Specjalna oferta dla rolników w PKO BP

Specjalna oferta dla rolników w PKO BP

author
Aneta Jankowska
15 września 2017
PKO Bank Polski kieruje ofertę dla rolników, w której mieści się między innymi brak opłaty za prowadzenie rachunku czy wydłużony okres kredytowania kredytu obrotowego w rachunku bieżącym.

Oprócz braku opłat i wydłużonego okresu kredytowania, bank oferuje rolnikom możliwość udzielania finansowania bez zabezpieczeń rzeczowych nawet do 500 tys. zł oraz kredyt inwestycyjny nawet na 20 lat. Anna Podgórska, p.o. dyrektora Departamentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, podkreśla, że gospodarstwo rolne jest swego rodzaju firmą, która aby się rozwijać potrzebuje dopasowanych produktów bankowych. 

PKO Bank Polski na bieżąco ulepsza swoją ofertę skierowana do tej grupy klientów. Wydłużenie okresu kredytowania w rachunku bieżącym do 24 miesięcy to odpowiedź na aktualne potrzeby. Rolnicy, którzy korzystają z naszej oferty, mają do dyspozycji szeroki wachlarz usług, zarówno w zakresie oferty depozytowo-transakcyjnej, jak i kredytowej oraz zaangażowanych i profesjonalnych doradców dostępnych w licznych placówkach Banku – tłumaczy.

Kredyt dla rolnika

Czasem, w okresie nasilonych wydatków na produkcję, rolnicy potrzebują stałego dostępu do gotówki. PKO BP proponuje kredyt w rachunku bieżącym o okresie kredytowania nawet do 2 lat. Wśród zalet tego produktu jest szybki i nieograniczony dostęp do środków, a także brak konieczności dokumentowania ich wydatkowania. Bank proponuje szeroki katalog preferowanych przez klienta zabezpieczeń rzeczowych dla kredytów udzielonych na 24 miesiące. Natomiast kredyty na rok mogą być udzielone bez dodatkowych zabezpieczeń rzeczowych do kwoty 500 tys. zł.
 
PKO BP wprowadził udogodnienia w ofercie dla rolników. Chcąc usprawnić obsługę, znacznie zredukowano liczbę potrzebnych dokumentów, zaś w procesie decyzyjnym o przyznanie kredytu dla młodych rolników uwzględniono fakt przejęcia i kontynuacji działalności rolniczej po rodzicach oraz pradziadkach.
 
Konto za 0

PKO Konto Firmowe ze specjalną ofertą dla rolnika jest podstawowym produktem, który bank kieruje do gospodarstw rolnych. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne, o ile klient wpłaci wymagane minimum, czyli 1000 zł w miesiącu (inaczej bank potrąci mu 9 zł). Klienci mogą korzystać z sieci bankomatów w Polsce oraz możliwości korzystania z dopuszczalnego salda debetowego już od chwili otwarcia rachunku. 

W ofercie mają również:

– bankowość elektroniczną iPKO, 
– 30 bezpłatnych internetowych przelewów w miesiącu (kolejne będą płatne 1 zł), 
– wpłatomaty PKO Banku Polskiego (bezpłatne wpłaty w łącznej kwocie do 50 tys. zł w miesiącu).
 
Pożyczki MSP

Rolnicy chętnie korzystają z Pożyczki MSP, czyli produktu bankowego, który jest specjalnie dedykowany tej grupie (minimalne formalności oraz szybkie uzyskanie środków na dowolne cele gospodarstwa). Bank chce wspierać w ten sposób gospodarstwa, które posiadają wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu działalności. Pożyczka może służyć także konsolidacji istniejących już zobowiązań finansowych.

Innym udogodnieniem przeznaczonym dla rolników jest elastyczny kredyt inwestycyjny MSP z wymaganym wkładem 10% przy zakupie maszyn i urządzeń rolniczych. W sytuacji, gdy udzielany jest na zakup lub refinansowanie kupna nowych czy też używanych maszyn rolniczych, suma okresu kredytowania i wieku kredytowanej maszyny może sięgać do 240 miesięcy. Dzięki temu, rolnicy kupujący nowy kombajn/traktor, będą mogli skorzystać z niskiej raty i najdłuższego na rynku, dwudziestoletniego okresu kredytowania.
 
PKO Leasing

Co więcej, częścią Grupy Kapitałowej PKO BP jest PKO Leasing. Oferuje on swoje usługi między innymi rolnikom indywidualnym i przedsiębiorcom rolnym czy usługodawcom. Rolnicy otrzymują możliwość zredukowania wkładu własnego do zera, jak również otrzymania finansowania z gwarancją funduszy unijnych w programach COSME i InnovFin w ramach pożyczki lub leasingu. Okres finansowania wszystkich typów produktów wynosi do 10 lat. Istnieje też możliwość dopasowania systemu spłaty rat do cyklu produkcyjnego gospodarstwa.

Mowa tu o ratach: 

– miesięcznych
– kwartalnych
– półrocznych 
– harmonogramach sezonowych. 

Rolnicy mogą korzystać z PKO Leasing i możliwości finansowania VAT-u na cały okres transakcji oraz możliwości przedterminowej spłaty części lub całości w dowolnym momencie trwania umowy pożyczki rolniczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Millennium wobec wyroku TSUE – co z frankowiczami?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
07 października 2019

Bank Millennium wobec wyroku TSUE – co z frankowiczami?

Promocja: „Premia dla Ciebie – bonus” w BNP Paribas
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
20 czerwca 2020

Promocja: „Premia dla Ciebie – bonus” w BNP Paribas

Recepta już tylko elektroniczna – zmiany dla aptek i pacjentów
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
03 stycznia 2020

Recepta już tylko elektroniczna – zmiany dla aptek i pacjentów

ZUS wyszkoli pracodawców do walki z wyłudzaniem zwolnień lekarskich
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
12 kwietnia 2019

ZUS wyszkoli pracodawców do walki z wyłudzaniem zwolnień lekarskich

Głodowe emerytury dla obecnych 20-latków
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
17 maja 2019

Głodowe emerytury dla obecnych 20-latków

ING i Patronite zapraszają na spotkania z twórcami internetowymi
Aktualności
author
Patryk Byczek
16 października 2018

ING i Patronite zapraszają na spotkania z twórcami internetowymi

Porównaj