Gwiazdy z komornikiem: Katarzyna Figura

Gwiazdy z komornikiem: Katarzyna Figura

author
Aneta Jankowska
15 października 2016
Kolejną gwiazdą, która borykała się z problemami finansowymi jest aktorka Katarzyna Figura. W maju 2008 roku razem ze swoim mężem otworzyła bar w Giżycku, który niestety nie przyniósł oczekiwanych zysków.

Kai Schoenhals – mąż aktorki, postanowił spróbować swoich sił jako właściciel baru nad brzegiem jeziora Niegocin w Giżycku. Razem z Katarzyną Figurą i wspólnikiem, również znanym Polakom aktorem – Borysem Szycem, wynajął teren od Urzędu Miasta i zbudował lokal o nazwie Kompas Port.

Mimo, że przez pierwsze miesiące działalności, bar przynosił duże zyski, z czasem nie były one wystarczające by pokryć podstawowe koszty utrzymania budynku. Dużym problemem był również brak odpowiedniego wyposażenia lokalu: w toaletę czy kosze na śmieci.

Ostatecznie Kai Schoenhals postanowił zamknąć swoją działalność. Para po rezygnacji z prowadzenia działalności gospodarczej nie rozliczyła się jednak ze swoich należności (np.za dzierżawę terenu), przez co Urząd Miasta w Giżycku rozwiązał umowę i skierował sprawę do sądu, którą wygrał.

Aktorka razem ze swoim mężem była winna między innymi:

– ponad 24 tysiące złotych za dzierżawę terenu miastu
– zwrot kosztów procesu w wysokości prawie 4 tysięcy złotych

Jak mówił w grudniu 2009 roku Jacek Markowski – naczelnik Wydziału Mienia Urzędu Miasta w Giżycku – sprawa miała zostać przekazana komornikowi:

– Zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego w Olsztynie firma pana Schonhalsa winna jest miastu 24,4 tys zł za dzierżawę terenu. Naliczane są również odsetki od 1 czerwca. Dochodzi do tego zwrot kosztów procesu w wysokości 3,9 tys. zł. Sprawa zostanie skierowana do komornika ponieważ powyższe należności względem miasta nie zostały uregulowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

suabo
suabo
2016-10-18 20:54:39

no ale 24 tysiące to dla ludzi z show biznesu to pewnie tyle co dla mnie 1000. owszem lepiej żeby zostało w kieszeni ale miesiąc czy dwa oszczędzania i można spokojnie oddać

Podobne artykuły

Projekt edukacyjny „Start w studia z Santander”
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
07 sierpnia 2020

Projekt edukacyjny „Start w studia z Santander”

Cashback w aplikacji Goodie
Aktualności
author
Patryk Byczek
07 września 2018

Cashback w aplikacji Goodie

Credit Agricole w Działdowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
19 lipca 2019

Credit Agricole w Działdowie

Lombardy w Szczecinie
Lombardy
author
Patryk Byczek
08 grudnia 2022

Lombardy w Szczecinie

Porównaj