Instantor – sposób weryfikacji tożsamości

Instantor – sposób weryfikacji tożsamości

author
Dorota Grycko
31 sierpnia 2022
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Osobom, które ubiegają się o pożyczkę, zależy na tym, aby proces weryfikacyjny był jak najkrótszy. Dzięki usłudze Instantor pieniądze mogą o wiele szybciej znaleźć się na naszym koncie.

Spis treści:

 1. Czym jest instantor?
 2. Instantor - jak działa?
 3. Najpopularniejsze metody weryfikacji Klienta
 4. Jakie dane znajdują się w raporcie Instantor?
 5. Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego
 6. Czy usługa Instantor jest bezpieczna?
 7. Podsumowanie
Zwiń spis treści

Czym jest instantor?

Instantor to darmowa, zastępcza metoda, która umożliwia błyskawicznie zweryfikować rachunek bankowy i oszacować zdolność kredytową Klienta.

Wnioskując o chwilówkę, często jesteśmy proszeni o wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Służy do potwierdzenia tożsamości i numeru konta bankowego nowego Klienta. Co się dzieje, gdy nie mamy pieniędzy na koncie? W takiej sytuacji możemy skorzystać z Instantora innowacyjnej metody potwierdzenia tożsamości. Dzięki tej aplikacji możemy udowodnić naszą wiarygodność i potwierdzić zdolność kredytową.

Instantor jest darmową, innowacyjną metodą, która umożliwia błyskawicznie zweryfikować rachunek bankowy i oszacować zdolność kredytową Klienta. W tym przypadku nie ma potrzeby realizowania przelewu weryfikacyjnego. Taka metoda weryfikacji przeprowadzana jest po wcześniejszej zgodzie Klienta.

Instantor - jak działa?

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego Klient musi potwierdzić swoje dane. Zamiast opcji wykonania przelewu tradycyjnego, może wybrać tzw. weryfikację natychmiastową. Wystarczy zalogować się przez specjalną platformę na swój rachunek bankowy. Wówczas następuje weryfikacja tożsamości i analiza historii rachunku z ostatnich 12 miesięcy. Usługa daje wgląd w historię naszych operacji finansowych. Dzięki temu pożyczkodawca może stwierdzić czy jesteśmy w stanie spłacić pożyczkę (pożyczkę online bądź pożyczkę na raty), o którą wnioskujemy.

Co istotne,  dane przekazywane przez aplikację są zabezpieczone szyfrowaniem SSL i nie są przechowywane.

Najpopularniejsze metody weryfikacji Klienta

Prawie każda firma pozabankowa chce zweryfikować potencjalnego Klienta. Zanim otrzymamy finansowanie, musimy potwierdzić, ze wprowadzone przez nas dane są prawdziwe. Możemy to zrobić na dwa sposoby:

 1. Przelew weryfikacyjny – na polskim rynku finansowym przelewy weryfikacyjne są stosowane powszechnie, zarówno przez banki udzielające kredytów online, jak i przez firmy pożyczkowe, które oferują internetowe pożyczki na dowód. Rozwiązanie to służy potwierdzeniu tożsamości nowego Klienta i prawidłowości danych konta bankowego, jakie wskazał on we wniosku o produkt lub usługę finansową. W tym znaczeniu przelew weryfikacyjny można uznać za jedno z zabezpieczeń banku przed wyłudzeniami kredytów.
 2. Usługa Instantor – jak wspomnieliśmy, jest to innowacyjna metoda, która zdecydowanie ułatwia proces weryfikacji. Dzięki tej usłudze nie musimy wykonywać przelewu weryfikacyjnego.

Jakie dane znajdują się w raporcie Instantor?

Algorytm został specjalnie zaprogramowany w taki sposób, aby dokonywał analizy zdolności finansowej potencjalnego pożyczkodawcy na podstawie danych takich jak:

 • Wysokość uzyskiwanych zarobków,
 • Opłaty rachunków,
 • Spłaty zobowiązań,
 • Inne opłaty stałe i wydatki na cele konsumpcyjne.

Na podstawie wyżej wymienionych danych, aplikacja tworzy raport, który może zawierać informacje:

 • Ilość transakcji, która została dokonana w analizowanym okresie,
 • Średnia liczba transakcji dokonanych w ciągu miesiąca,
 • Średnia wysokość miesięcznych wpływów na konto,
 • Średnia wielkość miesięcznych wydatków,
 • Liczba i wysokość stałych opłat,
 • Liczba i wysokość wydatków konsumpcyjnych,
 • Ilość i kwota spłacanych zobowiązań,
 • Uśrednione saldo rachunku,
 • Waluta rozliczeniowa konta.

Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego

Wykonanie przelewu weryfikacyjnego może być problemem dla Klientów, którzy nie posiadają konta bankowego, nie są prawowitymi właścicielami rachunku albo nie mają wystarczających środków do wykonania przelewu. Dlatego też niektóre instytucje finansowe mają w swojej ofercie pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego. Tego typu produkty nie wymagają od Klienta korzystania z rachunku.

Coraz więcej firm pożyczkowych sięga również po inne metody weryfikowania tożsamości wnioskodawców. Na rynku pożyczkowym możesz trafić na takie metody jak:

 • Telefoniczna rozmowa z pracownikiem firmy pożyczkowej,
 • Podpisanie umowy w obecności kuriera,
 • Zweryfikowanie numeru PESEL,
 • Wizytę przedstawiciela instytucji finansowej,
 • Użycie aplikacji (np. Instantor).

Czy usługa Instantor jest bezpieczna?

Metoda Instantor stosowana jest po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z usług firm pożyczkowych. Nie jest jednak w stanie w pełni zlikwidować nieuczciwych praktyk wyłudzania pożyczek i kredytów na cudze dane osobowe. Jednak zgodnie z regulaminem – Instantor nie ma wglądu do naszych danych osobowych oraz danych logowania. Niemniej jednak pamiętajmy o tym, aby dbać o nasze dane osobowe i wnioskujmy o finansowanie tylko u sprawdzonych i zaufanych instytucji.

Podsumowanie

 1. Instantor to innowacyjna, darmowa metoda, która umożliwia błyskawicznie zweryfikować rachunek bankowy i oszacować zdolność kredytową Klienta.
 2. Wystarczy zalogować się przez specjalną platformę na swój rachunek bankowy. Wówczas następuje weryfikacja tożsamości i analiza historii rachunku z ostatnich 12 miesięcy.
 3. Usługa Instantor daje wgląd w historię naszych operacji finansowych. Dzięki temu pożyczkodawca może stwierdzić czy jesteśmy w stanie spłacić pożyczkę. 
 4. Algorytm został specjalnie zaprogramowany w taki sposób, aby dokonywał analizy zdolności finansowej potencjalnego pożyczkodawcy na podstawie danych takich jak: wysokość uzyskiwanych zarobków, opłaty rachunków, spłaty zobowiązań, inne opłaty stałe i wydatki na cele konsumpcyjne.
 5. Metoda Instantor stosowana jest po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z usług firm pożyczkowych.
author
Dorota Grycko
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

robert dziadura
robert dziadura
2018-12-29 14:19:38

mam konto w banku spoldzielczym i nie moge logowac sie do niego przez internet co wtedy

Podobne artykuły

Kolejny sukces Fundacji Banku Millennium

W informacji prasowej banku czytamy, że po raz kolejny Fundacja Banku Millennium może pochwalić się nagrodą za działania edukacyjne. Wyróżnienie przyznane zostało w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu.

author
Aleksandra Gościnna
02 kwietnia 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

mBank placówki w Nysie

mBank to czwarty największy bank w Polsce. Choć zaczynał działalność jako internetowy bank, większość formalności załatwimy także w stacjonarnej placówce. Sprawdzamy oddziały mBank w Nysie.

author
Patryk Byczek
05 lutego 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Transakcje bezgotówkowe – Polacy w czołówce

Polacy nie używają gotówki. Według najnowszych danych opracowanych przez Mastercard, 85% transakcji bezgotówkowych w Polsce, stanowią płatności zbliżeniowe.

author
Aneta Jankowska
17 września 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Oferta mBanku rozszerza się o zagraniczne fundusze inwestycyjne

mBank poinformował w komunikacie prasowym o wprowadzeniu do oferty zagranicznych funduszy inwestycyjnych trzech światowych firm, które zarządzają aktywami. Fundusze odznaczają się bardzo opłacalnymi opłatami za zarządzanie oraz najniższym na rynku progiem wejścia. Z kolei klienci detaliczni mBanku, dzięki funduszom, mogą dywersyfikować portfele inwestycyjne. Sprawdzamy szczegóły.

author
Patryk Byczek
20 marca 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Ceny roamingu mogą wzrosnąć

Polacy chętnie korzystają z roamingu. Po zmianach rozmawiamy za granicą bez zahamowań, co niekoniecznie cieszy operatorów komórkowych. Okazuje się, że nowe przepisy przyniosły dla nich wielkie straty.

author
Aneta Jankowska
10 marca 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Czy banki spółdzielcze sprawdzają BIK?

To, że banki komercyjne działające na polskim rynku bezwzględnie sprawdzają BIK, jest bardziej niż oczywiste. Jednak w przypadku banków spółdzielczych wiele osób ma wątpliwości co do tego, jak podmioty te weryfikują wiarygodność kredytową konsumenta. Sprawdzamy szczegóły.

author
Halszka Gronek
08 września 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.
Porównaj