą się do zwiększenia bazy Klientów do 220 000 oraz wzrostu portfela kredytowego w tempie dwucyfrowym

Fuzja europejska 

Na początku czerwca bieżącego roku „Financial Times” donosił, że włoski UniCredit rozważa połączenie się z francuskim Societe Generale. Według portalu Reuters, plany te są jednak na bardzo wczesnym etapie. Pomysłowi nie sprzyja jednak sytuacja polityczna we Włoszech, ponieważ tamtejsze władze niezbyt bardzo lubią ingerować w sprawy wielkich banków.

Idea połączenia gigantów opracowywana jest od kilku miesięcy, lecz na chwilę obecną nie są znane jakiekolwiek szczegóły.

Eurobank

Bank powstał w 2003 roku. W zeszłym roku w Eurobanku było otwartych 1 463 172 kont, z których aktywnie korzystali Klienci instytucji. We wszystkich 490 placówkach Eurobanku, według raportu instytucji z 2017 roku, pracowało 2884 osób, z czego 70% zespołu stanowiły kobiety.
 

Komentarze