zadluzenia.com
zamknij

Gdzie Polacy kupują ubrania przez Internet ?

Statystyki pokazują, że Polacy coraz chętniej robią zakupy przez Internet. Użytkownicy stawiają na wygodę, poręczność oraz szybkość przeprowadzanych transakcji. Eksperci twierdzą, że w ciągu kilku lat zakupy online zastąpią te tradycyjne. 

Zalando, Bonprix, eObuwie, AliExpress, Orsay, 50Style oraz Sklepmartes to najczęściej odwiedzane  i najszybciej rozwijające się sklepy Internetowe, z których korzystają Polacy. Zastanawiające jest jednak, czy zakupy online w pod każdym względem są lepsze od tych zwyczajnych? 

POLACY W SIECI


Badania Ggemius/PBI przeprowadzone przez wirtualnemedia.pl pokazały, że ulubionym sklepem odzieżowym Polaków jest zalando.pl. W sierpniu bieżącego roku witrynę tę odwiedziło trzy miliony trzysta trzydzieści tysięcy polskich internautów (dziewięćdziesiąt pięć milionów dwieście osiemdziesiąt tysięcy odsłon strony). Kolejnymi e-sklepami w kolejce są bonprix.pl (dwa miliony dwieście pięćdziesiąt tysięcyużytkowników i dwadzieścia osiem milionów trzysta tysięcy odsłon) oraz eObuwie.pl (prawie dwa miliony użytkowników oraz dwadzieścia jeden i pół miliona odsłon). Te trzy witryny łącznie mają trzydzieści procent zasięgu wśród internautów.Na smartfonach i tabletach niezmiennie króluje aplikacja AliExpress Shopping App, z której korzysta półtorej miliona Polaków.Z roku na rok

Badanie Gemium/PBI pokazuje, że z roku na rok - w zależności od aplikacji - poziom użytkowników poszczególnych stron albo spada, albo rośnie. Liczba odsłon także odnotowuje sinusoidę. Serwisy takie jak orsay.com oraz sklepmartens.pl stwierdziły szczególnie duży wzrost obejrzeń strony. Ten pierwszy o dziewięćdziesiąt dziewięć procent, zaś drugi aż o sto dwadzieścia przy punkty procentowe.

Bardzo duża część Polaków wybiera zakupy przez Internet, ale są także tacy, którym zakupów w sklepie stacjonarnym nic nie zastąpi. Możliwość przymierzenia, czy samego dotknięcia towaru jest priorytetem, dlatego też nie są oni przekonani do kupowania online.


 

Skomentuj artykuł
captcha
~beczka

nie dajmy się taniej chińszczyźnie, tyle polskich marek, tylu producentów, tyle fajnych butików jak www.beyoubutik.pl. Z chin połowe rzeczy zaraz trzeba wyrzucić bo sie rozwala, ani to dobre dla portfela , ani dla środowiska!   Odpowiedź