Statystyki pokazują, że Polacy coraz chętniej robią zakupy przez Internet. Użytkownicy stawiają na wygodę, poręczność oraz szybkość przeprowadzanych transakcji. Eksperci twierdzą, że w ciągu kilku lat zakupy online zastąpią te tradycyjne. 

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 18.10.2017
Udostępnij:

Zalando, Bonprix, eObuwie, AliExpress, Orsay, 50Style oraz Sklepmartes to najczęściej odwiedzane  i najszybciej rozwijające się sklepy Internetowe, z których korzystają Polacy. Zastanawiające jest jednak, czy zakupy online w pod każdym względem są lepsze od tych zwyczajnych?

POLACY W SIECI

Badania Ggemius/PBI przeprowadzone przez wirtualnemedia.pl pokazały, że ulubionym sklepem odzieżowym Polaków jest zalando.pl. W sierpniu bieżącego roku witrynę tę odwiedziło trzy miliony trzysta trzydzieści tysięcy polskich internautów (dziewięćdziesiąt pięć milionów dwieście osiemdziesiąt tysięcy odsłon strony). Kolejnymi e-sklepami w kolejce są bonprix.pl (dwa miliony dwieście pięćdziesiąt tysięcy użytkowników i dwadzieścia osiem milionów trzysta tysięcy odsłon) oraz eObuwie.pl (prawie dwa miliony użytkowników oraz dwadzieścia jeden i pół miliona odsłon). Te trzy witryny łącznie mają trzydzieści procent zasięgu wśród internautów.

Na smartfonach i tabletach niezmiennie króluje aplikacja AliExpress Shopping App, z której korzysta półtorej miliona Polaków.

Z roku na rok

Badanie Gemium/PBI pokazuje, że z roku na rok – w zależności od aplikacji – poziom użytkowników poszczególnych stron albo spada, albo rośnie. Liczba odsłon także odnotowuje sinusoidę. Serwisy takie jak orsay.com oraz sklepmartens.pl stwierdziły szczególnie duży wzrost obejrzeń strony. Ten pierwszy o dziewięćdziesiąt dziewięć procent, zaś drugi aż o sto dwadzieścia przy punkty procentowe.

Bardzo duża część Polaków wybiera zakupy przez Internet, ale są także tacy, którym zakupów w sklepie stacjonarnym nic nie zastąpi. Możliwość przymierzenia, czy samego dotknięcia towaru jest priorytetem, dlatego też nie są oni przekonani do kupowania online.


 

Komentarze (0)

nie dajmy się taniej chińszczyźnie, tyle polskich marek, tylu producentów, tyle fajnych butików jak www.beyoubutik.pl. Z chin połowe rzeczy zaraz trzeba wyrzucić bo sie rozwala, ani to dobre dla portfela , ani dla środowiska!