Przedsiębiorcy mogą w o wiele prostszy sposób komunikować się z wybranymi urzędami. Wszystko za sprawą portalu biznes.gov.pl i zaktualizowanej w nim zakładki „Głos Przedsiębiorcy”. W myśl zasady „to biznes wie najlepiej, czego mu potrzeba”, przedsiębiorcy mogą zgłaszać tam swoje propozycje nowych regulacji prawnych.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 30.07.2018
Udostępnij:

Portal powstał, przede wszystkim, z myślą o przedsiębiorcach, którzy szukają porad i pomocy odnośnie jak najefektywniejszego prowadzenia firmy. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, które prowadzi stronę twierdzi, że przedsiębiorcy powinni odwiedzać stronę na co dzień, aby czerpać z niej jak najwięcej informacji.


 

Głos Przedsiębiorcy
 

Z zaktualizowanej zakładki korzystać mogą jedynie użytkownicy zalogowani w serwisie biznes.gov.pl. Narzędzie pozwala na zgłaszanie swoich propozycji odnoszących się do nowych regulacji prawnych, które nawet w najmniejszy sposób mogą ułatwić i polepszyć funkcjonowanie firm. Każdy przedsiębiorca może zgłosić swój pomysł w sektorze takim jak:
 

  • wprowadzanie innowacyjnych produktów i usług na rynek,

  • handel zagraniczny,

  • prawa i obowiązki przedsiębiorcy,

  • informacje dla przedsiębiorców,

  • finansowanie,

  • rozwój działalności gospodarczej,

  • inwestowanie w Polsce.


 

Jak zgłosić swój pomysł

Każda osoba, która zdecyduje się na dokonanie zgłoszenia swojego pomysłu, musi przede wszystkim skorzystać z bardzo prostego formularza, który w kolejnym kroku jest weryfikowany. W formularzu przedsiębiorca powinien jak najlepiej opisać i wyjaśnić swój pomysł. Następnie podejmowana jest decyzja o tym, czy zgłoszenie zostanie opublikowane na portalu MPiT, czy nie. Jeżeli tak, wszyscy pozostali (zalogowani) Internauci mogą go oceniać i komentować.

Pomysły, które uzyskają najwyższe oceny zostaną przekazane do powtórnej analizy. Tym razem sprawdzeniem zgłoszenia zajmie się konkretny urząd, który stwierdzi, kiedy i czy w ogóle pomysł nadaje się do wprowadzenia go w życie.

Zakładkę „Głos Przedsiębiorcy” znaleźć można pod adresem https://www.mpit.gov.pl/strony/aktualnosci/rusza-glos-przedsiebiorcy-dzieki-niemu-biznes-zaproponuje-nowe-regulacje-prawne.


 

Cel powstania Głosu Przedsiębiorcy

Narzędzie jest swoistym „symbolem zmiany w relacjach między administracją a biznesem”. Głos Przedsiębiorcy pozwala przedsiębiorcom na zgłoszenie urzędnikom swojego konkretnego pomysłu na zamiany w przepisach prawnych, które mogą spowodować, że sytuacja przedsiębiorców poprawi się.


 

Komentarze