Głos Przedsiębiorcy – komunikacja z urzędnikami

Głos Przedsiębiorcy – komunikacja z urzędnikami

author
Patryk Byczek
30 lipca 2018
Przedsiębiorcy mogą w o wiele prostszy sposób komunikować się z wybranymi urzędami. Wszystko za sprawą portalu biznes.gov.pl i zaktualizowanej w nim zakładki „Głos Przedsiębiorcy”. W myśl zasady „to biznes wie najlepiej, czego mu potrzeba”, przedsiębiorcy mogą zgłaszać tam swoje propozycje nowych regulacji prawnych.

Portal powstał, przede wszystkim, z myślą o przedsiębiorcach, którzy szukają porad i pomocy odnośnie jak najefektywniejszego prowadzenia firmy. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, które prowadzi stronę twierdzi, że przedsiębiorcy powinni odwiedzać stronę na co dzień, aby czerpać z niej jak najwięcej informacji.


 

Głos Przedsiębiorcy
 

Z zaktualizowanej zakładki korzystać mogą jedynie użytkownicy zalogowani w serwisie biznes.gov.pl. Narzędzie pozwala na zgłaszanie swoich propozycji odnoszących się do nowych regulacji prawnych, które nawet w najmniejszy sposób mogą ułatwić i polepszyć funkcjonowanie firm. Każdy przedsiębiorca może zgłosić swój pomysł w sektorze takim jak:
 

  • wprowadzanie innowacyjnych produktów i usług na rynek,

  • handel zagraniczny,

  • prawa i obowiązki przedsiębiorcy,

  • informacje dla przedsiębiorców,

  • finansowanie,

  • rozwój działalności gospodarczej,

  • inwestowanie w Polsce.


 

Jak zgłosić swój pomysł

Każda osoba, która zdecyduje się na dokonanie zgłoszenia swojego pomysłu, musi przede wszystkim skorzystać z bardzo prostego formularza, który w kolejnym kroku jest weryfikowany. W formularzu przedsiębiorca powinien jak najlepiej opisać i wyjaśnić swój pomysł. Następnie podejmowana jest decyzja o tym, czy zgłoszenie zostanie opublikowane na portalu MPiT, czy nie. Jeżeli tak, wszyscy pozostali (zalogowani) Internauci mogą go oceniać i komentować.

Pomysły, które uzyskają najwyższe oceny zostaną przekazane do powtórnej analizy. Tym razem sprawdzeniem zgłoszenia zajmie się konkretny urząd, który stwierdzi, kiedy i czy w ogóle pomysł nadaje się do wprowadzenia go w życie.

Zakładkę „Głos Przedsiębiorcy” znaleźć można pod adresem https://www.mpit.gov.pl/strony/aktualnosci/rusza-glos-przedsiebiorcy-dzieki-niemu-biznes-zaproponuje-nowe-regulacje-prawne.


 

Cel powstania Głosu Przedsiębiorcy

Narzędzie jest swoistym „symbolem zmiany w relacjach między administracją a biznesem”. Głos Przedsiębiorcy pozwala przedsiębiorcom na zgłoszenie urzędnikom swojego konkretnego pomysłu na zamiany w przepisach prawnych, które mogą spowodować, że sytuacja przedsiębiorców poprawi się.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Filarum.pl – kolejna pożyczka
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
18 listopada 2019

Filarum.pl – kolejna pożyczka

Bierzemy pożyczkę w Net Credit
Pod Lupą
autor wpisu
Maciej_Stanko
21 czerwca 2014

Bierzemy pożyczkę w Net Credit

Promocja: „Konto plus premia” w BGŻ BNP Paribas
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
19 marca 2019

Promocja: „Konto plus premia” w BGŻ BNP Paribas

Alior Bank zachęca do wypełnienia ankiety
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
04 września 2019

Alior Bank zachęca do wypełnienia ankiety

Oferta październikowych obligacji oszczędnościowych
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
15 października 2019

Oferta październikowych obligacji oszczędnościowych

Porównaj