Instantor – sposób weryfikacji tożsamości

Instantor – sposób weryfikacji tożsamości

autor wpisu
Dorota Cholewicka
31 sierpnia 2022

Osobom, które ubiegają się o pożyczkę, zależy na tym, aby proces weryfikacyjny był jak najkrótszy. Dzięki usłudze Instantor pieniądze mogą o wiele szybciej znaleźć się na naszym koncie.

Spis treści:

 1. Czym jest instantor?
 2. Instantor - jak działa?
 3. Najpopularniejsze metody weryfikacji Klienta
 4. Jakie dane znajdują się w raporcie Instantor?
 5. Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego
 6. Czy usługa Instantor jest bezpieczna?
 7. Podsumowanie
Zwiń spis treści

Czym jest instantor?

Instantor to darmowa, zastępcza metoda, która umożliwia błyskawicznie zweryfikować rachunek bankowy i oszacować zdolność kredytową Klienta.

Wnioskując o chwilówkę, często jesteśmy proszeni o wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Służy do potwierdzenia tożsamości i numeru konta bankowego nowego Klienta. Co się dzieje, gdy nie mamy pieniędzy na koncie? W takiej sytuacji możemy skorzystać z Instantora innowacyjnej metody potwierdzenia tożsamości. Dzięki tej aplikacji możemy udowodnić naszą wiarygodność i potwierdzić zdolność kredytową.

Instantor jest darmową, innowacyjną metodą, która umożliwia błyskawicznie zweryfikować rachunek bankowy i oszacować zdolność kredytową Klienta. W tym przypadku nie ma potrzeby realizowania przelewu weryfikacyjnego. Taka metoda weryfikacji przeprowadzana jest po wcześniejszej zgodzie Klienta.

Instantor - jak działa?

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego Klient musi potwierdzić swoje dane. Zamiast opcji wykonania przelewu tradycyjnego, może wybrać tzw. weryfikację natychmiastową. Wystarczy zalogować się przez specjalną platformę na swój rachunek bankowy. Wówczas następuje weryfikacja tożsamości i analiza historii rachunku z ostatnich 12 miesięcy. Usługa daje wgląd w historię naszych operacji finansowych. Dzięki temu pożyczkodawca może stwierdzić czy jesteśmy w stanie spłacić pożyczkę (pożyczkę online bądź pożyczkę na raty), o którą wnioskujemy.

Co istotne,  dane przekazywane przez aplikację są zabezpieczone szyfrowaniem SSL i nie są przechowywane.

Najpopularniejsze metody weryfikacji Klienta

Prawie każda firma pozabankowa chce zweryfikować potencjalnego Klienta. Zanim otrzymamy finansowanie, musimy potwierdzić, ze wprowadzone przez nas dane są prawdziwe. Możemy to zrobić na dwa sposoby:

 1. Przelew weryfikacyjny – na polskim rynku finansowym przelewy weryfikacyjne są stosowane powszechnie, zarówno przez banki udzielające kredytów online, jak i przez firmy pożyczkowe, które oferują internetowe pożyczki na dowód. Rozwiązanie to służy potwierdzeniu tożsamości nowego Klienta i prawidłowości danych konta bankowego, jakie wskazał on we wniosku o produkt lub usługę finansową. W tym znaczeniu przelew weryfikacyjny można uznać za jedno z zabezpieczeń banku przed wyłudzeniami kredytów.
 2. Usługa Instantor – jak wspomnieliśmy, jest to innowacyjna metoda, która zdecydowanie ułatwia proces weryfikacji. Dzięki tej usłudze nie musimy wykonywać przelewu weryfikacyjnego.

Jakie dane znajdują się w raporcie Instantor?

Algorytm został specjalnie zaprogramowany w taki sposób, aby dokonywał analizy zdolności finansowej potencjalnego pożyczkodawcy na podstawie danych takich jak:

 • Wysokość uzyskiwanych zarobków,
 • Opłaty rachunków,
 • Spłaty zobowiązań,
 • Inne opłaty stałe i wydatki na cele konsumpcyjne.

