zadluzenia.com
zamknij

Gwiazdy z komornikiem: Jacek Łągwa

Problemy ze spłatą długów nie dotyczą jedynie szarych obywateli, ale mają je również znane osoby ze świata show-biznesu. Jedną z nich jest kompozytor grupy Ich Troje - Jacek Łągwa, któremu komornik właśnie zlicytował mieszkanie. Muzyk w latach świetności zespołu zarabiał ponad 3 mln złotych rocznie. 

 


Skąd długi?
 

Po rozpadzie Ich Troje kompozytor próbował swoich sił, tworząc własne interesy. Założył między innymi sklep z odzieżą, szkołę nurkowania i sklep z potrzebnym do tego sprzętem. Niestety, żadne z nich nie przyniosło mu oczekiwanych zysków. Jego problemy finansowe pogłębił jeszcze bardziej rozwód z żoną, której przypadła połowa majątku. 

 

Ostatecznie, jak informuje magazyn “Twoje Imperium”, Jacek Łągwa dorobił się olbrzymich długów:

 

- zalega ze spłatą alimentów od kilku lat,
- ma niespłacony kredyt w wysokości 300 tysięcy franków szwajcarskich
- jest dłużny miastu Łodzi 150 tysięcy złotych

Apartament pod młotek
 

W Łodzi 29 września komornik zlicytował apartament Jacka Łągwy o wartości prawie 1,5 mln złotych. Ostatecznie ponad 300 metrowy lokal kupiono w okazyjnej cenie, bo za niecały milion złotych. Egzekucję prowadził komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Widzewa - Kamil Pietrasik. 
 

Luksusowe mieszkanie składa się z dwóch poziomów, 6 pokoi, 5 łazienek, 90-metrowego salonu, kuchni i dużej garderoby. Dodatkowo wyposażone jest w oświetlenie sterowane komputerowo i automatyczną klimatyzację, ponadto nie brakuje w nim marmurów, granitu czy stali szlachetnej. 
 

 

 

 

Jak mówi asesor komornika środki ze sprzedaży luksusowego mieszkania w pierwszej kolejności zostaną przeznaczone na spłatę zaległych alimentów:

 

– Z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży mieszkania pana Jacka Łągwy w pierwszej kolejności zostaną pokryte roszczenia alimentacyjne na rzecz jego nieletnich dzieci. W drugiej kolejności pieniądze dostanie bank, a na końcu miasto Łódź.


Muzyk, pomimo dużego zainteresowania mediów, nie chce komentować całej sprawy. 
 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY