Europejski Tydzień Innowacji w Lublinie

Europejski Tydzień Innowacji w Lublinie

author
Aneta Jankowska
07 listopada 2017
W Lublinie trwa Europejski Tydzień Innowacji. Jest to pięciodniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem kilkudziesięciu prelegentów i około tysiąca gości. Wydarzenie skupia się na innowacjach oraz inteligentnych specjalizacjach.

Lublin stawia na innowacje

W trakcie Tygodnia Innowacji w Lublinie można spotkać wielu przedstawicieli instytucji europejskich, administracji rządowej i samorządowej, a także rektorów uczelni wyższych, instytutów badawczych oraz przedsiębiorców, którzy reprezentują już doświadczone ale i młode firmy.

Lubelskie od lat konsekwentnie buduje swoją gospodarczą przewagę na potencjale Inteligentnych Specjalizacji. Stawiamy zarówno na doświadczony biznes jak i na świeżość młodych innowacyjnych firm. Świat biznesu wspierają lubelskie ośrodki naukowo-badawcze. Korzystamy także z dobrych praktyk naszych zagranicznych partnerów. W ten sposób staramy się mądrze i konsekwentnie budować region oparty na wiedzy i innowacji. Dziś wspólnie decydujemy o tym jaka będzie nasza przyszłość – wyjaśnia Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa Lubelskiego.

Prelegenci

W wydarzeniu wezmą udział między innymi:

dr Janusz Bryzek, określany jako „Ojciec sensorów”, prezes i dyrektor generalnym Szczytu TSensors oraz prezes w firmie eXo Imaging
Xabier Goeanga, szef nowo utworzonej jednostki ds. finansów, innowacji i wzrostu Wspólnego Centrum Badawczego (JRC) Komisji Europejskiej
prof. Krzysztof Izdebski, znany na arenie międzynarodowej badacz, klinicysta i specjalista w dziedzinie patologii głosu i mowy 
Piotr Pietrzak, Chief Technology Officer (CTO) at IBM Poland & Baltics

Europejski Tydzień Innowacji w Lublinie to 24 sesje merytoryczne w 5 blokach tematycznych.

Pierwszym z nich jest “Forum Bio-Energo”. W programie przewidziano dyskusje o roli biogospodarki i energetyki w kształtowaniu konkurencyjności regionów, przykłady innowacyjnych projektów z zakresu biotechnologii i energetyki przykłady innowacyjnych projektów z zakresu biotechnologii i energetyki.

Drugi blok to “Forum Cyfryzacji”, czyli wszystko na temat cyberbieczeństwa i e-administracji, Internecie czy rozwoju mediów cyfrowych. Zebrani porozmawiają o nowoczesnych technologiach, które niosą szanse i zagrożenia.

Kolejnym działem jest “Konferencja innowacje w medycynie”. Dyskusja o tym, jak nowoczesne technologie zmieniają medycynę. Eksperci zaprezentują m.in. osiągnięcia technologiczne w zakresie wykorzystania robotyki, telemedycyny, fotoniki.

Debata miast i regionów” to następny blok, w którym do udziału w debacie zaproszono przedstawicieli kilkunastu regionów partnerskich Województwa Lubelskiego. Będą to rozmowy o wykorzystywaniu środków europejskich, ale także o możliwościach realizacji wspólnych projektów biznesowych i naukowych.

W trakcie “Giełdy Startupów” zostanie rozstrzygnięty konkurs Young & Innovative, który jest skierowany do przedsiębiorców prowadzących startupy oraz do osób, które myślą o wystartowaniu z własną firmą. W trakcie Europejskiego Tygodnia Innowacji, 10 najlepszych przedsiębiorców przedstawi swoje startupy. Nagrodą w konkursie jest możliwość zdobycia nawet do 2 milionów zł. wejścia kapitałowego.

Europejski Tydzień Innowacji w Lublinie to dyskusje i rozmowy oraz okazja do tego, aby dobrze przyjrzeć się lubelskim firmom – tym z tradycjami, jak i dopiero co wchodzącymi na rynek.

Udział w wydarzeniu jest darmowy. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej etilubelskie.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Deutsche Bank w Gliwicach
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
30 listopada 2017

Deutsche Bank w Gliwicach

Pomoc Banku Millennium dla Ośrodka dla Cudzoziemców
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
12 września 2019

Pomoc Banku Millennium dla Ośrodka dla Cudzoziemców

Raty BGŻ BNP Paribas w sieci Play
Aktualności
author
Aneta Jankowska
24 sierpnia 2018

Raty BGŻ BNP Paribas w sieci Play

„I odpuść nam nasze długi” – film o problemie zadłużenia
Telewizja
author
Aneta Jankowska
24 października 2018

„I odpuść nam nasze długi” – film o problemie zadłużenia

Ktoś wziął pożyczkę na moje dane – co robić?
Poradnik
author
Dorota Cholewicka
20 października 2022

Ktoś wziął pożyczkę na moje dane – co robić?

Credit Agricole w Wolsztynie
Oddziały
author
Patryk Byczek
28 lipca 2019

Credit Agricole w Wolsztynie

Porównaj