Na podstawie wyżej wymienionych danych, aplikacja tworzy raport, który może zawierać informacje:

 • Ilość transakcji, która została dokonana w analizowanym okresie,
 • Średnia liczba transakcji dokonanych w ciągu miesiąca,
 • Średnia wysokość miesięcznych wpływów na konto,
 • Średnia wielkość miesięcznych wydatków,
 • Liczba i wysokość stałych opłat,
 • Liczba i wysokość wydatków konsumpcyjnych,
 • Ilość i kwota spłacanych zobowiązań,
 • Uśrednione saldo rachunku,
 • Waluta rozliczeniowa konta.

Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego

Wykonanie przelewu weryfikacyjnego może być problemem dla Klientów, którzy nie posiadają konta bankowego, nie są prawowitymi właścicielami rachunku albo nie mają wystarczających środków do wykonania przelewu. Dlatego też niektóre instytucje finansowe mają w swojej ofercie pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego. Tego typu produkty nie wymagają od Klienta korzystania z rachunku.

Coraz więcej firm pożyczkowych sięga również po inne metody weryfikowania tożsamości wnioskodawców. Na rynku pożyczkowym możesz trafić na takie metody jak:

 • Telefoniczna rozmowa z pracownikiem firmy pożyczkowej,
 • Podpisanie umowy w obecności kuriera,
 • Zweryfikowanie numeru PESEL,
 • Wizytę przedstawiciela instytucji finansowej,
 • Użycie aplikacji (np. Instantor).

Czy usługa Instantor jest bezpieczna?

Metoda Instantor stosowana jest po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z usług firm pożyczkowych. Nie jest jednak w stanie w pełni zlikwidować nieuczciwych praktyk wyłudzania pożyczek i kredytów na cudze dane osobowe. Jednak zgodnie z regulaminem – Instantor nie ma wglądu do naszych danych osobowych oraz danych logowania. Niemniej jednak pamiętajmy o tym, aby dbać o nasze dane osobowe i wnioskujmy o finansowanie tylko u sprawdzonych i zaufanych instytucji.

Podsumowanie

 1. Instantor to innowacyjna, darmowa metoda, która umożliwia błyskawicznie zweryfikować rachunek bankowy i oszacować zdolność kredytową Klienta.
 2. Wystarczy zalogować się przez specjalną platformę na swój rachunek bankowy. Wówczas następuje weryfikacja tożsamości i analiza historii rachunku z ostatnich 12 miesięcy.
 3. Usługa Instantor daje wgląd w historię naszych operacji finansowych. Dzięki temu pożyczkodawca może stwierdzić czy jesteśmy w stanie spłacić pożyczkę. 
 4. Algorytm został specjalnie zaprogramowany w taki sposób, aby dokonywał analizy zdolności finansowej potencjalnego pożyczkodawcy na podstawie danych takich jak: wysokość uzyskiwanych zarobków, opłaty rachunków, spłaty zobowiązań, inne opłaty stałe i wydatki na cele konsumpcyjne.
 5. Metoda Instantor stosowana jest po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z usług firm pożyczkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

robert dziadura
robert dziadura
2018-12-29 14:19:38

mam konto w banku spoldzielczym i nie moge logowac sie do niego przez internet co wtedy

Bez komentarza
Bez komentarza
2018-11-03 12:30:01

Ciekawe ,że nie napiszecie i nigdzie tego nie pisze ,że w trakcie wpisywania jasła do banku jest ono WIDOCZNE ! Co za tym idzie , wasze konto zostanie oczyszczone do zera ! Żadnej pożyczki nie otrzymacie itd ! Widoczne hasło dla każdego ? Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie ! Tffuuuuuu Złodziejskie nasienie !

Podobne artykuły

Jakie domy budują Polacy ?
Blog
author
Aneta Jankowska
17 kwietnia 2018

Jakie domy budują Polacy ?

ING Bank Śląski w Ciechanowie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
11 czerwca 2019

ING Bank Śląski w Ciechanowie

PKO BP w Świdniku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
25 sierpnia 2019

PKO BP w Świdniku

Kredyt hipoteczny Rumia
Kredyty miasta
autor wpisu
Dorota Cholewicka
03 lutego 2022

Kredyt hipoteczny Rumia

Profi Credit w Bielsku-Białej
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
14 listopada 2018

Profi Credit w Bielsku-Białej

Chętnie pomagamy dzieciom w nauce
Blog
author
Aneta Jankowska
18 września 2017

Chętnie pomagamy dzieciom w nauce

Porównaj