zadluzenia.com
zamknij

Gwiazdy z komornikiem: Edyta Górniak

Edyta Górniak jest kolejną polską gwiazdą, która miała problemy z komornikiem. Spór artystki z choreografem - Błażejem Szychowskim, zakończył się zajęciem przez komornika jej kont. 


 


W czerwcu 2011 roku Błażej Szychowski domagał się od Edyty Górniak prawie 20 tysięcy złotych za choreografię opracowaną w trakcie festiwalu Radia Zet. Jak mówił mecenas Tobiasz Szychowski, reprezentujący choreografa, doszło do zawarcia umowy z piosenkarką:
 

- Opracował choreografię do występu Edyty Górniak na festiwalu Radia Zet, który odbył się w czerwcu 2011 roku, przygotował i wynajął tancerzy, a występ odbył się. Umowa została zawarta w formie korespondencji e-mailowej. Pan Błażej przedstawił wycenę i ta wycena została zaakceptowana. 


Błażej Szychowski wynagrodzenia nie dostał i w 2013 roku ostatecznie skierował sprawę do sądu. Wyrok się uprawomocnił, a do akcji wkroczył komornik. 

 

- Egzekucja komornicza przebiegała opornie. Okazywało się, że albo p. Górniak nie ma nigdzie konta, albo te konta są całkowicie puste. W końcu na jedno z zajętych kont wpłynęła pewna kwota i wówczas komornik zabezpieczył pieniądze - dodał Tobiasz Szychowski.


 

Piosenkarka, po wszczęciu egzekucji komorniczej, udowodniła, że pisma z sądu docierały na jej stary adres i nic o nich nie wiedziała.
 

- W grudniu ubiegłego roku, po tym jak została wszczęta egzekucja komornicza, pani Edyta Górniak złożyła wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu od nakazu zapłaty i sąd ten wniosek uwzględnił - wyjaśnił adwokat reprezentujący gwiazdę.

 

Sprawa będzie się toczyć od początku. 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY