Gdzie Polacy kupują ubrania przez Internet ?

Gdzie Polacy kupują ubrania przez Internet ?

author
Patryk Byczek
18 października 2017
Statystyki pokazują, że Polacy coraz chętniej robią zakupy przez Internet. Użytkownicy stawiają na wygodę, poręczność oraz szybkość przeprowadzanych transakcji. Eksperci twierdzą, że w ciągu kilku lat zakupy online zastąpią te tradycyjne. 

Zalando, Bonprix, eObuwie, AliExpress, Orsay, 50Style oraz Sklepmartes to najczęściej odwiedzane  i najszybciej rozwijające się sklepy Internetowe, z których korzystają Polacy. Zastanawiające jest jednak, czy zakupy online w pod każdym względem są lepsze od tych zwyczajnych?

POLACY W SIECI

Badania Ggemius/PBI przeprowadzone przez wirtualnemedia.pl pokazały, że ulubionym sklepem odzieżowym Polaków jest zalando.pl. W sierpniu bieżącego roku witrynę tę odwiedziło trzy miliony trzysta trzydzieści tysięcy polskich internautów (dziewięćdziesiąt pięć milionów dwieście osiemdziesiąt tysięcy odsłon strony). Kolejnymi e-sklepami w kolejce są bonprix.pl (dwa miliony dwieście pięćdziesiąt tysięcy użytkowników i dwadzieścia osiem milionów trzysta tysięcy odsłon) oraz eObuwie.pl (prawie dwa miliony użytkowników oraz dwadzieścia jeden i pół miliona odsłon). Te trzy witryny łącznie mają trzydzieści procent zasięgu wśród internautów.

Na smartfonach i tabletach niezmiennie króluje aplikacja AliExpress Shopping App, z której korzysta półtorej miliona Polaków.

Z roku na rok

Badanie Gemium/PBI pokazuje, że z roku na rok – w zależności od aplikacji – poziom użytkowników poszczególnych stron albo spada, albo rośnie. Liczba odsłon także odnotowuje sinusoidę. Serwisy takie jak orsay.com oraz sklepmartens.pl stwierdziły szczególnie duży wzrost obejrzeń strony. Ten pierwszy o dziewięćdziesiąt dziewięć procent, zaś drugi aż o sto dwadzieścia przy punkty procentowe.

Bardzo duża część Polaków wybiera zakupy przez Internet, ale są także tacy, którym zakupów w sklepie stacjonarnym nic nie zastąpi. Możliwość przymierzenia, czy samego dotknięcia towaru jest priorytetem, dlatego też nie są oni przekonani do kupowania online.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Mariola Machacz
Mariola Machacz
2020-11-03 12:56:26

Ja kupuje ubrania na stronie velpa.pl i są to bardzo dobre jakościowo ubrania w dobrej cenie

beczka
beczka
2018-08-17 10:27:42

nie dajmy się taniej chińszczyźnie, tyle polskich marek, tylu producentów, tyle fajnych butików jak www.beyoubutik.pl. Z chin połowe rzeczy zaraz trzeba wyrzucić bo sie rozwala, ani to dobre dla portfela , ani dla środowiska!

Podobne artykuły

Kasa Stefczyka Strzelce Krajeńskie
Oddziały
author
Patryk Byczek
16 października 2020

Kasa Stefczyka Strzelce Krajeńskie

Współpraca Eurobanku z Union Investment
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
29 listopada 2018

Współpraca Eurobanku z Union Investment

Świąteczne zakupy chętniej robimy na smartfonach
Blog
author
Aneta Jankowska
15 grudnia 2018

Świąteczne zakupy chętniej robimy na smartfonach

Nowa reklama Konta 360° w Banku Millennium
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
15 września 2020

Nowa reklama Konta 360° w Banku Millennium

Porównaj